Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Játéktechnikai megoldások - Pszi


Antail

Hasznos-e a Pszi játéktechnikai átnézése?  

109 szavazat

  1. 1. Hasznos-e a Pszi játéktechnikai átnézése?

    • Igen
    • Nem
    • Éljenek a Barbárok - Nem használok pszit


Recommended Posts

Üdv!

Cather, szerintem nem. Elméletileg még a sajátodat sem érzed, ha lebontják, csak ugye akkor veszed észre, ha leülsz meditálni, meg hozzá akarsz "nyúlni". Bár KM válogatja, de szerintem nem, ha jól tudom, sehol sem írnak ilyet. És ugye erre való a Membrán.

Ha valaki másnak épít valaki pajzsot, meg Membránt is húz köré, no, akkor érzi. Szerencsére nem mindenki "dobálózhat" membránnal, mert az az UT-ben már titkos diszciplína. :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nemrég kikerült pár cikkem a pszivel kapcsolatban. "Összegyűjtések" nevű hely nincs, ezért került oda ahova, de a cikkek nem tartalmaznak szinte semmi újat. Szóval ezek nem igazán kiegészítők, hanem csak összegyűjtések.

Céljuk, hogy egy-egy pszi fok (ötfokú rendszerben tárgyalva) lehetőségeit összegyűjtsék a szabálykönyvekből, és egységesen, egy dokumentumban bocsássák a játékos rendelkezésére.

Magyarul, aki valamilyen pszi alkalmazó, annak lehet a kezében egy pár oldalas írás,ami tartalmaz egy helyen, könnyen kezelhető (ABC-rend) formában minden diszciplínát, amit alkalmazhat, és nem kell közben kerülgetnie a többit, valamint egész szabálykönyveket lapozgatnia. Főleg az olyanok használhatják, akik hozzám hasonlóan nem fújják könyv nélkül a leírásokat.

CSak a tisztánlátás végett.

Link a hozzászóláshoz

húh újra inditanám a vitát a pszí-lökéssel kapcsolatban :) olvasván a hozzá szólásokat. Először Antailhoz intézném a szavaimat amit az etk leír valszeg csak az egykilóra vonatkozik... nos nézzük meg a dolgot közelebbről minél erősebb egy szellő annál inkább válik széllé majd viharos erejüvé illetve akkár tornádóvá... nos ha egy széket fel lehet borítani vele egy kardot is el lehet tolni vele ha megfelelő az erőssége. Mint minden terültere ható dolognak van középpontja... A kardról meg szerintem simán egy illetékest kell megkérdezni :P A fórumon akad ilyen személy. Nem is egy.

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

Mit csináljon egy első szintű tolvaj és a varázsló ha nincs manapont?( A fegyverforgatók meg fekszenek a vér veszteségtől.) Ketten ezzel a trűkkel kinyirtunk egy ötödik szintű harcost. Nem kellet gyorsnak lennie a tőrnek, elég ha nem tud minket elérni. Mert mi tovább kitartunk. Meg aztán ha ép rohamozik és "véletlenül" elé repül egy tőr....

Ez még csak egy dolog ami pszit erőssé teszi sajnálom hogy nincs egy értelmes mentalista kaszt. A d20 pszi adeptusa nekem nem jött be, amúgy D100 -ra szinte átirhatatlan.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mit csináljon egy első szintű tolvaj és a varázsló ha nincs manapont?( A fegyverforgatók meg fekszenek a vér veszteségtől.)
Meneküljön. :lol:

Siriath, ajánlom figyelmedbe a következő mondatot: "A telekinézis csak lassú mozgatásra alkalmas - egy futó ember sebességénél nagyobbat nem érhetünk el vele - ezért ilyen módon fegyvert dobni, vagy sebesülést okozni szinte lehetetlen." (1TK120/2/3) Nem tudom, kell-e még valamit hozzáfűznöm... :?

persze, ha így csináltátok... ma úgyis a férfi boszorkányok, elfíjkészítő arel papok, wier Ellana-papnők korát éljük...

:cry: :? :shock: :evil: Azt nem tudom, minek van az 1TK, pl.

sajnálom hogy nincs egy értelmes mentalista kaszt.
Lesz, én például most készítek egyet, csak évek kérdése... bár én 5 fokúban dolgozok.
Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Jómagam nem szeretem igazán az ilyen "tömegkasztok" alkalmazását, szerintem varázslóból egy mentalista kaszt is egész jól kialakítható, specializációval. Mindenesetre, kíváncsi leszek alkotásodra MG, lévén nekem is szívemhez közelebb álló a ötfokú képzettségrendszer.

Namost a pszi részhez hozzászólva, az MG által idézett szövegre azért nem ártana odafigyelni, ugyanis ami ténylegesen támadó diszciplína az a pszi-lökés például. Mindezek ellenére egy rohamozó elé rántva egy tőrt, az illető csúfos véget érhet (némi anatómia képzettséggel karonöltve); továbbá megolás lehetett volna még az, hogy ha az alkalmazó rendelkezik némi mértan képzettséggel, a magasba emelve a tőrt - kb 15-20 láb - is lehet kellemetlen perceket okozni áldozatunknak, az alkalmazás megszűnte után lényegében a gravitációra bízva a tőr útját. Ez utóbbi lehetőséget értelemszerüen nem rohamozó ellenféllel szemben tanácsos bevetni, leginkább álló (pl. állóharcot folytató) ellenféllel szemben hatásos, ugyanis nem túl valószínű hogy az illető egy függőlegesen felülről érkező támadásra számítana, így ha nem is sebezhető meg ily módon túlzottan, mindenféleképpen kizökkenthető (meglepetésszerű támadás) - AK-ban például lehetőség nyílik megszakító támadásra ellene, vagy egyszerüen adott körben a KM megítélése szerint KÉ-jétől függetlenül elveszítheti a kezdeményezés jogát.

Visszatérve; mivel rohamozás közben ugyebár csökken a támadó VÉ-je, így könnyebb tényleges találatot okozni, s megtörni rohamát, de azért nem árt arra is odafigyelni, hogy egy pszivel irányított tárgy maximum sebzése megítélésem szerint fele a fegyver valós sebzésének; azaz esetünkben D3 Sp, s az esetleges erőmódosítók ez esetben nem számítanak bele. Szóval a legtöbb esetben korántsem minősül halálos sebnek. Ajánlom figyelmedbe Siriath S.M. a Második Törvénykönyvben található struktúrális (Ép) sebzéstáblázatokat.

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem az ilyen módon kopmoly sebzés nem lehetséges, mert az igaz hogy a pszi használó képes a tárgyat mozgatni, viszont azt a rohamozó akár a testével is félre tudja azt lökni, és max egy karcolás esik rajta (pár fp). Arról nem is beszélve, hogy egy rohamozó harcoson könnyen lehet valami kemény vért

Az ilyen megoldást én inkább csak figyelemelterelésnek, megtévesztésnek tudom elképzelni. Ott van az a bugyuta harcos, aki nem ismeri az ilyen technikákat (nincs pszi-je). Az eléggé meg fog lepődni, hogy mért lebeg előtte egy tőr, és talán meg is áll, hogy megnézze, majd egy laza mozdulattal félreüti, és rohamoz tovább (ha még van kire, mert a tolvaj már tuti hogy kanyarban sincs, és ha a varázsló sem fog egyedül harcba bonyolódni)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nagoyn jól látják a kérdést az előttem szólók. Az Agis által említett felemelős, leejtős megoldás működhet, bár nehéz. Az, hogy kitartom, és belefutnak, az nem, mivel ez nem támadó diszciplína. Nem erős, azért írták pontosan a sétáló ember sebességét, hogy átérezzük a gyengeségét is. azaz a test - pláne roham közben - tömege egyszerűen félreüti, szerintem nem sebez. Na, mondjuk ruhától is fedetlen, érzékeny részen esetleg egy kicsit, de nem a fegyver sebzésének felét... 1-2 Sp max. Erőbónusz egyértelműen nincs, mivel annak em ez a mechanizmusa.

A Kele által írt meglepetés, illetve meglepődés is elgondolkodtató, nem mindennap lát a paraszt egy tőrt lebegni... Azt még nem is említettük, hogy mit fog még elképzelni, miktől fog tartani, félni, lehet, hogy be is fejezte a harcot...

Link a hozzászóláshoz
Azt még nem is említettük, hogy mit fog még elképzelni, miktől fog tartani, félni, lehet, hogy be is fejezte a harcot...

Igen, ez is valószínű, hogy el fog futni. Én azt feltételeztem, hogy ez egy harcos, aki már esetleg látott valamilyen varázslatot (vagy halott róla valakitől:D ) És persze azt is feltételeztem, hogy nagyon meg akarja ölni azt a "nyavadt kis tolvajt". Akkor szerintem tovább kell mennie. Bár az valószínű, hogy nem fog rohamozni, mert nem tudja, hogy mivel találja szembe magát.

Ez a leejtős dolog nekem is nagyon tetszik, és ez tényleg kivitelezhető lehet.

Lenne nekem is egy kérdesem:

van ugyebár egy lebegés slan diszciplina. Ha jól tudom, akkor ez csak egy szertatás, amit a slan meditálás közben alkalmaz. Már eleve itt van egy kérdés, ha ez így van akkor nulla pszi esetén hogy meditál?

Másik kérdésem: ha a slan nagyon magasról esik(ugrik) le, és zuhanás közben felteszi a lebegést, akkor meg kéna álnia a föld fölött 1 méterrel? Itt a nagyon magasat arra értem, hogy 1 kör kell a koncebóntrációra (azaz 10 másodperc), az alap fizikai tudásomat számítva 500 méter. Szóval a biztonság kedvéért legyen 6-700 méter. Szerintetek ez lehetséges?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A levitáció egy igen elmélyült meditációs forma. Nem biztos, hogy mindig ezt alkalmazza a slan. Ezt úgy értem, hogy ha szellemileg erős, (ven pszi pontja) akkor ehhez folyamodhat, ha nincs, azaz kimerült, szellemileg alacsonyan van, akkor nem ehhez nyúl, egyszerű meditációval teszi helyre magát, és a pszi pontjait.

A zuhanós megoldást én nem javasolnám. A levitáció nem erre való. Ezenkívül nem hiszem, hogy működne. Egy zuhanás közben lévő ember - pláne, ha nem direkt esett le - nem hinném, hogy szellemi nyugaloba tud merülni, hogy elmélyül, akárha meditálna, és létrehoz egy diszcipl,jnát.

A pszit - is - valósághűen kellene gondolni, mesélni. Akár a mágia, nem robotelven működik, hogy itt az 5 pszi-pont, és hipp-hopp, létrejön a hatás. Én pl. a nehéz helyzetekben akaraterő próbákhoz kötöm a meditációt, olykor egyenesen megtiltom, perce nem úgy, hogy "csak", hanem kimesélem, miért nem sikerül.

Végül a levitációról egy idézet:

"Sokan érdeklődtek a slanek Levitációjának használatáról.

A diszciplínát nem lehet semmi mással együtt alkalmazni, mitöbb, a Levitáció a külső szemlélő számára teljességgel passzív folyamat, mintha az alkalmazó szoborrá merevedett volna. A harcművész állapotát leginkább úgy lehet leírni, mintha rövid ideig elhagyná testét. A levitáció csak mély meditációban folyható, tulajdonképp nem más, mint annak külső megnyilvánulása. A harcművész tehát nem lebegni szeretne a diszciplína alkalmazásával, hanem figyelmét teljes mértékben lelke, tudata felé fordítani. A test ezalatt tökéletes biztonságban van - hiszen a nem mágikus fegyverek nem is sebezhetnek a levitáló személyen - a külvilág tehát teljes mértékben kiiktathatóvá válik, a meditációt semmi sem zavarhatja meg. A fent leírtakkal magyarázható, hogy harcművész a diszciplínát csak szertartásokon, esetleg kivételes körülmények között: nehéz döntés vagy komoly akadály leküzdése előtt alkalmazza. Más esetben kiszolgáltatottá válna környezetével szemben. Igaz ugyan, hogy a test nehezen sebezhető, de ezért a külvilág fontos információi is kívül esnek a harcművész érzékelésén. Baj érheti társait, esetleg őt magát is megkötözhetik, bilincsbe verhetik anélkül, hogy észrevenné. "

Rúna 1/6 magisztérium

Link a hozzászóláshoz

Levitáció...tényleg ezttet így híjják :D:D kissé hülyén érzem magam.

Alapvetően én ezt haveromtól vettem, illetve a nála a wow-ban láttam, hogy el kezed lebegni, majd így szalad le eg magas helyről, és gyakorlatilag nem ér földet. Ebben telejs mértékig igazad van, hogy tényleg rendesen kell koncentrálni egy meditáció alatt (főleg salnnak). igazából ez csak egy kósza ötlet volt, hogy valyon lehet-e ilyen haszna is a "lebegésnek", de teljesen meg vagyok győzve, hogy ez így nem életképes

Link a hozzászóláshoz

Alapvetően valoban nem arra szolgáll a Levitáció hogy ilyenre használlják!

DE kalandozokrol beszélünk! És ugye szükség törvényt bont! És mint tudjuk zuhano repülőn nicns ateista....előfordulhat hogy a Slanunk igy probálja menteni az írháját! Ami azt jeéenmti ,h magára eröltet nyugalamat és megprobálja megmenteni a diszciplinával az életét!

Röviden ha muszály szerintem alkalmazhatja ezt életmentésre!

Link a hozzászóláshoz

Tudom, hogy ez nem a wow, csak onnan volt az alap :D

A lényeg: nem fogok magas sziklákról ugrálni. Illetve ugyan azzal a karival kétszer nem :D

MG: még nekem sem engednéd, hiszen ez az én ötletem volt, és az már saját ötlet? Az pedig már senkit sem érdekel, hogy honnan loptam az alapot. :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A pszi-használat felér egy erős koncentrációval, érdemes rá saját szabályt kitalálnod. Mágiahasználatnál pl. 2 szegmensnek kell eltelnie a varázslatok varázslása között, mi ezt pszi használatnál is használjuk, sőt a kettőnél együtt is. Gyakorlatilag szerintem olyan megterhelő, mintha varázsolnál, hiszen elméd energiáit nagyon erősen kell fókuszálnod valahová. Talán még megterhelőbb is az elmének, mint a mágiahasználat. A pszi-pontok fogyását szerintem nem befolyásolja, hiszen azért van maximális pszi-pontod, mert annyi enerigát tudsz elhasználni, aztán majd csak akkor, ha visszatér. Nem kerül több pontba egymás után többször ugyanazon pszi-diszciplína használata. De ez is SZVSZ dolog.

Üdv

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...