Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Játéktechnikai megoldások - Pszi


Antail

Hasznos-e a Pszi játéktechnikai átnézése?  

109 szavazat

  1. 1. Hasznos-e a Pszi játéktechnikai átnézése?

    • Igen
    • Nem
    • Éljenek a Barbárok - Nem használok pszit


Recommended Posts

Én, mint KM megengedném, hogy egymás után (1-1 kör) átmenj mindkettőn.

Márhogy hogy értve az átmenést? Mert ugye a síkok össze vannak kötve, ha a pszeudó az egyik síkon valahol van, akkor a másikon is ott lesz a megfelelőjén. Tehát egyszerre kell átjutni mindkét pajzson. Ekkor nem összeadódik, csak külön-külön le kell őket győzni.

Olvasd el a leírást lásd: MTK 85. old. - tényleg elég fura a megfogalmazás - aztán beszélünk róla. ;)

Link a hozzászóláshoz

Adjon isten!

Játéktechnikai kérdés.

Vita tárgya a pszi disziplinák közül a dinamikus pajzs. Ott azt írják, hogy " ha a tudatot erős sokk éri, akár egy pillanatra is, a dinamikus pajzs leomlik".

Szerintem ez azt jelenti, hogy akár 1 ép -sebnél is ez automatikus pajzs leomlást eredményez, ill. hogy mentő dobás nincs.

Játékos társaim szerint ( egy kedves boszorkány @Kate és egy marcona lovag- férj) van esély mentődobásra. Ill. szerintük az 1 ép nem olyan nagy hogy ezt eredményezze.

Várom véleményeteket.

Link a hozzászóláshoz

Nekem a leírás alapján ez úgy hangzik, hogy konkrétan azt a gyenge koncentrációt kell megtörni. Amihez 1 ÉP bőséggel nem elég. Az "alszik, eszméletlen vagy öntudatlan" felsorolás alapján legalább arra gondolnék, hogy olyan sérülés kell történjen, amitől 1-2 másodpercre lebénul a karakter.

Én személy szerint akaraterőpróbát dobatnék, mondjuk +5 - hiányzó ÉP-k módosítóval.

Link a hozzászóláshoz

Ez felfogás kérdése. A pszi miatt en elme sokkra gondolnek.Nem fizikaira.De az eleteronel maradva.Az akaraterő próba járható út.Es egy lovagnak az Egy Ép mas mint egy boszorkanynak sokk hatas szinten.De aki mesel azé a dontes csak NJKra is ugyanaz vonatkozzon. Jatekosok meg keszuljenek megvesztegtő csokival.

Link a hozzászóláshoz
1 perccel ezelőtt-kor Sneer írta:

Ez felfogás kérdése. A pszi miatt en elme sokkra gondolnek.Nem fizikaira.De az eleteronel maradva.Az akaraterő próba járható út.Es egy lovagnak az Egy Ép mas mint egy boszorkanynak sokk hatas szinten.De aki mesel azé a dontes csak NJKra is ugyanaz vonatkozzon. Jatekosok meg keszuljenek megvesztegtő csokival.

A Drehert szeretem.

Csak gondoltam ide írom, hátha olvassa valaki. Khm...

Link a hozzászóláshoz

A leírást olvasva, szerintem a  sérülésnél nem szakad meg a pajzs. "Ha az elmét valamilyen erős sokk éri", bár nyilván nem jó egy csonttörés, de nekem már volt, és nem úgy írnám le, hogy erős sokk érte az agyamat. Bár az is igaz, ha akár csak egy Fp sérülés is képes kizökkenteni valakit a koncentrációból, miközben létrehoz egy diszciplínát, akkor elvileg van összefüggés a fizikai sérülés és a koncentráció között, de itt külön kiemelik, hogy mindössze "gyenge koncentráció" szükséges hozzá, tehát másféle, mint amilyen típusúnál igaz a sérülés okozta megszakítás szabály.

Link a hozzászóláshoz

Adj Isten!

Kérdés: szerintetek a telekinézissel csak egy konkrét tárgy, tárgyak mozgathatóak, vagy egy folyadék is körbe vehető és mozgatható vele.

Gondolok itt mondjuk 1kg-nyi- 1l- nyi vízre, olajra. Kiömlött olaj összeszedésére etc....

Személy szerint, ha KM lennék engedném, csak nem tudom mi a többségi hozzáállás, és most hogy a varázslóm a kaland elején mágikus kifáradásban van, kicsit kreatívkodnom kell.

Link a hozzászóláshoz

Alapvetően nem látom akadályát, hogy folyadékot mozgasson a pszíhasználó. Sehol nem írja le a telekinézisnél, hogy egy pontját ragadja meg az elme ereje, és annál fogva húzza. Tehát valószínűnek tartom, hogy egy pohár vízre ránézve is ki lehet belőle emelni a folyadékot.

Annak viszont igen, hogy kiömlött, nehezen körülhatárolható folyadékot emelgessen valaki. Egy részét biztos, de hogy egyben az egészet, plána szövetből ki az nem valószínű.

Darabolo és Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
42 perccel ezelőtt-kor Cundior írta:

Miért nem öntöd, vagy dobod?

Épp a körülhatárolhatóság miatt! Utána nehezebb mozgatni. Viszont ha elfogadjuk, hogy a folyadék mozgatható így, akkor az is elfogadható, hogy kényszer helyzetben a lángoló olaj labdát a pszi energiákkal bármikor fallá préselhetem! :D 

Hordozható lámpás, tűzlabda és agresszív védekező formula :D 

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

 

Kérdés merült fel bennem.

Ha statikus pajzsot rombolom mondjuk 10 pszivel, akkor ha alacsonyabb vagy ugyanannyi akkor bukta a pajzsát, ha több akkor én a pszi pontokat.

Kérdésem:

Ha mondjuk hárman támadunk egyszerre mondjuk 3*10 pszivel statikus pajzsot, akkor az 30-as támadásnak számít, vagy ugyanúgy csak 10-nek ?

A lényeg, hogy van-e értelme egy közös pszi támadásnak vagy veszett fejsze nyele, támadjon a legerősebb? :)

 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha szigorúan nézzük a játéktechnikát, abban nincs lehetőség a többszörös támadásra, avagy, értsd, mindegyik külön számít, és nem adódik össze az erősítésük. 

Logikai alapja lehetne, mert ha elképzelünk mögé valamiféle működési mechanizmust, akkor végül is három támadás történik egyszerre - más kérdés, hogy valóban egyszerre kellene, mondjuk valami próbával. A dinamikus pajzs bontásakor sokkal inkább elképzelhető lenne. Ez a megoldás semmiképpen nem alap, és HA engedni akarod, akkor én azt javaslom - én úgy szoktam az ilyen szabályfeszegető, de amúgy tetszetős megoldásoknál - hogy egyrészt a szakosodottaknak lehet, pl. magas szintű pszi, (pl. dzsenn vagy kráni), esetleg próbákhoz kötni, de legyen nehezebb és bonyolultabb, de ugyanakkor ne lehetetlen. Esetleg, akár házi berkekben valamiféle "pszi egyesítő boszorkánykör" szerű diszciplínát is ki lehet fejleszteni, amit ha tudnak és alkalmaznak, akkor lehet összehangolni eredményesen a támadásokat - olyan sequadion-háló szerűség... ez sem alap pyarroni alapfokú pszi. és mindenképpen házi kategória. 

Link a hozzászóláshoz

Külön, titkos pszi képességként ("összekapcsolódás pszi pajzs romboláshoz") van esetleg létjogosultsága, de annyira, de annyira táp, hogy szerintem nem érdemes vele foglalkozni érdemben. Csak képzeld el, amint 5-10 alacsony szintű összefog és saját rendjük legképzettebb, legprofibb, legmagasabb szintű tagját ledominálják a p***ába. Ha lehetne, minden hülye ezt csinálná...

Nagyon gyilkolja a világképet.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...