Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Antail

Játéktechnikai megoldások - Pszi

Hasznos-e a Pszi játéktechnikai átnézése?  

98 szavazat

1. 1. Hasznos-e a Pszi játéktechnikai átnézése?

• Igen
    • Nem
    • Éljenek a Barbárok - Nem használok pszit

Recommended Posts

Én, mint KM megengedném, hogy egymás után (1-1 kör) átmenj mindkettőn.

Márhogy hogy értve az átmenést? Mert ugye a síkok össze vannak kötve, ha a pszeudó az egyik síkon valahol van, akkor a másikon is ott lesz a megfelelőjén. Tehát egyszerre kell átjutni mindkét pajzson. Ekkor nem összeadódik, csak külön-külön le kell őket győzni.

Olvasd el a leírást lásd: MTK 85. old. - tényleg elég fura a megfogalmazás - aztán beszélünk róla. ;)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Alap kérdés, de nem találom.

A pszi disziplináknak mennyi az alap erősítése? (valamiért 6-ra emlékszem)

És hogyan lehet őket erősíteni? Szimpla pszi pont töbszörözés? Mennyivel emelkedik ilyenkor az erősség? (valamiért itt meg 3-ra emlékszem)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A 118. oldalon, az általános diszciplínák erősségénél 6-ot írnak, 123. oldalon a slannél is 6-ot, de a 126. oldalon a kyrnél csak 1-et. Erőssítésről csak a kyrnél írnak amúgy, ott értelemszerűen 1:1 az arány, a többit szerintem nem lehet erőssíteni, azok maradnak 6E-sek.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Adjon isten!

Játéktechnikai kérdés.

Vita tárgya a pszi disziplinák közül a dinamikus pajzs. Ott azt írják, hogy " ha a tudatot erős sokk éri, akár egy pillanatra is, a dinamikus pajzs leomlik".

Szerintem ez azt jelenti, hogy akár 1 ép -sebnél is ez automatikus pajzs leomlást eredményez, ill. hogy mentő dobás nincs.

Játékos társaim szerint ( egy kedves boszorkány @Kate és egy marcona lovag- férj) van esély mentődobásra. Ill. szerintük az 1 ép nem olyan nagy hogy ezt eredményezze.

Várom véleményeteket.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Nekem a leírás alapján ez úgy hangzik, hogy konkrétan azt a gyenge koncentrációt kell megtörni. Amihez 1 ÉP bőséggel nem elég. Az "alszik, eszméletlen vagy öntudatlan" felsorolás alapján legalább arra gondolnék, hogy olyan sérülés kell történjen, amitől 1-2 másodpercre lebénul a karakter.

Én személy szerint akaraterőpróbát dobatnék, mondjuk +5 - hiányzó ÉP-k módosítóval.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

egész pontosan azt írja akönyv hogy egy pillanatnyi sokk is elég hozzá. Nekem ez a tized másodperc fogalmát jutattja eszembe.

No meg, az én egyik fő érvem, hogy már 1 ép seb is olyan magas érték amitől a karakter automatikusan bukja a kezdeményezést, és az adott körben lévő maradék támadásait.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ez felfogás kérdése. A pszi miatt en elme sokkra gondolnek.Nem fizikaira.De az eleteronel maradva.Az akaraterő próba járható út.Es egy lovagnak az Egy Ép mas mint egy boszorkanynak sokk hatas szinten.De aki mesel azé a dontes csak NJKra is ugyanaz vonatkozzon. Jatekosok meg keszuljenek megvesztegtő csokival.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
1 perccel ezelőtt-kor Sneer írta:

Ez felfogás kérdése. A pszi miatt en elme sokkra gondolnek.Nem fizikaira.De az eleteronel maradva.Az akaraterő próba járható út.Es egy lovagnak az Egy Ép mas mint egy boszorkanynak sokk hatas szinten.De aki mesel azé a dontes csak NJKra is ugyanaz vonatkozzon. Jatekosok meg keszuljenek megvesztegtő csokival.

A Drehert szeretem.

Csak gondoltam ide írom, hátha olvassa valaki. Khm...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A leírást olvasva, szerintem a  sérülésnél nem szakad meg a pajzs. "Ha az elmét valamilyen erős sokk éri", bár nyilván nem jó egy csonttörés, de nekem már volt, és nem úgy írnám le, hogy erős sokk érte az agyamat. Bár az is igaz, ha akár csak egy Fp sérülés is képes kizökkenteni valakit a koncentrációból, miközben létrehoz egy diszciplínát, akkor elvileg van összefüggés a fizikai sérülés és a koncentráció között, de itt külön kiemelik, hogy mindössze "gyenge koncentráció" szükséges hozzá, tehát másféle, mint amilyen típusúnál igaz a sérülés okozta megszakítás szabály.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...