Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések és kérések a táborral kapcsolatban


Recommended Posts

  • Antail erre változtatta a téma címét: Kérdések és kérések a táborral kapcsolatban

Tudom, nem nekem lett címezve a kérdés, de mégis megválaszolnám. 

A tábot előtt kiadunk egy, a karakterek megalkotását tartalmazó leírást. Ez lehetővé teszi, hogy az ETK szabályainak megfelelő, de egyúttal hasonló erősségű és (ami a legfontosabb) a kalandmodullal harmonizáló karakterek bőrébe bújhassatok a tábor során. Egyébként terveink szerint a honlap karakteralkotója nagy segítségünkre lesz ebben a feladatban.

 

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
4 órával ezelőtt-kor Csupakosz írta:

Nagyjából mi szokott lenni a menetrend programok terén? Mennyi a "holtidő", illetve van-e külön kajakómára szánt rész mondjuk ebéd után - esetleg valami jó ellenszer?

Itt le tudod tolteni a 2019-es Tabortajekoztatot:

http://bit.ly/nyt2019_teljestabortajekoztato

A menetrend varhatoan hasonlo lesz ehhez, elso nap ebeddel inditunk!

Csupakosz kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
9 perccel ezelőtt-kor BigMac írta:

Helo, kell majd védettségi igazolvány a táboron való részvételhez? Vagy ezt majd igazából a szállás dönti el h addig változtat-e vmit a szabályozás?

Jól időzítetted a kérdést, a mai napon érkezett a fenti információ a szálláshelytől. A szálláshely + törvényi szabályozások.

:gruppen: 

Link a hozzászóláshoz
7 órával ezelőtt-kor Jadis írta:

Hm. Mi a helyzet azokkal, akik külföldön kapnak oltást, vagyis nincs magyar védettségi igazolványuk?

Elvileg nincs korlázotozva, hogy magyar védettségi igazolvány szükséges, bár ettől függetlenül jogos a kérdés. 
Mindettől függetlenül lehet versenyt futni az idővel, hogy a táborig meglegyen, lehetőleg az oltásos verzió.

Link a hozzászóláshoz

Mint igric nem vagyok teljesen képben igazolványügyben, így egy Dreina papot is meg kellene kérdezni, de mi a helyzet akkor, ha lefújjátok a tábort és az egyesület egy (éves?) taggyűlést és konferenciát rendez és hivatalos csapatépítő tréningeket tartunk közben. Az időpont és a helyszín adott, akár akkor is lehetne amikorra a tábor lett tervezve... 

Nyilván nem kell ilyennek lennie, csak felvetődött bennem, hogy ez is lehetőség a mezei táborra szemben és lehet más szabályozás alá esik :rolleyes:

(Ha kényes a felvetés, töröljétek a bejegyzést) 

DartonCF kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
9 órával ezelőtt-kor Catsmile írta:

Elvileg nincs korlázotozva, hogy magyar védettségi igazolvány szükséges, bár ettől függetlenül jogos a kérdés. 
Mindettől függetlenül lehet versenyt futni az idővel, hogy a táborig meglegyen, lehetőleg az oltásos verzió.

Sajnos de, mert egyelőre sehol máshol nem létezik ilyen igazolvány. Majd talán lesz vakcinaútlevél (amihez Magyarország nem csatlakozott... egyelőre). Oltási könyvbe bevezetik az oltást, de az nem védettségi igazolvány.

Link a hozzászóláshoz
On 2021. 05. 01. at 7:05-kor Rodrigo írta:

Mint igric nem vagyok teljesen képben igazolványügyben, így egy Dreina papot is meg kellene kérdezni, de mi a helyzet akkor, ha lefújjátok a tábort és az egyesület egy (éves?) taggyűlést és konferenciát rendez és hivatalos csapatépítő tréningeket tartunk közben. Az időpont és a helyszín adott, akár akkor is lehetne amikorra a tábor lett tervezve... 

Nyilván nem kell ilyennek lennie, csak felvetődött bennem, hogy ez is lehetőség a mezei táborra szemben és lehet más szabályozás alá esik :rolleyes:

(Ha kényes a felvetés, töröljétek a bejegyzést) 

Üdv,

Nem kényes a felvetés, mert így legalább teljesen világos lehet mindenki számára, hogy az egyesület és a szervezőség álláspontja az, hogy élni fogunk minden törvény adta lehetőségünkkel, hogy tábort rendezzünk. Az egyesület részére fogunk taggyűlést rendezni, de az egy egyórás, jegyzőkönyvezett esemény, melyen ráadásul nem egyesületi tagok fel sem szólalhatnak. A képlet egyszerű: a szállás velünk azt közölte, hogy a helyszín így látogatható, attól teljesen függetlenül, hogy milyen rendezvényt szervezünk - tábort, vagy taggyűlést.

Továbbmegyek, hogy minden kétséget eloszlassak: nem fogunk semmilyen illegális, vagy fél-legális/szürkezónás tevékenységet rendezni vagy szervezni, vagy olyat tenni, ami a hatóságok vagy szállásadók előtt az egyesület vagy a társaság hitelét rontaná. Ha a tábort lefújjuk, akkor nem lesz tábor, se semmi más helyette a kalandozok.hu vagy a Kalandozók Egyesület szervezésében. De ismétlem, minden erőnkkel azon leszünk, hogy megrendezhessük.

@Jadis, @Sir Thomas hivatalos információt sajnos én sem tudok, és a szállásadó sem tudott, de a további kommunikációnkban ezt sarkalatos kérdésként fogom kezelni. Az álláspontom az, hogy a védettségi igazolvány meglétének feltételét - azaz az első oltás beadását - igazoló, orvosi pecséttel ellátott dokumentumot azonos súlyú igazolásként venném tekintetbe. Remélem, ezzel kapcsolatban lesznek törvényi fejlemények és ajánlások is, de ha nem, én akkor is minden erőmmel azon leszek, hogy erről a szállásadót meggyőzzem.

 

Üdv,

CS

 

Link a hozzászóláshoz
13 órával ezelőtt-kor Con Salamander írta:

@Jadis, @Sir Thomas hivatalos információt sajnos én sem tudok, és a szállásadó sem tudott, de a további kommunikációnkban ezt sarkalatos kérdésként fogom kezelni. Az álláspontom az, hogy a védettségi igazolvány meglétének feltételét - azaz az első oltás beadását - igazoló, orvosi pecséttel ellátott dokumentumot azonos súlyú igazolásként venném tekintetbe. Remélem, ezzel kapcsolatban lesznek törvényi fejlemények és ajánlások is, de ha nem, én akkor is minden erőmmel azon leszek, hogy erről a szállásadót meggyőzzem.

 

Üdv,

CS

Köszi a választ! Akkor egyelőre várakozó álláspontra helyezkedem.

Link a hozzászóláshoz

Amennyire én tudom magyar állampolgároknak a védettséget igazoló okmányt akkor is kiállítják, ha a kérelmező visz egy hivatalos leletet az ellenanyag szintjéről. Így talán 3000 Ft az igazolvány kiállítása. Magyarországon egy tesztet 11 000 Ft-ban maximalizált az állam (de vannak országok ahol ez olcsóbb). Így ha van ellenanyagod, akkor potom 14 000 Ft-ért lehet magyar védettségi igazolványod is. Ha van ügyfél kapu hozzáférése az igénylőnek, a dokumentum on-line is igényelhető. Kb. 8 nap alatt jön meg a dokumentum, bár ez gondolom attól is függ, hogy hányan igénylik. Persze ez egy igen költséges megoldás, megéri kivárni, hogy elfogadják-e a külföldi oltási okmányokat.

Jadis kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2021. 05. 02. at 20:46-kor Con Salamander írta:

 Az álláspontom az, hogy a védettségi igazolvány meglétének feltételét - azaz az első oltás beadását - igazoló, orvosi pecséttel ellátott dokumentumot azonos súlyú igazolásként venném tekintetbe. Remélem, ezzel kapcsolatban lesznek törvényi fejlemények és ajánlások is, de ha nem, én akkor is minden erőmmel azon leszek, hogy erről a szállásadót meggyőzzem.

Erre kb 0% az esély. A pecsétes papír, ami ugye oltásonként is eltérő konkrétan még a kocsmába járáshoz sem elég. Aminek elégnek kéne lennie a kártyán kívül az a negatív koronavírus teszt.

Az igazolványt az kaphatja meg aki igazoltan átesett a víruson v. megkapta a védőoltást. Ha beoltottak és magyar állampolgárságod is van, akkor 2-3 héten belül meg kell kapjad a kártyát. Ha mégsem a kormányablaknál (online is) lehet érdeklődni utána. 3000ft annak aki elvesztette. Nem magyar állampolgár semmilyen esetben sem kap kártyát.

Az EU-s kártya az én információim alapján még nagyon messze van, mert amíg nincs kellő mértékű átoltottság a tagállamokban addig valószínűleg a törvényt sem fogadják el. Legalábbis hozzám ez a belsős infó jutott el.

Link a hozzászóláshoz
18 órával ezelőtt-kor nekdolan írta:

Az igazolványt az kaphatja meg aki igazoltan átesett a víruson v. megkapta a védőoltást. Ha beoltottak és magyar állampolgárságod is van, akkor 2-3 héten belül meg kell kapjad a kártyát. Ha mégsem a kormányablaknál (online is) lehet érdeklődni utána. 3000ft annak aki elvesztette. Nem magyar állampolgár semmilyen esetben sem kap kártyát.

Itt a bibi. Ha nem Magyarországon kapod meg az oltást, akkor nincs kártya, hiába vagy magyar állampolgár. És nálunk ugye ez a helyzet, mert Németországban fognak oltani, ami jelen állás szerint semmit nem ér a tábor látogathatóságának szempontjából. :( 

Link a hozzászóláshoz
7 perccel ezelőtt-kor Jadis írta:

Itt a bibi. Ha nem Magyarországon kapod meg az oltást, akkor nincs kártya, hiába vagy magyar állampolgár. És nálunk ugye ez a helyzet, mert Németországban fognak oltani, ami jelen állás szerint semmit nem ér a tábor látogathatóságának szempontjából. :( 

Igen én is csak az itthoni oltásra gondoltam. Elolvastam a jogszabályt. Az egyedüli járható út a számodra most az, ha itt oltatod magad. Ha van TB számod meg tudod nézni, hogy tudsz-e időpontot foglalni itthon Pfizerre v. valami másra, amit elfogad majd az EU. Nem mondom, hogy ez jó. Azt mondom, hogy ez az egyetlen módja a táborozásnak per pillanat.

Ha szerencsés vagy akkor jön az EUs kártya, de mint azt már említettem az szinte garantált, hogy nem fog jönni időben.

Jadis kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
5 órával ezelőtt-kor nekdolan írta:

Igen én is csak az itthoni oltásra gondoltam. Elolvastam a jogszabályt. Az egyedüli járható út a számodra most az, ha itt oltatod magad. Ha van TB számod meg tudod nézni, hogy tudsz-e időpontot foglalni itthon Pfizerre v. valami másra, amit elfogad majd az EU. Nem mondom, hogy ez jó. Azt mondom, hogy ez az egyetlen módja a táborozásnak per pillanat.

Ha szerencsés vagy akkor jön az EUs kártya, de mint azt már említettem az szinte garantált, hogy nem fog jönni időben.

TB számom van, csak ugye "ki vagyok jelentkezve", mert nem Magyarországon élek, dolgozom és fizetem a TB-t.
Plusz ugye ez egy nagyon költséges tábor lenne: odaút, 10 nap karantén, oltás, visszaút, ezekre mind szabadság, majd ugyanez még egyszer és a tábor. Nagyon szeretnék menni, de azért vannak korlátai. (Plusz ezt szorozd meg kettővel, mert Owdent is ugyanez érinti. Mondjuk neki legalább van magyarországi lakcíme, nekem nincs.)

Link a hozzászóláshoz

Kedves Jadis! Az az opció amit én korábban javasoltam az ellenanyag tesztel kapcsolatban, járható út lehet. Csak annyit kell tenned, hogy a második oltás felvétele után két héttel elmész egy ellenanyag szűrésre (értelem szerűen az oltás miatt a spike ellenes antitestet kell megméretned). A Phizer vagy a Moderna védőoltások esetében már az első oltás után három héttel mérhető ellenanyag szint van, szinte mindenkinél, így ezekkel az oltásokkal már az első oltás után is lehet ellenanyag szintet méretni.  A leletre ráíratod angolul azt a bizonyos mondatot, amit itt kérnek (ha már eleve nincs rajta, mert ezt a mondatot a határátlépéseknél már régóta kérik, a mi laborunk állít ki ilyet) és ügyfélkapun keresztül elintézed az igazolványt. (Ha van ügyfélkapud, ha nincs, akkor nyilván személyesen vagy meghatalmazással valamelyik családtag is eljárhat helyetted). Az így kiadott védettségi igazolvány fél évig érvényes Magyarországon kívül Szerbiában és Horvátországban is elfogadják. Mindezt itthon is elintézheted, ha már felvetted a védőoltást külföldön, csak számolni kell azzal, hogy az ellenanyag leletre 1 napot kell várni, a védettségi igazolványra pedig kb. 8 napot. 

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...