Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések és kérések a táborral kapcsolatban


Recommended Posts

12 órával ezelőtt-kor Kata írta:

Kedves Jadis! Az az opció amit én korábban javasoltam az ellenanyag tesztel kapcsolatban, járható út lehet. Csak annyit kell tenned, hogy a második oltás felvétele után két héttel elmész egy ellenanyag szűrésre (értelem szerűen az oltás miatt a spike ellenes antitestet kell megméretned). A Phizer vagy a Moderna védőoltások esetében már az első oltás után három héttel mérhető ellenanyag szint van, szinte mindenkinél, így ezekkel az oltásokkal már az első oltás után is lehet ellenanyag szintet méretni.  A leletre ráíratod angolul azt a bizonyos mondatot, amit itt kérnek (ha már eleve nincs rajta, mert ezt a mondatot a határátlépéseknél már régóta kérik, a mi laborunk állít ki ilyet) és ügyfélkapun keresztül elintézed az igazolványt. (Ha van ügyfélkapud, ha nincs, akkor nyilván személyesen vagy meghatalmazással valamelyik családtag is eljárhat helyetted). Az így kiadott védettségi igazolvány fél évig érvényes Magyarországon kívül Szerbiában és Horvátországban is elfogadják. Mindezt itthon is elintézheted, ha már felvetted a védőoltást külföldön, csak számolni kell azzal, hogy az ellenanyag leletre 1 napot kell várni, a védettségi igazolványra pedig kb. 8 napot. 

Igen, egyelőre ez tűnik az egyetlen megoldásnak. Időben kell jól összeszervezni.Kszi az infót!

nekdolan és Kata kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A mai kormányinfó jó híre:

https://index.hu/belfold/2021/05/13/csak-majus-vegen-varhatok-ujabb-konnyitesek-ha-elerjuk-a-beoltott-otmillios-hatart/a-kulfoldon-elo-magyar-allampolgarok-is-kaphatnak-vedettsegi-igazolvanyt/

Nyilván még a részletekről semmit nem tudunk, de 1,5 hónap alatt csak végig lehet majd zongorázni a folyamatot....

Link a hozzászóláshoz
5 órával ezelőtt-kor Legolol345 írta:

Június 11-én indulnunk kell a családommal Horvátországba, így az lenne a kérdésem, mi ilyenkor a teendő, illetve az utolsó napon meddig tart a program. Előre is köszönöm.

 

 

4 órával ezelőtt-kor Dugó írta:

Utolsó nap reggeli után már hazamenés van

Ahogy Dugó mondja tipikusan csak reggeli, utolsó játékok, rendrakás és hazamenés. Ezen a napon csupán a szobák átadása van a szervezőknek.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Mint majdan új kalandozok(.hu?)-s pólót viselő zöldfülű érdeklődnék:

A korábbi években ííííírigykedve néztem, amint a táborozók alternatív játékokról egyeztettek. Ilyen várható idén is?

(Szerény mesélői képességeim felajánlani nem bátorkodom, úgyhogy a fogyasztói oldalon lennék érintett, amennyiben lesz hely...)

üdv

Rodrigo

Lozartan, Lopov és Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2021. 05. 02. at 20:46-kor Con Salamander írta:

@Jadis, @Sir Thomas hivatalos információt sajnos én sem tudok, és a szállásadó sem tudott, de a további kommunikációnkban ezt sarkalatos kérdésként fogom kezelni. Az álláspontom az, hogy a védettségi igazolvány meglétének feltételét - azaz az első oltás beadását - igazoló, orvosi pecséttel ellátott dokumentumot azonos súlyú igazolásként venném tekintetbe. Remélem, ezzel kapcsolatban lesznek törvényi fejlemények és ajánlások is, de ha nem, én akkor is minden erőmmel azon leszek, hogy erről a szállásadót meggyőzzem.

Üdv,

Tegnap egyeztettem a szállással, és a kérdésemre, hogy "kizárólag oltási igazolvánnyal tudnak-e fogadni vendégeket?" a válasz a "jelenleg sajnos igen." választ kaptam. Kifejtettem, hogy több potenciális táborozónak sajnos ez gond lehet (negatív teszt ill. oltást igazoló dokumentum áll/hatna rendelkezésre), de azt mondták, őket kötelezték erre. Ha van fejlemény, újra jelentkezem.

Üdv,

CS

Antail és Jadis kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

 

Remélem hatályosak (a kormányrendelet 05.14+7 napon lép majd életbe) és aktuálisak az infók, kérlek úgy nézzétek, mint amit egy laikus írt és nem egy Dreina pap.

Itt a közlöny linkje, amiben benne van a 247/2021. (V. 14.) számú kormányrendelet (2. oldaltól), ami leírja hogyan juthat (EUban, meg itt-ott) külföldön oltott magyar állampolgár védettségi plasztikhoz. Beutazás, szükséges doksik, hol-kivel-mikor kérdésekre van benne a válasz.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwimoL2xvNXwAhUwposKHSshD-04ChAWMAN6BAgEEAM&url=https%3A%2F%2Fmagyarkozlony.hu%2Fdokumentumok%2F23fad84455499151cc5bfb3aa7de87e01bbd453f%2Fletoltes&usg=AOvVaw2Kpvq5pDoW3WkObGJrx1eS

 

Elvileg a honi oltással plasztikra jogosultak, akiknek még nem jött meg, azok egy telefonos appon keresztül is tudják igazolni magukat. (Már ha működni fog). Erről meg alább van infó.

OLVASTAM MÉG EGY PICIT ÉS HA JÓL ÉRTEM JELENLEG EZT CSAK SZOLGÁLTATÓK FOGADJÁK EL ÉS SZÁLLÁSOK NEM. 

https://koronavirus.gov.hu/cikkek/pentektol-ingyenesen-letoltheto-vedooltast-igazolo-mobilalkalmazas-szolgaltatoknak-es-az

 

Csak átfutottam a fenti kormányrendeletet, de mintha azt láttam volna benne, hogy a külföldi oltottaknál nem lehetséges az applikációs igazolás, de lehet csak benéztem. (Majd jól nézzétek meg és szóljatok, ha hülyeséget írtam.)

ui: Bocs, ha már nyilvánvalót írtam...

Link a hozzászóláshoz
On 2021. 05. 25. at 12:48-kor Con Salamander írta:

Üdv,

 

16 év alattiakat még nem oltanak. 16 év alatt tehát nem is lehet igazolványod. De általánosan az a szabály per pillanat a törvények szerint, hogy kiskorú csak védettségi igazolvánnyal rendelkező nagykorú kíséretével látogathatja a tábort. Más előírás nincs.

 

Üdv,

Azt hiszem lesz a táborban bőséggel nagykorú. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az a kérdésem, hogy lesz e idén is KM kívánságlista, vagy egyéb kiosztási metódus? Vagy tök random lesznek összesorsolva a mesélők a csapatokkal? Illetve eldőlt e már, hogy 1 KM-el lesz végigtolva a teljes modul, vagy lesz e csere?

Nem lenne fair egyik mesélővel szemben sem, ha a szerencsétlen véletlen miatt csak a KM társuk ebédnél/vacsinál előadott élménybeszámolóiból értesülne a Rizikófaktor újabb nem evilági színvonalú játékáról, aztán mehetne vissza a saját középszerű csapatához...

Lopov kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
19 órával ezelőtt-kor Alec_Baldwin írta:

Üdv!

Az a kérdésem, hogy lesz e idén is KM kívánságlista, vagy egyéb kiosztási metódus? Vagy tök random lesznek összesorsolva a mesélők a csapatokkal? Illetve eldőlt e már, hogy 1 KM-el lesz végigtolva a teljes modul, vagy lesz e csere?

Nem lenne fair egyik mesélővel szemben sem, ha a szerencsétlen véletlen miatt csak a KM társuk ebédnél/vacsinál előadott élménybeszámolóiból értesülne a Rizikófaktor újabb nem evilági színvonalú játékáról, aztán mehetne vissza a saját középszerű csapatához...

Köszi a kérdéseket!

KM preferencia kérdése: még nem dőlt el, hogy idén lesz-e lehetősége a csapatoknak leadni a KM-preferenciájukat. Ezen még erősen gondolkodunk, mert az átlagosnál magasabb az új táborozók száma, ami torzíthatja a játékosi igényeket, és a KM-ek sem ismerik annyira a csapatokat, mint megszoktuk. Ezzel kapcsolatban még jelentkezni fogunk a döntéssel.

KM csere kérdése: nagy valószínűséggel nem lesz idén KM-csere, így előfordulhat az a szerencsétlen ebéd/vacsora szituáció, amit leírtál. :D Persze ennek olyan alacsony a rizikója, hogy bevállaljuk. :P Ezzel kapcsolatban is lesz még végleges visszajelzés azért.

Link a hozzászóláshoz

Bevallom, ilyen kiruccanásban részt vennék, még sose voltam. A hely nem ismerése meg az árak visszatartanak. Most még hiába lenne pénz rá, kihagyom. Július az utolsó hónap, és itt a baba 😍 Viszont úgy 1-2 év múlva, ha lehet menni csak egy napra, benne vagyok, apukával is el lesz a pici 😊 Ha meg nagyobbacska lesz, akkor lehetséges hogy mindhárman megyünk. De ez nagyon odébb van 🙂

Antail, Catsmile és TAO kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor Con Salamander írta:

Udv,

Amennyire en tudom, ket normal meretu huto van a konyhaban osszesen, szoval iden nem leszunk teljesen eleresztve eteren.

@Antail vagy @Cz , ti voltatok anno helyszinbejarason: emlekeztek meg tobb hutore?

Udv,

CS

Nem emlékszem olyan szobára, amiben lett volna külön hűtő, így akinek a kényelme igényli, javasolt a saját hűtő.

Jadis kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...