Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

@Rodrigo az ellenőrzést megkönnyíti, ha mellékeled a linket, a játék során pedig jó ha a hatás ott van leírva a megjegyzésben. A méreg szövegét minden további nélkül be tudod illeszteni szövegként.

Én azt is fel szoktam tüntetni, hogy melyik fegyverrel használom majd vagy legalábbis hogy melyik fegyver mennyi adag mérget igényel...

Rodrigo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Csapatban a törpölésnél felmerült egy kérdés: A pyarroni istencsalád papjai esetében mennyire kell erős magyarázat, hogy a fekete lobogós Alidaxnak dolgozzanak egy zászlóháború alkalmával? Mondjuk egy abasziszi vagy városállamokbeli Noir, Antoh, Krad pap esetében ez simán/magyarázattal belefér? Elfogadható mondjuk a Krad papnál az, hogy a kutatási témája miatt lekötelezettje az egyik főboszinak? Így is kegyeltje még az istenének?

 

Előre is köszönöm az illetékesek válaszát!

 

Link a hozzászóláshoz

@Rodrigo A kérdés nagyon jó! A karakteralkotás értelmében olyan karaktereket kell hozni, melyek tevőleg részt vettek a legutóbbi zászlóháborúban a fekete hadurak oldalán. Illetve szabad akaratukból szolgálnak egy alidaxi boszorkányt. Ezek a kritériumok - megítélésünk szerint - komoly terhet róhatnak minden pyarroni vallású pap/paplovag számára. Természetesen külön kell választani a karakter adott egyházhoz illetve adott istenéhez való viszonyát. Előbbivel akár szembe is lehet menni egy papnak, utóbbival viszont érthető okoból nem. Szóval egy pyarroni hitű pap indítása nem kizárt, de nagyon jól megírt előtörténet kell hozzá, hogy hihető legyen a dolog. Persze, ha nem ragaszkodtok a hihetőséghez, bármit bele lehet "taposni" egy modulba, de ilyen esetekben egyrészt a szerepjátékos teljesítmény megítélésé komoly hátránnyal indul. Másrészt nagyon sok esetben motivációs hézagokat generál a kényszeres koncepció.

Nos, segítetem ezzel a pár gondolattal valamit? :)

 

Link a hozzászóláshoz
16 perccel ezelőtt-kor DartonCF írta:

Ha csak alidaxi boszihoz kellene hűnek lenni, az simán megoldható lenne.

Hithű pyarroni (Shadoni) pap/paplovagként tevékenyen a sötét oldalra állni...ehhez nem tudom, hogy milyen előtörténet kellene :) De lehet, hogy jelenleg én nem vagyok elég kreatív...:)

Mondjuk ezzel semmi gond nincs, csak ugye, ha az istenének az értékrendjétől jelentősen eltér, az isten nem fogja tovább támogatni (játéktechnikailag nem kap manapontot).
Szóval, ha varázsolni is akar, akkor az istenének kegyében kell maradnia, az pedig nehéz, ha szembefordul vele és az értékrendjével.

Amúgy Orwella is pyarroni istencsalád, nála nem hiszem, hogy kellene indoklás, szóval fentebb nem róla beszéltem. De amúgy gondolom, ti sem.

Link a hozzászóláshoz

Mi is elengedtük (talán már a kérdés feltevése előtt is).

Persze szerepjátékos szempontból érdekes lehetne hozni egy megkeseredett (és az istene kegyéből kiesett) papot/paplovagot, aki Alidaxot szolgálja. A patrónusának meg adott lehet a Dreina expapnő. Ugyanakkor mivel kasztváltás nincs (gondolom egyik papból egy másikba sem), ezért ez erősen hátrány lehet egy versenyen. (Nem ide tartozik, de hitehagyott papként a JK léphet az adott kasztban szintet? )

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Engedjétek meg, hogy közbevessem, hogy nem igazán értem a problémát. 

Feltételezem, senki nem a papok politikai elköteleződéséről beszél, mert bár valószínűleg a pyarroni vallású papok nagy százaléka kötődik politikai elveit tekintve is Pyarronhoz vagy az Északi Szövetség országaihoz, következésképpen "ellensége" lehet Alidaxnak, ez egyáltalán nem követelmény, egyáltalán nem alap és nem valamiféle áthághatatlan szabály, vagy világképi elem. Hasonló a helyzet az értékrenddel, a világhoz való hozzáállással, annyi kiegészítéssel, hogy Alidax nem "a sötét oldal", ahogy Darton CF fogalmazott (azt gondolom, eleve hibás és félrevezető Ynev dolgait így szemlélni, a kifejezés sem ennek az univerzumnak/fantáziavilágnak a része.) A boszorkány nem alapból gonosz, (Szigorúan az Ynevi, idealizált - tehát sokkal konkrétabb világképet szemlélve), és maga a boszorkány, következésképpen egy boszorkányok vezette állam sem ellentétes, áll szükségszerűen másik oldalon, mint a pyarroni panteon isteneinek hívei.

A pyarroni vallás, az istenek, az ők támasztotta követelmények, vallotta és elvárt elvek és szabályok szintjén sem áll feltétlenül ellentétes oldalon, mint Alidax. A fekete hadurak országaiban is vannak jócskán olyan papok, akik a pyarroni istenek hívei, és - csak hogy egyszerűsítsünk - Mp-t is kapnak, a legjobb példa rá Abaszisz. Alidaxból sincsenek kitiltva ám a pyarroni panteon hívei, még akkor sem, ha kyr gyökerű. Érdemes megnézegetni a témában a boszorkányrendekkel foglalkozó írásokat, vannak kifejezetten pyarronias rendek is, aki akár így vagy úgy, de közvetlenül is képviseltethetik magukat Alidaxban. A legjobb példa egyébként a MAGUS irodalmában a "gonosz" (blá, de le van így egyszerűsítve) oldalon játszó hithű pyarroni papnak a Szörnyek családja című remek regényben szereplő Dreina-pap, aki az ifini Kobrák vezető pozícióban lévő személye. Nagyon szépen bemutatja a könyv, hogyan tartja meg a szükséges pyarroni, vagy inkább Dreina-i értékeket, és alakítja így a környezetét. 

Link a hozzászóláshoz
35 perccel ezelőtt-kor DartonCF írta:

Ha csak alidaxi boszihoz kellene hűnek lenni, az simán megoldható lenne.

Hithű pyarroni (Shadoni) pap/paplovagként tevékenyen a sötét oldalra állni...ehhez nem tudom, hogy milyen előtörténet kellene :) De lehet, hogy jelenleg én nem vagyok elég kreatív...:)

Azért ha belegondolunk DARTON renegát(nak mondott) egyházával szemben voltak pl kételyek, hogy melyik oldalon avatkozik közbe az utolsó zászlóháborúban. És az nem egy személy, hanem egy egész egyház. Elvi okok mentén volt kérdéses és talán személyes kérésre (Alyr - Airun) avatkoztak be azon az oldalon, amelyiken. Egyes személyeknél is lehet olyan összefeszülés az egyházzal, azok vezetőivel, ami miatt ellenük fordul, de az istene céljait nem veszíti szem elől. Az Északi szövetség (és mint láttuk Pyarron is) egy politikai alapú szervezet nem a pyarr istenek által igazgatott állam (noha javarészt őket tisztelik ott). Csak ezek a karakterek inkább egy életúthoz illenek, mert ott fel lehet építeni a történetüket, egy versenyen simán csak "betaposott" karakterek. 

Link a hozzászóláshoz

Igen. Pont azt írtam - szerintem egyértelműen - , hogy ha csak Alidaxról lenne szó, akkor semmi gond nem lenne.

Nem Alidaxra írtam a "sötét oldalt", hanem a Fekete Hadurakra. Ezen a megfogalmazáson fennakadhatsz, de felesleges. A lényeg érthető.

Mivel Hulla aláhúzta, hogy a kalandozók tevőleg részt vettek a Fekete Hadurak oldalán (akik a pyarroni eszmerendszer ellenségei, mert azok), így ezt nem tudm hova tenni Pyarroni (esetleg Shadoni, Ranil) papokkal/paplovagokkal.

Mondjuk a Noir papot el tudom képzelni a fekete hadura oldalán :)

Jadis kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Méregkeveréshez kérdés: honnan tudom, hogy a karakteremnek előzetes méregkeveréshez milyen felszerelés állhat rendelkezésére? A kikeverési nehézség a képzettségek alapján tiszta sor, de hiába a mesterfokú bármi, ha nincs workshop, nincs puccos méreg sem... vagy veszem horror áron?

Előtörténet alapján lehet megindokolni a felszerelést, vagy azt is meg kell venni külön, saját magam által becsült értéken?

Köszönöm!

Üvd:

Mr. Baldwin

Link a hozzászóláshoz
54 perccel ezelőtt-kor Alec_Baldwin írta:

Sziasztok!

Méregkeveréshez kérdés: honnan tudom, hogy a karakteremnek előzetes méregkeveréshez milyen felszerelés állhat rendelkezésére? A kikeverési nehézség a képzettségek alapján tiszta sor, de hiába a mesterfokú bármi, ha nincs workshop, nincs puccos méreg sem... vagy veszem horror áron?

Előtörténet alapján lehet megindokolni a felszerelést, vagy azt is meg kell venni külön, saját magam által becsült értéken?

Köszönöm!

Üvd:

Mr. Baldwin

Karakteralkotás 6. oldal

"Minden további felszerelést meg kell vásárolni a fentiek alapján kiszámított keretből. Az
ár megállapításában teljesen irreleváns az, hogy az adott karakter képes-e előállítani az
adott hétköznapi vagy mágikus tárgyat.
Az árak meghatározásában a KESZK-ben található információk veendőek figyelembe. A
felszerelési tárgyak ára, attól függetlenül, hogy a karakter képes-e azt elkészíteni vagy
sem, egyforma."

 

Tudom, nem ilyen válaszra számítottál, de nehéz a kalandozók élete! ;) 

Bitschak kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Hali! 

https://kalandozok.hu/meregkevero/ 

Itt a méregkeverő, ezt használd. Itt betudod állítani h veszed a mérget vagy pedig készíted. Ha készíted fele annyiba kerül a méreg. Aztán az elkészült mérgeket kimentheted egy excelbe (a mentésnél ezt választod ki) és azt is csatold a karakteredhez amit beküldtök. 

 

A KKK ban pedig az alkímia résznél (23. Oldal, azért tudom mert én is épp ezt nézem) ott van minden felszereltség ára. A KKK t a karalteralkotasnal az engedélyezett irodalomnál találod (egyből az első oldalon) rákattintasz a linkre, letöltöd és 23 oldalon ott van minden cuccnak az ára. 

Ha saját magad akarsz mérget kikeverni, vagy szeretnél magad mellé egy jó felszerelést akkor meg kell venned a cuccokat. De mivel nem olcsó, szerintem csak akkor érdemes ha sokat használod a mérgeket. Egyébként jobban kijössz ha dupla áron lévő mérget megveszed. 

 

13 órával ezelőtt-kor Hulla írta:

Tudom, nem ilyen válaszra számítottál, de nehéz a kalandozók élete! ;) 

Szóval, ahogy Hulla is írta, mindent meg kell venni, minden apró dolgot

Üdv, 

b

 

Szerkesztve ekkor: , Bitschak által
Bővítés
Link a hozzászóláshoz
14 órával ezelőtt-kor Hulla írta:

Karakteralkotás 6. oldal

"Minden további felszerelést meg kell vásárolni a fentiek alapján kiszámított keretből. Az
ár megállapításában teljesen irreleváns az, hogy az adott karakter képes-e előállítani az
adott hétköznapi vagy mágikus tárgyat.
Az árak meghatározásában a KESZK-ben található információk veendőek figyelembe. A
felszerelési tárgyak ára, attól függetlenül, hogy a karakter képes-e azt elkészíteni vagy
sem, egyforma."

 

Tudom, nem ilyen válaszra számítottál, de nehéz a kalandozók élete! ;) 

Ennek az egésznek egy kicsit olyan a hangulata, hogy amit az egyik oldalon adsz (pl. TSZ), azt a másik oldalon visszaveszed.
Mi koncepció háttere? A csapatok közötti egyensúly?
A játék elején a kasztos felszerelések elkészítése, ha nem vesz óhatatlanul sok időt igénybe, KM-től függően, megoldható. :)

Daelon kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Catsmile írta:

A játék elején a kasztos felszerelések elkészítése, ha nem vesz óhatatlanul sok időt igénybe, KM-től függően, megoldható.

Akkor mi a probléma? Ez egy teljesen természetes önszabályozás. Kimondhatná, hogy "ami tovább tart X óránál, azt ki kell fizetni", de így, hogy ezek eltolódnak a játék legelejére, leszabályozza saját magát a dolog. Amire lesz idő, az készül el.

Azért (is) van ez így, mert a MAGUS rendszere egyáltalán nem szabályozza le pl a mágikus tárgyakat, szinte ingyen lehet őket tucatszám ontani magunkból.

Catsmile kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
4 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Akkor mi a probléma? Ez egy teljesen természetes önszabályozás. Kimondhatná, hogy "ami tovább tart X óránál, azt ki kell fizetni", de így, hogy ezek eltolódnak a játék legelejére, leszabályozza saját magát a dolog. Amire lesz idő, az készül el.

Azért (is) van ez így, mert a MAGUS rendszere egyáltalán nem szabályozza le pl a mágikus tárgyakat, szinte ingyen lehet őket tucatszám ontani magunkból.

Tetra: észszerű kereteken belül lehet ontani... vagyis lehet korlátozni, de én nem ebben látom a módját.
Akkor pontosabban fogalmazok: minek magas szinten játszani, ha az csak a szintben mutatkozik meg?
Egyébként meg, hogy kinek mire van/lesz ideje az teljesen KM szubjektív. Egyébként meg amúgy is a szereőjáték a lényeg, nem az, hogy ki tudja több márgikus tárggyal megoldani a modult.

Daelon kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
26 perccel ezelőtt-kor Catsmile írta:

Akkor pontosabban fogalmazok: minek magas szinten játszani, ha az csak a szintben mutatkozik meg?

Kifejezetten meglepő volt látni a közel sem kimaxolt karaktert, hogy egy abbit kardra nem tellik :) a gyógyitalról nem is beszélve. De hát tudjuk, Ynev nem a tökig magicitemekbe öltözött kalandozókról szól. Egy regényt nem tudnék mondani, amiben ez van.

Catsmile és Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Első lépésben is tisztáznám, hogy a Karakteralkotás adott, a benne lefektetett szabályok - lévén azokat godorai márványba vésték - nem képezhetik vita tárgyát.

Ettől függetlenül ezt a kérdést sem fogom válasz nélkül hagyni. Tehát:

@Catsmile Tőled, mint régi táborozótól minimum furcsa, hogy problémásnak tartod a szabályozást. Hiszen közel egy évtizede minden Nyári Tábor karakteralkotásában szerepel ez a szabály. Persze lehet, hogy benned már évek óta formálódik a gondolat, csupán most érkezett el az idő, hogy hangot adj neki?!

Általánoságban többen jól ráéreztetek, hogy a fairplay jegyében követel magának helyet ez a szabály. Mivel a szerepjáték - kiváltképp egy versenymodul tekintetében - sajnos nem korlátozza megfelelően a különféle varázstárgyak és egyéb cuccok (mérgek, fegyverek, alkímista szerek stb) legyárthatóságát. Másrészt tényleg nem szeretnénk, ha a karakterek helyett a tárgyakra kerülne a fókusz! Szóval, nem árulok el nagy titkot ha elmondom, hogy szándékosan tartjuk mindenki számára magasan a költségeket. Ezzel ösztönözve a csavaros észjárású játékosokat arra, hogy ne kalmárvérű ószeresek, hanem sokra hivatott kalandozók bőrébe bújva nézzenek farkasszemet a veszedelmes kihívásokkal! ;)

 

Üdv,

H.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...