Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

Üdv!

Elég sokat játszottam dzsennekkel (és nem a +2IQ miatt,) és a kérdésedhez kapcsolódóan van egy észrevételem:

-dzsennek születni kell.

-szerzetesnek meg tanulni (elkötelezettség)

Ezért úgy gondolom, hogy (ellenvetésem amúgy van, mert szeretem betartani és betartatni a választható kasztokat, de kivételek ugye mindig vannak) ha már istenhívő a karakter és valami arra sarkallja hogy szerzetes legyen, akkor (jó kis előtörténet kell az biztos, hisz a dzsenn mentalitás alapja az, hogy Õ maga irányítsa sorsát) a +1Yp ellenérv nélkül jár neki. A vért nem lehet kimosni egy vallással sem. Az viszont hogy Másra alkalmazza a diszciplínákat sztem nem járható út. Mivel a szerzetesek épp másokat "zárnak ki", hogy önmaguk tökéletesek legyenek. Nem másokkal foglalkoznak, hanem önmaguk tökéletesítésével. A mentálmozaikokat meg ez okból nem lenne illő alkalmazniuk. Pont az előbbi miatt. Ha zavaros kifejtem. De alapesetben -mivel adottság- alkalmazhatná. De hogy egyszerű példával éljek: egy shadoni boszorkányvadász is megsimogathatna egy boszorkányt, mert van keze. De Nem teszi, mert jó oka van rá.

Link a hozzászóláshoz

Nahátakkor, lássuk csak, az az első névtelen én lettem volna, a másodikat meg nemtom, ki az de jó lenne tudni.

A jann szerzetesnél van egy két probléma, amit kifejtettem. Itt merül fel egy fontos kérdés: ha egy jann kiszakad, azaz kiskora óta nem foglalkoznak vele, vagyis születése után kerül el otthonról és nem jannaok kezébe kerül, akkor is meglesz neki a Y mf es a kulonleges kepessege, a mentalmozaik? merthat ertem, hogy vele szuletett, de tudja alklamazni anelkul, hogy tanulta volna? vagycsak a lehetoseg van meg es ha nekiall es foglalkoznak vele vagy o maga, akkor rajohet?

Ja és megint egy fontos dolog... szerzetes vagy remete?

"

-dzsennek születni kell.

-szerzetesnek meg tanulni (elkötelezettség)

"

ugyanis lehet valaki szerzetes anélkül, hogy rendhez tartoza, vagyis olayn remete szerü, és akkor bár nem tanulná a mágiát, de megkaphatná istenétől az elkötelezettsége miatt pl. -ez lehetséges? jól hangzik de kissé fellegekben jár-

és a jannoknál le van írva, hogy nincs szükségük papokra, annyira bennsőséges a kapcsolatuk az isteneikkel, de ez ellent mondd a PPL1 ben leírtakkal, ugyanis aszerint a jannok nem imádnak siteneket, sőt a dzsad istenek is hatalmas jannok, akik istenné válltak. Részletesen az említett könyvben

Idézet a Titkos Fóliánsból, 14. oldal, alul:

"Ha kiderül valakiről dzsenn származása, legbiztonságosabb titokban eltenni láb alól, mielőtt még bajt hoz a környezetére... "

Úgyhogy valóban kell neki titkolni... de ami a csel, hogy nem tudom, ki képes őt felismerni... Erről jut eszembe egy korábbi probléma, ami nálunk felmerült... a csapatban volt egy jann varázsló(aki nyíltan kimondta, hogy hát az a +2 int és Yp nem semmi, de persze nem ezért vagyok a jannokkal, hanem mert okosak... :) később a srác egy mutáns khál toroni ikerrel jött) és egy amund gladiátor egyidőben volt a csapatban... és nem tudtuk eldönteni, hogy tudják-e egymásról, hogy ki mi... végülis bunyó lett belőle és a gladiátor jól megagyalta a varit... aki csak egy épkézláb varázslatot hozott össze.

Szóval a kérdés fennmaradt, hogy tudják-e egymásról, hogy amund-jann a másik?

A házi szerzetes kiegészítőbe szivesen segítek én is, amiben tudok(bár tudásom eléggé csekély)

Sylvanus:

Ha a szerzetsek a hosszúkardot vérengzésre használnák, akkor nem lefegyverzés lenne a képzettségük, hanem pusztítás vagy kínokozás. És meg lehet figyelni, hogy leginkább olyanok kapnak lefegyverzés képzettséget, akik nem a gyilkolást tartják s legfontosabbnak, hanem az ellenfél legyőzését: pl. bajvívó vagy a másik nagyon jó példa a haonwelli gladiátor, a nerton, aki ugye a játékban nem gyakran üt túl(kemény levonások kell súlytsák az ellenfelet, hogy 75-tel dobjon valaki az ő VÉ-je fölé. persze ellenpélda a harcművész, de kivétel erősíti a szabályt :P )

Domvik bár egyistenhit, de van 7 arca és hát a fekete angyal nemtom mennyire illik egy hosszúbottal vívó szerzetes egyéniségéhez... és az rpg.hu-n van egy kiegészítő, amely több Shadoni szerzetesrenet is tartalaz, azt hiszem, más-más arcokat szolgálnak

És azt, hogy egy fegyver békés-e azt csak a felhasználása dönti el... :twisted:

A pszivel kapcsolatban pedig hát annyit, hogy

"Mondjuk attól még a korlátozás psziben itt a fó kérdés...ugye kicsit tápos a dolog amikor a szerzetes nyomja magára a varikat,20mp-ből mentálmágiázik+pszizik...hát,ezek szerint nem gyenge:)))

"

Szerintem egy szerzetes alapból elég ritkán keveredik konfliktusba és az MTK-ban le van írva, hogy a diszciplinákat csak magára tudja alkalmazni, szóval mindet együttvéve, szerintem eléggé kifejtettem, miért nem lehet jann, a probléma meg van oldva. És pont amiatt, hogy ki akarja zárni a külvilágot és önmagát akarja tökélyre vinni, ha lehetne sem alkalmazná a diszciplinákat

asszem röviden ennyi. ha valahol nem voltam érthető, bocsánat

ja és mitszónátok mondjuk egy Arel-szerzeteshez?

Link a hozzászóláshoz

Pont nincs nálam MTK, de a jann ha vele született a képessége a pszi akkor rájöhet hogy van neki ilyene.Élete során kerülhet olyan helyzetbe, hogy önkéntelenül is használja.De elég ha tudja hogy ő dzsenn és olvas arról valahol vagy hall róla, hogy az ő fajának van ilyen képessége.Főleg ha kalandozó lesz. El kezdheti hazsnálni.

Csaba!

A szerzetes az szerzetes.A remete meg remete.

"a jannoknál le van írva, hogy nincs szükségük papokra, annyira bennsőséges a kapcsolatuk az isteneikkel,"

"jannok nem imádnak isteneket, sőt a dzsad istenek is hatalmas jannok, akik istenné válltak"

A bensőséges kapcsolat nem jelent imádatot, hanem kapcsolatot érintkezést jelent.Nincs ellentmondás.

Egy amundról azért lerí, hogy amund!(alapesetet nézve.

Link a hozzászóláshoz

Én voltam a második névnélküli:)))

Szóval,az alap szerzetes minden istent egyformán imád,szóval az istenekre lebontás biztosan jó ötlet?Bár azért lehet hogy kidolgozom vagy megszerzem:)

a dzsenn szrzetes akárhogy is vesszük iszonyat tápos,ha éppen szükség van az erejére,és harcra vetemedik nem hiszem hogy komolyabb zavarótényezők vagy megszorítások nélkül hagyna egyáltalán játéklehetőséget a party többi tagjának... a képességei veleszületettek,ráadásul a család egyik tagja megismertethette vele a képességeit,az eltörténetben az annyával együtt menekült el...azt hiszem hogy ezt az összeállítást itthon tiltom majd,dehát akkor a jk-k szabadsága szenved csorbát...

A másik témához:egy dzsenn-t nem hiszem hogy bárki is felismerve,lévén ugyanúgy néz ki mint egy dzsad,szóval nem is tudom hogy mivel árulhatná el magát.Lényegében mindent amit cselekszik(majdnem mindent) ki lehet magyarázni...

Link a hozzászóláshoz

Egy kis hozzáfűzés: a szerzetes nem egy nagyon kalandozo kaszt...

Mert ha megnézed a ferences kolstort, ami a városotokban van, akkor szerintem az azert van, mert abban laknak a barátok, nem azert, hogy utjaikon megpihenhessenek. Es a jannoknál, hat sztem amint elomdtam, egy szerzetes nem annyira táp, mert ha megtartja a helyét, ahol kell és mindenki azt teszi a csapatban, amit kell, akkor nem lesz gond... pl a csapat harcosai helyett nem mágiázza le az ellenfeleket meg stb... akkor nincs baj vele... és pyarronita szerzetes? mert az elég furcsa, főleg ha az anyja nevelete... mert az szerintem azért belenevelte a vallást is... ugyhogy nemtom, miert váltott hitet... de en elmondtam a velemenyem a dologrol...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hosszúkard...

Vendég kalandozó:

"És másrészt a szerzeteseknél le van írva, hogy nem szeretik, kerülik a harcot, és hogy nem szereteik a gyilkolófegyvereket(pl. jann szablya)"

Nos, erre írtam azt, hogy a Pyar szerzetes kedvelt fegyvere a hosszúkard, ami alapvetően egy gyilkoló fegyver (ellentétben pl. a bottal).

Szó sem volt olyanról részemről, hogy a szerzetes gyilkolászni akarna a hosszúkarddal, vagy hogy harcias lenne emiatt.

Pusztán arra akartam rávilágítani, hogy a szerzetes bármilyen fegyvert kedvelhet, hiszen a kaszt mentalitásából adódóan nem fogja gyilkolászásra használni.

Ilyen alapon a Jann szerzetesnek lehet Jann szablya is a kedvelt fegyvere. Csak ki kellene dolgozni a Dzsad szerzetest.

Mondjuk én továbbra is azt az elvet követem, hogy a szerzetesek a teljes pantheonhoz intézik imájukat, illetve egész pontosan a pantheon egésze által lefektetett elvek szerint élnek. Ha egyes isteneket választanának maguknak, akkor jellemzően papok lennének. Benne van a leírásukban.

(az egyistenhitek speciális esetek)

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Szó sem volt róla hogy ellened szóltam volna. Csak kifejtettem a véleményet a hosszúkarddal kapcsolatban.

Ha már ennyire beleéljük magunkat a dzsenn szerzetesbe, akkor azért illendő lenne lemondani a dzsenn szablyáról. Mert túl sok dolognak kell smakkolnia ahoz hogy szerzetes legyen, nemhogymég akkor kitalálja a JK hogy kikovácsoltat magának egyet.

A dzsadoknál szerintem a Galradzsa Papok életvitelében számos vonás hasonlít a Szerzetesekére. Egy kicsit a Dervisek is hasonlítanak hozzá. Ha az érzés miatt akarsz az lenni, legyél ezekkel. Ha a "plusszok" (pszi metódusok képzettéségek, mágia) miatt, akkor meg úgyis mindenki képes megalkotni a szuper karaktert. De az attól mg nem lesz élvezetes, főleg nem hsszútávon.

Sztem amúgy a szerzetes nem nagyon illene bele a dzsad kultúrkörbe.

Sylvanus véleményét pedig követem, miszerint a szerzetes imádjon (tiszteljen, féljen stb) több istent. (az egész pantheont)

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Csak egy kérdésem/hozzászólásom lenne itt a nagy tanácskozásban.

Miért beszéltek dzsenn fajú szerzetesről, amikor olyan a magus szabályrendszere szerint elvileg nem lehetséges.

természetesen mindenki úgy alakítja a saját Ynevét, ahogy akarja, nálam pl.: nem lehetne ezzel a kombinációval játszani.

Szerzetes csak ember illetve kalandmesteri engedéllyel wier lehet.

Csak ennyi lenne.

Üdv:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ember-ork: félork

dzsenn-amund: mutass nekem egy ilyen utolsó, büdös, perverz egyefet, aki hajlandó lenne rá...

Dszenn-elf: sötétebb bőrű félelf

dszenn-ork: elvileg szintúgy lehetséges, de gondolj bele a fogantatás körülményeibe...

ember-amund: lehetséges, de nagyon ritka

félelf-dszenn: elfvérű dzsad...

Link a hozzászóláshoz

Félork: ki van dolgozva valahol, vagy csak te mondod?

Dzsenn-Amund: Egy dzsenn nem veszi észre hogy egy elfogott amund q****-val csinálja

Dzsenn-ork: na ezt nehéz észrevenni :)

Ember-Amund: lásd Dzsenn-amund

Dzsenn-elf: ezt is csak te mondod, amúgy hogy néz ki sötét bőrrel és szőke ill. ezüst hajjal?

Félelf-dzsenn: Olyan mint a Dzsad-elf szerintem is, de az milyen?

Link a hozzászóláshoz

Félork: ki van dolgozva valahol, vagy csak te mondod?

Dzsenn-Amund: Egy dzsenn nem veszi észre hogy egy elfogott amund q****-val csinálja

Dzsenn-ork: na ezt nehéz észrevenni :)

Ember-Amund: lásd Dzsenn-amund

Dzsenn-elf: ezt is csak te mondod, amúgy hogy néz ki sötét bőrrel és szőke ill. ezüst hajjal?

Félelf-dzsenn: Olyan mint a Dzsad-elf szerintem is, de az milyen?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A félork nincs kidolgozva, de nem is csak én mondom. Lehetséges, csak épp Yneven nemigazán van nagy jövője a karakternek. Mellesleg Summarium, Orkok könyve. A leíró embernek ork ágyasa van...

Dzsenn-elf: csak én mondom, de a készítők nyitva hagytak egy utat, hogy félelf csak fehérbőrű, és szőke lehet. De mi van akkor, ha egy elf és egy dzsad, vagy akármilyen sötétbőrű ember gyereket nemz? Hogy fog kinézni a félelf?

Dzsenn-ork: értsd. pl.: dzsenn nő kalandozót megerőszakolja egy ork. például

ember-amund: miért ne? ha kiszakadott?...

Egyébként a félelfet leszámítva egyik sem játszható.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...