Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

Jó kérdés Tetra. :)

Kezdetnek azt mondanám, hogy nem gyorsul fel tízszeresére, de sajnos ez van leírva, a legtöbben így kezelik.

Amennyiben ez így van, akkor kb hangsebességgel vág, üt, rúg a kard/harcművészünk. (Tömeges edzésen ez vicces lehet :)).

Egyébként az én meglátásom szerint:

a) nem törik el, hanem belevág (feltételezve, hogy ha normál módon vágsz, és átviszi a húst a penge, akkor azt tizedére lassítva először csak benyomja, és csak utána vágja el).

B) átvágja

c) átvágta.

Harcművész esetében: elvileg (a leírás alapján) tud olyat, hogy keze akár acél is lehet, innentől kezdve a kard (vagy inkább a buzogány) szabályai érvényesek rá. Tehát horpaszt/átüt, zúzódást okoz, csontot tör. Mindezt gyorsabban.

Ez személyes vélemény, tesztelni sajnos nagyon nehezen tudnánk. Bár nem lehetetlen. :)

Ha úgy vesszük, akkor lehet ahhoz a videóhoz hasonlítani, ahol egy gépfegyverrel lőttek egy katanát:

Ebben az esetben a golyó eltörte a pengét (gyorsabban mozgó tárgy).

Ugyanez a helyzet a katanával és a páncéllal, csak fordított szituban. A kard megy a golyó sebességével, és a páncél a befogott kardéval. Tehát a penge elvágja a páncélt. Tudom, az ott lehet ólomgolyó, ami puhafém, de miért ne? Ez csak szerintem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Alapeset: A földi fizikát el kell felejteni. Ekkor a diszciplínának csak úgy van értelme, hogy a slan ugyan felgyorsul, de a lendülete nem növekszik. Különben az ütőfelület minden csontja ripityára törne, az ízületei megrándulnának, kiugranának etc.

Kissé reálisabb variáns: A slan felgyorsul, de - tanulmányainak köszönhetően - sokkal óvatosabban, kontrolláltan mozog a saját belső idejében (épp csak a szükséges erőt teszi a mozdulatai mögé - és mondjuk az utolsó pillanatban visszafogja a csapást, hogy a célpont és az ütőfelület már csak a normális sebességhez közeli tempóval találkozzanak). Ennek köszönhetően anélkül használhatja ki a diszciplína előnyeit, hogy önmagának sérüléseket, esetleges fegyverének károkat okozna.

A földi fizikát persze az utóbbi esetben is csak módjával lehet alkalmazni. Nem is igazán érdemes erőltetni a reális magyarázatot: bár a diszciplína Yneven sem mindennapos, és meghaladja az átlagos halandó által felfogható tartományokat, a dolog mégis működik. Akinek ez nem fér bele, az ne (vagy ne így) alkalmazza.

Szerk: Közben eszembe jutott, hogy volt már erről szó korábban... :)

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz
Ha úgy vesszük, akkor lehet ahhoz a videóhoz hasonlítani, ahol egy gépfegyverrel lőttek egy katanát:
Ebben az esetben a golyó eltörte a pengét (gyorsabban mozgó tárgy).

Ugyanez a helyzet a katanával és a páncéllal, csak fordított szituban. A kard megy a golyó sebességével, és a páncél a befogott kardéval. Tehát a penge elvágja a páncélt. Tudom, az ott lehet ólomgolyó, ami puhafém, de miért ne? Ez csak szerintem.

Az ugye világos, hogy Einstein óta tényként kezeljük, hogy a nem gyorsuló viszonyítási rendszerek ekvivalensek, magyarul az mindegy, hogy melyik megy gyorsan a földhöz képest, a relatív sebességük számít. Tehát mindegy, hogy a katanával vágnak gyorsan, vagy a rögzített katanához vágnak hozzá valamit.

Szóval nem tudom, hogy egy eleve merev dolog hogy kezeli, ha nincs ideje meghajlani, illetve izületekről, csontokról beszélve szerintem a harcművész ki tudja használni a dolgot, hiszen nincs ideje elmozdulni az izületeknek, tehát jóval merevebbé válik az egész. De nem tudom. Tényleg nehéz kérdés.

De elvonatkoztatva a mögöttes magyarázatoktól, szabályokban, játékvezetésben hogy jelenne ez meg nálatok? Mire képes egy Slan? Ugye sokkal gyorsabban tud támadni is, mivel nem kell a másik védelmét kicselezni, nem kell manőverezni.

Link a hozzászóláshoz

Bűvdudás,

Szerintem meg ezt kell elfelejteni, hogy "felejtsük el a földi fizikát". Ha nem használhatjuk a földi fizikát, akkor innentől kezdve nem kérek a gravitációból, a csirkének nem csirke íze van. Ja, és ha a teljes földi analógiát is elfelejtjük, akkor nincs csirke.

Valamilyen formában igenis hivatkozni kell a mi fizikánkra, különben mivel magyarázod, hogy az ynevi emberek is a földön járnak?

Hát még Tetra magyarázatát, aki Einsteint hozza fel.

Tetra,

Jogos a test merevsége, de valszeg ebben is segít a pszi.

Én úgy képzelem el a belső időt, hogy valamennyire felgyorsítja a testet, de nem tízszeresére. És ezen felül felgyorsítja az agyat, érzékelés, és döntés tekintetében. Azaz gyorsabban dolgozza fel az adatot a HM, jobban tud reagálni. Játéktechnikailag szinte megütethetetlen, csak meglepetéssel van értelme támadni ellene. Õ viszont látja mások mozdulatait, nem kell a reflexeire bíznia a saját testét, hanem látja hova kell ütnie akár counter-ként is. Ezért kapja meg az egy környi támadást.

Nem mellesleg az egy környi támadás azt jelenti, hogy hányszor vagy olyan helyzetben, mikor esélyed van találatra. Ha innen nézzük, akkor a nem belső idős ellenfél kb 0. szintű njk-nak számít, hiszen nem képes védekezni. Azaz szintednek megfelelő mennyiségű támadást adhatsz le. :) Ez csak most ugrott be, elméletként.

Magnatis,

Amnnyiben a HM tényleg felgyorsul, akkor ezt megtette, nincs kérdés, hiszen a másiknak esélye sincs tenni semmit. Ez one-shot megoldás.

Ha nem gyorsul fel, (vagy az én elképzelésem alapján gyorsul), akkor leadja a támadást, a másik tud védekezni. Csakhogy abban a normál körben még támadhat a HM, miután kijött a belső időből, kivéve, ha az egészet benn töltötte.

Szerintem. :)

Link a hozzászóláshoz

Ha úgy vesszük, akkor lehet ahhoz a videóhoz hasonlítani, ahol egy gépfegyverrel lőttek egy katanát:

Ebben az esetben a golyó eltörte a pengét (gyorsabban mozgó tárgy).

Azért az látszik, hogy a hetedik golyó töri el a pengét, és mind a hét ugyan oda csapódik.

Tetrának igaza van, hogy mindegy melyik mozog, a relatív sebesség számít a földi fizikában.

Magnatis a MAGUS szabálya szerint mindenkinek van alapvédője. Még az egy helyben strázsáló őrnek is, akit hátulról, meglepetésszerűen szúr hátba a fejvadász. Igaz +40 bónusszal tesz alap VÉ-re. Én KM-ként ugyan ezt a szabályt használom belső idős támadásnál. Megkapja a meglepetés +30-at, az ellenfélnek meg a fegyver/pajzs/ugrás/vagy bármi egyéb nélküli alap VÉ érvényes.

De persze mindig vannak trükkök a játékosoktól. Itt egy példa. Kardművész bejelenti, hogy belső időbe lép, majd az ellenfél nyakához rakja a kardja hegyét, és áttolja rajta, vagy csak elvágja a torkát szép lassan. Mivel 1 segmens alatt egy köre van erre, elvileg megcsinálhatja. Ugyan ez harcművésszel is megy. "Odasétál" és nyugodtan kitöri az ellenfél nyakát.

10 másodperc alatt egy késsel kényelmesen jó pár ember torkát el lehet vágni. És itt elviekben nem harci helyzetről van szó, mert az ellenfél nagyon lassan mozog. Azaz olyan, mintha tehetetlen lenne. Erre meg az a szabály, hogy alap VÉ, és annyiszor támadható, amennyi a támadó szintje. A KM meg akár pakolhatja a bónuszokat, ha akarja. (Meglepetés, harc vakon, helyhez kötve, bénultan... stb)

Nagyon sok lehetőség van a KM kezében. Csak el kell döntenie, hogy mit enged, használ. A földi fizikát meg el kell felejteni szerintem.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

aki éppen esik annak szerintem nem alap VÉ-je van hanem 0, mivel gyakorlatilag magatehetetlen.

Elméleti kérdés, de a lassan zuhanó ember fejének VÉ-je se 0 (hiszen azért el kell találni). Csupán nagyon alacsony érték. Szerintem a célzott támadásnál (ETK 95.) taglalt VÉ-módosítót (fej: +20) akár meg is adhatjuk a lassan a padló felé "hulló" ellenfél fejének. Ehhez esetleg adhatunk még valamennyit a kiszámítható mozgásért (ez már csak valami egyjegyű szám). Így a "fej" VÉ-je max 29-re nőne. Mégsem 0 - legalább bizonyos körülmények között elhibázható. :)

Jó a felvetés, tetra! Igazából talán azért vagyunk bajban, mert a diszciplína leírása nem szól (a KÉ-n kívül persze) a slan harcértékeinek növekedésről. A TÉ-éről sem. (Oké, a VÉ-ről nem érdemes beszélni.) Felvetetted, hogy nem kell manővereznie. Szerintem igenis kell, csak "nem úgy" - épp a belső idő okozta sajátos viszonyok miatt. De hogy ettől még hatékonyabban támadhat, az kétségtelen. Ezért próbáltam azzal magyarázni a diszciplína sajátosságait, hogy a slan ugyan gyorsan helyzetbe tudja hozni magát, de az ütéseit az utolsó pillanatban kénytelen valamelyest visszafogni. Csakhogy ez csupán a sebzés változatlanságát magyarázná, a TÉ-ét nem. (Pedig nyilván könnyebben eltalálja az ellenfelet.) Hm...

Az biztos, hogy akadnak gondok ezzel a diszciplínával, mintha elfelejtették volna a harci alkalmazását következetesen végigtárgyalni. Talán megoldást jelentene, ha nem a slan TÉ-jét növelnénk meg, hanem az ellenfél harcértékeit csökkentenénk; mondjuk a "harc bénultan módosítóival". De ezt érdemes lenne alaposan végigjárni.

Szerk:

Bűvdudás,

Szerintem meg ezt kell elfelejteni, hogy "felejtsük el a földi fizikát". Ha nem használhatjuk a földi fizikát, akkor innentől kezdve nem kérek a gravitációból, a csirkének nem csirke íze van. Ja, és ha a teljes földi analógiát is elfelejtjük, akkor nincs csirke.

Messor; arról tartok, félreértesz. Arra utaltam, hogy a diszciplína jelen (ETK-s) formájában nem számol a földi fizikával; másképp fogalmazva abban értelmezve nem működhet a leírás szerint. És nem arra, hogy "Kukába az egésszel!" Remélem, így már tisztább a kép. A csirke íze ebben a rendszerben nem releváns; az ETK táblázatából pedig tudjuk, hogy van csirke. És gravitáció is /lásd: "Zuhanás"/... ;)

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok, én a Slankardnál Messor-al értenék egyet, már csak arra gondolva hogy ugye játékegyensúlyt véve egy csöppet kitolva lenne szerencsétlen Slannal ha csóri speciális képessége kardtöréssel/beragadó karddal törött végtagokkal járna. :D De amúgy arra gondolok ha már fizika, én se vagyok benne otthon de ha már videók.. akkor

:D

Szerintem is úgy működhet ahogy Messor mondta.

Megjegyzés a géppuskás videóra: Mihelyst megláttam mivel lőnek rá, jót mosolyogtam és annyit gondoltam magamba hogy el is vártam. :D Az egy 50 kaliberes browning, egy könnyű páncélos járművet még könnyedén darabokra tép. :D

A hetedik lövésre meg, lehet ugyan azt a pontot találta el, de nem mindegy milyen szögben.. lehet lepattant csak arra volt elegendő hogy rongáljon ( a Catana éle funkcionálhatott döntött páncélként, ha jól látom a pengét lövik, plusz ha a lövedék anyaga sem stimmelt akkor az lehet hogy a Catana éle ketté vágta a lőszert és csak a hetedik becsapódó lövedék talált végre olyan tompa felületet hogy teljes energiáját kitudta rá fejteni ).

Link a hozzászóláshoz

Lenne egy kérdésem nekem is, múltkor kérdeztem a démoni alkuról, és Bűvdudás felhívta a figyelmem a szerafizmusra, az lenne a kérdésem hogy ezt átültetendő harcosra.. hogy egy egyszerű magasabb szintű harcos rátalál egy ilyen olvasmányra és úgy dönt felhasználja? Szerintetek játéktechnikailag mi lenne?

Én két verzióra gondoltam Ikerkasztra vagy mágia használat képzettség leírása szerint csak limitált mennyiségű varázslat használata.. Esetleg elképzelhető hogy nem mágiát kezd forgatni hanem sokkal inkább a harcos képességei szerint változik a dolog? ( feltételezzük hogy a harcos elméje megfelelő erre )

Link a hozzászóláshoz
Kendath, nem tudom ki vagy, de megkereslek és megöllek... Szentségtörést követsz el azzal a videóval ugye tudod... EGY ÉLETLEN KARDOT HASONLÍTANAK ÖSSZE EGY ÉLESSEL!!!

ezek az én válaszaim...

Hát igazából, " akkor visszaszívtam " xÐ

Mondjuk a videót amit küldtem abban a reményben tettem, hogy bár a lőfegyveres videói annak a fickónak ( a videón látható keménykedő én vietnámi veterán vagyok és america fuck yeah figurára gondolok ) nem sokat érnek, de reméltem hogy a kardokkal valami használhatót kapart össze azokkal mégiscsak kevesebbet lehet bűvészkedni :D ezekszerint tévedtem xÐ

Link a hozzászóláshoz

Kendath;

én reálisabbnak tartanám, ha a karakter kasztot váltana. A szerafizmusnak ugyanis épp az a kényege, hogy átformálja a karakter látásmódját; tehát lassan háttérbe szorul benne a harcos a varázshasználóval szemben. Hogy ez pontosan mit takar, az nagyban függ a patrónus (démon- vagy elementálfejedelem, magas karú - nevesített - angyal etc) által uralt attribútumoktól, területektől. A KM feladata összeállítani egy csokorra való varázslatot (alacsonyabb és magasabb szintű /kvázi manaigényű/ invokációt) a patrónus ismeretében. Ebben segíthetnek egyes tapasztalati módon működő vagy papi varázslatok leírásai. Mindenképpen igen komoly feladat és nagy rákészülést igényel, hiszen gyakorlatilag egy új kaszt házi verzióját kell kidolgozni és beilleszteni a játszott rendszerbe. OFF: (Amúgy tervezem, hogy hozok egy hasonlót tesztelésre, s számítok mindenkire a szétszedésében!)

OFF vége

A harcos elméjének milyensége pedig igazából nem szempont, ha tud olvasni és bír a boldoguláshoz szükséges intelligenciával. Amint a patrónus átlényegíti, ő gondoskodik a többiről arra az időre. :)

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz
A belső időre visszatérve egy kicsit (bár lehet csak olaj a tűzre) valami ilyesmi lehet: 1 perc 20 sec-től 2:00 percig kellene nézni.

https://www.youtube.com/watch?v=Oy8z8rdJsO8

Ha ezt "mesélő" engedélyezi akkor csak gratulálni tudok neki..........

Ha játékos szeretné csinálni, az a SZEREPJÁTÉK megcsúfolása!

A harcos főkaszt értelmét veszíti. A belső idő alkalmazója bárkit legyőz.

Ha én egyszer mesélőként ilyet engedélyeznék megkérem a játékosokat! Törjék le a székük egy lábát! Lehetőleg úgy, hogy a szög benne maradjon és azzal verjenek agyon. A testemet pedig egy mély kútba dobják! Soha ne találjon meg senki.

A mesémen résztvevő "játékos" is számítson hasonló elbánásra!

Ez egy vicc................... :(

Link a hozzászóláshoz

Na, most végre hozzájutottam egy ETK-hoz, elolvastam. Azt írja, _minden szempontból_ van egy teljes köre. Hogy ez pontosan mit jelent, az nehéz kérdés.

1 másodperc azért nem annyira kevés, tehát teszemazt egy Sytix akár hatékonyan képes is lehet küzdeni egy ilyen személy ellen. Hatékonyan alatt azt értem, hogy nem összeesni azonnal.

De tényleg jó lenne játékmechanikát rendelni ehhez a diszciplínához.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem ezt a belső idős balfaxságot ne is elemezgessük......

Sem játéktechnikailag, sem morálisan nem látom értelmét.

Vagy ha igen akkor - a barbár 17-es erő fölött mindenkit egy csapással pusztítson el

- a gladiátor egy-egy elleni küzdelemben automatikusan győzzön (persze csak ha más kasztú az ellenfél)

- a boszorkányok mana rááldozása nélkül MINDENKIT csábítsanak el 16- os szépség felett - legyen az akár egy érzelmi kőszikla

Lehetne még folytatni.

DE!

Akkor az általunk szeretett játék VÉRPISTIKÉK és társaik játszóterévé válna.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...