Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

On 2019. 10. 03. at 5:55-kor Kate írta:

Egyébként ha ilyenekben gondolkodsz ( csak hogy mé ööög jobban összezavarjalak :D ) a kézváltás is baromi jó. Sokat vaciláltam hogy kétkezes legyen vagy a váltott kezes támadás.

Azzal csak az a baj, hogy tőrnél nagyobb fegyvert nem enged a rendszer dobálni. (mondjuk nehéz is elképzelni, ahogy egy pallossal kézváltogatóst játszik :D )

On 2019. 10. 03. at 11:23-kor Kate írta:

Igen, bocsi, én mindig az Új tekercsekből indulok ki, mi azt használjuk az ETK-val.

És ez így is van jól. Háleluja testvéreim!!!

ui: Köszi @Kate okkal-oknélkül, de a múltkori összeülésnél okot adtál az isten váltásra. Köszcsi!

Link a hozzászóláshoz

Hát, ez egy elég kidolgozatlan terület, ha elolvasod a Gorduin könyveket, ott van róluk említés, nagyon kevés. Ezen kívül én sem tudok róluk semmit. Az észak lángaiban van róluk szó, illetve a keleti szél elején, valamint a végén derülnek ki dolgok. Rajongói anyagról nem tudok, talán mintha itt az oldalon lenne valami.

Most sajnos nincs időm, majd megpróbálom összeírni azt a kevés dolgot, amit tudok róluk.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

10 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Azzal csak az a baj, hogy tőrnél nagyobb fegyvert nem enged a rendszer dobálni. (mondjuk nehéz is elképzelni, ahogy egy pallossal kézváltogatóst játszik :D )

 

Ennek van valami forrás alapja? 

Mert szerintem enged. Már a 2TK végén van egy szabály arra vonatkozóan, hogy milyen távolságokra lehet eredményesen dobni a nagyobb fegyvereket is... az Új tekercsek meg egyenesen képzettségi szinten, külön Kp-ért kezeli a dobás szempontjából dobó, rokon és idegen fegyvereket. 

A drágakőmágiára nekem sem jut eszembe kiegészítő. Ellenben, nem is biztos, hogy kell rá. 

Azt írják róla, hogy a Kilenc Sor Iskolája a "nagy nyakláncukkal", a kristályokat forgatva nagyjából ugyanazokat a hatásokat érik el, mint a mozaikmágiával a varázslók. Tehát nem biztos, hogy "tudni kell", hogy akkor most egy tűznyílhoz melyik 5-6 drágakövet kell aktívra fordítani - gyakorlatilag ennek csak "story" jellege lesz, hanem ha megvan a nyaklánc - na ez már egy érdekesebb történet - akkor, természetesen más hatásmechanizmussal, de játéktechnikailag lehetséges, hogy ugyanazon feltételekkel, de varázsolhat az illető. 

Link a hozzászóláshoz

Az már sokszor ki lett tárgyalva, hogy az elfek félelfek faji CÉ alapja a könyv állításával ellentétben ne írja felül a kaszt CÉ alapját, ha az utóbbi lenne magasabb, gondolom ez elfogadott javítása az ETK-nak, de javítson ki valaki, ha tévedek.

De mi van a törpék, udvari orkok %-os képzettségeiről, azok hozzáadódnak a kasztból jövőkkel, vagy felülírják? Erről van valami Rúna vagy bármi hivatalos, esetleg széleskörben elfogadott?

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
46 perccel ezelőtt-kor Favágó írta:

Azt szeretném kérdezni kalandozótársaimtól hogy melyik vallás illetve kaszt tagjai lehetnek kizárólag férfiak,illetve nők. Boszorkány,boszorkány mester egyértelmű. :) Válaszokat köszönöm.

Hangsúlyozom ez csak az én véleményem: Lovagok, paplovagok szerintem csak férfiak lehetnek (bár találkoztam már Uwel paplovagnővel)

Túl sok megkötés a kasztoknál ezen kívül nincs, a papokba kellene magad beleásni, sajnos mindet nem tudom felsorolni a helyhiány miatt de pár szembetűnő példát azért mondok, pl: Elena- nő, Orwella- nő, Kyel- férfi (Kyel ETK, Orwella- Elena PPL1)

Legnagyobb része a papoknak azonban mindkét nemmel játszható.  Illetve még annyit hozzátennék, hogy a boszorkány tényleg kötelezően nő nemű, de egy BM-ben már nem vagyok olyan biztos, szvsz a KM megitélése alapján akár női karakter is indíthatja, az is igaz, hogy nem találkoztam még ilyennel, de mindenképp színesítené a játékot.

Favágó kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Igen, eléggé egyértelműnek tűnik hogy a lovag,paplovag ne legyen nő. De mivel ez egy nagyon nyitott fantázia világ ,másrészt egyre több hölgy is játszik a játékkal,szerintem simán lehetne női lovag. Ha már egy 2 méteres macska is lehet. (khálok) :D Vagy például Brienne a GOT-ból. Igazából arra vagyok kíváncsi,van e olyan isten,amelyik kifejezetten tiltja a nőket,illetve férfiakat. Mert nem látom ezt leírva egyértelműen. Esetleg egy táblázat erről valahol??

Link a hozzászóláshoz
25 perccel ezelőtt-kor Favágó írta:

Igazából arra vagyok kíváncsi,van e olyan isten,amelyik kifejezetten tiltja a nőket,illetve férfiakat. Mert nem látom ezt leírva egyértelműen. Esetleg egy táblázat erről valahol??

Javaslom a PPL1 és a PPL2  beszerzését. Elenának, orwllának csak papnői vannak, Kyel-nek, uwelnek,  csak papjai/lovagjai. A többit sajna nem tudom fejből.

Azért a GOT-ot ne vegyük ide, az egy másik fantázia világ. Ebben a világban példának okáért emlékező fák és erdő gyermekei sincsenek, ezt leszámítva elképzelhetőnek tartom, hogy az öreg lovag leányát kitanítja a lovagságra, de hogy nem fogják lovaggá avatni és elismerni az is biztos. Lovagi tornára se fogják beengedni, maximum a nép nevettetése miatt, de játéktechnikailag lovagnak fog minősülni és pontjait is aszerint kapja. A paplovag már neccesebb kérdés, mert ott az istennek is el kell fogadnia őt felszentelt szolgájának, különben nem rendelkezik mannaponttal és ez már más tészta.

Favágó kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nagyon kevés helyen van konkrétan kijelentve, hogy csak nő/csak férfi lehet a kaszt képviselője. 

Ilyen a boszorkány - csak nő, az Orwella-papnő - csak nő, Orwella-paplovag csak férfi, Kyel-pap csak férfi, Ellana-papnő csak nő, dzsad-papok - csak férfi, Domvik szolgái - csak férfi (ugyanakkor irodalomban már megjelentek az apácák... - de tény, hogy az nem játéktechnikai kaszt), Felice-papnő - csak nő. 

Más kasztoknál, alkasztoknál inkább csak utalnak rá, hogy szinte kizárólag ez, vagy az a nem képviselői lehetnek: Amazon - csak nő, szerzetes - csak férfi. A boszorkánymesternél is férfiról beszélnek, de ott sincs konkrétan tiltva a nő. Ahogy számos lovagnál sem - érdekes színfolt lehet. A lovagnál is inkább társadalmi következtetéseket vonhatunk le, amit meg meg lehet szegni egy- egy érdekes karakter miatt - Éljen Brienne! ;)

Darabolo, Jadis és Favágó kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
4 órával ezelőtt-kor Favágó írta:

Azt szeretném kérdezni kalandozótársaimtól hogy melyik vallás illetve kaszt tagjai lehetnek kizárólag férfiak,illetve nők. Boszorkány,boszorkány mester egyértelmű. :) Válaszokat köszönöm.

Állítólag az egyik regényben - sajnos a címére nem emlékszem - feltűnik egy női boszorkánymester.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
5 órával ezelőtt-kor Greol írta:

Állítólag az egyik regényben - sajnos a címére nem emlékszem - feltűnik egy női boszorkánymester.

Ahogy már azt említettem, mindenképpen színes karakter lehet, az a baj, hogy a nőknek egy átlag BM jelleme nem fekszik. :(

Fele olyan mocsokládák se tudnak lenni, mint amit elvárnék, de @Kate , @Defny a labda feldobva! Mutassátok meg ennek a hím sovinisztának!

Link a hozzászóláshoz

Ahogy nekem átjött nincs semmi gond a paplovag/lovag nőkkel sem. A mi világunkban a testfelépítésből adódóan lassabban izmosodnak a nők (általánosságban) és így a nagy lovagi kultúrákban nyilván nem volt jellemző a lovag nők elterjedése. Ellenben ez egyrészt fantasy, másrészt Ynev, és semmi sem mondja meg, hogy ne legyen 18as ereje egy nőnek és álljon be egy lovagrendbe. 

Vannak olyan kultúrák, akik ezt egyáltalán nem ellenzik az ilyet.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
46 perccel ezelőtt-kor Bitschak írta:

semmi sem mondja meg, hogy ne legyen 18as ereje egy nőnek

Ahogy ezen a világon se mondja semmi. De a nők többségének veszettül kéne kaparnia, hogy a közelébe kerüljön egy ilyen értéknek.

46 perccel ezelőtt-kor Bitschak írta:

és álljon be egy lovagrendbe

Ynev kultúrája ebből a szempontból nagyon hasonlít a miénkre: azaz feltételezhetjük, hogy a nők tipikusan ott is gyengébbek, különben nem úgy alakultak volna a normák. Szóval mindenképpen kuriózum lesz egy női lovag, bizonyos helyeken, például Shadonban kifejezetten lehetetlenség.

Cundior és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Itt szerintem különbséget kell tenni JK és NJK között. Ha van a csapatban egy női játékos, és ő szeretne lovag lenni (vagy bármi), akkor ez nyilván megoldható, a lényeg, hogy mindenki élvezze a játékot. Engem nem zavar, ha nő lovagot alakít, férfi nőt, ember kutyát, tök mindegy, ez egy fantáziajáték. Viszont mint világ, szerencsére Ynev nem követi a mai kor gyomorforgató PC szemléletét (D&D-ben a lovag képénél egy NÉGER(!) nő található...), ezért szerintem bátran ki lehet mondani, hogy a lovagok amúgy természetesen férfiak!

Nyilván lehet azzal érvelni, hogy nade ez egy fantáziavilág, és sehol sem írják, hogy a lovagok nem nők. De mint minden kitalált világ, és annak minden eleme, alapvetően Ynev is a valós történelmi, kultúrális jelenségek leképezéseiből áll, és az ettől való eltérés csak akkor indokolt, ha az külön meg van említve. Egy fantáziavilág lovagja, kalóza, földművese, papja, ...stb. az olyan, mint a valóságban volt/van, kivéve azokat az elemeket, amiket külön bemutatnak. Elvégre az sincs sehova leírva, hogy az ynevi embernek két keze van, de szerintem mégis annyi van neki. :) (Na jó, ez csak vicc volt.)

De a lényeg, én egy játékosnak soha nem tiltanám meg, hogy olyan karaktert indítson, amilyet szeretne. A szerepjátéknak mindig is a része volt az, hogy a JK-k különlegesek, egyediek, úgyhogy azért ezt lehet szabadabban kezelni.

Bitschak és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
6 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

a mai kor gyomorforgató PC szemléletét (D&D-ben a lovag képénél egy NÉGER(!) nő található...)

És miért gond,ha egy lovag feketebőrű? Mert a (páncélozott lovagok kapcsán) alapvetően nem erre asszociálunk a történelmi hitelesség miatt?De viszont egy páncélozott lovag oroszlánember vagy hegyesfülű se nagyon lehetett,mégis benne van a játékban!

(Egyébként Diabloban a paladin többek között pont azért tetszett számomra mert meglehetősen szokatlan módon feketebőrú karaktert szerepeltett lovagi öltözékben. Merész,de ötletes és jó újítás volt.)

Link a hozzászóláshoz
38 perccel ezelőtt-kor Greol írta:

De viszont egy páncélozott lovag oroszlánember vagy hegyesfülű se nagyon lehetett,mégis benne van a játékban!

Ez szerintem nem jó logika. A khálok nem léteznek, ezért kitalálhatóak bárhogy, akár lovagként/lovagias viselkedésre hajlamosként is. A négerek viszont léteznek, és ők nem voltak soha lovagok, ezért külön indoklás nélkül nem lehet őket csak úgy lovagként ábrázolni (mármint lehet, csak az értelmezhetetlen lesz). Ha van egy világ, ahol kimondott koncepció, hogy a lovagi kultúra a fekete emberek között alakult ki, az teljesen rendben van, de ha ilyenről nincs szó, akkor a fekete lovag egy természetellenes, hibás dolog.

Link a hozzászóláshoz
On 2020. 01. 29. at 5:34-kor Darabolo írta:

Ahogy már azt említettem, mindenképpen színes karakter lehet, az a baj, hogy a nőknek egy átlag BM jelleme nem fekszik. :(

Fele olyan mocsokládák se tudnak lenni, mint amit elvárnék, de @Kate , @Defny a labda feldobva! Mutassátok meg ennek a hím sovinisztának!

Boszinak sem vagyok elég galád szted, mi lenne ha BM lennék? :D Akkor fognád igazán a fejed sztem. :D

Bár egy jó útra tért BM? ;)

 

amúgy viccet félre téve, kövezzetek meg ha akartok, de nem tudom miért nem lehet egy aljas galádon kívül máshogy kijátszani egy BM-t. Tudom hogy sok szemét varázslata van, de akkor is... :)

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2020. 01. 29. at 12:20-kor Bitschak írta:

Ahogy nekem átjött nincs semmi gond a paplovag/lovag nőkkel sem. A mi világunkban a testfelépítésből adódóan lassabban izmosodnak a nők (általánosságban) és így a nagy lovagi kultúrákban nyilván nem volt jellemző a lovag nők elterjedése. Ellenben ez egyrészt fantasy, másrészt Ynev, és semmi sem mondja meg, hogy ne legyen 18as ereje egy nőnek és álljon be egy lovagrendbe. 

Az én véleményem szerint sincs kizárva, de szerintem csupán kasztjában lenne az, a fenti példánál maradva a megítélésük viszont Briene-el lenne hasonló.

On 2020. 01. 29. at 13:09-kor tetra írta:

Ahogy ezen a világon se mondja semmi. De a nők többségének veszettül kéne kaparnia, hogy a közelébe kerüljön egy ilyen értéknek.

Itt azért közbe szól a genetika, komoly cuccok nélkül egy nő sohasem lesz olyan erős, mint egy férfi. Nem vallom magam testépítőnek, de azért elég sokat hesszelek a teremben.

23 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Ez szerintem nem jó logika. A khálok nem léteznek, ezért kitalálhatóak bárhogy, akár lovagként/lovagias viselkedésre hajlamosként is. A négerek viszont léteznek, és ők nem voltak soha lovagok, ezért külön indoklás nélkül nem lehet őket csak úgy lovagként ábrázolni (mármint lehet, csak az értelmezhetetlen lesz). Ha van egy világ, ahol kimondott koncepció, hogy a lovagi kultúra a fekete emberek között alakult ki, az teljesen rendben van, de ha ilyenről nincs szó, akkor a fekete lovag egy természetellenes, hibás dolog.

Több oldalról támadható elmélet, de csak az személyiségi jog védők által. Én 80%-ban egyet értek. Kedvenc példám, mikor megkérdeztek egy néger színésznő, hogy hogyan tetszett neki a Csernobil (csak így fonetikusan), " Jó- Jó, de azért igazán szerepelhetett volna benne egy fekete, miért nem szerepelt?" Tusé...

19 perccel ezelőtt-kor Kate írta:

Boszinak sem vagyok elég galád szted, mi lenne ha BM lennék? :D Akkor fognád igazán a fejed sztem. :D

Bár egy jó útra tért BM? ;)

 

amúgy viccet félre téve, kövezzetek meg ha akartok, de nem tudom miért nem lehet egy aljas galádon kívül máshogy kijátszani egy BM-t. Tudom hogy sok szemét varázslata van, de akkor is... :)

Ebben több részletben fogok válaszolni, de csak mert szeretlek te ...... tudod mi!

Sokkal több mocsokságot vártam a boszidtól, aki ugyan az elején próbált sötét oldal felé húzni, de végig a szürke zónában maradt, mára eljutottunk odáig, hogy a karaktered ( komoly jellemfejlődést mutatva) elkezdett fehéredni. Elfogadtam, hogy neked így élvezetes, mai szemmel ( most, hogy @Defnyt is láttam boszit játszani) azt mondom, én voltam a hibás, hogy erőltettem nálad az asztrál-mentál manipulációkat. Neked nem az volt a szíved csücske, te nem úgy játszottad ki, és így is rohadt jókat meséltem..... akarom mondani rohadt jókat játszottunk!

Pontosítok. Csak az van neki! Meg villámok......

Egy fehér BM-el max. a feneked tudod kitörölni szerintem, persze lehet indítani, de nagyjából életképtelen. Rontások, átkok, nekromancia, betegségmágia mind kilöve. Marad egy kis villám, meg sokadik színt után a természet mágia (bár szerintem azok is elég mocsok dolgok, azokat még én se nagyon babráltam, pedig ismersz milyen szemétládákkal tudok jönni), meg pár egyéb praktika. A hátbaszúrás képzetség értelmét veszti, a méregkeverés értelmét veszti etc, etc, etc.... Ez az  én véleményem.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...