Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

Még a Vasorrúhoz annyit hozzátennék, hogy azok öregek. Az öregség pedig viszi szépen lefelé a szépséget. llletve, hogy mi fér bele a boszorkánynak és mi nem: Hát átkokat tud rád rakni, manipulálni tud, szemmel verni tud, életerőt elszívni tud. Sőt amit sokan elfelejtenek, rendelkezik a BM-ek összes betegségmágiáával is! Csak kicsit drágábban.

Jadis kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A maximum a -4, ez még így is legrosszabb esetben átlagos szépség lesz.

Az életerőszívás melyik varázslat, nem találom.
A betegségmágia hol van leírva? ETK-ban azt sem találtam  meg... 

(A nem találom nem jelent semmit. Van, hogy háromszor fut át rajta a tekintetem, és nem veszem észre, ezért kérdezem.)

Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor Jadis írta:

Az életerőszívás melyik varázslat, nem találom.

Csókmágia! nem jut eszembe a neve. Talán élet csókja? Erre emlékszem mert egy játékosom a használat közben halt meg. "-Nyomok egy élet csókját erre a Kődémonra :D ...."

3 órával ezelőtt-kor Jadis írta:

A betegségmágia hol van leírva? ETK-ban azt sem találtam  meg... 

Nah ennek se tudom a nevét, a legujjabb boszorkány csapattársunk hívta fel rá nem is olyan rég a figyelmemet. Valahogy úgy fogalmaz a varázslat, hogy ennek hatására bármilyen betegséget létrehozhat a boszorkány. Illetve, hogy ezeket a betegségeket hatásmechanizmusukban leginkább a BM-i betegségmágiákkal lehet leírni.

Jadis kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/106986619_2778110615746088_7312786227415855240_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=2KjP-a4sYioAX_m_yxA&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=7318bcefa29b137e73d4126839426d88&oe=5F277D23

Köszi! Mondtam én, hogy átfutottam rajta.
Mondjuk a banya és a szexelni kell részről eszembe jutott a klasszikus vicc:
A csúnya boszorkány megy az erdőben a vállán egy hollóval, út közben találkozik a jóképű herceggel.
Mondja a boszorkány:
-Herceg, ha kitalálod, milyen állat van a vállamon megd*ghatsz.
-Elefánt.
-Határeset, elfogadom.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A csúf banya lehet akár 120 éves is, hála a herbalista nővényeknek, és magasfokú sebkötözésnek (gyógyítás), ott pedig  már nem -4 a szépség modósító. Szerintem. Van egy határ mikor átléphetjük a magus kereteit.

Szexelni, meg szexelhet akár a kis unokájával is a kalandozó. Elvégre ki hinné el a gonosz banyáról, hogy csak 1 testes boszorkány. Akár a lánya és az unokája is lehet ő egy személyben.

Jadis kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2020. 07. 04. at 22:29-kor Coryss írta:

Szerintem, mindketten lépjetek vissza kétlépést és aztán gondoljátok át újra az egészet és aztán mehet az egész. (ez nem megoldás csak egy ajánlat)

Tegyük hozzá, hogy ha nem te vagy a moderátor, aki épp egy elcsúnyult vitát próbál civilizált medrek közé terelni, akkor ez a komment nagyon nem produktív, és semmit nem ér el, antagonizáláson kívül. Mint amikor egy nyugodt embernek azt mondod, hogy nyugodjon le.

Darabolo és Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Én nem tudok arról, hogy női BM lehetséges volna. Ha így lenne, a magzat megrontása varázslatnál az lenne, hogy csak saját neméhez tartozó magzat esetén működik, hiszen ha a szándék az, hogy férfi és női BM között nincs különbség, ennél az egy varázslatnál mi jelentősége lenne? Regényben női BM-ről nem tudok, ha tudtok rá konkrétumot, pls. osszátok meg. Ahogy boszi sem lehet férfi, BM nem lehet nő. Az előbbi alapkönyvben leírt dolog, de úgy emlékszem ez utóbbi is valahol leírásra került (valamelyik Rúnában talán).

A boszi csak szép lehet érv szerintem annyira nem releváns. Pláne nem következik bellőle egyenesen, hogy ha csúnya, akkor BM kell, hogy legyen.

 

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Dronner írta:

Én nem tudok arról, hogy női BM lehetséges volna. Ha így lenne, a magzat megrontása varázslatnál az lenne, hogy csak saját neméhez tartozó magzat esetén működik, hiszen ha a szándék az, hogy férfi és női BM között nincs különbség, ennél az egy varázslatnál mi jelentősége lenne? Regényben női BM-ről nem tudok, ha tudtok rá konkrétumot, pls. osszátok meg. Ahogy boszi sem lehet férfi, BM nem lehet nő. Az előbbi alapkönyvben leírt dolog, de úgy emlékszem ez utóbbi is valahol leírásra került (valamelyik Rúnában talán).

Csakhogy ez a varázslat az eredeti alapkönyvben (KKUK) nem szerepel, ez későbbi (MTK) toldás. A kaszt leírásában nem szerepel, hogy csak férfi lehet, ami a többi ilyen kasztnál, alkasztnál viszont szerepel, ahol ez kitétel (pl. Kyel pap). Szóval ez az érv, hogy van egy varázslat, amit később raktak hozzá, ami utalást tartalmaz, mert explicit kijelentést nem, ez az érv sem annyira erős.
Rúna forrást örömmel veszek, ha ott szerepel, hogy bm csak férfi lehet.

A regény címe továbbra sem jut eszembe, de majd hátha a többiek kisegítenek. MG, esetleg neked nem rémlik?

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Bocsánat, nem beleszólni akarok, de szerintem összevetni egy meseelemet, a csúf, öreg boszorkányt azzal, hogy egy játék (ami ezzel a lehetőséggel egyszerűen elfelejtett számolni) milyen dobáskóddal számol, és mennyi az öregedés módosítója, nekem nem igazán tűnik szerencsés dolognak. Ezzel nem minősíteni akarom az elgondolást, csak egyszerűen ez a szempont vélhetőleg nem szerepelt az alkotók elképzelései között, ezért szerintem abból nem lehet visszakövetkeztetni más dolgokra.

Az pedig mindentől függetlenül érdekes kérdés, hogy szerintetek miért elképzelhetetlen, hogy egy boszorkány idővel (akár több 100 év), különféle behatások, átkok, rontások miatt, túlzott hatalom itala fogyasztás után (ez nyilván szabályfüggetlen, esetleg hangulati elem, nem rendszer támogatott), vagy  bármi okból elcsúfuljon? Ok, valószínű nem fog, de lehet, ez egy fantáziavilág. Elfogadjuk a félig Od alapú mágiát használó, félelf nekromantát, aki egy 1 kilóméter vastag várfallal körülvett városban kalandozik, de az öreg banya lehetetlen, mert dobáskód -4 még mindig csak átlagos? Elnézést, de ez szerintem fantáziázlanság, és az én szememben az egész szerepjáték szellemiségével ellenkezik.

Ettől függetenül még mindig tartom, hogyha valaki női boszorkánymesterrel akar játszani, csak nyugodtan. Én még a Magzat megrontását is engedném számára módosítani. Tehát nem baj, csak mint ahogy korábban is céloztam rá, az ezt alátámasztani igyekvő logika sánta.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

8 perccel ezelőtt-kor Cundior írta:

Elfogadjuk a félig Od alapú mágiát használó, félelf nekromantát, ...

Nem, nem fogadjuk el. Az eredeti MAGUS-ban nincs ilyen. ;) blá...(és annak, aki alkotta, nem is volt joga belenyúlni ebbe...) de ez másik kérdés, csak olyan, mint a rosszul elhyelezett vívótőr bukfenc közben: szúrja a szemem. :D nincs is ilyen a MAGUA-ban... elolvastad az 1TK-ban a vonatkozó részt? (nem mellesleg, 1Km-es városfal sincs... ez csak ilyen túlzó legenda...)

Jadis, nem ugrik be, hogy most melyik történetre gondolsz... de - lehat, hogy most engem szállt meg valami nagy világbéke hangulat - komolyan nem értem, hogy itt most mi a fontos, avagy min is folyik a vita. Illetve hogy miért.

A boszorkány csak nő lehet. pont. Le van írva (és van, akik még ezt is megszegik... ;) ) 

A boszorkánymesternél nincs leírva, hogy csak férfi lehet. Mi nem érthető ezen? NEM női kaszt, NEM tipikus, főleg a MAGUS-ban, ahol "kiosztották" a hagyományos férfi-női szerepeket... de ettől még lehet. Miért is ne? Csak nem értem, kit miről kell meggyőzni... úgyis mindenki azt játszik, amit akar. Ha egy KM engedi a női boszorkánymestert, majd eldönti, mi legyen a magzatmegrontással. Az is lehet, hogy az a játékos pont nem akarja, vagy pont nem jön elő. Persze érdekes kérdés... de kicsit olyan fölöslegesnek tartom - még - kordában tartott indulatokkal a semmit és a másik semmit bizonygatni. Persze ettől még lehet... de jobban kedvelem a konkrét kérdéseket meg problémafelvetéseket. 

Jadis és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
15 perccel ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

A boszorkány csak nő lehet. pont. Le van írva (és van, akik még ezt is megszegik... ;) ) 

Yes.

15 perccel ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

A boszorkánymesternél nincs leírva, hogy csak férfi lehet.

Yes.

16 perccel ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Csak nem értem, kit miről kell meggyőzni... úgyis mindenki azt játszik, amit akar.

Senkit, semmiről. Beszélgetünk. Az meg egy jó dolog. Mindenki elmondja a véleményét, akár többször is. Oszt ennyi.

Visszakanyarodva, én @Cundiorral értek egyet. Nem egyszer meséltem be idős boszorkányt a falu szélén. Akár kedves, aranyos verzióban. Akár csúf, gonosz hokuszpok verzióban.( Nah, hát transzi volt :D )

Egy valamit elfelejtetek. A boszorkány már alacsony szinten képes a lelket "kilakoltatni" s sajátját behelyezni. Ezzel egy plusz testet nyerve. Annak a sokadik testnek ( játéktechnikailag összesen 3 lehet, az eredetivel együtt) ugyan már miért ne lehetne csúnya a külseje? Nem felétlen a szerint választanak testet, hogy az milyen szép. Lehet ez a kényszer, menekülési vonal, szépség, esetleg hatalomátvétel (nemesek, királyi családok).

Cundior és Jadis kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Boszorkánymester lehet-e nő kérdéskörhöz. Szerintem nem, és ugyan valahol mintha olvastam volna, hogy a BM mágia nőknél nemigen van, de a magyar nyelvben a boszorkánymester férfi. https://www.arcanum.hu/hu/online-kiadvanyok/Lexikonok-a-magyar-nyelv-ertelmezo-szotara-1BE8B/b-1EF8E/boszorkanymester-21912/

boszorkánymester főnév
1. (néprajz) <A babona szerint> férfi boszorkány, aki titokzatos földalatti erőket tud felidézni.  Tizenhárman vannak, hat boszorkánymester és hét boszorkány. (Jósika Miklós) Rohantak velük szembe … a Gellérthegyre gyülekező boszorkánymesterek. (Mikszáth Kálmán)
2. (néprajz) <A babona szerint> varázsló, varázslással foglalkozó férfi.  Ne tulajdonítsunk az öreg szolgának jóstehetséget … sem jós, sem boszorkánymester nem lévén. (Jósika Miklós)
3. (ritka, tréfás) Bűvész, szemfényvesztő. Kártyamutatványokkal szórakoztatta a társaságot ez a boszorkánymester.  Emeltetett ama színpad egy nagy nevezetes szemfényvesztő előadásai végett, ki … elismert feketeművész [= bűvész] és boszorkánymester. (Jókai Mór) A kis elegáns öregúr olyan volt, mint egy boszorkánymester: a legnehezebb dolgokban is talpraesetten és egyszerűen oldotta meg a csomót. (Móricz Zsigmond)
Link a hozzászóláshoz
6 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Pedig ez bizony explicit szabály. Boszi nem lehet csúnya, mert a dobáskódja nem engedi.

Igen, de tágabban értelmezve a Feketemágia hatását (ugyan varázslókról szóló cikkben van, de mivel egyetemes mágiahatásról van szó, meglepne, ha pont csak varázslókat pécézne ki ez a mágikus hatás), simán kompenzálódhat a dobáskód (https://www.kalandozok.hu/magus/runa/2.4/kasztokkinpadonavarazslo(nyulaszizsolt)runa2.4.pdf):

Idéz

Azon varázsló pedig aki áttért a sötét útra (nap nap után feketemágiát használ), feketemágusnak számít, a sötét út már fizikai testén is nyomot hagy: Állóképessége, Egészsége és Szépsége k6-tal csökken...

Ezt kiegészíted a korból származó levonással (akár -4) öreg birinéne a feketemágus 5-15-ös sávban mozgó szépséggel rendelkezhet.

Link a hozzászóláshoz

Szóval összefoglalva, ha a boszorkánymester férfi a magyar nyelv szerint- márpedig félrefordítás sem lehet ok - akkor nemigen kell kimondani, hogy férfi. Mintha a király szónál kellene bizonygatni, hogy férfi, vagy a királynőnél, hogy nő.

De persze úgy játszotok ahogy akartok.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...