Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

Egy jó KM akár napokat is eltölt egy egy "főellenség" megalkotásával. Te örülnél annak (játékosként vagy KMként) ha közel 1szegmens +haldoklási idő alatt megpusztulna a FÕNÖK?

Sztem meg van a szépsége a hősi csatáknak, amikor több karakter közös erősfeszítésére van szükség a sikerhez.

Elég játékromboló, amikor egy varázsló egyedül old meg egy kalandot, vagy nem engedi szóhoz jutni a harcost még harcban sem. MErt valljuk be egy kicsit is tapasztaltabb varázsló már majd mindent megtehet.

Mértékletesnek kell lenni, a játék érdekében.

Persze ha már az életedért küzdesz azt csinálsz amit akarsz. Ott már a létezés a tét.

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Nos, ha a KM (tegyük fel, hogy az most én vagyok :) ) ennyi időt tölt egy nem játékos karakter megalkotásával, akkor már arra is gondol, hogy nehogy olyan szituációba kerüljön az a bizonyos NJK, ahol így tudnak vele végezni. Nyilván, ha annyira erős, hogy a partynak is meg kell gyűljön vele a baja, és a partyban van varázsló, akkor neki is van varázsló-csatlósa, hogy ne legyen azért teljesen esélytelen.

Másrészt szerintem a varázslók nem fognak gátlástalanul pusztítani. Olvassatok utána a kasztleírásnál. ;)

Bye

Con Salamander

Link a hozzászóláshoz

Sztem varázsló válogatja meg. Én amúgy nem vagyok mészáros. Aki akar tápoljon, pusztítson, fekete mágiát használjon (Sylvanusnak igaza van ez ügyben), de vállalja a következményeit. Ynev emberbarát államaiban nem nézik jó szemmel a feketemágiát alkalmazókat. Ha elém tévedne egy is. Esküszöm leszoktatom róla. :evil:

Link a hozzászóláshoz

hmm nem tom!nekem egy bajom van, h a pszi - isajtolsá diszciplína is feketemágiába tartozik, és ez az amit viszont úl skat alkalmazok- de sznte mindig!elég kevés olyn alkalom van, amikor lenne elég időm a kivonáshoz!egyszerűen amikor mana kell, akkoszinte azonnal.

erre van más alternatíva, egy varinál, mint a kisajtolás?vagy hagyjam, h a társaimat lehenteljék?

Link a hozzászóláshoz

Sztem reális a kisajtolás fekete mágiába sorolása. Amúgy úgy gondolom, hogy ha nem feketemágia lenne, mindenki nyakra főre használná, és ez a már önmagában is nagyon erős kasztot mégjobban a többi fölé helyezné. Ezzel most nem a varázsló kasztot dicsőitem, nehogy valaki beírja hogy annyira nem erős/jó stb, és hogy szerinte a varázsló is csak...

:roll:

Szóval csak azt tudom mondani, hogy olyan mozaikokat használj, amik a feladatot gyorsan, kevés mana ráfordítással és legendő hatékonysággal érik el.

Gondolok itt arra hogy pl egy íjászt 4manapontból ki lehet ütni, nem kell felhasználni hozzá a teljes hatalmadat. Bár a hozzászólásaid után tudom, hogy ilyet nem tennél. Csak szándékosan kicsit sarkallatosan fogalmaztam. :roll:

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Mindenképp feket mágia. ha ártó! de szerintem ha nem okoz cska a növényeknek, meg csigáknak kis kellmetlenséget akkor hol itt rosz benne ami feket mágiávbá teszi? Bár ha a reinkálódást nézzük, lehhet hogy a gilisza volt Airun, vagy Alex... De ez már csak filozofálás..

Igen igen Alysium , kevés hatékony mágiát kell alkalmazni, de ez a varázstárgyak miatt igen lehtséges lehhet, mindenki azt hajtogatja hogy nme csinálják orba- szájba amágikus tárgyakat avarik.. pedi egy elemi erö 10 Es, auraköpeny ami csa 43 mana.. Igen hatékony pl épp ijjászok ellen, és csak 1szer kell ekészíteni...és nár nem is leszel fekete mágia használó amiatt mert jót kaartál, vbagy mert védekeztél...

Igy hát szerintem csak a gonosz varik engedhetik meg maguknak , hogy az álltaluk kreállt, védö vag támadó,varázstárgyak nélkül, "veszélyes" klaandba bocsájtkozzanak....

Ennyi Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Az teljesen normális, hogy egy vari legyen akár jó vagy rossz, varázstárgyat készítsen. A repertoár elég nagy lehet lévén, hogy mozaikmágiát használ. Most nem akarok belemenni a 10E-s védőköpeny problematikájába mert ehelyütt Sylvanus véleményét tartom helyesnek.

És ez alapján a te 10E-s védőköpenyed ha :!: rúnamágiával :!: készül, hangsúlyozom nem jelmágiával, akkor jóval több manapont lesz, mint a mágikus aura vj 33Mp-ja és a 10*1E-es +10felhasznált manapontja elemmel és formázással együtt. Ezen kívül: Az ilyen módon nyert SFÉ-ről számos vita szólt már, ezeket nem akarom idézni, de egy öszehasonlítást engedj meg. Ha vkinek jelmgikus 10E-s védököpenye van ami ugyebár 5ik szintet feltételez. Ezt azért komoly kaladozások nélkül is lehet teljesíteni. Pusztán tanulással. A lényeg a lényeg. Ha te rendelkezel ilyesmivel, vagy vk-i más, akkor ugyanilyen egyszerű okból lesz +10E-t sebző varázsvessző is.

Link a hozzászóláshoz

az íjászokhoz annyit tennék hozzá, h mindig vmi olyasmi határon sikerül megállniuk, amire már pont nem tok hatni (még távolbahatással sem) ; micsoda véletlen ; 8) :roll: :wink:

a fekete mágának számító kisajolásról meg annyit, h a szükség mindig nagy úr! :roll: :wink: ez van.sajnálni tudom, de télleg de akkoris.

na de akkor hogyan is van ez, amikor ugye a nekromancia sem fekete mágia???tehát ez nem inkább erkölcstől, neveltetéstől függ?ugyértem egy doraninak sokkal tágabb az a mágiai terület, ami még nem tartozik fekete mágiába, mint egy pyarroninak, és akkor itt nem említe,m a kráni varázslókat :wink: :D

Link a hozzászóláshoz

De ezért nem feketemágia a nekromancia minden varázslata, sőt! Sztem attól is függ, hogy feketemágia, hogy mire használják! Szóval ha teszem azt egy varázsló a lélekidézést arra használ, hgy egy kisértetjárta házat megszabadítsonn (hülye példa de nem jutott jobb az eszembe). Ezzel szemben ha valaki elaltat egy lelket 8 Mp-ért és egy kardot,tőrt beleportál 1 Mp-ért-halált okozva akkor az is számíthat feketemmágiának (szintén nem a lefgelőnyösebb példa, de 1. TSZ en kivitelezhető).

Szóval ettől nagyon függ! Mert ugye a mágia se nem fehér, se nem fekete.... mindenki tudja a folytatást.

De még valami, ugyebár a fehér páholy nagy mestere (nem ugrik be a neve....szégyen) hozta be a ÛÛNekromanciát ynevre. Namármost akkor Doranban nem nagyon használják, vagy kisebb hatásfokkal, szerintem. És egy Lar-dori varázsló meg egyántalán nem tanul Nekromanciát, szal neki ez hiányzik is a kelléktárából.

Link a hozzászóláshoz

A Fehér páholy nagymestere ha jól emlékszem Sonnor. És inkább Mentál, anyagmágia mint Necromancia. (inkább mentál van kiemelve nála)

Doranban van Necromancia. Lásd Szarvtorony. Meg Alyr Archon., a titkosszolgálat feje. Lar-dorról nem tudok, de Sztem a pyarr államközösség ha ismeri is nem alkalmaz necromanciát. Már csak Adron miatt is.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Tudomásom szerint Lar-dórban egyáltalán nem oktatnak nekromanciát, bár ez inkább csak azért lehet mert sehol, egy regényben és kiegészítőben sem olvastam, dehát az nem jelentheti azt, hogy nincs.

Egyébként minden fajta varázslat feketemágiának minősűl ami fölösleges pusztítást eredményez. Hogy ez most lélekaltatás utáni porhüvelygyalázás, vagy egy tűzeső által okozott városi tűzvész az már mindegy. Ezért még az elemimágia is vagy a mentálmágia is épp úgy lehet fekete mágia mint a necromancia, attól függően, hogy milyen céllal használják fel a mannát.

Link a hozzászóláshoz
Üdvözlet!

Tudomásom szerint Lar-dórban egyáltalán nem oktatnak nekromanciát, bár ez inkább csak azért lehet mert sehol, egy regényben és kiegészítőben sem olvastam, dehát az nem jelentheti azt, hogy nincs.

Egyébként minden fajta varázslat feketemágiának minősűl ami fölösleges pusztítást eredményez. Hogy ez most lélekaltatás utáni porhüvelygyalázás, vagy egy tűzeső által okozott városi tűzvész az már mindegy. Ezért még az elemimágia is vagy a mentálmágia is épp úgy lehet fekete mágia mint a necromancia, attól függően, hogy milyen céllal használják fel a mannát.

hát fogjuk rá igazad van.

Tudom hogy csak elírás, de azért kiemelem: ...minősül ami fölösleges pusztítást eredményez...

Hát sztem ami nem fölöslegesen pusztít az is fekete. :roll:

Link a hozzászóláshoz

nos igen ezért nem szeretem a gonosz szót mert lehet valaki fekete mágiát használ de jó cél érdekében... vagy szimpatikus mágiát gonosz cél érdekében és szerintem hogy lardorban nem tanítanak nekromanciát nem jellenti azt hogy nem lehet megtanulni ott biztos hogy van egykét mester aki tanít csak hát ahogy a harcosok kieg. írja ha az nem ütközik a pyarroni elvekkel nem bántják... Szerintem ők nem merik felválalni nyíltan hiszen ez ütközik a pyarroni elvekkel...

Link a hozzászóláshoz

Mindenképp feket mágia. ha ártó!

Hmm :) akkor feketemagia egy tuzlabda ami a fuled mellett suhan el, csak eppen rossz oldalrol? :)

Megjegyzem az itt elhangzott lelket kiuzni a kisertethazbol moka is feketemagia. Emlekeim szerint (elore is sry ha most en is kukasagot irok :) legalabb majd ki tudtok oktatni) mivel befolyasolja a lelek orok korforgasban megtett utjat nekromancia.

Ha jol emlekszem GemKapocsnal a pont (figyeled Gem? epp dicserlek!!)

Szerintem mindn olyan varázslat, amely valamiképpen kiszakítja a lelket annak körorgásából, vagy valami módon az élet pincípiumával manipulál fekete mágia. Szvsz...

Shalafi:

szerintem is :)

De ezért nem feketemágia a nekromancia minden varázslata, sőt! Sztem attól is függ, hogy feketemágia, hogy mire használják!

ez is lehet a jo valasz. de nem :) a nekromancia targykorbol egyedul a gyertyakeszites talan ami nem minosul a fentiek ertelmeben feketemagianak :)

vigyazzatok, nem kell a feketemagiat olyan tagan ertelmezni mint ahogy teszitek. A MAGUS rendszerben eleg komoly negativ modositok sujtjak azokat akik feketemagiat alkalmaznak. (-K6 egeszseg szepseg, +K6 asztral) nem beszelve a karakter eletet befolyasolo egyeb tenyezokrol, pl h minden masodik ember ezekutan erzi rajta. Ezert nem szoktam mondjuk egy tuzrobbanast feketemagianak tekinteni :)) /me a kegyes KM.

Mellesleg szinten csak emlekeim szerint de varazslo kasztleirasnal szerepel az elso TKban, hogy pyarroni iskolaban ugyan nem, de Lar Dorban oktatnak feketemagiat.

bye

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A feketemágiának van szigorú és kevésbé szigorú értelmezése.

A fehérpáholy mágusainak szigorú értelmezése szerint minden ártó mágia feketemágiának minősül és használata kerülendő.

A kevésbé szigorú tanok szerint is le van írva, alapvetően az erőszakos életerőt befolyásoló mágiák feketemágiának minősülnek, a lélek reinakrnációs folyamatának megzavarása is, ahogy a lélekaltatott testbe idegen tárgy teleportálása is.

Ellenben egy kísértetház "megtisztítása" nem, hiszen pont, hogy segít a mágiahasználó visszajutni a léleknek a reinkarnációs folyamatba.

Ahogy például a papi gyógyítás is nekromancia, ellenben nem feketemágia, hiszen nem ERÕSZAKOS befolyásolása az életerőnek.

A halottmozgatás sem feketemágia.

Lar Dorban tudtommal nem oktatnak nekromanciát, illetve eléggé korlátozottat, maximum Ûzés litánia, halottmozgatás bélyeg, lélekcsapda bélyeg, illetve varázsjel. Ezt is csak azért mert kell a homonculus és gólemteremtéshez is.

Visszatérve a 43 Mp-os 10 SFÉ-s EE köpenyhez csak annyit, hogy a Kisugárzó varázsjellel egyszeri hatást lehet elérni, utána mindenképpen tölteni kell.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Hali!

Szóval a kérdéseim:Szerzetes lehet-e dzsenn,ha igen akkor a pszivel kapcsolatban:a dzenneknek ugye alapból megvan a mesterfokú pszi,viszont a szerzetes kaszt ez lehatárolja úgy,hogy csak magára alkalmazhatja.Mármint a mesterfokú pszit,viszont az szerintem a tanultra vonatkozik.

Szóval tehát ha veleszületett pszi-je van a karakternek azt sem tudja másra alkalmazni?Vagy ez nem tudás hanem nevelés stb. kérdése?

(a karakterem pl. kf-re 00-nál 22-es int.et kapott,első szinten 20 pszi pont,és másra is alkalmazhatja,kicsit talán erős,a mentálmágia már csak a ráadás,de talán az még nem minden...bár tápnak übertáp :( )

Mostanában kezdtem megismerni a 2. Törvénykönyvet és lenne még valami:a dzsambia értékeit hol találom meg?

Az új alapkönyvről mi a véleményetek?Nekem annyira nem jött be,bár kiolvastam,meséltem és játszottam is benne,de nem az igazi...

Ha kérhetném az első két kérdésemre a válaszokat azok,akiknek van hozzá türelme,és szívesen segítenek az alábbi e-mail címre küldjék: magic@fbi.hu

Előre is köszönöm!!

Magic,Kukker vagy amit akartok:)

Link a hozzászóláshoz

Egy biztos: a dzsambia ertekeit nem talalod meg sem ETK, sem MTK, sem UT. es en is regota keresem es nem lattam mg sehol.

Szerintem egy jann esetében elég valószínütlen, hogy pont szerzetes legyen, mert az ütközik a vallásával meg az egész jann felfogással.

A szerzetes egy egyházhoz kapcsolódik szorosan, tehát benne van az istenek tisztelete, és sok irracionális, megmagyarzáhatlan dolog. De a jannoknál meg van írva, hogy gondokodásuk elvont, racionális lények, érzelmeket kizárják meg minden. És ez nem illik össze a szerzetes hozzáállásával. És a jannoknál nem csak a +2 intelligenciát kell észervenni, hanem azt is, hogy az emberek irtóznak tőlük, nem szeretik őket, tartanak tőlük, pont emiatt az elvont gondolkodás miatt és elég nehéz felfogni a gondokodásmódjukat. És egy szerzetesrend minek venne maga közé egy jannt? És másrészt a szerzeteseknél le van írva, hogy nem szeretik, kerülik a harcot, és hogy nem szereteik a gyilkolófegyvereket(pl. jann szablya)

És nekem is lenne egy kérdésem: a szerzetesek miért nincsnek ismetnez kötve? Mert elvégre egy vallásnak kellene legyenek szerzetesei, így külön ki kellene dolgozni vallásonként.

És a PPL ból ki van hagyva az egész kaszt, nagyon sajnálom, mert van benne valami... és sajnálom még jobban, hogy a kedvenc kasztom, a sámán ki van hagyva a d20-ból. ez egy nagy gond...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A szerzetesek istencsaládokat tisztelnek, ebből le lett írva példaként 2. Azaz az egyik az ugye egyistenhit.

Ha megnézed a Pyar szerzetest, akkor észreveheted, hogy a fő fegyvere a hosszúkard, ami azért nem egy békésnek modható fegyver.

Nekem például régebben volt egy Niarei szerzetesem, akinek a fő fegyvere egy lágy, főképp védekezést szolgáló harcművész stílus volt. Azt hiszem a Lángliliom stílus. (természetesen nem volt slan pszije).

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Értem!:)

Mondjuk attól még a korlátozás psziben itt a fó kérdés...ugye kicsit tápos a dolog amikor a szerzetes nyomja magára a varikat,20mp-ből mentálmágiázik+pszizik...hát,ezek szerint nem gyenge:)))

Bár azt hiszem inkább maradok a tűzvarimnál:)bár most tényleg nem tudom hogy hogy fogjam vissza a jk-t...a többi karakter fölött van erőben,méghozzá nem is kicsit,szal érdekes a helyzet,azt hiszem valahogy mégiscsak le kell butítanom...

Link a hozzászóláshoz

A másik vendégnek:igen,az új rendszer tényleg nagyon hiányos lett véleményem szerint,játszottam egy ideig vele,de nem nyerte el a teszésemet,a rgit sokkal jobbnak tartom...

A szerzetes igaz hogy valláshoz stb. van kötve,de az előtörténetből minden kiderült ezzel kapcsolatban,és eleinte nem is ellenkeztem...hát igen,ez a gond.A másik része:Nagyon igaz hogy a dzsennek nagyon racionális gondolgkodók,szinte csak az eszükre hagyatkoznak...viszont nem hiszem hogy egy dzsennről aki lényegében a dzsadok mintaembere megmondaná hogy az,ami,és ezért utálná...És ugya a sok eszével csak eltitkolja származását,főleg ha már nem is a sivatagban és:)sztem elég ritka azon kívül ez a népség:) Mondjuk ez a vallásonkénti szerzeteskidolgozás nem is rossz,lehet hogy csinálunk majd valami házi kieget.

Köszi a hozzászólásokat!!jöhet még:))

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...