Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

2 órával ezelőtt-kor bűvdudás írta:

  Azért kérdezem, mert az ÚT-ben öt képzettségfokozat van (ÚTK-t nem ismerem) - válaszd ki azt, amelyik már éppen jó az adott karakternek. Ha a 4 Mp nem elég, a 2. fok már ad 9 manát.  Érdemes tehát olyan varázslatokat tanulnia, ami ellen nincs ME - elemi mágián alapuló dolgokat pl.

Azt el is felejtettem mondani.

Egyrészt veled értek egyet Büvdudás, másrészt nem támogatom álltalában, hogy a karakter egy képzettséget 1- es fokon vegyen fel. Ez alól kevés kivételt ismerek: egy-két nehezebb képzettség : pusztítás, kinokozást etc... és a nyelvtudás.

Mert itt minimális kp-ból már akkora előnyt halmozhat fel a karakter ami nekem irracionális.

Link a hozzászóláshoz

Én szerintem, van értelme egyes fokon felvenni a dolgokat. (Egyébként az UT is ezért boncolgatja sztem olyan részlezesen már egyes fokon is.) Néha abszolút csak KP veszteség felvenni másodfokon.

 

Apropó Daraboló. 

Olyan jó visszaolvasni anúgy a Ze mint KM szemszögéből a történeteket. :D

Amúgy hogy a szavaiddal éljek, ha a "játékosok nem nőnének (amúgy sztem csak szárnyprónálhatások) a fejedre" nem lenne ilyen élvezetes a játék egyik oldalról sem. :)

Link a hozzászóláshoz

Mit csinál az elemi erő.

Felmerült a TT során, hogy mit csinál az elemi erő statikus formákban (azaz nem csóva és nem kitörés). A konkrét példa az volt, hogy ha egy falat belerakunk a homokba, mi történik.

Négy opciót tudok elképzelni:

  1. Semmi, mert a mágia nem jön létre, mert elemi erőt nem lehet szilárd tárggyal keresztezni.
  2. Semmi, mert a mágia létrejön, de az csak az ellene dolgozó tárgyakra hat, ami benne van azzal nem kezd semmit, esetleg teljes erejével helyben tartja.
  3. A fal térfogata megtelik levegővel, mert széttolja a homokot.
  4. Valami egészen más.

Nem akarok könyvből idézni meg véleményt mondani, így is túlságosan leszűkítettem talán a gondolkodást. Kíváncsi vagyok mások véleményére.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Véleményem szerint nem jön létre a varázslat, tárgyakba élőlényekbe nem lehet elemi mágiát létrehozni és ez esetben a homok egy egységet képez.

Gondoljunk bele hogy egy bármilyen típusú elemi mágiával létrehozott varázslat ellen érvényesül az SFÉ. Például ha létrehozok egy 1K6-os tűzkitörést az abban az 1m-es hatótáv minden pici pontján ugyan akkorát sebez, de SFÉ-t akkor is vonhatunk, pedig kb csípőig a lábam minden pontja érintkezik vele, szóval a mágia nem a teljes páncélon belül jön létre, hanem azon kívül. Elég vicces lenne ha egy várfal talapzatába belevarázsolnék pár manából néhány elemei erő által keltett lyukat majd az összedőlne mert kb 20MP-ért csináltam bele 4-5db 1m-es lyukat...

Amennyiben ások egy gödröt és abba teremtek egy falat elemi erőből és visszatemetem akkor az mintha egy teljesen külön álló tárgy lenne ott mint például egy nagy kő lenne a homokban, aztán ha letelt a mágia időtartama akkor a homok újra kitölti a teret, de esetleg az egy szilárdabb föld volt akkor marad egy lyuk/gödör a földben.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor Hulla írta:

Sztem a 2.

És mivel sztem a fal vastagsága a nullához közelít, nem tart magában semmit.

Sztem! ;)

Nem 0 a vastagsága, fél méter.

2 órával ezelőtt-kor Airin Mclier írta:

Üdv!

Véleményem szerint nem jön létre a varázslat, tárgyakba élőlényekbe nem lehet elemi mágiát létrehozni és ez esetben a homok egy egységet képez.

Gondoljunk bele hogy egy bármilyen típusú elemi mágiával létrehozott varázslat ellen érvényesül az SFÉ. Például ha létrehozok egy 1K6-os tűzkitörést az abban az 1m-es hatótáv minden pici pontján ugyan akkorát sebez, de SFÉ-t akkor is vonhatunk, pedig kb csípőig a lábam minden pontja érintkezik vele, szóval a mágia nem a teljes páncélon belül jön létre, hanem azon kívül. Elég vicces lenne ha egy várfal talapzatába belevarázsolnék pár manából néhány elemei erő által keltett lyukat majd az összedőlne mert kb 20MP-ért csináltam bele 4-5db 1m-es lyukat...

Amennyiben ások egy gödröt és abba teremtek egy falat elemi erőből és visszatemetem akkor az mintha egy teljesen külön álló tárgy lenne ott mint például egy nagy kő lenne a homokban, aztán ha letelt a mágia időtartama akkor a homok újra kitölti a teret, de esetleg az egy szilárdabb föld volt akkor marad egy lyuk/gödör a földben.

Azaz szerinted nem lehetséges emberek közé szőnyeget teremteni? A kitörés (+nyíl és csóva) ellen érvényesülő SFÉ még logikus is, hiszen a kitörés egy kis területen jön létre, és onnan terjed szét, azaz útban van neki a páncél. De a statikus formák nem ilyenek, max azzal tudom megindokolni, hogy a viselt tárgyak személyes aurával védettek, tehát csak a páncélon kívül idéződik az elem.

A te ötleted a fallyuggatásról nem aggályos, mert 20 manából 25 kilót tud emelni az elemi erő, az nem bugázna meg egy kőfalat.

Link a hozzászóláshoz
22 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Nem 0 a vastagsága, fél méter.

 

Ezért nem szabad ETK-nélkül kapkodva reagálni. :unsure:

Idéz

Véleményem szerint nem jön létre a varázslat, tárgyakba élőlényekbe nem lehet elemi mágiát létrehozni és ez esetben a homok egy egységet képez.

A homok (mint az elemi föld egy "variánsa") miben másabb mint a légkör (mint az elemi levegő egy "variánsa")?

Szerintem mindenképp létre kell jönnie a varázslatnak.

 

Emiatt én még mindig a 

Idéz

Semmi, mert a mágia létrejön, de az csak az ellene dolgozó tárgyakra hat, ami benne van azzal nem kezd semmit, esetleg teljes erejével helyben tartja.

... válaszra teszem a voksomat. A leírás alapján az "ellene dolgozó" hatással szemben érvényesül. Ami már eleve ott van, azt érintetlenül hagyja. Ha egy várfalat "vág" ketté az elemi erő fal ott teljesen passzív szerepet tölt be. Hisz a falon belül nincs mozgás, maximum nyomás. Ha csak a levegőbe teszed, akkor sem "fújja" ki magából (két irányba?)  a levegőt? Ilyesmi sehol nincs a leírásokban. Ellenben ha egy folyót zársz le vele ... ? Nos szerintem ott az E-szerinti kg-nak megfelelő mértékig megállítja a víz folyását. A gyakorlatban egy folyót nagyon nehéz vele "lezárni" a nagy víztömeg miatt, ám a felszínen úszó hordalék - ha addig ér a fal - felfogható vele.

Visszatérve az eredeti kérdéshez: A fal a homokon belül létrejön, ám a mozdulatlan homokra nincs semmi hatással. Egy homokban mozgó lényt (pl. egy rovar) megállít a keresztül haladásban. A leírás sehol nem említi, hogy az 50 cm-es vastagságában leledző dolgokra hatással lenne. Tehát onnét a homok szerintem akadálytalanul kifolyik, ha a helyzet úgy hozza. Azt pedig, hogy az onnét kifolyt homok helyére behatol-e a levegő, a légköri nyomás és az elemi erő fal E-je dönti el. ;)

 

Ami még közben felmerült bennem:

Az elemi erő fal mind a két irányból érezteti hatását?  (Elviekben szerintem igen.)

A másra varázsolt elemi föld aura elzárja a levegőt az alany elől ezzel megfojtva azt?

 

Üdv,

H.

Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Tegnap már nem volt erőm, de ez szerencse, mert Hulla megspórolt nekem egy csomó gépelést. Szóról szóra ezt akartam írni én is, nálam is a 2. lehetőség a nyerő, mindössze egyetlen apró dolog kérdéses számomra.

2 órával ezelőtt-kor Hulla írta:

Tehát onnét a homok szerintem akadálytalanul kifolyik, ha a helyzet úgy hozza.

Szerintem a "bent" lévő dolgokra is fejt ki egyfajta megtartó hatást, hiszen az Elemi erő nem a fal kölső felületén, hanem a fal egész területén van jelen, így az E-nek megfelelő erővel nehezíti a bent lévő dolgok mozgását.

És ez a válaszom is az első kérdésedre, hogy szerintem minden irányból van hatása a falnak, nem csak egyből, vagy kettőből.

A második kérdésre szerintem igen a válasz, ha az erőssége olyan magas, hogy szilárd anyag jön létre. De persze először el kell fogynia a bent lévő levegő oxigéntartalmának. :)

tetra és Hulla kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Kis kiegészítés, mert az Elemi Erőt az ETK is kicsit következetlenül kezeli. Azt írja, hogy egyfelől E * 5 kg-ig ellenáll, afelett viszont nem fejt ki semmiféle hatást. Tehát az Elemi Erőnek nem szabadna hagyományos SFÉ-t adnia, ha a sebzés meghaladja az E-t, akkor bizony nem von le belőle semmit. Ilyetén egy folyót is vagy megfog, vagy nem, de nem akadályozza. Persze az úszó törmelékre ettől függetlenül lesz hatása.

 

Az elemi föld aura valószínűleg fojt, mivel elleneleme a levegőnek, és persze akadályozza is a levegő mozgását. De én nagyon magas E-re lőném be (~15) azt, ahol már ténylegesen zavaró, a levegő nagyon kis helyen is át tud menni, és ez elemi föld az konkrétan le van írva, hogy por, nem tömör földfal.

bűvdudás és Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Az elemi föld aura valószínűleg fojt, mivel elleneleme a levegőnek, és persze akadályozza is a levegő mozgását. De én nagyon magas E-re lőném be (~15) azt, ahol már ténylegesen zavaró, a levegő nagyon kis helyen is át tud menni, és ez elemi föld az konkrétan le van írva, hogy por, nem tömör földfal.

Ha föld auráról van szó, akkor ott nem lehetnek elemi föld közötti "rések". Szóval szerintem összefüggő, még ha vékony is. Szóval sztem 1-es E-nél is összefüggő por rétegről kell beszélnünk, mivel a Víz, Tűz stb. aura is teljesen összefüggő.  Miért lenne épp a Föld a kivétel?

A kérdés csupán az, hogy az 1E-s föld aura "kioltja-e " a vele kapcsolatba lépő levegőt. Mert ha igen, akkor idővel megfolytja a "viselőjét".

 

Vagy miképp is van ez??? :)

Link a hozzászóláshoz
13 órával ezelőtt-kor Hulla írta:

Ha föld auráról van szó, akkor ott nem lehetnek elemi föld közötti "rések". Szóval szerintem összefüggő, még ha vékony is. Szóval sztem 1-es E-nél is összefüggő por rétegről kell beszélnünk, mivel a Víz, Tűz stb. aura is teljesen összefüggő.  Miért lenne épp a Föld a kivétel?

A kérdés csupán az, hogy az 1E-s föld aura "kioltja-e " a vele kapcsolatba lépő levegőt. Mert ha igen, akkor idővel megfolytja a "viselőjét".

Vagy miképp is van ez??? :)

Hát igen. Először is - ahogy tetra már említette - valamekkora rések bizony vannak az Ősföld aurában is, ha annak szemcsemérete megegyezik a homokéval. Csak kicsik. Persze ettől még alkalmas is lehetne a fojtogatásra...

Másfelől - mondjuk egy viszonylag alacsony E-vel rendelkező - Ősföld aurát miért ne törölhetne, dörgölhetne (ha még van tartalék levegője a tüdejében, akkor akár fújhatna, tüsszenthetne) le magáról az ember, így akadályozva meg a fulladást...? Az Ősföld aurának elvben ugyanis nincs komolyabb fizikai (erőhatás elleni) ellenállása. 

Ugyanakkor Ogonomus azt mondja, hogy az ellentétes Őselemek csak tiszta állapotukban igyekeznek kioltani egymást. De ha "csakazértis" úgy tekintjük, hogy az Ősföld reakcióba lép - azaz "harcol" - a levegővel, és igyekszik kioltani azt, akkor korlátozott mennyisége - E-je - miatt igen gyorsan az Ősföld fog veszíteni, mivel a Satralist körülvevő levegőóceán - amiben az Ősföld aurával fojtogatott karakterünk jelen van - valószínűleg sokkal több Ősleget tartalmaz, mint amennyi Ősföldet az aura.

Úgyhogy - bár az ellenkezőjét sem lehet egyértelműen kizárni - végeredményben az a valószínűbb, hogy az Ősföld aura nem kifejezetten alkalmas fojtogatásra, bár bizonyos esetekben okozhat pár kellemetlen pillanatot. (Szerintem.) 

Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Az aurámon anyagiasuló idegen matériához sem? Valamilyen - nem az aurámba tartozó - tárggyal sem?* (Ez olyan, mintha nem tudnám megfogni pl az orromat. :) )

Mi történik, ha megpróbálom? Úgy értem, lehet, hogy kihagytam egy logikai lépést, de valaminek csak kell történnie két anyagi természetű dolog találkozásakor (eltérő energiaállapot és nagyságrend)...

*Illetve másvalaki letörölheti? 

Link a hozzászóláshoz

Tárggyal illetve más ember segítségével sikerülhet. Ha megpróbálod ezek nélkül, akkor simán magadat fogod megérinteni. Az aurát mágia generálja, mindig a testedtől pár centire, ha a két testrészed között nincs pár centi, ott nem lesz aura; azaz ahogy nyúlsz magad fel, először egyesül a két aurarész a kezed és a másik testrész között, majd eltűnik az egész a két testrészed között.

bűvdudás, Darabolo és Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
23 órával ezelőtt-kor Hulla írta:

Te pontosan hová "lőnéd be" ezt az Erősséget?

Illetve.

19 órával ezelőtt-kor Hulla írta:

Ha föld auráról van szó, akkor ott nem lehetnek elemi föld közötti "rések". Szóval szerintem összefüggő, még ha vékony is. Szóval sztem 1-es E-nél is összefüggő por rétegről kell beszélnünk, mivel a Víz, Tűz stb. aura is teljesen összefüggő.  Miért lenne épp a Föld a kivétel?

Az ÚTK 359. oldalán ki van fejtve 1-5E között por, homokszerű, 6-10E között nagyobb kavicsokra emlékeztető rögökbe áll össze, 10E fölött kristályok szikla szerű anyag idézhető meg. Ezért én 10E-hez kötném a fojtogatáshoz szükséges légmentes elzárás lehetőségét. Persze értem amit írsz, hogy elvileg a homok is elzárhatja a levegő útját, de szerintem valahogy úgy képzelték el, hogy az elején "ritka" az anyag, auránál mondjuk olyasmi, mint egy erős homokvihar, és 10-et elérve lesz tőmőr. Nem feltétlenül logikus, de játéktechnikailag nekem tetszik.

20 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Kis kiegészítés, mert az Elemi Erőt az ETK is kicsit következetlenül kezeli. Azt írja, hogy egyfelől E * 5 kg-ig ellenáll, afelett viszont nem fejt ki semmiféle hatást. Tehát az Elemi Erőnek nem szabadna hagyományos SFÉ-t adnia, ha a sebzés meghaladja az E-t, akkor bizony nem von le belőle semmit.

Vagy legalábbis csak akkor adna SFÉ-t, ha a sebzés kissebb vagy egyenlő az SFÉ értékével. Amúgy e felett eddig mindig elsiklottam, ez komolyan megváltoztatja a dolgokat, mert fordítsuk meg a helyzetet, és mi van akkor, ha valakit elemi erő kitörés, csóva, ...stb. ér? Ha nem elég nagy ahhoz, hogy sétáló ember sebességére gyorsítsa az áldozatot, csak mondjuk poroszkáló ember sebességére tudná (micsoda mértékegységek...), akkor inkább nem történik semmi? Lehet, hogy félre értek valamit, de szerintem ez értelmetlen így.

19 órával ezelőtt-kor Hulla írta:

A kérdés csupán az, hogy az 1E-s föld aura "kioltja-e " a vele kapcsolatba lépő levegőt. Mert ha igen, akkor idővel megfolytja a "viselőjét".

Szerintem az ősföldet csak az őslevegő oltja ki, mert különben amire Bűvdudás is céloz, meg se lehetne idézni. Mert mégis mekkora lehet az E-je Satralis légkörének? De ha az esetleg mindösze 1E csak nagy méretű, akkoris 2E-n kéne indítani a varázslatokat...

5 órával ezelőtt-kor bűvdudás írta:

Másfelől - mondjuk egy viszonylag alacsony E-vel rendelkező - Ősföld aurát miért ne törölhetne, dörgölhetne (ha még van tartalék levegője a tüdejében, akkor akár fújhatna, tüsszenthetne) le magáról az ember, így akadályozva meg a fulladást...? Az Ősföld aurának elvben ugyanis nincs komolyabb fizikai (erőhatás elleni) ellenállása

Ez egy nagyon érdekes kérdés, itt az lenne a fontos, hogy mekkora erősségű maga a formázás (amit a játék nem mér), amivel a megadott alakzatban igyekszik tartani a mágia az őselemet. Így jobb híján az őselem E-je ellen lehetne dolgozni, de ott mi lenne a mérték? És ha letörölhető, akkor például egy őselemi erő lökés is lefújja a homokaurát? Nekem erre a problémára Tetra megoldása nagyon tetszetős, bár ez se oldja meg azt a gondot, hogy a 10E-s földaurát magára vonó varázsló megfullad...

Link a hozzászóláshoz
20 perccel ezelőtt-kor Cundior írta:

Tetra megoldása nagyon tetszetős, bár ez se oldja meg azt a gondot, hogy a 10E-s földaurát magára vonó varázsló megfullad...

Hali! 

Az ETK erre vonatkozóan azt írja az auráról, hogy "Védő varázslat. (...) Védettjére semmilyen hatással nincs (a Tűzaura nem égeti, a Vízaurától nem lesz nedves, még akkor sem, mikor azok eltűnnek), és az érzékelésben (látásba, hallásban) sem zavarja. Más a helyzet, ha a varázsló az Aurával nem önmagát, hanem másvalakit övez. Ilyenkor az Aura, ha közvetlen hatást nem is gyakorol védettjére, az érzékelésben jelentősen zavarhatja."

Az itt leírtak nekem azt sugallják, hogy az aura-forma közvetlenül nem árthat az aura tulajdonosának; védelemre találták ki. (Játékon belüli, világkoherens indoklás: ha ártana a felhasználóknak, a metódust már rég kukázták/finomították volna a különféle varázslóiskolák. :) ) Ergó lehet lélegezni benne/alatta. 

*

Tetra, így már értem az elképzelést, köszi! 

Link a hozzászóláshoz

A föld aura nem  közvetlenül a viselőjére hat. A környezetből hozzá érő - vele fizikai kontaktusba kerülő - levegőt, mint ellentétes elemet, oltja ki. Ezzel pedig ellehetetleníti a viselőjét abban, hogy oxigénhez jusson. Természetesen a bűvdudás által fent idézett aura leírás miatt magára a varázslóra nem szabadna hatnia. De elvileg nem is a varázslóra hat...!!! 

:ordog:

Link a hozzászóláshoz
6 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Vagy legalábbis csak akkor adna SFÉ-t, ha a sebzés kissebb vagy egyenlő az SFÉ értékével.

Pontosan ez az elképzelésem.

6 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Amúgy e felett eddig mindig elsiklottam, ez komolyan megváltoztatja a dolgokat, mert fordítsuk meg a helyzetet, és mi van akkor, ha valakit elemi erő kitörés, csóva, ...stb. ér? Ha nem elég nagy ahhoz, hogy sétáló ember sebességére gyorsítsa az áldozatot, csak mondjuk poroszkáló ember sebességére tudná (micsoda mértékegységek...), akkor inkább nem történik semmi? Lehet, hogy félre értek valamit, de szerintem ez értelmetlen így.

Ez érdekes kérdés, mert mit jelent a megtartás, ugye. De úgy értelmezem, hogy az elemi erő mindenképpen hat, ha ő maga mozog, hiszen a newtoni mechanika szerint mindenképp el tudod mozdítani a másikat, még ha csak egy kicsit is. Nem tudom, nem következetes.

Link a hozzászóláshoz
19 órával ezelőtt-kor bűvdudás írta:

Az itt leírtak nekem azt sugallják, hogy az aura-forma közvetlenül nem árthat az aura tulajdonosának; védelemre találták ki. (Játékon belüli, világkoherens indoklás: ha ártana a felhasználóknak, a metódust már rég kukázták/finomították volna a különféle varázslóiskolák. :) ) Ergó lehet lélegezni benne/alatta

Amúgy tényleg ez a legértelmesebb hozzáállás, ez egy védő varázslat, tehát jót tesz, kész.

14 órával ezelőtt-kor Hulla írta:

A föld aura nem  közvetlenül a viselőjére hat. A környezetből hozzá érő - vele fizikai kontaktusba kerülő - levegőt, mint ellentétes elemet, oltja ki. Ezzel pedig ellehetetleníti a viselőjét abban, hogy oxigénhez jusson.

Még mindig úgy gondolom, hogy csak az őselemek oltják ki egymást, erről egyértelműen ír a könyv, de őselem és egyszerű elem találkozásáról tudtommal nincs szó sehol. Hogy gondolod azt, hogy kioltja a földaura a levegőt? Mekkora a levegő E-je, mennyit olt ki belőle? Ezt tényleg nem értem.

Tetra, szerintem ez az elemi erő dolog teljesen értelmetlen és ellentmondásos azzal a megkötéssel, hogy a nála kicsit is erősebb hatások ellenében nem fejt ki semmilyen hatást. Talán az lehet a játéktechnikai háttere, hogy a varázsló egy sétáló embert olcsóbban, míg egy lovasrohamot drágábban állíthasson csak meg. Mert ugye ha az erő mindenkire hatna, akkor a rohamot is megtörné a sétálót megállító erő, mert lelassítaná, lendületét venné. Ezért (ne értsd félre, nem okoskodni akarok) és azt tanácsolnám, vagy használj mindent a könyv szerint, mert praktikai okokból érthető, vagy ha a realitásra törekedsz, inkább felejtsd el az előbbi megkötést, de azt nem tartom szerencsésnek, hogy meghagyod, és ehhez a teljesen logikátlan dologhoz igazítod a többit (SFÉ pl.). De persze nincs hozzá semmi közöm. :)

bűvdudás kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Még mindig úgy gondolom, hogy csak az őselemek oltják ki egymást, erről egyértelműen ír a könyv, de őselem és egyszerű elem találkozásáról tudtommal nincs szó sehol. Hogy gondolod azt, hogy kioltja a földaura a levegőt? Mekkora a levegő E-je, mennyit olt ki belőle? Ezt tényleg nem értem.

Ha megengeded inkább én kérdeznék még egyet:

A varázslón 1E-s elemi tűz aura van és képen önti egy pohár vízzel. Mi történik? Elér az arcbőréig a kb. 2 dl víz?

tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor Hulla írta:

A varázslón 1E-s elemi tűz aura van és képen önti egy pohár vízzel. Mi történik? Elér az arcbőréig a kb. 2 dl víz?

Szerintem ez, hogyismondjam, túlzott gondossággal megválasztott példa. :) Nézzünk egy hasonló gonddal, ám más szempontok alapján megválasztott másikat!

A varázslón 1E-s elemi tűz aura van, amit víz alatt hív életre. Mi történik vele?

Merthogy az Ősföld aurával általában a fenti példához hasonló történik: egy ellentétes, de közönséges közegben - elemben (ti levegőtől ölelve) - jön létre. Kialszik? Tudtunkkal nem. Miért nem? Szerintem az a válasz, hogy mert nem harcol a közönséges levegő elemmel. 

Más:

Idéz

Tetra, szerintem ez az elemi erő dolog teljesen értelmetlen és ellentmondásos azzal a megkötéssel, hogy a nála kicsit is erősebb hatások ellenében nem fejt ki semmilyen hatást.

Tényleg akad itt ellentmondás. De van egy tippem.

Az olvasható az auránál, hogy az "egyfajta személyre szabott Fal." És mi olvasható a Falnál? "Védő varázslat. (...) Útját állja az ellentétes Elemi Mágiáknak. (...) Hatásukat vagy teljesen megszünteti, vagy erejéhez mérten mérsékli (...). Azaz ha a Fal E-je nagyobb a támadás E-jénél, akkor a támadás megszűnik létezni (még akkor is, ha eredetileg több körig fennmaradt volna ... ). Közben persze  a Fal is veszít az E-jéből. Abban az esetben, ha a támadás ereje nagyobb, a Fal semmisül meg, ám a támadás is csak meggyengülve jut csak át rajta." (sic!)

Ha a leírásnak ezt a részét vesszük, és kellő kritikával kezeljük az Elemi Erő Teremtésénél olvasható egyetlen szerencsétlenül megfogalmazott mondatot*, akkor kapunk egy kis jóindulattal használható metódust.

*Miszerint ha "a súly meghaladja az Elemi Erő megtartó képességét, az semmilyen hatást nem fejt ki ellene". - Mivelhogy ez leginkább csak a súly megtartására vonatkozna. Ha az 1E-s Falam - amit polcként szeretnék használni- enged a ráhelyezett 5, 00001-kg os váza alatt, attól még az adott tárgy természetesen nem lesz a továbbiakban pillekönnyű az "1E=5 kg" szellemében. :) De a lendületből fakadó plusz E-ket igenis csökkentheti. Remélem, sikerült érthetően megfogalmaznom, mire is gondolok...

Link a hozzászóláshoz
14 órával ezelőtt-kor bűvdudás írta:

Szerintem ez, hogyismondjam, túlzott gondossággal megválasztott példa. :) Nézzünk egy hasonló gonddal, ám más szempontok alapján megválasztott másikat!

A varázslón 1E-s elemi tűz aura van, amit víz alatt hív életre. Mi történik vele?

Az időtartam lejártáig körönként 1 E-nyi vizet pusztít el maga körül?

Vagy...?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...