Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

Üdv!

Lenne egy kisebb, de talán annál fontosabb kérdésem.

Pontosan hogyan zajlik egy Lovagi torna?

Mert az ugyan lehet tudni, hogy van kikürtölés, meg kihívás, meg létezik visszahívás is, viszont a tk-ból kimaradt egy fontos dolog: milyen versenyszámok léteznek? És az adott versenyeknek mik a szabályai? Filmekből táplálkozva (pl. lovagregény) egy két dolgot ki lehet találni, és meg lehet a tornát. Biztosan létezik valamilyen kardvívás, meg valamilyen lovas tusa is. És ennyi? Vagy létezik más is? Az 1TK-ban is az van leírva, hogy pl. egy kihívás esetén a szervezők azt beszervezik valahová a hivatalos programba. De miből áll egy hivatalos program?

Nekem az is jó lenne, ha valaki tudna néhány linket adni (vagy írást küldeni), ahol ilyen dolgokat lehet találni. Én kerestem, de eddig semmi :(

Link a hozzászóláshoz

Szerintem érdemes kiindulni a földi lovagságból. Ugye adott a hét lovagi művészet (lovaglás, vívás, úszás, íjászat, sakkozás, verselés, zenélés), esélyt kell adni, hogy lovagunk mindben villoghasson.

lovaglás: ügyességi versenyek

vívás: kard/lándzsa/buzogány/klasszikus öklelés témakörökben

íjászat: célbalövés, vadászat

sakk: max. délelőttönként, magánakció keretében, vagy az estélyek játékasztalainál

verselés - zenélés: az esti bulikon van rá lehetőség...

Esetleg meg lehet fűszerezni eseti versenyszámokkal (ki nyomja le a fekete lovagot, ki tud hamarabb felmászni a királylány szobájába), illetve a falusiaknak szervezett programokkal (box, ökörsütés, táncos mulatság, stb.)

Link a hozzászóláshoz

Az alap tényleg jó, viszont van vele egy kis problémám. A lovagi torna jelentős részén csakis csak lovagok vehetnek részt. Itt az íjászatot már ki is lehet húzni. Vagy ha van is íjászat, az a lovag szempontjából teljesen mindegy. A mulatság, éneklés zenélés az az éjszakai "tennivaló" közé tartozik. Meg nem is ez a bonyolult dolog. Hanem pontosan kidolgozni a versenyeket, azok alapvető szabályait, menetét, körülményeit. Aztán köré rakunk egy "bulit", és már kész is a komplett lovagi torna :D

A fegyvernemek tetszenek, valóban ezek lehetnek. (Egyébként a klasszikus öklelés alatt azt a lovastusát érted, amikor két ember lovon ülve egymásnak ront, kézben egy-egy nehéz kopja. És az nyer aki fent marad. Remélem, hogy jól értelmeztem, ha nem, akkor javíts ki). De még mindig ott van egy kérdés: meddig tart egy csata. Adott ütésszámig? Én ezt tarom valószínűnek.

Jó lenne, ha találnék egy helyet, ahol a földi, középkori forma részletesen le van írva. De még mindig semmi :(

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nos, a 2005ös Téli Táborban is volt egy lovagi torna, ott úgy nézett ki a dolog, hogy 5 versenyszámban kellett helyt állni egyenes kieséses részen, és a Lovag hozhatott két csatlóst, és az egyik próbatételen helyette egyik csatlósa is szerepelhetett...

Itt a következő versenyszámok voltak:

Lovas harc - kopjás-öklelős -az ügyesség próbája- -egyeneskieséses

Birkózás - csak puszta kéz, majdhogynem egy szál gatyában -az erő próbája- -egyeneskieséses

Fegyveres küzdelem (azonos fegyverneműeket sorsoltak össze: pl. pallosos kétkezes csatabárdossal, hosszúkardos max. lovagkardossal stb) - a tapasztalat próbája -egyeneskieséses

Íjászat - rövid -bizonyos táv után hosszú- íjjal, ellőni X méterre - távolság folyamatosan nő, csak a legjobb 5 marad bent

Bál - az ötödik próbatétel- meghódítani a bál szépét :)

remélem jól emlékszem, de ez egy olyan torna volt, ami játékban is lejátszható gyorsan v. nagyon nagyon izgalmasan (utóbbit javaslom :D), tehát jól bevált

További szép estét

Link a hozzászóláshoz

Kele:

A lovagi torna jelentős részén csakis csak lovagok vehetnek részt. Itt az íjászatot már ki is lehet húzni. Vagy ha van is íjászat, az a lovag szempontjából teljesen mindegy.

A lovagi torna versenyében - a falusiak lovagi tornával egyidejű boxversenye, malomkőhajítása, póznaállítása nem tartozik oda! - CSAK lovagok vehetnek részt.

Már miért kéne kihúzni az íjászatot? :roll:

Az, hogy bénák, nem fog senkinek feltűnni, mert kb. egy színvonalon tudnak célozni.

*************

Egyébként a klasszikus öklelés alatt azt a lovastusát érted, amikor két ember lovon ülve egymásnak ront, kézben egy-egy nehéz kopja.

igen

De még mindig ott van egy kérdés: meddig tart egy csata. Adott ütésszámig? Én ezt tarom valószínűnek.

használd a fantáziád!

nyeregből kiesés, földre kerülés, lefegyverzés, szimbolikus "halálos vágás", pontozás, mint a modern párbajtőrben, stb.

Nyilván nem halálig tart.

A lebonyolítás:

Én is a Con Salamander által említett egyenes kiesést alkalmaznám. Mondjuk annyi módosítással, hogy tartanék selejtezőket.

A gazdátlan, csóró, vagy kóborlovagokat párba sorsolják, akik közül a legjobbak bekerülnek az igazi versenyre.

Szerintem vannak "kiemelt" versenyzők is! Elég méltatlan lenne, ha a Fekete (walesi) hercegnek már az első körben egy senkiházival kellene megmérkőznie. (pláne, ha az le is győzi :lol: )

***********

Shalafi:

Az a helyzet h a földi lovagsággal ellentétben az ynevi lovagság nem tanul íjászatot!

És akkor hogy vadásznak? :roll:

Én ezt úgy értelmeztem, hogy íjat, dobótőrt, stb. nem használnak HARCBAN. De a célbalövés, meg a vadászat az hobbi, ott elfér.

Részemről simán el tudok képzelni egy lovagot, akinek a két szolgája adogatja a töltött számszeríjakat, és lelövöldözi a szarvasokat amiket a szolgák felé hajtanak...

Félreértés ne essék, egy ynevi lovag szerintem se dobótőrökkel meg visszacsapó íjjal menjen csatába, de a hobbi, az hobbi...

Link a hozzászóláshoz

Hát ilyen szempontból végig gondolva tényleg hülyeség, hogy egyáltalán nem használnak lőfegyvert. Csak azt nem tudom, hogy játéktevhnikailag ez hogy nézne ki, mikor CÉ-re nem is lehet költeni egy lovag esetében. Ha lőni akar, akkor azt fejleszteni kell, még akkor is, ha ez csak egy hobbi. Szerintem akkor már sokkal könyebb megoldani, hogy a loagok helyett valamilyen csatlósok lövöldöznek. És máris meg van a versengés a nemesek között.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egyetértek Shikakával abban, hogy lehetne íjászkodni, ha nem harcban alkalmazzák. Bár én ahogy iserem a JK-k egy részét, lenne, aki nem bírná megállni, hogy ha már engedélyezük nei, hogy fejlesszen cé-t, harcban , ilyen vagy olyan, tök logikus indokkal használná.

Egyébként Ynev lovagjai tényleg nem íjászkodnak, ennyi. Vadászatra van sok más módszer, lásd az ÚT-t, pl.

Link a hozzászóláshoz
Hát ilyen szempontból végig gondolva tényleg hülyeség, hogy egyáltalán nem használnak lőfegyvert. Csak azt nem tudom, hogy játéktevhnikailag ez hogy nézne ki, mikor CÉ-re nem is lehet költeni egy lovag esetében. Ha lőni akar, akkor azt fejleszteni kell, még akkor is, ha ez csak egy hobbi. Szerintem akkor már sokkal könyebb megoldani, hogy a loagok helyett valamilyen csatlósok lövöldöznek. És máris meg van a versengés a nemesek között.

Szerintem ez is megoldható. Alapból nem kap cé-t (tehát nem 0), de lehet pl ügyesség-próbát, vagy netán százalékos képzettségként megdobandó nyíllövés-kockadobást :wink: Ha így is vállalja, megérdemli, hogy mondjuk leteríthessen egy szarvast, vagy ilyesmit. (már ha megdobja) De ne essünk túlzásba, a lovag nem erről szól (bár mintha egyes kráni elf lovagrendek kapnának íjjat). A fejlődést pedig lehet könnyített próbákkal érzékeltetni; de szerintem egy lovag, akiben felmerül a célzófegyver használata, önmagával és neveltetésével kerül szembe.

Link a hozzászóláshoz

Megítélésem szerint, ez egy egyszerű megoldással rendelkező történet. Az ynevi lovagrendek 99%-ban egyszerüen nem használnak célzófegyvert, ez rendjük dogmáinak megcsúfolása lenne amellett, hogy milyen nemes az aki távolról intézi el ellenfelét, s nem lovagi kardjával, pallosával hasítja ketté? (Ez persze egy lesarkított példa volt :) Mindenesetre a lovagrendek a fegyverdobást is előnyben részesítik, legyen szó akár pajzsokról, könnyű fegyverekről, de akár az UT-ben írt Fegyverdobás kétkezes fegyverrel nevü képzettséget ajánlom figyelmetekbe. Bár egy lovag csak végső esetben válna meg nemessége státuszát is jelző fegyverétől, ha ez nem rendjének egy különlegessége - hogy csak két példát említsek: Deva Morrola (ki lovagkardjaikat hajítják az ellenség szívébe), s a con Rabora lovagrend, kik kiélezett szélű pajzsaikat hajítják el, ha jól emlékszem az UT-ben olvasottakra - azért vannak kivételek.

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz
Megítélésem szerint, ez egy egyszerű megoldással rendelkező történet. Az ynevi lovagrendek 99%-ban egyszerüen nem használnak célzófegyvert, ez rendjük dogmáinak megcsúfolása lenne

Azzal egyetértek, hogy harcban nem használnak célzófegyvert. De vadászaton meg célbalövés-versenyen simán elfér.

Egy lovag mindig nemes - ha nem volt az, akkor a lovaggá ütéskor általában nemes lesz - , és ehhez hozzátartozik a vadászat is. Ez persze nem jelenti, hogy a lovagnak jó céllövőnek kell lennie. 10-12 méterről 5-6 lövésből el tud találni egy szarvast, és az elég is. (a csicskásai meg töltögetik a számszerítjakat :D)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

És miért kellene a nemes lovagnak éppen íjal, vagy nyilpuskával vadászni- gondolom, nem a parittyát nézitek... :) - amikor annyi vadászati forma van még??

Hajthatnak kutyákat, solymászkodhatnak, ha a csapdázás nem is az ő stílusuk. Amelyik lovag meg igazán nagyra van a fegyveres tudományával, az mehet lándzsával vadászni, az nem áll távol tőle, és igazán rátermettnek kell lennie. ?? Lehet, hogy Ynev nemesei nem íjal vadásznak??

Csak azért, mert ez egy olyan megoldás, amivel a tűz is jóllakik és a fa is megmarad, no igaz, hogy nem lehet sírni, hogy milyen logikátlan a MAGUS. De nem lehetne visszafele is gondolkodni, nem csak odafele??

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem értek veled egyet. Nem keresek vissza és idézgetek, a problémát valaki felvetette, hogy "logikátlan" vagy "nem fér össze" a lovag célzófegyverhasználatának tiltása. Erről beszélgettünk. Erre jött az érv, hogy lehetne nekik, mert akkor hogyan vadásznak? Erre írtam, hogy ez nem jó érv szerintem, mert a vadászatnak sok más módja is van. És ha eleve elfogadnánk a leírást, miszerint a lovag nem tanul íjászkodni, fel sem merül a probléma, erre írtam.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Nem értek veled egyet. Nem keresek vissza és idézgetek, a problémát valaki felvetette, hogy "logikátlan" vagy "nem fér össze" a lovag célzófegyverhasználatának tiltása. Erről beszélgettünk. Erre jött az érv, hogy lehetne nekik, mert akkor hogyan vadásznak? Erre írtam, hogy ez nem jó érv szerintem, mert a vadászatnak sok más módja is van. És ha eleve elfogadnánk a leírást, miszerint a lovag nem tanul íjászkodni, fel sem merül a probléma, erre írtam.

Nono!

Nem azt mondtam, hogy adjunk neki fegyverhasználatot.

Csak azt mondtam, hogy az íj/számszeríj hobbi célokra való használata (céllövés, vadászat) nem ütközik azon elvvel, hogy a lovag nem győzi le ellenfelét alantas eszközökkel, távolról.

Rossz példa, de a jégkorongozó nem léphet pályára nem szabvány felszerelésben. Ellenben ha hétvégén elmegy korizni, azt vesz fel amit akar...

Nyilván csatában, párbajban nem támogatom az távolsági fegyverek használatát.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A következőre gondoltam:

ETK 149. oldal, Egyéb bárdmágiák bevezető része]Különös figyelmet érdemel a bárd három anyagi mágia varázslata, melyek segítségével az illúziók anyagiasíthatóvá válnak.
ETK 145. oldal, Rémítés varázslat]A varázslat nem használható együtt az anyagkoncentráló mágiákkal, célja kizárólag egy rémisztő jelenés megidézése.

Ezek az idézetek az ETK 1997-es puhafedelű kiadásából származnak. Ennek ellenére az egyéb bárdmágiák között nem találhatók meg. A kérdés tulajdonképpen az, hogy hallott-e valaki ezen kívül bármit is e varázslatokról, illetve nyilatkoztak-e erről bármit a játék készítői?

Az Ezüst Ököllel kapcsolatban: nem tudod véletlenül, hogy származhat-e innen játékos karakter, egyáltalán milyen játékos kasztba taroznak? (Ha tartoznak egyáltalán. Én leginkább fejvadásznak tudnám elképzelni őket... szvsz...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...