Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

Üdv!

Az elfekről nehéz nyilatkozni a Summarium nélkül... lévén, ott több, mint 50 oldal csak róluk szól.

A Nagy Fehér már "nem MAGUS". Ezt úgy értem, hogy teljesen szakít a régi rendszerrel, amire kiegészítőket is jrtak. Egymagában jelenti a MAGUS "új" és szerencsére bukott verzióját, amivel megpróbálták átültetni D20-ba. A régi szabályok ismeretébel pl. simán nem érthetőek a D20 szabályai, teljesen más, csak Ynev közös.

Ebből következik, hogy az összes régi kiegészítő szabálykönyv szükségszerűen érvényét kell, hogy veszítse, mert egyszerűen nem értelmezhetők a D20 rendszerében, így akik azzal játszanak, van egy alapkönyvük... és várhatnak - gyanítom, hiába - a kiegészítők (papok, harcosok) D20 megjelenésére... Eszerint a Summariumot is mellőzni kénytelenek, így az abban lévő kráni elf nyilván ott nem szerepel...

Melegen javaslom, a MAGUS-ozó társadalom többségének véleményét tükrözve, hogy szerezz be egy 1TK-t, szinte minden verseny eszerint van, a többség ezt ismeri, és eszerint játszik.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Pontosan úgy, ahogy Obscuritas írja.

A varázsló maga rakja össze kész varázslatait a mozaikokból. EGY ilyen mozaik, azaz alkotóelem az időmágia időtartamra vonatkozó része is.

Tehát ha maga varázsol, akkor lehet.

Az, hogy más kaszt varázslatait használja, azt vagy az ikerkasztúság, vagy a mágiahasználat képzettség 5 fokú rendszerben létező változatai - vulgármágia, szakrális mágia - teszi lehetővé.

Ám csak azért, mert külön tud két féle mágiaformát is, még nem kapcsolhatja össze őket, mivel más a felépítésük. Erre való a kagyló, amivel becsomagolja az "idegen" varázslatot, vagy elemet, és így hozzáfűzheti azt a mozaikmágiához.

A kérdés pont fordítva hangzott el, hiszen itt nem egy elemet akarunk a mozaikokból álló varázslathoz kapcsolni, hanem éppen egyetlen mozaikot (az időtartamot) akarjuk egy idegen varázslatba illeszteni. Ezt nem lehet. Illetve csak úgy, mint ahogy a fentieket, de nem az időtartamot kell becsomagolni a kagylóba, hiszen az a mozaikmágia része, illesztgethető, stb, hanem az idegen varázslat minden elemét be kell kagylózni, és így azok már összeköthetőek lesznek a mozaik-elemmel.

Elméletileg így megoldható lenne.

Mivel az egyéb mágiák varázslatai többnyire egytagúak, így ezzel nincs gond, egy kagyló, benne a varázslat, meg hozzá az időtartam. Viszont előfordulhat (pl. tűzvarázsló) két, háromtagú varázslat is. Jó kérdés, hogy itt az elemeket kellene külön, vagy a kész varázslatot egészben csomagolni...

De nézzük a DE-t. :) Ha egy hatást akarunk kagylóval odailleszetni egy mozaiksorhoz, nincs negy fejtörés, csak mondjuk a tűznyil még beszélni is fog :) (buta példa)

DE (DE!!!) vegyünk egy kész varázslatot, ami nem varázslói. Ez ugye tapasztalati mágia, az alkalmazó - itt a varázsló - létre tudja hozni, úgy, ahogyan van. DE azt a mágiaterületet, (pl. bárdmágia) ő is csak tapasztalatiként ismerheti, hiszen annak nincsenek évezredes kutatásai, nem ennyire letisztult, mint a varázslói mozaikmágia.

Következésképpen az elemei NEM variálhatóak, csak úgy lehet pl. erősíteni, ahogy a leírásában van, csak olyan lehet az erőssége, hatótávolsága, és a hossza is. Tehát nincs értelme egy kagylóba foglalni és hozzátenni 5 órát, mert a varázslat már kész, az úgy fog működni, ahogy van, nem lehet "szétszedni és az időtartam rész helyére betenni egy nagyobb időtartamot". A varázslat létrejön, elműködik, mint akna a kódor birka lába alatt, majd életbelép egy 5 óra is, de csak úgy, nem képes beilleszkedni a varázslatba.

így jóval olcsóbban lehetne megnövelni egy varázslat időtartamát, mint ahogy az a leírásában szerepel, ez nem lenne etikus. De a fentieket végiggondolva nem is logikus szerintem.

Tehát az ötlet bár nem rosz, nem kivitelezhető szerintem. Bár azért meg kell vizsgálni a konkrét helyzetet.

Link a hozzászóláshoz

Üdv.!

(szigorúan szvsz)

Bár ezzel már elrugaszkodtunk a szabályrendszertől, de... (de) :)

Ha már arról van szó, hogy valaki képes a bárd illetve a varázslói mágiát variálni, miért ne tudná megoldani ezt az "apróbb" problémát.

Gondolok arra, hogy ugyanaz a mana működteti a bárdvarázslatot, ugyanaz a mana kell hozzá, hogy hatása folytonos(abb) legyen, az pedig, hogy ezt honnan, miként, miért szerzi nem tartozik a "varázslatra". A lényeg, hogy van manája, tehát még működik. Bizony vannak mágiaformák amik egy adott problémára jobb megoldást nyújtanak, így érdemesebb azzal kezdeni. Ha pedig valaki van olyan szerencsés (?), hogy válogathat is...

Itt jönne be az a rész, hogy hogyan lesz úgymond többkasztú egy varázsló. Ha más mágiaformát is belekever, akkor illedelmes azt is elemezgetnie, mintha sajátjai lennének... (bár ez csak a rizsa része, úgyhogy hagyom is)

A lényeg, hogy elvileg akármilyen hatást létre tudnának hozni, akármilyen variációval, de hogy az adott tapasztalati mágiánál csak annyit tudtak megtenni, amennyit sikerült, "adott kísérletezgetések sora után, blabla" az nem jelenti azt, hogy annál többet ne tudnának. Erre alapként leginkább a mozaikmágia lenne alkalmas, meg vagy 2 hét szabadidő, hogy ezt jól kivesézzük az érdeklődők körében. Na de most nincs ennyi időm sem nekem, sem másoknak ;)

Remélem ennyiből is meg lehetett érteni, amit szerettem volna, legfeljebb majd még hozzáfűzögetek itt-ott, ami kimaradt.

m.t.:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Obs, túl jó szívű vagy.. nem értek egyet veled.

Gondoljuk végig. Van egy varázsló a mozaikmágiájával. Kész a varázslata. Tudja, hogy 5 jelből áll(rúna a evegőbe meg szó kimondása...), ezeket sorban hzza létre. Tudja, hogy haa másodikat pl. kihagyja, akkor csak egy pillanatig létezik majd. Tudja, hogy ha a második rúna helyére egy másik elemet használ fel, akkor majd az egy évig is működik.

De nézzük a bárdot, pl. ott van neki a karaktergyilkolás dala. (nincs ilyen, csak példálózok, most mindegy.):)

Õ tudja, hogy el kell neki énekelni a 4 kör hosszú dalt a maga 45 szavával mondjuk, amik ezek és ezek, és így és így kell kiejteni őket. (pl. indulatosabban, stb.) HA nem így csinálja, ha kihagyja valamelyiket, stb, a hatás NEM jön létre. Fogalma sincs, hogy melyik részt kellene megváltoztatnia, hogy pl hosszabb legyen a hatás.

De hát ez varázsló, mondhatnánk, ő tudja. Igen, a SAJÁTJÁRÓL? amit a varázslórendje évezredeken keresztül megtudott, ő meg megtanulta.

Igen, a bárdvarázslatok is alakulnak, lesznek újak. ÉVSZÁZADOK alatt, és sok névtelen kísérletező áldozattal. Nekem ne mondja senki, hogy majd a JK-m pont rájött egy ilyenre, és így szabadon növelgeti az idegen mágia hatóidejét. :)

Link a hozzászóláshoz

Fene a jó szívemet, majd jobban odafigyelek magamra :)

Az első okfejtés tiszta, így gondolom én is, és valszeg. így is van.

Bárdosnál viszont. Azt, hogy 4 körig rinyál, és 45 szót mond el, hosszú évek tapasztalatai alapján derült ki, de ugyanezen oknál fogva nincs kizárva, ha másik szót tesz valahova, esetleg megtoldja valahol, akkor ne jöhessen létre valami más hatás. (bár én nem szeretem, de erre példa tökéletesen a Torz mágia a valamelyik kiegészítőnél).

Tehát itt már elvileg akár elő is fordulhatna, hogy a hatás IGEN (:D:D:D) létrejöhet (esetleg valami más... sebaj...)

Varázsló, igen, valóban a sajátjáról nagyon is jól tudja, hiszen azért varázsló. De hát a kagyló varázslat is a sajátja..... Azt is valahogy megcsinálták, és ha így kizárnánk a lehetőségét annak, hogy ezáltalá hozzáfűzzenek egy bármilyen mozaikot egy nem mozaikmágiához, akkor gyakorlatilag feleslegessé válna maga a kagyló.

Persze tudom, hogy táp, meg erős, meg akármi, de azért, ha már olyan jó szívű vagyok, megnéznék egy JK-t az én csapatomban, aki varázsló (ez önmagában is elég sok bonyodalmat szokott okozni), és emellett még bármi más mágikus hagyományt is megtanult... Ha meg vagyok olyan jószívű, hogy ezt megengedem, akkor már igazán megengedhetem, hogy összefűzhesse a két kasztjának a varázslatait. Egyébként mi értelme lenne? :)

Erre mondanám, hogy gyakorlatilag bármelyik varázslói mozaik hozzácsapása bármely nem varázslói varázslathoz, az... szóval... elég nagy táp.... De van a lehetőség, ott van, és adott... Legfeljebb majd leginkább az NJK-k körében teszem divatossá... ;)

Kár, hogy elfelejtettem az egésznek az elejét...

Link a hozzászóláshoz
Én ennél egy még egyszerűbb dolgot találtam ki:

- nem mesélek varázslónak. Soha

:D:D:D:D:D

(meg olyan bárdnak amit a játékossal nem nyírbáltunk meg, illetve fejvadásznak, ami nem aktív klántag.)

Ezzel teljesen egyet értek, a bárdot jól meg kell nyírbálni, és ha jól tudom erre született egy rúnás cikk is.

A fejvadász lehet kitaszított is, de akkor legalább a fél klán üldözze :D

Link a hozzászóláshoz
(meg olyan bárdnak amit a játékossal nem nyírbáltunk meg, illetve fejvadásznak, ami nem aktív klántag.)

Ezzel teljesen egyet értek, a bárdot jól meg kell nyírbálni, és ha jól tudom erre született egy rúnás cikk is.

A fejvadász lehet kitaszított is, de akkor legalább a fél klán üldözze :D

Sosem értettem, hogy miért akarna egy 4-5 éves korától a klánban felnőtt fejvadász lepattanni.

Előfordulhat (Nikita is dobbantani akar, mikor meg akarják ölni), de alapvetően azért ritka lehet.

Maga a klán meg szvsz a legjobb dolog a fejvadász kasztban. Persze úgy az igazi, ha minden karakter a klán alkalmazásában áll...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Obs, továbbra sem értek veled egyet.

Először is

Azt is valahogy megcsinálták, és ha így kizárnánk a lehetőségét annak, hogy ezáltalá hozzáfűzzenek egy bármilyen mozaikot egy nem mozaikmágiához, akkor gyakorlatilag feleslegessé válna maga a kagyló.

Már miért válna? A kagyló arra való, hogy MOZAIKMÁGIÁBA építsen be mozaikként egy nem mozaikmágikus elemet. NEM FORDÍTVA! Tehát kezdhetnénk eleve úgy is, hogy nem lehet, és kész. :)

A torz mágiás résszel egyetértek. Ott is lehet próbálkozni. Pontosan azért véletlenszerü a változás, mert nem ismeri a mágiahasználó a bvazáslat felépítését úgy, mint a varázsló. (erre egyébként hamarosan meg fog jelennni az oldalon egy táblázatom, ugyanis a PPL a torz mágia kapcsán elmondja a változásokat, de hogy mikor mi, azt nem ezzel ki lehet majd dobni. és így nem a KM-től függ.)

Van az egyik Rúna cikkben a kísérletezésről, új mozaik alkotásáról is szabály. Ha a kettőt akár össze is vonjuk, tehát a varázsló elkezd kísérletezni, megdobja, hogy nem hal-e bele pl, és végigvárjuk az időt, akkor elképzelhető, hogy rájön, átlátja, és azután a kagylós módszerrel végre meghosszabbítja a nem varázslói varázslatot is... :)

Az is jó kérdés persze, hogy egy varázsló miért fordulna egy ócska kis tapasztalati mágia megalázó eszköztárához? :) De nem ez volt ugye a kérdés, nem is feszegettem. :)

Shikaka, élvezet lehet veled "igazi" MAGUS-t játszani... :D

A fejvadászokkal kapcsolatos meglátás érdekes. A Bárd megnyirbálást6 értem. De miért monodod, hogy a fv. legyen klántag? Engem pont az olyanokkal szoktak kiborítani, hogy klántag, és minenki engedélyezi neki a kalandozást (biztos erre képez egy klán embereket) meg persze így a fegyvereit sem kell ellopni, nincsenek üldözői sem... :) a MAGUS is inkább a renegát fejvadászokat kalandoztatja.

Mondjuk olyan előnye lehet, hogy bármikor kaphat pparancsot, és így lehet irányítani.

Én inkább segíteni szoktam a JK-nak indokot találni, hogy renegát lehessen... ha túléli... :)

Link a hozzászóláshoz
Mi a különbség a végeredmény tekintetében, hogy egy mozaikot fűzök egy másik mozaik segítségével egy nemmozaikhoz, vagy egy nemmozaikot fűzök egy mozaik segítségével egy mozaikhoz?

Pont jól fogalmaztál: hozzá fűzi és bele :D

Vagyis mellé tesz egy hatást, amivel a mágia hatásosabb lesz, pl. egy megtévesztést, vagy ilyesmi (így legalábbis ezt így tudom elképzelni). Tehát mellé tesz egy valamit, és nem a meglévő mágiába fog belenyúlni. Ahhoz szerintem nem mer majd csak úgy bármelyik varázsló belepiszkálni, hiszen ezeket már tényleg több ezer éve így használják-sikeresen. Akkor meg minek piszkálni?

Arról pedig csak röviden, hogy egy ilyen vari, aki kísérletezik, az nem fog kalandozni. Egész nap csak bent ül a a laborban, és próbálja nem felrobbantani magát :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az a különbség, hogy amikor a mozaikmágiát használó varázsló összefüzve az alkotóelemeket elkészíti varázslat, akkor ahhoz hozzátesz (egy mozaikkonverterben - kagyló - egy nem varázslói mágia elemet, pl. egy érdekes hatást. Ezzel nő a lehetőségeinek a száma.

A másik nem kivitelezhető, azaz p. van egy boszorkányvarázslatot, válaszd bármelyiket, és akkor - hogy az eredeti kérdésnél maradjak - egy évre megynyújtod az idejét. Elméletét lásd fentebb...

És egyetértek Kelével, az a varázsló, aki egy évezreek óta müködő tapasztalati mágia rejtelmeit, szerkezetét szeretné olyan szintre hozni, mint a mai mozaikmágiáé, annak nem lesz ideje kalandozni sok... :)

Link a hozzászóláshoz

Kele, M.G. (remélem nem gond a rövidítés):

Lehet, hogy csak én nem értem a probléma gyökerét, de az, hogy hogyan fogalmazom meg: hozzácsapom a varázslathoz a mozaikot, vagy a mozaikhoz a varázslathoz, jelen helyzetben teljesen mindegy. A kagyló lényege éppen az, hogy körbeveszi a nemmozaikot, így adva lehetőséget hogy azt bárhova vagy ahhoz bármit hozzá lehessen kapcsolni. Ennél mélyebben a mókus megalkotói sem mentek bele a mágiarendszerbe, innentől gyakorlatilag mindenkinek rá van bízva az egyéni döntésére, hogy engedi e azt az időkiterjesztést, vagy nem.

(és mint ahogy azt én említettem, valamelyik hozzászólásomban, mindenképpen NJK-ról van szó, akkor pedig úgyis meg fogom engedni magamnak... NJK varázsló-sámán-boszorkánymester-tűzvarázsló szupermunchkinok meg legyenek csak táposak...)

Viszont most eszembe is jutott egy még érdekesebb téma, de ezzek kapcsolatos:

pap-varázsló (Adronhívők kíméljenek most... nem azokról van szó) szóval velük mi a helyzet a kagyló esetén? Eddig sosem gondolkodtam el rajta, de érdekesen hatna egy isteni eredetű áldás időmágia, év kiterjesztéssel... ?!?!?!?!?!?!

:D LOL

(mostantól nálam a papok nem lehetnek többkasztú varázslók is egyben..)

m.t.:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem baj, Obs. :)

De tetszik, hogy hosszan vitázunk, és akkor - ezt már írtam valahol - jól ránkborítják az asztalt, hogy -"de hát mindenki azt mesél, amit akar!" :D

Látod, Obs, ezért (is) nem helyes, amit mondassz. Azaz, hogy beteszel egy isteni látást kagylóba, és akkor majd jól megidőmágiázod. ilyen nincs, benne van a varázslatban, hogyan lehet erősíteni.

A kagyló arra való, hogy mondjam másképpen, hogy egy mozaikokból álló varázslat mellé bevegyen még egy abba foglalt külső varázslatot is. Pl, hogy itt maradjak a témánál, létrejön a légiesség, meg közben átalakul, meg sötét lesz, és persze isteni látás is létrejön. (kagylóval a mozaikokhoz kapcsolták.)

De csak magában egy "év"-hez szerintem nem lehet kapcsolani.

Da hát ezért (is) kell a KM, mert a saját érdekünkben tápolni is hajlandóak vagyunk... :9

Link a hozzászóláshoz

A papok esetén, és a papi mágia esetén is az a bajom, mint többinél, nem írom le újra, már így is túl van ragozva.

Csakhogy a papok esetén be jön még egy "apró" dolog. Az Istene. Szerintem nincs az az isten, aki jó szemmmel nézze, ahogy bele kontárkodjanak az ő általa kitalált és alkalmazott módszerekbe. Lehet, hogy 1-2 esetben el lehet egy ilyen trükköt sütni, de könnyen az a papi szférákba kerülhet. Én nem engedném a kettő összegzését. Bár én eleve a többkasztúságot ellenzem, még a váltott kaszt talán elmegy. De ha te azt szereted, akkor legyen, viszont akkor is csak külön lehet őket használni, és kész.

Vegyük ezt az áldást (hát csak leírom mégegyszer :D ):az áldás időtartama 2kör. Ehhez hozzá tennéd a kagylót, meg az időmágiát (1 év). Eredmény: le telik a 2 kör, és az Istene kikapcsolja az áldást. Aztán még 1 évig ott "áll" az üres kagyló. Remélem így már érthető volt. A kagyló csak körbefogja a nem mozaikmágiát, és nem belenyúl.

Végülis az NJK tápolással is egyet értek, mert a JK is meg fogja tápolni a kariját (vagy esetleg a KM megtápolja neki :D ), akkor már jogos az NJK táp. Arról nem is beszélve, hogy szerencsétlenek szenvedjenek meg azért a néhány Tp-ért :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv.!

Na már végképp elkeveredtem. Az isteni látás miként csöppent ide... Remélem nem azt írtam az imént, mivel egy jóval egyszerűbbre gondoltam, az áldásra.

De a lényeg nem is ez. Értem, mit akarsz mondani, de ez a magusban nincs szabályozva, így mindig a km-re van bízva a kérdés. Tehát magyarán ha Te vagy a km, akkor úgy van (és az összes többkasztú varázsló-sámán nincs tudtában a kagylóról :D:D:D), ha meg én vagyok, én simán megengedem a nemt'ommilyen bárdmágiához hozzácsapott idő-hosszabbító varázslatot az összes bárd-varázsló(-boszorkány-tűzvarázsló... ;)) játékosnak.

Innen már felesleges erről vitázni, sajnos a szabálykönyvekből úgysem kapunk rá magyarázatot. Csak szubjektív véleménycserére van lehetőség, aminek pedig nincs értelme, mivel mindenki másképpen közelíti meg a mókust.

"Látod, Obs, ezért (is) nem helyes, amit mondassz. Azaz, hogy beteszel egy isteni látást kagylóba, és akkor majd jól megidőmágiázod. ilyen nincs, benne van a varázslatban, hogyan lehet erősíteni."

Na erre azért van egy Vérpisti versenyen győztesesélyes lehetőség: magusban sehova nincs leírva, hogy ne lehetne belefoglalni (bár azért ez már tényleg gáz lenne), mivel a varázslat egészét öleli körbe, blablabla... Ha lesz legközelebb vérpisti verseny, akkor átnézem a lehetőségeit egy szigorúan szabályok alapján (tehát semmi józan ész...) megalkotott szupermunchkin varázslónak, és a varázslatainak...

Továbbra is igyekszem majd érvekkel megtámogatni, amit mondok, és igyekszem nem azzal kezdeni, hogy az a nem jó, amit Te mondasz... Volt már ebből itt galiba, nem szeretnék, mert felesleges.

Jelen helyzet a szabályokról szól, meg hogy mit lehet megcsinálni, illetve mit nem. (hülyéztek már le azért, mert szó szerint idéztem az alapkönyvből, merthogy az nem úgy van...)

Nah tehát, elfogadom, hogy Te úgy gondolod, oda is írtad, hogy "szerinted", ahogyan én szintén ezzel kezdtem a hozzászólásomat a témához. Szerintem.

Azért is igyekszem lezárni ezt a témát részemről, mivel még mindig erősen munkaidő van, és félő, hogy esetleg valaki nemtetszését fejezi ki az időtöltésemet illetően... Jogosan :D

m.t.:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...