Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

Üdv!

Obs, én tévadtam, rosszul olvastam, az áldásodból isteni látás lett... :)

Bár a lényeg ugyanaz.

Elfogadom azt, hogy más gondolhatja másképpen. De vannak olyan dolgok, amiket a MAGUS rendszeréből, a szabályait összegezve ki lehet következtetni, még akkor is, a nincs konkrétan leírva úgy fekete-fehéren, amint mondjuk. Sajnos nincs minden így, de szerintem ez pont ilyen.

(megjegyzem, annak mi értelme, hogy először bebizonyítod, hogy megengeded, mert ez-meg ez a szabály engedi, illetve nem tiltja, azután KM-ként megtiltod? Nem logikusabb akkor azt bebizonyítani, vagy ha két lehetőséég is van, azt elfogadni, ami eleve nem engedi? )

Félre ne értsd, nem hülyézek, meg ilyesmi, csak érvelünk, nem félreérteni! :)

Na erre azért van egy Vérpisti versenyen győztesesélyes lehetőség
Remélem, Mosquito, ezt olvasod... :)
Link a hozzászóláshoz

Pont az a lényeg benne, hogy nem tiltom meg a használatát, csupán nem engedek többkasztú varázslót játszani :) a kettő nem ugyanaz azért.

ha kicsit visszatérünk az igazibb játékhoz, akkor azért azt gondolom mindenki beláthatja, hogy nem túlzottan illik bele egy "szerepjáték" csapat felfogásába, ahogy az imént ecseteltem inkább a "vérpisti" hangulathoz állna közel.

De nem is az volt a lényege, szeretek vitázni szabályokról, de megint be kell látnom, hogy személyesen több értelme van. Következő találkozón mindenképpen szeretnék valakivel vitázni valami szabályról, az úgy feldobja a kedvemet. :)

(főnököm pedig nagyon korrekt, mert csak akkor kezdett el magyarázni, amikor elküldtem az előző hozzászólást... :D:D)

A további vitázáshoz most lusta vagyok, a következő téma a: "vaj... kenhető vagy vágható" lesz. Mindenkit szeretettel várok ;)

m.t.:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ods, OK. :)

A vaj szerintem egyaránt kenhető, de akár vágható is lehet. Lévén, a MAGUS-beli vaj STP-jét igen alacsonynak tudom elképzelni, ezérz nem lehet túl nagy gond az elvágása sem. :) Ugyanakkor a kenéssel szerintem nem sok külön szabályfoglalkozik. Ámbár nem tudom, hogy etikus-e egy világjáró kalandozónak problémaként feltárni egy darab vaj kenyérre kenésének problémáját... esetleg ügyesség-próba, hogy sikerül-e. :lol::lol::lol:

Vico, a méz állati vagy növényi eredetüsége gondolom, hogy az alkímiával, méregkeveréssel, vagy orvoslással/sebgyógyítással, herbalizmussal kapcsolatban merülhet fel. (már ha nem feltételezünk valakiről poénhajhász hozzászólásokat... 8) )

A méz készítését figyelembe véve elvileg mindekttő csoportnak tagja lehet, a MAGUS szabályait figyelembe véve, illetve azt, hogy mire lehet szükség, inkább a növényibe sorolnám.

Bár állatok készítik, állati eredetünek leginkább azt tekintjük, amit az állatból kell kinyerni, kivágni, így alkalmazásához el kell kapni magát az állatot. A mézet ezzel szemben csak be kel lapátolni a fészekből, a méheket (vagy mézelő darazsakat) akár ki is írthatjuk a müvelethez.

Véleményem szerint ha pl. a herbalizmust nézzük, ami növényekkel dolgozik, ide sorolhatjuk a mézet is, mint nüvényi "alapanyagot".

Kele, alakváltó fajok közé tartozik az Anatyda, az Umich, a Yersenia, a Zha'tan (vagy Zauder), Vérfarkas, Erősen annak tekinthető a Felíce híve, a Panthal-massza is. Mindről a Bestiáriumban található hosszabb-rövidebb leírás.

A mágiával alakváltó lényeket nem sorolnám az alakváltó kategóriába, mivel az pont a lény képességét jelenti, nem azt, hogy mágiával mit hozhat ki, így nagyon sok lény képes alakváltásra, pl. ember is.

Ja, Obs, Vico, :lol:

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Az is jó kérdés persze, hogy egy varázsló miért fordulna egy ócska kis tapasztalati mágia megalázó eszköztárához? :) De nem ez volt ugye a kérdés, nem is feszegettem. :)

Igazából a kagylós rész nem érdekel, de ez a mondat nagyon magas labda...

A varázslót simán érdekelheti a tapasztalati mágia. Annak ellenére, hogy ő a mindentudó varázsló nem tud védekezni mondjuk egy villám ellen.

Vagy érdekelheti hogyan lehetne megállítani egy 3. szintű BM-et aki nekiáll szélirányítással tönkretenni a varázsló hajóját.

Vagy csak úgy elméleti szinten érdekli hogyan lehetne védekezni a rontások ellen...

Shikaka, élvezet lehet veled "igazi" MAGUS-t játszani... :D

Örülök hogy nem csak a csapatom szerint van így ;)

(egyébként én sem mindig játszom reálisan. Néha kifejezetten nem jók a reális szabályok)

A fejvadászokkal kapcsolatos meglátás érdekes. A Bárd megnyirbálást6 értem. De miért monodod, hogy a fv. legyen klántag? Engem pont az olyanokkal szoktak kiborítani, hogy klántag, és minenki engedélyezi neki a kalandozást (biztos erre képez egy klán embereket) meg persze így a fegyvereit sem kell ellopni, nincsenek üldözői sem... :) a MAGUS is inkább a renegát fejvadászokat kalandoztatja.

Mondjuk olyan előnye lehet, hogy bármikor kaphat pparancsot, és így lehet irányítani.

Én inkább segíteni szoktam a JK-nak indokot találni, hogy renegát lehessen... ha túléli... :)

Itt először is közbe kell szúrnom hogy a fejvadász nálam nem kalandozik.

Mint ahogy a többi karakter sem.

Mi a kalandozó? valaki aki csavarog és nincs otthona? Nem vonz szerepjátékos szemmel. Jobban szeretem a világ részét képező karaktereket.

A fejvadász meg legyen klántag.

Mert úgy érdekesebb, az adja meg az ízét. Kalandozni nem fog, csak a klán megbízatásait teljesíteni. (ez nyilván akkor működik, ha a csapat nagy részére hatással tud lenni a klán)

Ha más nem azért, mert ha független akar lenni, akkor le kell játszani a menekülést. És sosem élik túl.

Pedig nem is játszom túl a dolgot, de botorság azt hinni hogy egy mocskos árulót, aki sok mindent tud róluk futni hagynak.

Láttad a Nikita c. filmet? Hiába volt elsőrendű színész/verekedő/céllövő a csaj, csak és kizárólag azért tudott lepattanni, mert aki üldözte futni hagyta, mert szerelmes volt belé...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Shikaka, ha pontosan olvasol, akkor nem kerülsz kellemetlen helyzetbe, EZ ugyanis tényleg magas labda. (ha már a téma nem érdekel, csak kötekedni akarsz... :D -mint ahogy mondtad).

Az is jó kérdés persze, hogy egy varázsló miért fordulna egy ócska kis tapasztalati mágia megalázó eszköztárához?

Hol van ebben arról szó, hogy érdekli-e vagy nem? Az általad felsorolt szempontokkal egyetértek, érdekelheti, van is még pár. Itt arról van szó, hogy ő maga használná. EGYÉSZN más kérdés szerintem, noha rokon. :)

Amarillis, vegyél egy Bestiáriumot... :) Ha nem haragszol, nem fogom bemásolni mind a száz-esgynéhány lényt... :)

Link a hozzászóláshoz
ha már a téma nem érdekel, csak kötekedni akarsz... :D -mint ahogy mondtad

Azt te hol olvastad, hogy kötekedni akarok? :roll:

Az alap téma a kagyló mozaikkal tényleg nem érdekel, de amit kiemeltem - miért foglalkozhat a varázsló tapasztalati mágiával - az érdekes lehet.

AMARILIS:

Egyedül az Umichot ismerem, az egy tárgyakká alakulni képes élőlény. Aszem mágiát sugároz, tárgy alakban úgy buktatható le.

Egyébként a bestiárium szvsz nem fontos, inkább találj ki te ellenfeleket! Sokkal jobb ha a játékosok nem tudják mivel állnak szemben.

(és így elkerülhetők a "jaj tudom, ez egy negyedik genes ventrue és uralom diszciplínát használ. Elő az ezüstgolyókat" szövegek)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ebben Shikakának igaza van. Egy gyakorlott csapat már kívülről fújja a bestiáriumot...

Több módszer van, hogyen lehet ezene segíteni, de talán a legegyszerűbb, ha tényleg új lényeket találunk ki. (én is ezért írtam egy kisebb új bestiáriuomt) Ezeket valóban nem ismerik, tényleg ki kell találniuk, hogy islegyen. Szerintem egyik csapat sem méltetlenkodik az ilyen miatt. Akármennyire gyakorlott szerepjátékos is valaki, ha ott egy lény, amit ismer, akkor csak nem fog pl. szándékosan olyat rávarázsolni, amit tudja, hogy úgyse működik... :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ezek mellett még az olyan is jó megoldás, amikor pl. kicsit változtatunk a szörnyön, vagy a szörny szokásain.

Pl. ha egy föd alatti járatban hangos sóhajtásokat hallanak, már tudják, jön az Iblogh. De ha mondjuk más hangot mesélünk neki? Legyen csak egy-két lényeges tulajdonság eltérő, már nem "ugyanaz" a lény.

Az is segít, ha nem nevezzük nevén az illető lényt. Ne mondjuk azt, hogy ott jön egy Manase, hanem csak aminek látják. Ez is csökkent valamicskét a felsimerhetőségesn. Persze, ha ismerik már a bestiáb, akor nyilván azonosítani tudják.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Már vagy ezer éve nem jártam itt...

2 éve nem játszottam, kb csak 6 órányit...

A saját best egy remek dolog, és nagy segítség, ha az eredetit is használod viszonyítási alapként.

Persze jó ismerni a jk-k értékeit és ízlését. Volt mikor vendég jk-ként éltem át már szörnyű kalandot: valami olyasmi ellen harcoltunk ami leginkább egy szárnyas tehénre hasonlított úgy 90%-ban... Nos az adott körnek nagyon bejött, de nekem és társamnak... nos. :lol:

És mikor kinyírtuk, rá kellett jönnünk, arra amire épp ésszel nem lehet...

Egy tehén volt, amit egy démon szált meg... Mármint talán az volt a baj, hogy a kaland során elveszítettük a valóságban is az épp eszünk.

És ez lett a pórhüvelye... a teste...

Ó nagy hódító tehén!!! :twisted::twisted::twisted:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Lenne egy pár kérdésem. Tegyük fel, hogy egy pap megáldja a fegyverét. Le van írva az áldásnál, hogy a megáldott tárgy kivédheti az átkokat. Tételezzük fel, hogy sikeresen ki is védi. Ekkor a tárgy többé nem minősül áldottnak. Szerintetek ezt egy pap érzékelni fogja? Vagy legalább a saját istene által megáldott, vagy saját maga által megáldott tárgy esetén. És most nem arra gondolok, hogy észre veszi, jé ez meg megkopott, mikor nem lenne szabad, hanem hogy magát a mágia hiányát érzékel-e. Hogy volt és már nincs, pedig lennie kéne hogy legyen

Ehhez kapcsolódik valamilyen szinten a másik kérdésem is. Vajon a többi varázshasználó kaszt mennyire érzékeli, hogy egy varázslat sikeres volt-e, vagy nem? Itt is azokra gondolok, mikor nincs szemmel látható, érzékelhető hatása. Ezek alatt értem pl. a bosmester átkait (pl. csak lecsökkenti az egészséget mondjuk2 ponttal. Ez nem látszik hiszen csak az immunrendszer gyengül meg) Most csak ezt az egy példát tudom hozni így hirtelen, de ha valaki tudja a többi kasztét is, akkor azokat is leírhatja nekem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az első kérdésedre: szerintem nem veszi észre a pap, mert a mágia ráolvasása csupán egyszeri, utána nem kell koncentrálnia vagy megújítania a dolgot. Ha újra meg akarja majd áldani (egy hónap után), akkor esetleg észreveheti, hogy már nincs rajta, aminek rajta kéne lennie. Egyébként mágiakifürkésző varázslatok már néhány manáért is alkalmazhatóak. :)

A második kérdésedre: A varázsló mindig meg tudja mondani, hogy létrejött-e a varázslata, mert minden apró elemét ismeri, hogy hogyan is épül fel, még azt is meg tudja mondani -hogy egy példát hozzak- , hogy a mozgásközpont irányítás varázslata azért nem jött létre, mert nincs elég manája, vagy azért, mert a fickónak túl nagyok a pszi-pajzsai, vagy azért, mert valaki megzavarta közben. A többieknél már más a helyzet, de szerintem valamilyen szinten mindig lehet érzékelni a hatást, és pont ezt az apróságot tudják kihasználni a mágiahasználók. Ha lecsökkenti a BM valakinek az egészségét, az valószínűleg meg fog inogni egy kis időre, lehet, hogy le kell ülnie, mert egyszerűen rosszul lesz -legalábbis szerintem ez a logikus. Tehát én azt mondom, minden kaszt ismeri, hogy a saját mágiái milyen látható hatást váltanak ki, ha csak apróság, akkor is. Azt azonban nem fogja ismerni, amit még életében nem alkalmazott, csak tud róla, hogy van olyan mágia.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Köszi szépen a válaszokat.

Én is úgy gondoltam, hogy csak a saját varázslatait ismeri, valamint azokat,a miket megtanult felismerni (gondolok itt a mágiaismeret képességre). Persze ilyenkor nem azonnal ismeri föl, hogy ottt valami mágia dolgozik, de gyanakodhat rá, és utána könnyen kutathat utána )(akár mágiával, akár máshogy)

Végignéztem a mágiahasználókat, és igazából csak a Bm-mel van ilyen probléma. A varázsló annyira ismeri a mágia világát, hogy érzékelnie kell a hatását. A bárd egyértelmű, hiszen azonnal látható, halható hatása van. A boszorkány mágiája vagy aztrális vagy mentális (ide értem azt is, aminél ilyen ME van), vagyis érzi hogy át ment-e a pajzsokon vagy nem. A többi varázslatát gyakorlatilag csak magára alkalmazhatók. A papokra is ezek igazak.

A BM esetén is azokkal van probléma, ahol egészségpróba az ME, és nem azonnal fejtik ki a hatásukat. A mágia esetén, ahogy "eltolja" érezni fogja hogy hatott-e, vagy pedig el kell telni egy kis időnek (pl. 1-2 kör), és csak akkor veszi észre, ha erre külön figyel. Legyen egy példa is, hogy egyértelmű legyen. Egy BM több ellenféllel is harcol. Van nála egy méreg, és azt akarja, hogy az biztosan hasson. Ezért lerontja az egészséget az egyik támadónál. Viszont nincs arra lehetősége, hogy figyelje az áldozatot, hiszen a harc hevében a többi táámadóra (is) kell figyelnie. Egy ilyen esetben vajon érzi-e a sikert? Vagy mondjuk egy őr csak egy pillanatra lép ki az erkélyre, és ez alatt kell varázsolni. Mire a mágia létrejön, már visszafelé indul az épületbe, és hatása után egy pillanattal el is tűnik a szem elől. Vagyis megfigyelni nem tudja. De vajon tudja-e, hogy sikeres koronázta a mágiáját?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hát, ebben az esetben valószínűleg nem tudja. Azt tudja, hogy létrejött-e a mágia, amit használt. Ha létrejött, onnantól csak a szerencse kérdése ebben az esetben, hogy sikerül-e a dolog. Az egészség nem egy pajzs, ami véd, az maga a test, azt ő nem tudhatja, hogy milyen. Így szerintem ezekben az esetekben nem látja, de azért a legtöbb helyzetben tisztában lesz vele. És ha meglátja az áldozatot akkor szerintem egyből tudni fogja (sápadtság, gyengeség, stb.)

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...