Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

Üdv!

Az idézet is a feltételezés is pontos. :)

A gondom az, hogy a Halálos szúrás nem szabadon választható képzettség így nincs egyértelműen besorolva egyik kategóriába sem. A második törvénykönyv pusztán annyit ír, hogy Kp-kből lehet fejleszteni.

A szöveg szerint képzettség szerű, de annyira egyedi, hogy inkább különleges képességnek számít.

Továbbá hasonlít a Hátbaszúrás képzettséghez, ami harci képzettség.

Viszont pár sorral lejjebb azt írja, idézem: "...Elméletileg-ha nekiáll, és felboncol egy lényt, például a sáskaharcost- a karakter megtudhatná, hová is kell egy ilyen lény esetében a Halálos szúrást bevinnie..."

Erre alapozva gondoltam, hogy köze lehet az Élettan képzettséghez, ami viszont tudományos.

Házi szabályban nálam lehet, de a nyári táborban is kacérkodom bajvívót indítani, így gondoltam, jobb ha megkérdezem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sajnos úgy gondolom, ha köze lenne hozzá, azt jeleznék a szövegben, ahogy teszem azt sebgyógyítás élettan és herbalizmus kapcsolata is le van írva...

Szerintem ez pusztán harci képzettség, ami gyakorlás útján képezhető, az meg, hogy milyen előismeretet kíván (ismerd a példában a sáskaharcos szervezetét) más lapra tartozik. Én KMként nem engedném.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha a MAGUS hivatalos anyagait áttanulmányozod, csupán annyit közölnek, hogy a Líthas elf köszönés, melyre kalíthas az általános válasz.

A jelentésével kapcsolatban semmi nincs megadva, így ez a béke dolog fikció.

Mondjuk, nyilván ha egyszer pozitív hangvételű üdvözlés, akkor nem azt fogja jelenteni, hogy menj a pokolba... de ez a hippis b..ság nem hiszem, hogy az elfek bevett köszönése volna.

Persze mindenkinek van saját Yneve, ahol úgy fordítják a líthast közösre, ahogy gondolja...

Link a hozzászóláshoz

Szerbusztok!

Konkrétan én sem olvastam ilyen, csak a WC Karneválban van egy rész, amikor Odan, avagy a Kacagó Vadász, Mallior-szektás fejvadász elf, akinek az a bűvös-bájos ramierája van, szóval amikor a drágalátos elmegy a narvani királyi párhoz, akkor ők Líthas!-t köszönnek neki.

Kiadó: Delta V. 468. oldal teteje:

"- Líthas, hosszúéletű - mondta a szürkébe öltözött nő, pillantása azonban nem az ősi fordulat sugallta békességről árulkodott - (...)"

"- Kalíthas, nagyasszony - suttogta az elf, tudomást sem véve a szavakban lapuló gúnyról."

Én ebből indultam ki. Lehet hogy nem ezt jelenti pontosan, de én már elkönyveltem :D

Pont az előző példámban említettem a TÖRÖK "Salem Aleikum!", vagy hozhatnám még fel a HÉBER "Shalom!"-ot, mindegy, mindkettő azt jelenti: Béke! vagy Békesség! Béke Neked, Veled, Házadnak, pöttypötty pont. Ez nem hippis. Az elfek annyira hippik, mint az Al-Kaida dzsihadistái.

Pá, kurtaéletűek!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Van abban valami, amit írsz, el kell ismerni. Az idézett rész eléggé utal az általad vázol jelentésre, noha nem konkrét.

De valami hasonlót sugallhat/fejezhet ki, a leírtak alapján, valóban. Egyébként is pozitív érték a béke, tehát lehet köszönés kívánsága. Nekem személy szerint nem tetszik de ez már más kérdés.

alapos megfigyelő vagy! :respect:

Link a hozzászóláshoz

Köszi MG!

Közben újabb kérdéses dolog merült fel bennem: szerintetek mit esznek az elfek? :D Lehet h hülye kérdés, de nemrég meséltem, és egy Elf volt az NJK-m, mondtam, hogy "Leültök kajálni, elétek raknak egy tányér gőzölgő tojáslevest. (LoL) Az elf valami gyökérfőzeléket eszik". Aztán eszembe jutott: mekkora baromságot mondtam... Miért ennének az Elfek gyökérfőzeléket? Hiszen azért (is) ilyen jó íjászok, mert vadásznak az erdőben nem?

Szerintetek mennyire vegák az Elfek, ha valamennyire egyáltalán azok? Szerintem egyébként ők tücsöt-bogarat is megesznek az erdőben, meg bogyókat meg mindenfélét. Valaki rakjon már össze nekem egy igazi sirenari/elfendeli háromfogásos vasárnapi ebédet :D

Link a hozzászóláshoz

Csxeba mi is belefutottunk az általad felvetett kérdésbe. Ezt Wolfy barátom nagyon egyszerüen rendezte le.Az elfek nemzeti eledele a pizza.(éppen akkor ezt szeretett volna enni kedves barátom,így a karaktere is ezt kért a fogadóstól) :wink:

Komolyra fordítva a szót.Szerintem vadakból készült sültek. Gyümölcslevesek.

Saláták.Sok lehet a nyers étel (növenyi,tengeri, vizi eredetü ételekre gondolok).Sok halat fogyasztanak szerintem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv Mindenkinek!

Nagyon alap kérdésem lesz, mert sajnos olyan régen játszottam már MAGUS-t, hogy elfelejtettem az alábbi szabályt :oops: : Hogyan történik a szintlépés? Kell mester minden szintlépéshez, vagy csak az új képzettségek elsajátításához szükséges? Az ősi szabályok szerint játszunk...

Weila oltalma kísérjen utatokon!

Ryen

Link a hozzászóláshoz

Első Törvénykönyv 30. oldal:

"Megfelelő mennyiségű TP összegyűjtése után a karakter felkeresi régi mesterét, vagy új mestert keres, akinek a segítségével az időközben felhalmozott tapasztalatokat,annak tanulságait megtanulja alkalmazni a gyakorlati életben.Persze ez nem olcsó mulatság...Amikor a karakter eléri a 8. Tapasztalati Szintet, képessé válik,arra, hogy eddigi tudása alapján önállóan összegezze és rendszerezze a látottakat hallottakat,tanultakat, azaz mestere segítsége nélkül, egyedül magára hagyatkozva léphessen Tapasztalati Szintet"

Kicsit játék centrikusabban és saját tapasztalatom alapján.Hm, Fp, Mana, pszi pontok maguktól felemelkednek.Az új varázslatok, képzettségek, dolgokra időt kell fordítani. Viszont nem kell feltétlenül mindenhez a mester.Ezért vannak a könyvek ,kódexek,varázslat leírások. Egy mesterfokú fegyverhasználat is lehet automatikus, ha eleve az alapfokon használt fegyverét a kalandok során használta a karakter. Mf képzettséggel rendelkező kalandozó társ is kiválóan megteszi oktatónak és nem kell Ynev egyik végéből a másikba visszamászkálni állandóan a MESTERhez! :) NYelvek is tanulhatóak a kalandok közben szerintem. Szóval csak logikusan! No és lehet nehezíteni is a szintlépéssel járó dolgokat nem mindig automatikus az.

Mindig egyezzetek meg játék előtt a szintlépés hogyan menjen végbe!

Akikkel én játszok ott automatikusan két játék között elvégezzük a szintlépést. Nem húzzuk ezzel játék időt.Számunkra a kalandok fontosabbak! ;)

Link a hozzászóláshoz
Üdvözlet, a kérdésem az lenne, hogy a krániak lopakodóját egy elf (törpe, ork, wier, stb) észlelheti-e infralátással?

Tehát a lopakodó csak a fényt hajlítja meg, de a hőkép megmarad, vagy mágikusan minden tekintetben észlelhetetlenné teszi a hordozóját bármilyen vizuális síkon?

Nem vagyok otthon a lopakodók világában, de ugye itt két dolog játszik: az infrafény és infralátás, vagy a hőkép és a hőlátás. Az előbbi ugyan olyan közönséges fény, mint a látható, csak kisebb a frekvenciája, tehát jó eséllyel azt is hajlítja, de ha jól sejtem, az elfek és egyéb lények hőlátása a kibocsájtott hő alapján dolgozik (különben ugyan olyan éles lenne, mint a normál látás, csak persze színek nélkül). Ezt pedig (ha jól sejtem, mi a lopakodó) simán lefogja egy fémréteg. A test kb 200 Wattos hősugárzóként viselkedik, ezt egy fémréteg nagyon szépen elvezeti, de majd nálam okosabbak megmondják a frankót, én megyek is fürdeni :mrgreen:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem mennék bele Tetra hőképes elméletébe, inkább onnan közelíteném meg a dolgot, hogy a MAGUS-ban a mágikus láthatatlanság alatt álló dolgokat, legyenek azok akármilyen melegek is, nem mutatja az infralátásnak nevezett képesség. Ez alól kis kivételt képeznek a bárdok fénymágiájával láthatatlanná tett dolgok, ahogy maga a bárdmágia is egyébként, ami különlegesnek számít.

A lopakodónak semmi köze a bárdmágiához, sokkal ősibb és magasabb rendű mágiaforma alakította ki. Bár a lopakodó játéktechnikai leírása hivatalos szabálykönyvben nem jelent meg, a rendelkezésre álló szűkös leírások alapján meggyőződésem, hogy nem lehet észrevenni semelyik faj infralátásával a láthatatlanná fakuló lopakodót.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Tetra, nem véletlenül mondják mindig, hogy ne a földi fizikával magyarázd a MAGUS szabályait, mert félresiklasz.

Az ultralátás - szerintem csak a neve miatt :) - táposabb, mint az infra... legalább is abból a szempontból, hogy - ahogy TAO is írta - max 2 E-ig érzékeli a láthatatlan dolgokat. (holott a földi logika szerint, meg ahogy te is írtad, meg a hozzávetőleg odaírt működési elv szerint fordítva kellene, hogy legyen...)

A lopakodóra vonatkoztatva nagyon valószínűnek tartom, hogy akik a lopakodókat készítették, azok minimum a varázslói magasmágiával tisztában voltak, megfűszerezve nem elhanyagolható mennyiségű aquir mágiával, és valószínűleg mind a hatalmuk, mind a logikájuk meg volt hozzá, hogy az élő varázstárgyakat - amelyből egyébként is csak tíz létezik - 2 E-s láthatatlanságnál erősebbre készítsék. Erre engednek utalni a MAGUS irodalom azon részinformációi, melyek szerint a lopakodót használó kráni fejvadászok - illetve hát ugye a Birodalmi Fejvadászklán legnagyobb hatalmú képviselői - különösen az aquirok ellen vették nagy hasznát a lopakodóknak, akik között ugye igen gyakori az ultralátás, tehát nyilván védték ez ellen - hiszen amúgy nem is lenne olyan nagy szám - tehát az ultralátással sem látható.

A fenti gondolatmenet alapján biztos vagyok benne, hogy a lopakodó láthatatlanságát ultralátással sem lehet felfedezni.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Tetra, nem véletlenül mondják mindig, hogy ne a földi fizikával magyarázd a MAGUS szabályait, mert félresiklasz.

Az ultralátás - szerintem csak a neve miatt :) - táposabb, mint az infra... legalább is abból a szempontból, hogy - ahogy TAO is írta - max 2 E-ig érzékeli a láthatatlan dolgokat. (holott a földi logika szerint, meg ahogy te is írtad, meg a hozzávetőleg odaírt működési elv szerint fordítva kellene, hogy legyen...)

Fentebb írtam, hogy semmiféle következtetést nem kívántam levonni :D Mert akármelyik irányba tudnék mondani érveket. Viszont a földi fizikát feltétlenül fontos ismerni, különben csak egyre mélyebbre megyünk a logikátlanságba. Persze, mások az alapjai az ynevi (vagyis satralisi?) fizikának, és én készséggel feladom a fizikát adott esetben, de a fizika ismerete segít a realisztikusnak ható világkép kialakításában. Tényleg, mágnesek vannak a mágusban? Erről van bárhol említés?

Szóval az ultralátás rövid hullámhosszú (rövidebb, mint a látható fény), emiatt nagyobb energiájú, tehát könnyen lehet, hogy nehezebb eltéríteni a fénysugarakat. Itt egy lehetséges magyarázat :D

Viszont azt nem tudom, hogy hogy működik vaksötétben...

Link a hozzászóláshoz

Szóval az ultralátás rövid hullámhosszú (rövidebb, mint a látható fény), emiatt nagyobb energiájú, tehát könnyen lehet, hogy nehezebb eltéríteni a fénysugarakat. Itt egy lehetséges magyarázat :D

Viszont azt nem tudom, hogy hogy működik vaksötétben...

A játék rendszerétől függetlenül, csupán a valóságra nézve annyit tennék hozzá, hogy a rövidebb hullámhossz, azaz nagyobb energia nem feltétlenül jelent ilyesmit - nem nehezebben elnyelhető, csak másképp. Tényleg csak példának: az UV-sugárzás, azaz az ibolyántúli fény legnagyobb részét a közönséges ablaküveg elnyeli, ezért használnak az UV-fénycsövek burkolataként kvarcüveget.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem nem látni a lopkadót.A regényekbe, szabálykönyvekbe leirtak szerint én is MG logikáját osztom.Azért lopakodó.

Mi van a varazslók zónájaval és pl aktív mágia fürkészô varázslatok esetén? Itt erôségek számítanak egymás ellen?

Magyarul a lopkaodó érzekelhetô\ detektalható e mágikusan szerintetek?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A kettő különböző.

A zóna csak a mágiahasználókra jellemző, érzékelés szempontjából pedig csak a varázslókra. Nekik van "igazi" zónájuk, amit más varázsló érzékel, és amit NEM lehet álcázni, elrejteni a szabályok szerint. A lopakodó ellenben egy varázstárgy, neki nincs zónája, bármily hatalmas is legyen egyébként.

A mágikus fürkésző varázslatok esetében pedig az erősség számít. Mivel a lopakodó nincs hivatalosan kidolgozva - gyanítom, fölösleges is volna, hiszen csak Kránban használják, a Birodalmi Fejvadászklán, és csak tíz van belőle - ezért annak nehéz megmondani az erősségét, de minden bizonnyal magas. Szerintem egyszerű halandó, kis hatalmú kalandozó (5-6Tsz) fürkésző varázslataival simán felfedezhetetlen a lopakodó.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...