Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

Ez a vándor dolog nem az én fejemből pattant ki. Az alábbi oldalról szedtem, belinkelem: (ha ezzel megsértenék valamilyen szabályt, akkor elnézést kérek)

http://www.hotdog.hu/szerepjatek_1/kasztok/vandor-1

Akkor azt mondjátok, hogy a mágusban nincs ilyen. Lehet, hogy benéztem valamit.:uhuh:Pedig már a háttértörténet is kezdett megfogalmazódni.

Akkor nekiülök az arel papnak.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Aegnor;

azt írod:

Lehet, hogy benéztem valamit.:uhuh:

Ez igaz is, meg nem is. :) Számtalan nem hivatalos kiegészítő látott napvilágot a M* 20 esztendeje alatt (némelyik hasznos, némelyik kevésbé). Nos, ez a "vándor" is efféle házilag generált kaszt. Különösebb baj nincs is vele (noha ez a kétkezes harc induló Képzettségként nekem szúrja a szemem), hacsak az nem, hogy szerintem nincs igazán szükség rá. A "Papok, paplovagok" című hivatalos kiegészítő szabálykönyvben három Arel-hívő irányzatot is találsz; ezek segítenek árnyalni a képet - ehhez a "vándorhoz" talán a "Sólyomcsőr-irányzat áll a a legközelebb...

Én személy szerint azért javaslom, hogy eleinte "hivatalos" kasztokat használj, mert ezek széles körben ismertebbek, több a hozzáférhető segédanyaguk, s gyakorlatilag alaposan le vannak tesztelve, míg egy "házi-kaszt" esetleg elfogadhatatlan egy másik mesélő számára, s akadnak köztük szörnyen kiegyensúlyozatlanok is. Hisz' afféle szerelemgyermekek...:)

De azt jól teszed, hogy keresgélsz!

Jó munkát! :)

Link a hozzászóláshoz

Szép napot!

Arnulf con Jamerre!

Az érzelemkeltő boszorkányvarázslatok közül a '97-es ETK-ban tényleg csak a Gyűlöletről szerepel, hogy egy óráig (vagy a gyűlölt lény pusztulásáig) tart. A többiről csak annyi található, hogy rövidebb ideig hatnak, mint az érzelemkioltó varázslatok... szóval az valahogy kimaradt... :)

Ezért megnéztem, az Alapkönyvben mit találok. (Persze, hogy ez "demennyire kompatibilis" az ETK-val, az nyilvánvaló... de legalább irányt mutathat a "testreszabáshoz".) Szóval:

Gyanú: 1 kör/E

Gyűlölet: speciális (egy óra vagy a gyűlölt lény etc.)

Irtózat: 1 kör/E

Üldözési mánia: 1 óra/E

Rettegés: 1 kör/E

Rettegés szava: 1 óra /E

Szóval mivel az ETK-ban az effajta boszorkánypraktikák alaperősítésen háromról indulnak, kapunk egy használható számot. Asszem. :-D

(És tudom, hogy nem ezt kérdezted, de bennem megindított egy folyamatot az észrevételed... :))

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Elsőként köszönöm a választ.

(Mellesleg: "Alapkönyv" alatt a '93-as zöldet kell érteni?)

Másodszor rájöttem, hogy enyhén szólva is feledékeny voltam: csak fel kellett volna alapoznom a "Boszorkánymágia" fejezet végén lévő táblázatot. Nos, itt meg is találtam: mindhez oda van írva, hogy 10 perc. Persze, így sem minden kerek: ahogy írtad is, a Gyűlölet leírásában szerepel a spec. időtartam, míg a táblázat itt is 10 percet ír. ("kontrolcé-kontrolvé" áldásai...)

Szóval úgy néz ki, lehet válogatni a különféle változatok között.

Link a hozzászóláshoz

Szép napot!

Arnulf con Jamerre!

Másodszor rájöttem, hogy enyhén szólva is feledékeny voltam: csak fel kellett volna alapoznom a "Boszorkánymágia" fejezet végén lévő táblázatot. Nos, itt meg is találtam: mindhez oda van írva, hogy 10 perc.

Szóval táblázat... au. :uhuh:Tipikus esete annak, amikor nem látjuk a turistatérképtől az erdőt...:-D

(Az "Alapkönyv" nem a '93-as "nagyzöld", hanem a 2004-es "nagyfehér" hivatalos titulusa. Ezért feszegettem a kompatibilitási problémákat... :))

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

MagyarGergely írta:

Szerintem igen, elképzelhető. Ha olyan az előtörténete, azaz hallotta már többször, pl. De nem alap dolog, nem feltétel és nem kell meglepődni, ha mégsem ismeri fel.

és

Sneer írta:

Szerintem is képes lehet.Fontos lehet még,hogy mennyire tisztán hallja a beszédet.Hozzá szólnak vagy mellette beszélnek.

Suttognak,kiabálnak, illetve ,hogy milyen hosszú a beszéd idôtartama.Pár szó csupán vagy egy hosszabb beszélgetés.

A legteljesebb mértékben egyetértek ezekkel. De valóban fontos előfeltétel, hogy előtte már halljon (esetleg legalább olvasson, bár ez valószínűleg nem lesz elég) dzsenn szavakat, mondatokat, ismerje a hangsúlyokat, a nyelv zenéjét... és valahonnét TUDJA róla, hogy "na, ez a dzsenn nyelv, szalah; hogy mit jelent, az most tök'mindegy, de érzed, nem?" Ez esetben - ha elég intelligens, jó megfigyelő és a nyelvérzékével sincs komoly gond - legközelebb is felismerHETi (ha pl nem egy kurta tőmondatot hall).

Azonban az efféle szabályokat

szabályrendszeri alapja is van a hangzatos nyelvek képzettség nélküli felismerésének, lásd pl. a kráni nyelv "azonosítása".

, épp a fentiek okán, én fenntartásokkal kezelném. Ha valaki életében nem hallott kránit, nem is fogja "felismerni" - hisz' mire ismerne rá?

Link a hozzászóláshoz

Hahó!

Egyetlen kínai szót sem ismerek, a japánból is csak néhány harci kifejezést, illetve pár számot. Mégis meg tudom különböztetni a két nyelvet csupán a hangsúlyok alapján. Ezt elmondhatom pl. a szláv nyelvekre is, de pl a német és az osztrák-német között nem hiszem, hogy különbséget tudok tenni. Ezek alapján nem kell képzettség hozzá, de hallania kell korábban az adott nyelvet. Ez a tudás arra viszont nem elég, hogy valóban azonosítani tudjak egy dzsenn szöveget, mert pl. egy jó hangutánzó képes a megfelelő hangsúlyokat és kiejtést utánozni, így pl japánra (dzsennre) hasonlatosan zagyvál és azt hihetem, hogy japánul (dzsennül) beszél. A biztos felismeréshez a szavak ismerete is kellhet.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

a nincs képzettsége illetve a soha nem hallotta véletlenül sem ugyanaz.

Egyetértek. Ilyesmit nem is írtam. Mindössze felhívtam a figyelmet rá, hogy ez a szabály (nem a Te megjegyzésed) félreértésekre adhat okot. Szóval felesleges oda a "hangzatos" kitétel, mert megtévesztő lehet. Minden nyelvet felismerhet valaki "képzetlenül", de ismeretlenül talán csak az aquirt - a hatásáról :)

És itt jön képbe Saghir megjegyzése, amivel megint csak egyetértek. Hogyaszongya:

Iriga ushi tavano dora kamu ku si ne? Adaro, taichu...

Ismerős? Felteszem, igen... Japán? Hát, a hét vicce lenne, ha az lenne ;)

Mindamellett, Saghir

Egyetlen kínai szót sem ismerek, a japánból is csak néhány harci kifejezést, illetve pár számot. Mégis meg tudom különböztetni a két nyelvet csupán a hangsúlyok alapján.

akad olyan összefüggő szöveg, ahol ez azért nem egyszerű ám! :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A külső síkokkal kapcsolatban jutott eszembe, hogy több helyen is olvastam már, (pl. papi mágia Síkkapu varázslata, egyes kalandmodulok), hogy ynevi halandók átléphetnek külső síkokra. Ezek anyaga azonban nem a négy őselemből épül fel. Hogyan lehetséges akkor, hogy az emberek képesek a külső síkon lélegezni, és nem fulladnak meg azonnal? Hiszen teljesen más anyagú a gáz, ami a sík légkörét alkotja, ráadásul be sem tudja építeni a testébe, hiszen az ember tüdeje nem szokott mágikus lenni. Mit gondoltok erről?

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a kérdést, kedves magister Arnulf!

Itt, a Sigranomói Egyetem, külső létsíkok szemináriumán (kurzus kód: 404, tárgyfelelős: Sonor) ezeket a létfontosságú ismereteket is elsajátíthatják a titkos tanok beavatottjai.

A kurzus alatt a szeminaristák meggyőződhetnek róla, hogy a külső létsíkok bizony nem játszóterek. Nem egy elbizakodott, önjelölt síkutazó ért már szörnyű véget vakmerősége okán.

A külső létsíkok mai ismeretünk szerint - infinitus computabilis – végtelen számosságúak. A síkutazás tudósai nemzedékek óta kutatják a külső létsíkokat, és változatosságuk a tudást szomjazó elme számára megdöbbentő. Van köztük, amely minden ynevi létező életforma számára azonnali pusztulással fenyegető veszélyt hordoz. Mások bizonyos óvintézkedésekkel, példának okáért kellő erejű elemi lég aura felvonásával több-kevesebb ideig elviselhetők az ynevi halandók számára. És oly síkok is léteznek, melyek éppoly elviselhetőek számunkra, mint saját létsíkunk.

A Fehér Torony mágusai évezredek óta fáradhatatlanul gyűjtik a síkok mágikus koordinátáit, a kapunyító rituálékat, és rendszerezik a síkokat tulajdonságaik szerint. Ez a tudás azonban csak csepp a tengerben. Senki ne higgye, hogy a szeminárium elvégzésével szabadon járhat-kelhet bármely síkon.

Maguk abban a megtiszteltetésben részesülnek, hogy mestereik és pártfogóik ajánlása alapján betekintést nyerhetnek a Fehér Torony, külső síkokat illető titkos tudástárába.

A szeminárium végén, a vizsgafeladat során, minden magister belép egy ismert külső létsíkra, majd ép bőrrel visszatér. Továbbá a megismert módszertan alapján minden magister bemutat egy még nem katalogizált létsíkot, megbecsüli a sík veszélyességét, és vizsgálatait feljegyzi a Külső Síkok Tanszék könyvtárában.

Hagyomány szerint a szeminárium legkiválóbb teljesítői kutató magisteri címet kaphatnak, amivel könyvtárunk további anyagait tanulmányozhatják, és a Fehér Torony ösztöndíjával részt vehetnek tudástárunk bővítésében.

A külső létsíkokról Egyetemünkön kívül, még a dorani ark-rektori könyvtárban lelhetőek dokumentumok. Továbbá az Inkvizíció ügynökeinek jelentése alapján tudomásunk van róla, hogy magas fokon a Kráni Belső-Tartományi Tudástár ősi nyelvű feljegyzései tartalmaznak részletes ismertetést a külső létsíkokról, de ezek pontos mibenléte ismeretlen.

Mindezeken kívül számos szerzetes rend, kolostor, szekta, titkos társaság birtokában vannak külső síkokról leírások, rituálék, mágikus formulák. Azonban ezek megbízhatósága erősen kétséges…

Nos, e rövid kitérő után az előadást folytassuk a kapu-rúnák felrajzolásának elméletével. Csak ismétlés képpen, bizonyára mindannyian emlékeznek a rajzolatok sorrendjére…

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Arnulf con Jamerre írta:

A külső síkokkal kapcsolatban jutott eszembe, hogy több helyen is olvastam már, (pl. papi mágia Síkkapu varázslata, egyes kalandmodulok), hogy ynevi halandók átléphetnek külső síkokra. Ezek anyaga azonban nem a négy őselemből épül fel.

Ez nem feltétlenül igaz. Bizonyos Külső Síkok igenis állhatnak az Õselemek egyikéből-másikából (pl. a Hussala), de akár több Õselemből is. Emellett fontos, hogy:

"A Mana önmagában tiszta energia, s mint ilyen, többnyire megfoghatatlan és láthatatlan. Ám különös tulajdonsággal bír; képes anyagiasulni, mégpedig négy formában: Õsföld, Õslég, Õstűz és Õsvíz."

Hogyan lehetséges akkor, hogy az emberek képesek a külső síkon lélegezni, és nem fulladnak meg azonnal? Hiszen teljesen más anyagú a gáz, ami a sík légkörét alkotja, ráadásul be sem tudja építeni a testébe, hiszen az ember tüdeje nem szokott mágikus lenni.

A Síkkapu leírásából:

"A kapu teremtése nem jelent mindenképpen túlélést az új síkon."

...persze ha a halandó meghívóval érkezik, jó eséllyel számíthat rá, hogy az őt meginvitáló hatalmasság - jó házigazda módjára - gondoskodik a számára megfelelő körülményekről - amíg a vendég a megfelelő módon viselkedik... :)

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
javítás
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Arnulf, semmi nem írja elő, hogy más síkok ne ezekből az elemekből épülnének fel.

Több példa is van olyan síkokon való játékra, ahol a karakterek megélhetnek - lásd pl. a Kapu kitárul című kalandmodult, ami a Rúna magazinban megjelenve az egyik első síkválós modul volt.

KM-i nézőpontból nyilván nem etikus olyan síkra juttatni a karaktereket, ahol azonnal meghalnak a körülmények miatt, hacsak nem ennek megoldása a feladat, ám ekkor is illik nekik felkészülési időt és alkalmat adni.

A játékban az olyan létsíkok, amelyeken nem lehet megélni, amit esetleg érzékelni sem lehet a karakterek számára, nyilvánvalóan haszontalanok, és így nem is rájuk fókuszálunk a játék során. Síkváltós problémákat, utazásokat olyan síkokon van értelme gyakorolni a játékban, ahol a karakterek elboldogulnak, ahol van esélyük - csak hát lehet, hogy jóval nagyobb kínlódás árán - boldogulni.

A többi síknak csak elméleti, esetleg szabálymagyarázati szempontból lehet igazán jelentősége.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az idézéssel kapcsolatban jutott eszembe a következő: tegyük fel, hogy egy lényt megidéznek, és az magával hoz valamilyen tárgyat (ruhadarabot, fegyvert, akármit). A tárgy nem tartozik szorosan hozzá, nincs személyes kötődés, egyszerűen csak egy (a lény síkján) mindennnapi tárgy. Mármost mi történik ezzel a tárggyal, ha

a) az idézés időtartama lejár, és a lény visszatér a saját síkjára, de a tárgy nincs nála - elvesztette vagy elvették tőle

B) az időtartam lejár, de a lény addigra már elpusztult, de a tárgy nem semmisült meg.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...