Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Antail

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!

Recommended Posts

Persze sokkal hősiesebb, ha szemtől-szemben nagy mondatokat, dörgedelmeket szaval. Csak mire elmondja egy nagyobb hatalmú páciens már régen megölte. Szerintem egy Domvik pap ha más lehetőség nincs orvul is kinyírja.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Az bizony meglehet , hogy megölnek...

Ám a világi élet nem számít. A túlvilági jutalom és, hogy istenek tetsző életet éltél miközben az isten érdekében tevékenykedtél. Ez az ami számít egy Papnak!!! Ez talán fanatikusság, vagy ostobaság, pedig csak mérhetetlen Hit.

Bizonyára van elég Domvik pap aki veled értene egyet ebben, de hidd el engem is támogatnának elegen. :D

Szóval amennyire különbözőek az emberek, úgy a Domvik papok, vagy a KM-ek is lehetnek más véleményen. :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Szerbusztok.

Tisztelt játékosok kérdésem lenne hozzátok és remélem fejlődő elmétek válaszai bölcsebbé tesznek. :D

Szóval egy Új MAGUS szabályrendszert szerkesztek jelenleg ami sok dologban egyezik az ETK-val, de újítások is vannak benne a hibák kiküszöbölésére a játékélmény növelése és a játszhatóság, játékegyensúly, egyszerűség-könnyebb kezelhetőség érdekében.

Ez nagyon komplex munka hisz érinti a játékrendszer egészét a harcrendszertől a képzettség rendszeren át a mágiarendszerig...

Az eddigi teszterek visszajelzései nagyon pozitívak voltak, de persze nem bízom el magam, hisz minél több MAGUS játékos és különösen KM véleményére leszek majd kíváncsi, ha a munka már abban a fázisban lesz. :)

Egyelőre abban kérnék segítséget, hogy juttassátok már el nekem a MAGUS jelenlegi tulajdonosainak elérhetőségét legyetek szívesek, és jogutódok elérhetőségeit. Vagy adjatok tanácsot, hol érdeklődjek ezekről. Előre is köszönöm fáradságotok. :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

Én egy kicsit szerepjátékos oldalról közelíteném meg ezt a dolgot.

Egy paplovag az én olvasatomban csak akkor folyamodik ezen rituálékhoz, litániákhoz , ha úgy érzi a csata sűrűjében meg találta hite ősi, egy nagy hatalmú ellenségét. Vagy például kezd meg inogni a társai győzelembe vetett hite. Én személy szerint KM- ként elszomorítónak tartanám ha egy paraszt, útonálló, városőr csapatot a fenti varázslatok valamelyikének segítségével tudna csak legyőzni.

Nem értek egyet azzal, hogy az isten által olcsón osztogatott eszközöket csak valami nagyon durva ellenfél ellen szabadna alkalmazni. Azért adja, hogy a paplovagja eredményesebben szálljon szembe az ellenségeivel. Ezek az ellenségek ugye mindig a hit ellenségei, ha másért nem azért, mert a hit egy bajnokára támadtak ("jó" vallások) vagy alantas életformák (ranagol és tsai). Egy Áldás teljesen "szerepjátékos" lehet akármilyen harc előtt. Komolyabb harcok előtt hatalmasabb áldások is indokoltak lehetnek.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Az ökölharcról szeretnék kérdezni, szerintetek a MF.ú ismeret bónuszai szerintetek a fegyver nélküli harcértékhez járulhat vagy fegyverként veszi fel? Lehet kicsit furán fogalmaztam, arra irányulna pontosabban a kérdésem hogy eme képzettség birtokában mindig nála a fegyver így meglepetés szerűen érheti a támadás (A támadó megkapja az ezzel járó módosítókat) de az ő pozitív módosítóját nem tudja leverni hogy tisztán a fegyver nélküli harcérték éljen.. jól gondolom? Ha nem akkor miért?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Tudtommal az Ökölharc nevű képzettség Mf-a csak abban különbözik az Af-tól, hogy a sebzés megnő, tehát a Fegyverhasználatnál leírt Mf bónuszok (KÉ, TÉ, VÉ, CÉ) nem érvényesek az Ökölharcra, de ha nincs igazam, úgyis kijavítanak majd. :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az ökölharc képzettség Mf-ának nincsenek módosítói. (más a sebzés, de nem ad +Hm-et) NEM azonos a fegyverhasználattal!

Egyébként jól gondolod, meg lehet lepni az ökölharcost is, hiába "van nála" egyfolytában az ökle... a meglepetés nem ezt jelenti, hanem azt, hogy számít-e a támadásra az ellenfél.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv, mi a képzettségeket az új tekercsek alapján használjuk, és az ott leírtak alapján a mesterfokú öklözőt megilletik a mesterfokú fegyverforgató bónuszai csak itt a fegyver a puszta keze, és a sebzés K6/2.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

Az ökölharcról szeretnék kérdezni, szerintetek a MF.ú ismeret bónuszai szerintetek a fegyver nélküli harcértékhez járulhat vagy fegyverként veszi fel? Lehet kicsit furán fogalmaztam, arra irányulna pontosabban a kérdésem hogy eme képzettség birtokában mindig nála a fegyver így meglepetés szerűen érheti a támadás (A támadó megkapja az ezzel járó módosítókat) de az ő pozitív módosítóját nem tudja leverni hogy tisztán a fegyver nélküli harcérték éljen.. jól gondolom? Ha nem akkor miért?

Ha valakit meglepnek érvénybe lép ellene a Harc meglepetésszerűen módosítói.

A meglepett személy csak azzal védekezhet ami a kezében van, vagy harcművészetnél, ökölharcnál azok adta HM-et adhatja az alap harcértékeihez. Esetleg ugrás adta VÉ, ha van helye. Meg minden HM-et módosító hatás is számít, pl: áldás. :)

De így is NAGY bajban van, pláne, ha oldalról vagy, fekve lepik meg, vagy a WC-n görnyedve... :D

Igazán nagy bajban akkor van, ha hátulról lepik meg, mert hátulról csak a HM-et növelő hatások számítanak( Pl: Áldás ), meg az alap HM. A bajt tovább fokozhatjuk, ha a támadó képzett fejvadász... Pl: hátba szúrás , méreg, stb...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Nálunk van egy aranyszabály!

Evő, ivó, wc-ző és szerelmeskedő embert nem bántunk! :)

Azt kell mondjam ti egy rendes emberekből( egyebekből) álló banda vagytok... :)

Ha meg a KM is ilyen az NJK-kat is így játsza ki.. nos arra a KM-re nagyon vigyázzanak a játékosai, mert NAGYON rendes velük. :D

Rólunk ez nem mindig mondható el... :(

Ha mesélek a szerint játszok az NJK-kal, hogy milyen személyiségűek, milyen képzésűek, jelleműek... Amelyik profi, aljas gyilkos azzal bizony úgy is játszok...

Bár ettől még betartom a KM-ek alaptézisét: segítsd a játékosokat, ne csonkítsd, öld meg őket, mindig adj egérutat, vagy előzetes információt, hogy megúszhassák.

De... tudod milyen a világ... veszélyes, a kockák nem mindig a barátaik, hibát mindenki követ el...

Érdekes módon , egy játékosom sem akarta soha, hogy megmentsem a karakterét, pedig párért még az én szívem is vérzett, olyan remek karakterek voltak...

De a realitáshoz közeli játékélményért mindenki a nyers valóságot választotta és néha a halált... Tisztelem is őket ezért...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Jó szerintem ez azért körülmény függő is.. Szerintem még Gourdint és Chei királyt is homlok ráncolva néznének ha szex közben hátulról minden atom jó képzettséggel felvértezett fejvadász meglepi.. szóóóval értem én a példát de ez kit nem szivatna meg? :D

Én igazából úgy gondoltam a szituációt hogy nem várja a támadást, ráront valaki megkapják a meglepetés szerű módosítókat és nincs ideje fegyvert rántani :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Jó szerintem ez azért körülmény függő is.. Szerintem még Gourdint és Chei királyt is homlok ráncolva néznének ha szex közben hátulról minden atom jó képzettséggel felvértezett fejvadász meglepi.. szóóóval értem én a példát de ez kit nem szivatna meg? :D

Én igazából úgy gondoltam a szituációt hogy nem várja a támadást, ráront valaki megkapják a meglepetés szerű módosítókat és nincs ideje fegyvert rántani :D

Ja, csak azzal védekezhet ami a kezében van és kész. :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
JAAAAA! Ezt az aranyszabályt csak a JK tartják be! Az NJK-k mindig, mindenhol, bármivel támadnak. :)

Akkor te sem vagy jobb nálam... :D

Hogy Jabbát a Hut-ot idézzem a Star Warsból: ,, Ez a fejvadász magamfajta szemét... " :D :D :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Akkor fegyverhasználathoz innentől felírom a retyópapírt és a női testet biztos ami biztos.. xÐ

Lenne még egy olyan kérdésem hogy a Taktikákról, illetve harcstílusról mint Terkinior-féle lándzsahasználatról érdekelne információ, tudnátok segíteni hogy hol tudok utána olvasni? :D (Yankari légiós karakter-nél több ilyen taktika is fel van írva a tudástárukba :D )

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A yankari-légiós hol található? Leírva.

Szombaton játszunk és van egy haver aki nem tudja még eldönteni mivel jöjjön!

Ha jó,akkor teszek neki egy javaslatot.

Amúgy is Abaszisz, Caedon, és környékén játszódna az élet út.

Ez lesz az első felvonás! :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Lenne még egy olyan kérdésem hogy a Taktikákról, illetve harcstílusról mint Terkinior-féle lándzsahasználatról érdekelne információ, tudnátok segíteni hogy hol tudok utána olvasni?

Kendath;

a Terkinior-féle lándzsahasználatról a HBG Hadrend című fejezetében találsz leírást. (Oldalszámot azért nem írok, mert nekem a Titkos Fóliánsban van meg az említett mű; ott a 247. oldalra esik).

Garmacor írta:

A yankari-légiós hol található? Leírva.

Garmacor;

hivatalos kiegészítőben, szabálykönyvben tudtommal nem jelent meg. A "nemhivatalosok" közt mindjárt körülnézek... de érdemes lehet kidolgozni is; van irodalmuk rendesen.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Ha valakit meglepnek érvénybe lép ellene a Harc meglepetésszerűen módosítói.

A meglepett személy csak azzal védekezhet ami a kezében van, vagy harcművészetnél, ökölharcnál azok adta HM-et adhatja az alap harcértékeihez. Esetleg ugrás adta VÉ, ha van helye.

Azt azért kétlem, hogy meglepett ember ugrálna, kitérési szándékkal. A DnD ezt a helyzetet flat footednak hívja, és az ügyességmódosító ilyenkor nem adódik hozzá az AC-hoz. Én minden aktív védekezési módot letiltanék ilyenkor.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem hogy szerintetek ha egy Kalandozó elmegy a Yankari légióba, mindenképpen indokoltnak kell lennie az ikerkasztnak? PLd. A kalandozó egy harcos kasztú.. nem feltétlen látom indokoltnak hogy Ikerkasztúvá váljon hisz nem játéktechnikailag akárhogy nézem csak új Technikákat tanul pár új képzettséget lényegében a légiós egy harcos alkaszt szóval akkor Harcos/harcos ikerkaszt lenne? Én személy szerint a következőkép járnék el, nem módosulna semmit csak a légióból jártas képzettségeket megtanulja ( Alakzatok stb. pusztítás ) meg a bónuszokat attól a szinttől kapja meg amitől belépett gondolok itt a három szintenkénti plusz sebzésre. Szerintetek?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Kendath, ha igy kezeled -amugyszerintem is igy jo-viszont nem kapja az altalanos Harcos kasztbol szarmazo dolgokat ezt ne felejtsed el!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...