Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

Üdv!

Szerintem valahogy úgy lenne reális, hogy mindenben a váltott kasztú (és nem az ikerkasztú) karakterek fejlődése szerint járnátok el a továbbiakban. Mivel azonban a légiós valóban harcos alkaszt csupán, s nem külön/új kaszt, én nem vonnék le három szintet. Inkább csak egyet... ha egyáltalán. S a továbbiakban a légiós módosítóival fejlődhetne tovább a karakter.

Persze - ahogy Sneer is írja - a harcosnak automatikusan (szintenként) járó további bónuszokról, képzettségekről le kell mondania.

Érdekes lehet még, hogy melyik légiós táblázat szerint fejlődik tovább. Mert "hivatalos" nincs, ugye...

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok, olvasgattam itt az oldalon egy fajról, és támadt egy rendkívül gonosz ötletem kalandhoz..

A Szlád fa-ról lenne szó, az elképzelésem az lenne hogy egy " Halál-Szlád " vagy egy " Zöld-Szlád" amelyikre jobban illik egy nagyobbacska városban "szládosít " :D mivel hála istennek ez egyedi fajnak látszik nem hivatalosnak a kalandozóim legrosszabb rémálmaikban sem fognak rájuk számítani.. :D Röviden a Város nagyura értesül a kalandozók jelenlétéről és felkéri őket hogy segítsék ki a várost.. furcsa betegség tizedel és ha ez nem lenne elég egy szörnyű Démonimádó szekta is brutálisan gyilkolászik.. :D a valóság se betegség, se szekta csak a SZLÁD... muhahahahaha :tuzes:

http://kalandozok.hu/dynamics/showentry.php?e=95&catid=19 - itt olvastam. :D

Viszont játéktechnika ha látnak egyet hogy néz ki hogy működik a petézés, harap vagy mi a nyavalyát csinál? :D Tudnátok segíteni benne? Ha nincs is információtok hogy mi is ez pontosan, elképzelés hogy hogy meséljem le?

Meg egy olyan jellegű kérdésem lenne hogy, van egy Karakter a partyban aki előtörténetéből adódóan "uralkodó" egy 2-2,5 ezer fős porfészek ura.. milyen képzettségeket kellene kapjon hogy ezt irányítani is tudja? (Előtörténete szerint tudja). És ezeket hogy lenne érdemes neki oda adni, hogy előtörténete szerint tudja és ámen? Vagy írassak fel vele X KP-t minuszba hogy én azt megelőlegeztem neki következő szintlépésből? Szerintetek hogy lenne korrekt?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A szládhoz nem tudok hozzászólni, nem olvastam az aktuális anyagot. Bár lehet, hogy "belelapozok"... :)

Meg egy olyan jellegű kérdésem lenne hogy, van egy Karakter a partyban aki előtörténetéből adódóan "uralkodó" egy 2-2,5 ezer fős porfészek ura.. milyen képzettségeket kellene kapjon hogy ezt irányítani is tudja? (Előtörténete szerint tudja). És ezeket hogy lenne érdemes neki oda adni, hogy előtörténete szerint tudja és ámen? Vagy írassak fel vele X KP-t minuszba hogy én azt megelőlegeztem neki következő szintlépésből? Szerintetek hogy lenne korrekt?

Ez attól függ, melyik rendszer szerint játszotok. Meg persze attól is, milyen"porfészekről" van szó. Nemesi birtokról? Mezővárosról? Jobbágyfalvak láncolatáról? Netán valami oáziscsoport sejkje a játékosod?

Az ETK szerint, ha a karaktered nemes, én biztosan kérnék tőle heraldikát, etikettet, esetleg némi legenda-, vagy történelemismeretet és értékbecslést. Alapfokon. De ti mintha az Új Tekercseket is használnátok, itt szóba jöhet még a birtokigazgatás is. Ha ilyen előtörténetre vágyik, igenis gazdálkodja ki Kp-ból. Ha másként nem megy, akkor előlegezz meg neki a következő szintlépésekből járó pontokból, vagy Tp-Kp pontátváltásból.

A lényeg: mindenképp érezze, hogy az ilyesmi nincs ingyen - becsülje meg. Veszélyes precedenst teremthet, ha nem követeled meg, hogy az előtörténet összhangban legyen a karakterlappal ("A karakterem tizenévesen sorra nyerte a környék összes lovasversenyét; az egyiken kapta fődíjként - többek között - a Viharhozónak nevezett rúnázott eleven fémből kovácsolt démonpengét is." "Aham... de hol van a lovaglás-képzettséged?").

Link a hozzászóláshoz

A szóba jöhető összes képzettség ("nemes" és "irányítani is tudja a birtokát" alapon):

Heraldika Af 5 KP

Jog/Törvénykezés Af 10 KP

Legendaismeret Af 10 KP

Történelemismeret Af 5 KP

Vallásismeret Af 5 KP

Pénzügyek/Birtokigazgatás Af 10 KP

Politika/Diplomácia Af 10 KP

Ez így 55 KP és mind csak Af. Egyetértek bűvdudással, ne kapja meg ingyen, mert abból gáz lesz később. Ha azt mondod neki, hogy a fentieket köhögje ki és -egye fene- előtörténet, stb, fele KP, még rendes voltál. Vagy csak néhányat, ami fontosabb (de azt árban). De a lényeg, nem ingyen.

Kasztja mi ? Harcos ? Lovag ?

Szerkesztve ekkor: , Aquer Dryn Endaron által
Link a hozzászóláshoz

Coryss;

el lehet azon morfondírozni, mi az, ami mindenképpen kell egy földbirtokosnak - s nagyon különböző dolgokat lehet elősorolni, annak függvényében, ki hová teszi a hangsúlyt. Az, hogy valaki előhúzzon egy kardot, s elbődüljön, hogy "Utááánam!", még nem igényel komolyabb hadvezetésbeli jártasságot- márpedig egy isten háta mögötti porfészek hűbérurának rendszerint ennyi fogalma van a hadakozásról (ugyanakkor egy a nomádok által fenyegetett határmenti birtokon felcseperedett kisnemes valószínűleg jóval jártasabb ebben a tudományban). A legendaismeret meg éppen olyasmi, amit majd' minden nemesi palánta a dajkája tejével együtt szív magába családi történetek, legendák formájában (és persze itt is lehetnek kivételek).

Oda akarok kilyukadni, hogy az összes nemesi képzettség meglétét ha nem is várhatjuk el egy effajta karaktertől, de legalább néhány meglétét mindenképp érdemes megkövetelni, ha már egyszer birtokos nemest akar megformálni a játékos. Döntse el ő, hogy melyik legyen az a - mittudomén - három "úri huncutság"; de akkor az a három legyen meg minimum alapfokon.

Szerintem. :)

Link a hozzászóláshoz
Coryss;

el lehet azon morfondírozni, mi az, ami mindenképpen kell egy földbirtokosnak - s nagyon különböző dolgokat lehet elősorolni, annak függvényében, ki hová teszi a hangsúlyt. Az, hogy valaki előhúzzon egy kardot, s elbődüljön, hogy "Utááánam!", még nem igényel komolyabb hadvezetésbeli jártasságot- márpedig egy isten háta mögötti porfészek hűbérurának rendszerint ennyi fogalma van a hadakozásról (ugyanakkor egy a nomádok által fenyegetett határmenti birtokon felcseperedett kisnemes valószínűleg jóval jártasabb ebben a tudományban). A legendaismeret meg éppen olyasmi, amit majd' minden nemesi palánta a dajkája tejével együtt szív magába családi történetek, legendák formájában (és persze itt is lehetnek kivételek).

Szerintem az előbbi példád ide is illik. MINDENKI hall legendákat. A képzettség nem erről szól, hanem egy kifejezett belemélyedésről, tudományos érdeklődéssel.

Link a hozzászóláshoz
Szerintem az előbbi példád ide is illik. MINDENKI hall legendákat.

Ebben teljesen igazad van, tetra. De egy nemespalánta általában mégis többet, mint egy pór. Más csak azért is, mert az urak általában jobban számon tartják a vérvonalukat, a dicső elődök tetteit - s többnyire meg is követelik a nevelőktől, hogy az ezirányú ismereteit is bővítsék a rájuk bízott kékvérű csemetéknek. Elegyítve egy kis történelemmel, heraldikával...

"Egy klasszikus műveltségű, főrangú gyermek talán tudta volna, hogy e teremtmények harcias törzsei a Sirenarig húzódó füves pusztaságot lakják, hogy félelmetes ügyességgel forgatják furcsa fegyvereiket - a falubeli kölykök közt azonban még írástudó sem igen akadt."

(Wayne Chapman - Észak lángjai)

De említhettem volna a "Trónok harca" Deresben játszódó vonatkozó jeleneteit is.

A példákkal azonban tényleg csak azt akartam, hogy valamiképp jelentkezzen a képzettségek között is, ha egy játékos "elit pedigrét" álmodik a karakterének. Aztán próbáltuk számba venni az ETK-ban ezt támogató képzettségeket.

Link a hozzászóláshoz

Harcos karakter lenne, Dél Yneven egy 2000-2500fős kistelepülésen, Fakitermelésből, és egyéb fával kapcsolatos szakmákból élnek meg ott az emberek, vagyona és katonasága éppen csak annyi hogy fenntartsák saját kis békéjüket úgy fogalmaznék hogy éppen csak nem szegény a település, vallásilag meg a Pyaronita istencsaládot tisztelik. Közbiztonságát tekintve, úgy fogalmaznék hogy a helyiekkel nincs baj, kis település mindenki ismer mindenkit de a városőrség komolyabb problémával pld. egy hivatásos tolvajjal már nehezen hacsak nem sehogy nem tudna elbánni.

Link a hozzászóláshoz

Szia!

Ha tudnád szűkíteni a kört azon belül, hogy Dél-Ynev azzal sokat segíthetnél. Az sem mindegy, hogy nemesi származású a karakter és a családja vagy nem, egyáltalán élnek a felmenői ott laknak? Esetleg csak örökölte az apja halála után aki valamilyen tette után kapta jutalomként a területet. A játékos harcos karakter hol tanult, élt (melyik harcos alkaszt ha nem az alapból van elkészítve) mielőtt odakerült vagy eleve ott született és tanult? Hirtelen ezek kérdések ugrottak be.

Link a hozzászóláshoz

A Déli-Városállamok (Nem a gályák tengerénél) északi részén, Erion-Godoratól délre Lavandrontól északra a Hattreggas-Hegység nyugati részére gondoltam hogy azt jelölöm ki helyszínnek minden ideális, se Térképen se írásba nem találtam rá nyomot hogy ott lenne valami, átfutottam a Rúna erre vonatkozó cikkeit is (Ha tévednék kérlek javítsatok ki :D ), az még nem dőlt el hogy az apja életben van-e mindenesetre, nem első generációs örökség üknagyapja jóvoltából lett ővéké az a terület azt még nem döntöttem el hogy miként is.. a karakter ott született, alap harcos kasztú.

Link a hozzászóláshoz

Attól függ, hogy hol hol van, Toronban például nem üldözöttek gyakorolhatják nyíltan a vallásukat így ott templomaik is lehetnek ha minden igaz. Ha jók az ismereteim elég szervezett dolgok folynak az Orwellánusok között, én amondó vagyok ez már az egyéntől függ akié az oltár.. ha vannak ismerősei jó helyeken ez egy pompás nemesi kúria alagsorában is lehet vagy ilyesmi.. vagy félreesőbb helyeken Csatornák, katakombák, temetők, szegény negyedek, elhagyatott raktárépületek ilyesmik.. szerintem. :D

Link a hozzászóláshoz

Például így:

http://rpgamer.ru/media/map/15581/img.png

Forrás:

http://pyromancers.com/list/1/

Az első Orwella-szentélyhez az emeletes ház ahol laktam, pincéjének helyiségkiosztását használtam fel, kisebb módosításokkal. Egész jól működött. ;)

Orwellánusoknál írják valahol (ha jól tévedek), hogy előszeretettel használnak fel elhagyott épületeket, meglévő építményeket.

Alapnak jó lehet pl a Dreonar küldetése modul pincetérképe, esetleg a többi kiadott modul térképe, aztán majd kialakul a saját elképzelésed belőlük. :)

Vagy ülj le egy kockás papírral és képzeld el, milyen pincét építenél raktárnak. Aztán képzeld el, hogy alakítanád át azt szentéllyé.

Link a hozzászóláshoz

Azért az szerintem túlzás, hogy az orwellánusok nyíltan használhatják a vallásukat és templomaik lennének Toronban.

Idézet Summ. 332. oldal:

"A vallásokról szólva említést kell tenni a Kitaszított néhány szentélyéről és az orwella-hitű boszorkányszektákról. Õk csak olyan megtűrt személyek, hisz a Hatalmasok kudarcként élték meg a Kitaszítottal való szövetséget. Mindaddig azonban, amíg Daumyr egyes urainak érdeke úgy kívánja, a kígyószív imádói helyet kapnak a birodalomban."

Ez nem jelenti azt, hogy titkos helyeken nem építhettek volna sőt bizonyosan vannak is de azok csak a beavatottak számára ismert. Toronban a hivatalos vallás Tharr utána az ottani sogron hit és morgena, Weila.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Azért az szerintem túlzás, hogy az orwellánusok nyíltan használhatják a vallásukat és templomaik lennének Toronban.

A dolog engem is elkezdett foglalkoztatni, úgyhogy, gondoltam, megnézem, mit ír a kérdésről a "Toron" kiegészítő.

"A Kitaszított esetében nem beszélhetünk egyházszervezetről, csupán hívek többé-kevésbé együttműködő csoportjairól, akiket az különbözet meg a többi kyr isten híveitől, hogy szerte Yneven megtalálhatóak, noha létszámuk a folyamatos üldöztetéseknek köszönhetően rendkívül csekély.

A Kígyószív papnői Toronban elszigetelt, nem titkán vándorló életmódot folytatnak, állandó szentélyeik számáról sincsenek pontos ismereteink. Ideiglenes jelleggel alakítanak ki maguknak efféle imahelyeket, melyeket a legtöbb esetben sietve számolnak fel, ha menekülőre kell fogniuk a dolgot. Elvileg létezik ugyan egy nagyasszonyuk, akinek szavára összehangolt cselekvésre is képesek, ám az ő kilétéről, sőt létéről is csak találgatások keringenek. Sokkal jellemzőbb a kitaszított híveire az elszigetelt kis szórványközösségek egyéni tevékenysége, melynek során gyakorta együttműködnek a különféle Orwella-hitű boszorkányszervezetekkel.

Egyetlen olyan ismert közösség létezik Yneven, mely a Kitaszított hitét vallja: a Kard Testvériség lovagi szervezete, amely a legutóbbi időkig Gro-Ugon területén tartott fenn egy államot. Ám az uralma alá vetett ork törzsszövetség végül kicsúszott az irányítása alól, fekete lobogóját elveszítette, s végül Toronon belül, Lakhassyn tartományban lelt menedékre."

A fentiek alapján én is azt mondanám, hogy Toronban nem kénytelenek elszenvedni olyan mérvű üldöztetést, mint a Paktumtartó országokban. De mivel még magán a Tharr-egyházon belül is gyakoriak a véres szektaháborúk, a rájuk jellemző óvatosságról itt sem mondanak le.

Ami a "tipikus" Orwella-szentélyt illeti, az irodalmi példák alapján általában mélyen a föld alatt rejtezik, elengedhetetlen kelléke az emelvényen álló áldozati oltár, s a Kígyószív valamilyen anyagi kivetülése (szobor, dombormű, rajzolt szimbólum). Gyakorta védik csapdák, rejthet kígyóvermet is - az oltár és a szobor lábánál pedig időről-időre véres szexuálmágikus rítusok zajlanak. Szóval itt el lehet engedni a sötét fantáziát, de arra ügyeljünk, hogy egy átmeneti, sebtében kialakított szentély ne rejtsen olyasmit, aminek mozgatásához, megépítéséhez tömegek és/vagy évtizedek kellenek. Egy kellő hatalmú papnő egy szenespincéből is pokolüreget képes csinálni...

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok, egy térképen, "Délivárosállamok Domborzata és vizei PSZ.3690" -a neve. A lényeg az lenne hogy fel van rajta tüntetve Eriontól délre egy városállam Lavandron, hiába bújtam át a rúnát nem találtam róla utalást sem nem tudnátok segíteni mi van ott?

Vagy legalább valami tipp? Egyik JK-m (Nem a uralkodó jelölt) felakarja dúlni zsákmányszerzésért.. 10-es szintű vagyonos kalandozó nem mondta meg hogy hogy szándékozik de komolyan gondolja, és nem találok írást a városról.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kendath;

nyilvánvalóan nincs róla hivatalos anyag. Én ezt az általad említett térképet sem ismerem - persze ez önmagában nem sokat jelent. A déli városállamokkal foglalkozó Rúnás cikksorozat sem említ Lavandron nevű települést, tehát rajtad áll, hogy a "te Yneveden" (azaz a ti Yneveteken) lakossággal, kézműiparral, kereskedelemmel és helyi sajátosságokkal; azaz élettel töltsd meg.

Amit majd a JK-d jól feldúlhat. Ha engeded neki. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Lavandron állama, és maga a város is, a Szürkecsuklyások Déli Városállamok térképén szerepelt a MAGUS-ban először, csak a ténye, bármiféle leírás sokáig nem készült hozzá.

Az egyetlen olyan kalandmodul, ami ott játszódik, ismereteim szerint a Memento mori, a 2014-es Szárnyatlan Pegazus versenyen szerepelt, ami elég részletes leírást tartalmaz Lavandronról.

Hogy mennyire "hivatalos" a leírás, ahhoz előbb a "hivatalos" fogalmát kell tisztázni, erről is találsz egyébként egy kis agymenést az oldalon, mindenesetre nyomtatott könyv formában sosem jelent meg. Ennek ellenére én csodálkozva fogadom azt a kijelentést, hogy nincs róla hivatalos anyag, mert noha a legelső Ynev térképen nem szerepelt, (mint ahogy még annyi minden nem), a mára hivatalossá vált - hiszen több regény követi, több helyen, kiadványban szerepeltek, mint a régiek). Szintén fura az a szelektív megítélés, ami többre tart egy add-hoc fórumos információt a világra vonatkozóan valakitől, aki ott sem volt a MAGUS eredeti leírásánál, mint a nyomtatásban megjelent (hivatalos) MAGUS anyagok.

Szóval a forráshierarchia lépéseit figyelembe véve nyugodtan alkalmazd a Lavandronra vonatkozókat, a létezésétől egészen a leírásáig, tekintve, hogy nem mond ellent semminek Yneven, és a MAGUS-t követve került kialakításra.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...