Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Antail

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!

Recommended Posts

8 perccel ezelőtt-kor nekdolan írta:

Nem voltam még varázslóval és látom, hogy kb minden varázslata 1E-s. Ezeket hogyan lehet erősíteni?

Többnyire a varázslat leírásánál találod meg, mert változó. Általános alapelv, hogy amennyibe az 1 E kerül, annyival is tudod növelni (pl. őselemeknél 4 MP=1 E, akkor egy 5 E-s tűz 20 MP-ba kerül.)
A mentál mágiánál még külön kis táblázat is van hozzá (305. oldal), de nem ez a jellemző. Az  asztrál mágiánál pedig a fejezet elején írja le (303. oldal), csak hogy bonyolódjon.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Különleges felkészítés és fajok képességbónuszaival kapcsolatban van kérdésem, gyanítom, hogy már ki van tárgyalva valahol, de nem találom.

Szóval van itt ez a táblázat és magyarázat:

image.png.e26c8537156f2e61faeea4b792898bf4.png

Ezzel együtt:

image.png.5efe90847e39a877ce7fef7fe6887ceb.png

Addig még érthető, hogy az elfnek például 21 a maximum Gyorsaság értéke, 19 Kf nélkül: kidobod a 18-at, és rájön a +1 faji bónusz, és aztán ha akarod Kf. Ez az értelmezés igaz az összesre, és ahol ugyanaz a szám szerepel zárójelben az mind elírás?

Mi van az Elf 18-as erejével? Ott miért nincs (16) mögötte?

A limitek meg gondolom limitek, tehát hiába csak -1-et kap a Törpe rá, akkor se lehet 17 az Asztrálja.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ahol a rendes és a zárójeles érték megegyezik, az nem elírás (Egészség és Szépség), mert vannak olyan kasztok, ahol ezek a Képességek lehetnek 20-as értékűek különleges felkészítés nélkül is.

A limiteket leírja a könyv, az idézeted utáni részben, úgy ahogy te is írod. Ha a törpe 17-es Asztrált dobna, akkor is csak 16-os lehet az értéke, de amúgy csak 1-et kell levonni belőle.

A zárójel nélküliek pedig talán azért vannak, mert a rendes maximális 18 vagy az alatti értéket mutatják. Tehát ott nem merülhet fel a kérdés (bár szerintem máshol sem...), hogy most mi is van a felkészítéssel és nélküle, mert ha a törpe Asztrálja 16, akkor úgyse dobhatsz különleges felkészítést (bár az igaz, hogy a táblázat logikája szerint akkor ezeket zárójelbe kéne inkább tenni, lévén kf nélküli értékek).

Az elf 18-as Ereje és a törpe 18-as Intelligenciája valóban érdekes, hiszen különleges felkészítést csak 18-as értékre lehet dobni, nem faji maximumra (ezt leírja az ETK a 31. oldalon), ezért is maradt ki a zárójel, de akkor szerintem az elf Erejénél nem a zárójeles 16-os szám hiányzik, hanem a 18 helyett a sima 16 illene oda, a törpe Intelligenciájához pedig a sima 17, hiszen például hogyan lehetne egy elf Ereje 18?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Nekem a fent vázoltakkal nincs gondom, használjuk is. Szegény törp papunknak is 17 lett (volna) az inteligenciája, de így is ő a legokosabb a csapatban :)

Nekem  a gond, ott kezdödik, hogy miért pont az inteligenciáját kell csökkenteni, nem látom be miért kellene relatíve butábbnak lennie. Már csak az építészeti tudásukat, kovács tudásukat, bányászati tudásukat etc... nézve is. Az a minuszolás, inkább a gyorsasághoz illett volna szvsz.

De, semmi sem tökéletes.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@Cundior, érdekes kérdés ez a különleges felkészítés táblázat... én magam is gondolkoztam rajta, hogy akkor ezt most szó szerint kell-e értelmezni, (persze - mondanánk), viszont akkor a faji maximum táblázat egy része értelmetlen, de nem csak ezért, hanem főleg az utána következő szöveg miatt arra jutottam, hogy a különleges felkészítés táblázatának szövege a hibás, és azt nem 18, meg 19 és 20, hanem "faji Kf nélküli maximum", +1 és +2 -nek kell értelmezni. 

"Az udvari orknak optimális esetben 20-as ereje ehet. Ezután választhatja a különleges felkészítést, mely jó esetben tovább növeli az értékét, egészen 22-ig." (1TK,25/1/0)

Ez alapján számomra a fentebb vázolt állítás igazolást nyer. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Én is efelé hajlok, miszerint az elfnél is 18(16)-nak kéne szerepelnie, állóképességnél is 19(17)-nek. A kérdés, hogy jött-e erre errata vagy bármiféle hivatalos kommunikáció, illetve hogy hogy játszuk a kalandozok.hu-s táborokban. Silver Excel doksija ugyanis sokmindent megenged, ami amúgy tiltott, szóval arra sajnos nem tudunk támaszkodni.

A másik kérdés szintén a Kf-ekhez adódik, mégpedig ez a leírás:

image.png.f6b82bac63d67b7d37a085f0f4066e7f.png

Itt példaként hozza az Erő vs Ügy/Gyo szembenállását, de van egy összefogó lista ezekről?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ugyanitt, amikor a <Képesség> 10 feletti részéről beszél a szabály, az lehet negatív? Logikus lenne, hogy egy ügyetlen embernek pl rosszabb a célzása, mint egy átlagos ügyességűnek, na de akkor Kp-t is elvenne első szinten? Szóval gyanítom, hogy ez mindig nemnegatív, de szívesen hallgatom más véleményét is.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Betöltés...

• Új...