Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Antail

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!

Recommended Posts

On 2019. 10. 03. at 5:55-kor Kate írta:

Egyébként ha ilyenekben gondolkodsz ( csak hogy mé ööög jobban összezavarjalak :D ) a kézváltás is baromi jó. Sokat vaciláltam hogy kétkezes legyen vagy a váltott kezes támadás.

Azzal csak az a baj, hogy tőrnél nagyobb fegyvert nem enged a rendszer dobálni. (mondjuk nehéz is elképzelni, ahogy egy pallossal kézváltogatóst játszik :D )

On 2019. 10. 03. at 11:23-kor Kate írta:

Igen, bocsi, én mindig az Új tekercsekből indulok ki, mi azt használjuk az ETK-val.

És ez így is van jól. Háleluja testvéreim!!!

ui: Köszi @Kate okkal-oknélkül, de a múltkori összeülésnél okot adtál az isten váltásra. Köszcsi!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hát, ez egy elég kidolgozatlan terület, ha elolvasod a Gorduin könyveket, ott van róluk említés, nagyon kevés. Ezen kívül én sem tudok róluk semmit. Az észak lángaiban van róluk szó, illetve a keleti szél elején, valamint a végén derülnek ki dolgok. Rajongói anyagról nem tudok, talán mintha itt az oldalon lenne valami.

Most sajnos nincs időm, majd megpróbálom összeírni azt a kevés dolgot, amit tudok róluk.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

10 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Azzal csak az a baj, hogy tőrnél nagyobb fegyvert nem enged a rendszer dobálni. (mondjuk nehéz is elképzelni, ahogy egy pallossal kézváltogatóst játszik :D )

Ennek van valami forrás alapja? 

Mert szerintem enged. Már a 2TK végén van egy szabály arra vonatkozóan, hogy milyen távolságokra lehet eredményesen dobni a nagyobb fegyvereket is... az Új tekercsek meg egyenesen képzettségi szinten, külön Kp-ért kezeli a dobás szempontjából dobó, rokon és idegen fegyvereket. 

A drágakőmágiára nekem sem jut eszembe kiegészítő. Ellenben, nem is biztos, hogy kell rá. 

Azt írják róla, hogy a Kilenc Sor Iskolája a "nagy nyakláncukkal", a kristályokat forgatva nagyjából ugyanazokat a hatásokat érik el, mint a mozaikmágiával a varázslók. Tehát nem biztos, hogy "tudni kell", hogy akkor most egy tűznyílhoz melyik 5-6 drágakövet kell aktívra fordítani - gyakorlatilag ennek csak "story" jellege lesz, hanem ha megvan a nyaklánc - na ez már egy érdekesebb történet - akkor, természetesen más hatásmechanizmussal, de játéktechnikailag lehetséges, hogy ugyanazon feltételekkel, de varázsolhat az illető. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Új tekercsekben annyi megközés van a kézváltásnál, hogy nem lehet kétkezes fehyverrel. Bár le van írva jobban szeretik a tőrökkel, késekkel vagy olyan fegyverekkel aminek a sebzése 1K6, de ez nem kikötés! ;)

Én pl slan karddal vettem volna fel, ha ezt válaszzottam volna.

Szóval @Darabolo nincs vele "baj", még ennyi se ;)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Az már sokszor ki lett tárgyalva, hogy az elfek félelfek faji CÉ alapja a könyv állításával ellentétben ne írja felül a kaszt CÉ alapját, ha az utóbbi lenne magasabb, gondolom ez elfogadott javítása az ETK-nak, de javítson ki valaki, ha tévedek.

De mi van a törpék, udvari orkok %-os képzettségeiről, azok hozzáadódnak a kasztból jövőkkel, vagy felülírják? Erről van valami Rúna vagy bármi hivatalos, esetleg széleskörben elfogadott?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...