Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

Hát, szerintem simán lehet fekete öves. Karatéban ha fekete övvel rendelkezel, akkor attól még nem leszel mester, ahogy előttem író dalabolo fogalmazott. Akkor még csak senpai leszel. Úgy tudom, hogy csak akkor leszel sensei, ha már van egy fekete öves tanítványod. Amikor meg Dan-ról beszélünk, akkor lehet 1-2-3... vagyis pl három danos feketeöves. 

A kérdésedre a válaszom, hogy igen, szerintem fekete öves. Mester akkor lesz, ha lesz tanítványa, esetleg mesterévé válik valaminek. Kilépsz kalandozóként, de az alap tudásod legalább fekete öves szinten van. Szerintem.

Link a hozzászóláshoz

Egy első szintű harcművész kb egy első szintű harcossal veszi fel a harcot. Ez alapvetően brutális teljesítmény, fegyver nélkül harcolni fegyveressel, de itt szét is tört a realizmus, sok értelme nincs megfeleltetéseket keresni. De ha muszáj lenne belőni, akkor ez már bőven pár dannál jár. A mester címet semmiképpen nem akasztanám rá, ugyanis nem tudja a pszit átadni, márpedig a mester jellemzője az, hogy tanít. Vagy az csak a pyarroni változatnál van, hogy magasabb szintűnek kell lennie?

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
42 perccel ezelőtt-kor Favágó írta:

zerintem a Mester titulus erős tulzás.  :) Az lehet hogy a földi harcművészetben csak a legnagyobb mesterek tudják azt amit egy első szintü slan,de a földön mágia sincs,ezért nem mondhatom hogy egy első szintű pap az már egy próféta,csak mert tud isteni mágiát alkalmazni.

No, itt álljunk meg egy pillanatra.

Te akartál földi szavakat ráaggatni.

Na, ha a földi szintet nézzük, hogy lehet e fekete őves, akkor igen lehet. Sőt, meghaladja azt! Mesteri cimet is érdemel!

Ha magus szintet nézünk? Akkor, egy kis seggdugasz :D

Nem muszály elfogadnod a véleményem, de 1 biztos, a fekete ővet jocskán meghaladja. Egy harcmüvész puszta kézzel képes megfogni egy nyílvesszőt, erre van példa a főldön is, láttam róla viedót is. Báááámulatos volt nézni. DE spec az illető egy mester volt!

Mondom tovább, kilőhetnek rá akár 10 vesszőt is, képes előlük elhajolni, mint neo a golyók elől. Csupán a több ellenfél elleni harc vonatkozik rá. 10 ellenfél esetén ez -35 (legyünk szemetek, vonjuk a vé-ből). 1-es szintü harcmüvész kb 70 vé-vel + képességekből mondjuk +10 + pusztakezes harc MF mondjuk (nincs nálam ETK) 17 + 20m =117 VÉ, ezt állítja szembe a nyílvesszőkkel. Levonunk belőle -35= 82 + alap 30 + kiszámíthatatlanúl mozgó célpont 25 =137!!!!! Itt jön a célző érték Legyen az ellenfélnek fegyverrel együtt 25 ( és akkor ez már egy 2-4 es szintű harcos, ember) =112!!!!! 10 vesszővel se tudod eltalálni!!! csak 00 dobásnál, ő meg ott táncikál előtted, és ez ne lenne mester? :hiszti:

Favágó kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
34 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Egy első szintű harcművész kb egy első szintű harcossal veszi fel a harcot. Ez alapvetően brutális teljesítmény, fegyver nélkül harcolni fegyveressel, de itt szét is tört a realizmus, sok értelme nincs megfeleltetéseket keresni. De ha muszáj lenne belőni, akkor ez már bőven pár dannál jár. A mester címet semmiképpen nem akasztanám rá, ugyanis nem tudja a pszit átadni, márpedig a mester jellemzője az, hogy tanít. Vagy az csak a pyarroni változatnál van, hogy magasabb szintűnek kell lennie?

Slan psziből csak MF van, ergo tudja tanítani. Viszont csak saját magán alkalmazhatja.

Link a hozzászóláshoz
On 2020. 10. 30. at 22:53-kor Darabolo írta:

Mondom tovább, kilőhetnek rá akár 10 vesszőt is, képes előlük elhajolni, mint neo a golyók elől. Csupán a több ellenfél elleni harc vonatkozik rá. 10 ellenfél esetén ez -35 (legyünk szemetek, vonjuk a vé-ből). 1-es szintü harcmüvész kb 70 vé-vel + képességekből mondjuk +10 + pusztakezes harc MF mondjuk (nincs nálam ETK) 17 + 20m =117 VÉ, ezt állítja szembe a nyílvesszőkkel. Levonunk belőle -35= 82 + alap 30 + kiszámíthatatlanúl mozgó célpont 25 =137!!!!! Itt jön a célző érték Legyen az ellenfélnek fegyverrel együtt 25 ( és akkor ez már egy 2-4 es szintű harcos, ember) =112!!!!! 10 vesszővel se tudod eltalálni!!! csak 00 dobásnál, ő meg ott táncikál előtted, és ez ne lenne mester? :hiszti:

Szóval, kíváncsiságból utánanéztem. Először is:

image.png.5067aec5beeed4323c671aef3d624d93.png

Vagyis szerintem nem szenvedi el a -30-at, én nem számoltam minusszal. Másodszor a harcművész nem kap pusztakezes harc MF-et első szinten, legalábbis az ETK -ban nem találtam ilyet, alapfokú képzettségeket kap. Fejlesztettem az ugrását is, így a max VÉ amit kitudtam neki hozni, az 115 lett első szinten. Míg egy rövidíjjal a harcos amit ki tudtam neki hozni 27-es célzó érték lett (ember).  Vagyis 30+115 a védelme napos időben, így ja, elég esélytelen, hogy eltalálja, egy 1. szintű harcos. Na megnéztem második és harmadik szintű harcossal is:

2. szintű harcos értékek: Itt ki tudja venni a harcos 1. szinten a pszi-t, második szinten pedig az íjra az MF fegyverhasználatot. Az MTK-ban lévő összpontosítást 2. szintű pszihasználóként tudja alkalmazni a harcos, ami tovább növeli a célzóértékét 10-el (2x5), így a célzóértéke 32+10= 42. Még itt se képes eltalálni.

4. szintű harcos esetében már más a tészta. Itt már +20CÉ jön a pszi öszpontosításból, és a célzóértéke pedig 42, vagyis összesen 62CÉ. Ezzel már eltudja trafálni esetünkben a kis harcművészünket. (115+30)-62= 83 feletti értékkel

A számolások lehetnek pontotlanok, gyorsan végeztem őket. A harcművész végig 1. szintű maradt, ököllel védekezik. A harcost kifejezetten íjászként fejlesztettem. MTK-s pszi nélkül valóban nem tudná még így se eltalálni. A harcos értékek végig rövidíjjal voltak számolva, pszi erősítéssel és MF fegyverhasználattal. 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Nem volt nálam az ETK, így hasra ütés szerűen firkáltam. A lényeg átment. 

Mondjuk kiemelném, hogy a 4-es szintű harcos is csak akkor tudja eltalálni, ha kifejezetten a távolsági fegyverekre specializálódik.

Egy órával ezelőtt-kor Bitschak írta:

image.png.5067aec5beeed4323c671aef3d624d93.png

Én szoktam használni, mert irracionálisnak tartom, hogy 20 nyilvesszőt is ugyanolyan kerül ki a slan, mint 1-et. De ez szigorúan házi szabály.

 

Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Tehát egy első szintű HM, főleg ha kalandozó, szinte kizárt, hogy mester legyen.

Ezt miből nézted? UTK-ból?

Mert én ETK-t használom kiindulási pontnak, ott pedig a MF böven elég az oktatáshoz.

UT-ben pedig a 3. fok a pyar MF-nek felel meg, a 4. fok a slann pszi és az 5. fok a kyr.

Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Ezt miből nézted? UTK-ból?

Mert én ETK-t használom kiindulási pontnak, ott pedig a MF böven elég az oktatáshoz.

ETK pszi része. Nem nagyon hagy kétségeket afelől, hogy az Mf pszi bizony nem alkalmas csak úgy oktatásra, pyarroninál már öt szint óta kell nyüstölni, Slannél pedig "tanítómesternek" kell lennie, és "egyszerű harcművész" képtelen rá. Esetleg szakmának fel lehet venni, de leginkább NJK-nak tudom elképzelni az ilyet.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

 

Segítsetek légyszíves nekem. ETK-ban hol van leírva, ha egy kétkezes fegyvert egy kézzel szeretnék használni milyen feltételekkel lehet és milyen negatívummal?

 

Kyel papomnak 19-es erejével, 17-es gyorsaság, ügyességgel szeretnék használni 1 kézzel egy kétkezes buzogányt, ami 3 kg ETK szerint.

 

 

Köszi előre is!

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Alapvetően kétkezes fegyvert nem csak azért forgatnak két kézben mert nehéz hanem azért mert nagy. A mérete miatt. Szerintem erre nincs szabály esetleg ha csak nem valamelyik rúnában.  Látom elég jó képességű ez a Kyel pap, hát az erő módosítót biztos bukná és választhatna hogy mi fontosabb neki a körönkénti 1 támadás vagy a fegyver alap harcértéke. 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@Kate, már a HGB is elkezdi boncolgatni, hogy mi van , ha valaki egy kézzel fogja a nagy fegyvereket - lásd fegyverek leírásai (HGB,118) de igazán az Új tekercsek foglalkozott a kérdéssel, a fegyverek leírásainál és a fegyverek táblázatában találod. 

Mindamellett a rendszer nem tökéletes, nincs rá univerzális, következetes szabályozás. Az igaz, hogy alapvetően nagy erővel forgathatók egy kézben a kétkezes fegyverek, és általában sebzés csökkenést okoz náluk ez a mód, illetve ha nincs meg a szükséges erő, akkor még harcérték csökkenést is. Ugyanakkor nincs meg minden kétkezes fegyverre következetesen ez az érték, vagy olyan szabály, ami bármelyikre alkalmazható lenne - pedig bármelyik fegyver forgatható elvileg lehetőség szintjén egy kézben, megfelelő vagy akár kisebb erővel is - ezt a KM-nek kell szabályoznia. 

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Egy újabb kérdésem volna, a pszivel kapcsolatban. Azt írja a könyv, hogy "Az általános diszciplínák mindegyike 6 erősségű." Ezt kiegészíti az ÚT egy példával, hogy a kínokozás 30 Pp-ből 35 E, azaz 35 Fp sérülés (első Pp 6E, a maradék 29 1:1 arányban 29, összesen 35). Ez így rendben van, de akkor ugyan ez a helyzet az összes diszciplínával?

Például a testhőmérséklet változtatásnál, ha valakinek nincs mágiaellenállása (alacsony érték miatt), akkor 12°C változás a minimum amit el lehet nála érni? Vagy választható kevesebb hatás is?

És mi a helyzet, ha nem sebezni akarok, hanem gyógyítani (fájdalomcsillapítás/kínokozás)? És mi van, ha magamat? Vagy mivel magam ellen nem kell legyőznöm az ellenállásomat, ezért magamat 30 Pp-ből 30-cal gyógyítom csak? És mást? Ha nem tiltakozik, akkor nincs ellenállás, így csak 30, ha nem akarja, akkor van, ezért 35? Vagy az ellenállástól függetlenül az első mindig 6E, utána pedig 1:1?

És ha nem ellenállás függő a dolog, akkor például a telekinézis első 2 Pp-je rögtön 6 font? Vagy ha nem, akkor miért nem, ha a gyógyításnál sem az számított?

És, ha már visszakanyarodtam a gyógyításhoz (fájdalomcsillapítás), akkor miért ne 1-essével csillapítsam a fájdalmat 6 Fp-nként, miért költsek rá 7 Pp-t, hogy 12-t gyógyuljak, mikor 2-ből is megvan?

Jó sok kérdést tettem fel, ráadásul kicsit össze-vissza is, de a lényeg az, hogy valahogy sehogy sem áll össze, bármilyen irányba indulok, mindig felmerül valami probléma.

Megpróbálom összefoglalni: Hogy kell értelmezni ezt, hogy alap erősség 6E, minden diszciplína alapból olyan, mintha 6-szoros árat fizettem volna, és ha valamelyik nem, miért, milyen logika alapján nem?

Előre is kösz a válaszokat!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem azért nem tiszta, mert kettő dolgot keversz - nyilván nem ok nélkül, de ez nem varázslói mágia. ez a kettő a diszciplína erőssége és a hatása. 

Az erősség az ME ellen számít. Ha azt le akarod győzni, akkor szembe kell állítani a pszi alkalmazás E-jével. Ami a pyarroninál 6. Kész, pont. NEM erősíthető. Ez nem kyr pszi... Egyedül a pszi pajzsoknál más kicsit, de ott sem az erősséget, hanem a hatást növeled, ami itt, mivel pszi pajzs ellen megy, majdnem ugyanaz... Az más kérdés, hogy mennyit gyógyítasz, mennyi fájdalmat okozol. Én úgy értelmezem, hogy ez csak a hatás, az eősséget nem befolyásolja, ez nem olyan, mint a tűznyíl, hogy ha erősebb, növekszik a sebzés is. Ez mindig 6E, csak ha ezzel átütöd a pajzsot, akkor ennyit és ennyit okoz. Szerintem nem erősítheted a pl. a kínokozást, az 1 pszi pontért is 6E, meg 100-ért is, csak más hatást okoz, ha átmegy. 

A pyarroni pszi használó örüljön, hogy ilyen eszköztára van, erősíteni a kyr tud, meg a siopa, meg a más, magasabb fokú pszi alkalmazók (én pl. a kráni pszit is ilyennek kezelem). 

Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Aha, kezdem érteni. Akkor az ÚT ezek szerint változtatott ezen, nem pedig megmagyarázta, mert ott ez áll: "Egy 35 Pp-al rendelkező karakter a Kínzás nevű diszciplínát kívánja alkalmazni. Nem tudja, hogy ellenfele használ-e pajzsokat és azok milyen erejűek lehetnek, ezért minden esetre készen 30 Pp-t áldoz a diszciplínára. Ez az alap 6 E-n kívül (1 Pp) 29 E-t jelent, ami összesen 35 E-nek felel. Mivel az ellenfél teljes Asztrális ME-je 25, az alkalmazott 35 E értékű Kínzás pontosan tízzel haladja meg az áldozat pajzsának erősségét, így 10 Fp veszteséget okoz neki." Nem lehet, hogy ez volt az eredeti (ETK-s) elképzelés is?

Bár ahogy te írod, úgy több értelme van, rögtön nincsenek ellentmondások, viszont  ÚT szerint valamit ki kell rá találni, mert itt a hatás és az E összekeverődik, és valóban, ez az, ami a problémát okozza.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...