Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

Üdv!

Értem már. Az Új tekercsek bizony más. Ott már pyarroni Mf. esetén engedélyezi az erősítést, de ebben a rendszerben már létezik a titkos pszi is... ez is egy korlátozás, az erősíthetőség előnye mellé. De egy másik rendszer. Én akkor használtam, amikor ÚT szerint játszottunk, 1TK-nál maradok az eredeti pszinél. Nem biztos, hogy érdemes keverni... még ha a korlátozások tetszettek is. 

A siopa az siopa. Én azt teljes egészében látom értelmét - és kevesebbe vitát okozónak - átvenni, tehát azt, mivel az egy másik módszer, az ott leírtak szerint lehet erősíteni - érzésre varázslósabb...  

Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
8 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Nem tudja, hogy ellenfele használ-e pajzsokat

Ez a mondat már magában is értelmetlen. Minden pszi használó 1 s koncentrálással pszi pont nélkül megmondhatja, hogy van e pajzsa az ellenfélnek, vagy nincs. Igaz csak ennyit tud meg.

8 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

viszont  ÚT szerint valamit ki kell rá találni

Nem kell. Én büszke ÚT használó vagyok, de mindig kiemelem, hogy CSAK a képzetségfát alkalmazom, minden másban az eredeti ETK rendszer jobb.

Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
35 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Ez a mondat már magában is értelmetlen. Minden pszi használó 1 s koncentrálással pszi pont nélkül megmondhatja, hogy van e pajzsa az ellenfélnek, vagy nincs. Igaz csak ennyit tud meg.

ÚT-ben az Ostrom Titkos pszi diszciplína, ezért könnyen elképzelhető, hogy a példában szereplő karakter nem ismeri.

37 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Nem kell. Én büszke ÚT használó vagyok, de mindig kiemelem, hogy CSAK a képzetségfát alkalmazom, minden másban az eredeti ETK rendszer jobb.

Az igazat megvallva, nekem tetszik az ÚT úgy, ahogy van. Mi hasznéljuk a karakteralkotását is, illetve a pszi felbontás is nagyon tetszik mindenkinek. Illetve, nem utolsó sorban, a Siopa nem igazán értelmezhető módosítatlan ETK pszi szerint, úgyhogy az itt írtakat mindenképpen értelmeznem kell.

Az még mindig nem világos teljesen számomra, hogy ezt az E dolgot, pontosan hogy értik. ETK-nál már értem, de itt, mivel az E és a hatás összemosódik, nekem kicsit furcsa, hogyha például más fájdalmát akarom csillapítani, akkor 6 Fp-ről indulok, de mi van, ha a magamét? Ha ez esetben nem, az azért furcsa, mert világosan mutatja a példa, hogy mit jelent a 6 E-s alaperősség (és nem is volna logikus), ha igen, az meg azért, mert 1 Pp-nként használva kijátszható a rendszer, ami nekem nem tetszik. Valamint ez az E és hatás párhuzam ugye máshol is jelentkezik (mindenhol). Külön jelölik például a Telekinézisnél is, ott mégis hogy kéne ezt értelmezni?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

3 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Ez a mondat már magában is értelmetlen. Minden pszi használó 1 s koncentrálással pszi pont nélkül megmondhatja, hogy van e pajzsa az ellenfélnek, vagy nincs. Igaz csak ennyit tud meg.

 

Ez nem igaz, nem mind! (bár biztosan van olyan játékos, aki "ezt olvasta valahol, valamikor...". Csak a Mf esetén igaz. (és még a slannál is elgondolkodtató, hogy bár az magas szintű alkalmazás, miért tudná, amikor csak önmagára hat - ahogy a könyv fogalmaz, kevés kivétellel) 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Bizony! Tetrának igaza van. Nincs sehová leírva az 1s, csak következtetni lehet abból, hogy "ez semmi, könnyű", mivel pszi pont sem kell hozzá... már láttam, aki ezért körönként 10 embert végigszondázni szándékozik... na ne. Ezért szoktuuk, szoktam én is 1 körben megállapítani a rövid koncentrálás teljes idejét. Tehát aki fontos, érdekli, nézze meg.  

@tetra, a 2s pihenés nem csak a varázslatoknál van? Én nem emlékszek, hogy a pszinél kikötnék, azaz lenne ilyen szabály (értem persze a logikát, van is benne valami), de nincs ilyen.. vagy rosszul emlékszem - nem találtam valami kikötést? - na tessék, közben másnak is feltűnt :)

Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@Cundior, nem tudom, melyik eltérésre gondolsz, de nem sok van, tekintve, hogy majdnem szó-szerint ugyanaz a kettő. Eltérést csak a legépelése okozott - nem volt meg ugyanis az az újrakiadáshoz - még a hibák is benne maradtak néhány helyen. Én mindenesetre azt gondlom, hogy - bár meg kell nézni a konkrét eltérést - mégis inkább a későbbit, az átgondoltabbat tekinteném követendőnek - ezt csak így látatlanul. 

Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Én mindig a két külön könyvet használtam (HGB, MTK), mert azokat vettem meg, még amikor kijöttek. Aztán jóval később a gyűjtemény teljessége miatt a Titkos Fóliánst is beszereztem, de komolyabban sosem olvasgattam, ezért nem tudok beszámolni a pontos eltérésekről. Viszont, amikor legutóbb megnéztem valamit, furcsa érzésem támadt, mintha ez nem így lett volna régen. És tényleg:

20210307_085853.jpg

A kaszt CÉ alapjára gondolok, a felső, világosabb könyv a HGB, alul a TF van. Lehet ez az egyedüli, de ez nem csak elütés.

Mondjuk, az jogos, hogy az újabb az irányadó!

Link a hozzászóláshoz

Az erdőjáró esetében szinte  biztos hiszen eredetileg 55-ös (30+25) cé-ről indult, amit visszavettek 35-re (20+15). 
Vannak javítások és újra gondolások a kiadások között, az egyik legjelentősebb talán a mágiával át és visszaalakuló tárgyakkal történő instant gyilkolás vagy a horror sebzések kiosztásának megszüntetése azzal hogy a személyes aura kilöki az ilyen dolgokat magából.

Link a hozzászóláshoz
33 perccel ezelőtt-kor Shen írta:

Az erdőjáró esetében szinte  biztos hiszen eredetileg 55-ös (30+25) cé-ről indult, amit visszavettek 35-re (20+15). 

Ez "eredetiben" (HGB) 25-ről indult, mert az elf alap céje helyett a kaszt kapott 25-ös értéket (már ez is "háziszabály", mert igazából a kaszt érték HELYETT kap az elf induló 20-as CÉ-t, de persze, gondolom ez esetben választhatja a kaszt értéket is). A TF-ben pedig 15+faji induló érték szerepel, ami 35, tehát később pont, hogy növeltek ezen az értéken.

 

38 perccel ezelőtt-kor Shen írta:

Vannak javítások és újra gondolások a kiadások között, az egyik legjelentősebb talán a mágiával át és visszaalakuló tárgyakkal történő instant gyilkolás vagy a horror sebzések kiosztásának megszüntetése azzal hogy a személyes aura kilöki az ilyen dolgokat magából.

Ezek már az ETK-ban is így voltak, bár valamiért néhány oldallal később maguk a készítők ajánlottak egy olyan varázstárgyat (Kíméletlenek Tőre), ami ugye a szabályokat figyelembe véve, nem működik. Biztos nem olvasták a könyvet. :)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Sajnos nem találtam meg keresővel a választ, így felteszem itt.

Lehet túlértelmezem, de a következő van boszorkánymágia, szexuálmágia leírásnál:

"A fenti megkötések kel a Szexuálmágia három nagyobb csoportba osztható. A Bájolásokra, a Csókmágiára és az Ölelés mágiájára. Ezek bizonyos pontokon fedik egymást, más esetekben azonban egészen ellenkező hatások kal bírnak. Az ebbe a három csoportba tartozó varázslatok a mágia belső törvényszerűségeinek engedelmeskedve csak akkor érvényesülnek, ha egy másik, a Szexuálmágiához tartozó varázslat 
sincs érvényben."

Ezt, hogy kell érteni? Egyszerre egy szexuálmágia alkalmazható egy alanyon? Ha valakin maradandó felejtés csók van, védett mindentől? Tudom szövegértés, de megzavar a varázslstok értelmezésénél, mint a rabszolgaság csókja.

 

 

tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mivel előtte pont az ellentétes hatásokat fejtegették, szerintem arra gondoltak. Vagy pl. ha az alany az egyik boszorkány rabszolgája már, akkor a másik nem teheti rá a kezét... de ez majdnem mindegy, mivel a szöveg ezt írja. Az érvényben lévő... nekem azt mondja, hogy igen, egyszerre csak egy... ez mondjuk érdekes lehet egymaradandó hatóidejű csók esetében... 

Link a hozzászóláshoz

Mindenre nem lehet, hiszen a szexuál mágiák közül is van, ami egymásra épül. Szóval tuti hogy nem csak egy lehet egy emberen. :)

szóval maximum azt tudom elképzelni, hogy max 1 boszitól lehet rajta csók pl, de abból több is. Nálunk asszem így van.

 

de!

ha jön egy erősebb boszi, aki erősebbet tesz az "alanyra", hiába maradandó, az én logikám szerint az üti az előzőt :)

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem

Kérdésem arra irányulna, hogy az Új Bestiáriumban hátul a lényalkotásnál ír a faji tulajdonságmaximumról. De csak a közepes méretű lényekre tér ki, hogy idézem:

"A testi tulajdonságok mindegyike esetében fontos tudni, hogy egy közepes méretű lény maximum értéke általában 20. Ettől különleges esetben ugyan el lehet térni, de ajánlott 1-3 pontnál kisebb eltéréssel megalkotni az adott teremtményt."

Namármost... Ha például egy nagy méretű lényt alkotok, abban az esetben miként módosul a tulajdonságok maximális értéke? Mert a nagy méret sok tényezőt 2-es szorzóval kezel. Itt is érvényesül ez a 2-es szorzó vagy másképpen működik?

Előre is köszönöm a választ :)

Link a hozzászóláshoz
10 órával ezelőtt-kor Morg con Genai írta:

Üdvözletem

Kérdésem arra irányulna, hogy az Új Bestiáriumban hátul a lényalkotásnál ír a faji tulajdonságmaximumról. De csak a közepes méretű lényekre tér ki, hogy idézem:

"A testi tulajdonságok mindegyike esetében fontos tudni, hogy egy közepes méretű lény maximum értéke általában 20. Ettől különleges esetben ugyan el lehet térni, de ajánlott 1-3 pontnál kisebb eltéréssel megalkotni az adott teremtményt."

Namármost... Ha például egy nagy méretű lényt alkotok, abban az esetben miként módosul a tulajdonságok maximális értéke? Mert a nagy méret sok tényezőt 2-es szorzóval kezel. Itt is érvényesül ez a 2-es szorzó vagy másképpen működik?

Előre is köszönöm a választ :)

Líthas

Mivel a kalandozok.hu egy ortodox ETK-s közösség, itt - finoman szólva - nem rajoganak túlzottan az UTK-s kiadványokért, így jórészt az Új Bestiárium is közutálat tárgyát képezi (noha a szerkesztőség  dicséretére legyen mondva hogy ennek ellenére a lore-ból átemeltek pár dolgot a szószedetbe) vagyis itt a kérdésedre nem fogsz megfelelő választ találni.

Mindanazonáltal - kissé feketebárányként - történetesen magam is UTK-val játszom,így azt ajánlom hogy - ha esetleg még nem ismered - keressd fel a dreonar.hu weblapot ahol  fórumban találhatsz pár topicot ami a kérdéssel foglalkozik. 

(Jómagam újabban sokat foglalozom az Új Bestiáriummal mert érdekel a kreatúrák szintléptetése,de az új lények alkotása eddig még csak kevéssé kötötte le a figyelmemet,ezért nem tudok segíteni.)

Link a hozzászóláshoz
44 perccel ezelőtt-kor Greol írta:

Mivel a kalandozok.hu egy ortodox ETK-s közösség, itt - finoman szólva - nem rajoganak túlzottan az UTK-s kiadványokért, így jórészt az Új Bestiárium is közutálat tárgyát képezi (noha a szerkesztőség  dicséretére legyen mondva hogy ennek ellenére a lore-ból átemeltek pár dolgot a szószedetbe) vagyis itt a kérdésedre nem fogsz megfelelő választ találni.

 

Üdv,

van egy Új Törvénykönyv fórumcsoport, ahol az UTK-s/Új Bestis kérdéseket bárki felteheti. Kifejezetten Új Bestiáriumos fórumtéma is van. A hagyományos fórumaink -ahol a rendszert is érintjük, nem csak a világot- azonban tényleg az ETKra épülő játékot támogatják. Javaslom a kérdést az említett fórumtémában feltenni.

Az idézett rész pedig egy általánosítás/egyszerűsítés, kéretik akképpen értelmezni - ha van rá igény, a Dumateremben árnyalhatjuk a képet.

Üdv,

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Con Salamander írta:

 

Üdv,

van egy Új Törvénykönyv fórumcsoport, ahol az UTK-s/Új Bestis kérdéseket bárki felteheti. Kifejezetten Új Bestiáriumos fórumtéma is van. A hagyományos fórumaink -ahol a rendszert is érintjük, nem csak a világot- azonban tényleg az ETKra épülő játékot támogatják. Javaslom a kérdést az említett fórumtémában feltenni.

Az idézett rész pedig egy általánosítás/egyszerűsítés, kéretik akképpen értelmezni - ha van rá igény, a Dumateremben árnyalhatjuk a képet.

Üdv,

Akkor ezekszerint a bennem kialakult kép az ETK-s ortodoxiával kapcsolatban legalább bizonyos mértékig tévesnek bizonyult,ennek örölök. Ugyanakkor azért nem árt megemlítenem,hogy az UTK-val való hozzállásról MG hozzászólásaiból (és az őt helyeslők) megnyilvánulásaiból szerintem logikusan vontam le olyan következtetéseket ami egy ilyen válasz megírására sarkallt. 

MagyarGergely és Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...