Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!

Antail

Recommended Posts

On 2021. 07. 28. at 12:06-kor Magus Sebastian írta:

AKKOR  az ilyen hogy hosszú kard,  nyílpuskák, egykezes csatabárd, török, fejvadászkard, rameria nem alkalmasak gólem ellen még akkor sem ha papi áldás van rajtuk.  egy kőgólem ellen milyen Dorani varázslat működhet? egy dorani varázslónak milyen varázslatai lehetnek hatásosak?

Üsvözlet!

Azt hiszem,a Renegátok című könyvben,egy fejvadász karddal és egy mara sequorral pusztítottak el két Amhe démont,ami végül is gólem .Vagy rosszul tudom?

Magus Sebastian kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

következő kérést kaptam egy varázsló játékostól aki elérte a 10-es szintet és kitalálta hogy drágakőmágus lesz.

ment a vita hogy kell e valami előképzettség kiköhögnie  - a drágakömágia mf-on kívül- hogy ezt megtanulja a drágakőmágiát.

igazgyönggyel hogyan lehet gyógyítani?

rúnázott fegyvert/páncélt meg leget áldani (papi áldás)?

Link a hozzászóláshoz

Szia Magus Sebastian!

Ha az a kérdés, hogy mi kell ahhoz hogy drágakőmágiát tanuljon valaki, akkor nálam az volna az első, hogy keressen egy rendet, klánt, magányos mestert és találjon neki(k) egy indokot, amiért a titkos tudást megosztja(ják) vele. Azért akármilyen mágiagazdag is Ynev, nincs minden városi könyvtárban egy  valódi használható "tankönyv". Nálam még töredékekinfókat tartalmazó fóliánsok is féltve őrzött becses kincsek... 

A megosztása pedig csak olyannal történik, aki már bizonyította, hogy méltó a bizalomra, mert hasonló célokért, hasonló értékek mentén él, mint a potenciális tanár. Klántag vagy hosszú ideje hűséges szövetséges. 

Persze ez csak az én Ynevemen. 

Ui: persze ha mondjuk a jk az élete nagy részét egy adott rend szolgálatában (és nem csak kötelékében) töltötte, akkor a fenti szösszenet tárgytalan. 

Üdv

Rodrigo

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az igazgyöngy az igaz-drágakövek közé sorolandó. Mint ilyen, nem csak a tárgykörében - gyógyítás - érvényesülő detekcióra, védelemre és okozásra képes, de akár lehetséges bele egy kész varázslat - ami gyógyítással kapcsolatos - beletöltése, majd előhívása is. Sőt, akár még esszencia - ebben az esetben gyógyital - készítéséhez is fel lehet használni. 

Az igaz drágakövek esetében nincs szájbarágósan, részletesen leírva, hogy mit tud, és hogyan működik az egyes kő hatása a detekció/védelem/okozás változatokban. Egy részüknél mindegyik kő leírása érvényes, hiszen a rubin és a smaragd mindenre is jó, más részüknél van átfedés más kövekkel, így azokat el lehet olvasni. Namost másik gyógyító kő nincsen, így az igazgyöngy átlényegítésének típusainak pontos hatását nem írja le konkrétan a szabálykönyv. A kalandmesternek magának kell elkészítenie ezt. Javaslom, hogy pl. a Mp-k, elérhető eredmények tekintetében a már létező gyógyítás varázslatok legyenek irányadóak, (pl. papi gyógyítás), és az igazgyönggyel se lehessen hatékonyabban elvégezni a műveletet, csak éppen máshonnan, máshogy jön az energia, mások így a lehetőségek - és persze semmi vallási feltétel nincs, hiszen ez drágakőmágia. 

Ha a KM - és a játékos  - erre nem hajlandó vagy nem képes, akkor konkrét leírás hiányában sajnos "nincs kidolgozva, nem alkalmazható" a drágakőmágia ezen része. 

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Most, hogy végd a nyárnak, lassan visszaszokunk azt asztal mellé, és rögtön volna két kérdésem. Hogy egy klasszikust  idézzek:

KÉRDÉS

Van esetleg valakinek régi KKUK-s karakterlapja, jó minőségű, nyomtatásra való? Nekem csak elcsúszott, torz scannjeim vannak.

Illetve, ha nem akartok Tulajdonságokat kidobálni, milyen pontelosztós módszereket használtok (akár Érzékelés nélkül vagy azzal is)?

Előre is köszönöm!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ez egyik sem szabály... de azért válaszolok. 

1, küldtem. 

2, én az átlaghoz szoktam viszonyítani, pl. ha 14-es átlaggal játszunk, akkor 14x10 (érz. nélkül 14x9), azaz 140 pontot oszthat el mindenki a képességei között, figyelembe véve a faji maximumokat. Ez a módszer egyenlőséget teremt - ami nem jellemzője és szerintem nem is követelménye - az eredeti MAGUS karakteralkotásának. (értsd: akármilyen egyensúlyozást, arányítást használtak annak idején - ha csak érzésre, hasra ütve, akkor is - ezzel kivesszük a rendszerből.) 

Ezt a végletekig egyszerű módszert lehet bonyolítani, pl. ha ehhez még hozzájön majd a faji módosító. Ha/és ha számít a különleges felkészítés, és azt valóban dobjuk, nem csak annyi, hogy szabadon lehet 20-ig is növelni a képességeket. Szerintem az eredeti arányokhoz közelebb áll az, amikor minden kasztra számolnak egy átlagot, és azzal a kaszttal induló játékos annyit oszthat szét - ez esetben megmarad az arány, az előny hátrány a két különböző kaszt között, de kivehetők a rendszerből a dobás félresikerült lehetőségei.  

Ezzel kapcsolatban javaslom a kalandozók karakteralkotásának áttanulmányozását, ami foglalkozik ezzel a kérdéssel és a dobáskódokhoz rendszeresen átlagot társít. Ebből már nem olyan nagy matek meghatározni, ki mennyit oszthatna szét. 

Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Köszönöm, megjött a fájl is!

Azért írtam ide, mert ez a pontelosztás talán "szabály", nem találtam jobb helyet neki.

Én is szeretném megtartani a kasztok közti különbséget, mert pont ezzel lesz kiegyensúlyozva, hiszen valaki ebben, más másban jó. Olyasmin gondolkodom, hogy a K6 átlagát veszem (talán inkább a jobbik átlagot, a 4-et), és így minden kasztnak lesz egy átlagos tulajdonságsora. Aztán ezt lehetne módosítani, elvenni valahonnan és máshova hozzáadni. A különleges felkészítés esetleg lehetne plusz érték. Így nem lesznek annyira kimagasló karakterel, de az nem baj, tesztelni kell.

Megnézem a kalandozók karakteralkotását is, eddig elkerülte a figyelmem, köszönöm!

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...