Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

On 2023. 03. 13. at 19:37-kor Kate írta:

Boszorkány sztem felfedezi azzal a varazslattal, ha nincs mana pontja akkor is. Papi mágia is, hiszen úgy fogalmaz: "bármilyen mágikus energiát".

Mivel nincs ellenállása eme varazslatoknak, pszivel nem tudja leplezni. Magát a mágiát érzékelik.

Hatalom itala mágikus, azt is érzikelik ezzel a varázslattal.

Nem! Az más! A mágiát veszi észre, nem pedig a tárolt mannapontot!

On 2023. 03. 14. at 2:55-kor Kate írta:

De azért mert mágia használó, nem fogják automatikusan levadászni

Úgy ahogy mondod :) Kivéve Shadonban, ott minden mágiahasználót aki nem Domvik pap levadásznak!

Link a hozzászóláshoz
On 2023. 03. 14. at 17:03-kor Szigony írta:

mégis (ha nehezen is) de akadnak, akik el tudják titkolni, hogy kifélék-mifélék

 

a kérdésem az, hogy miként teszik ezt?

Kicsit túl erőleteted a dolgot! Egy varázsló se fogja megmondani, egy boszorkányról a mágiája alapján, hogy az most papi, boszorkányi, vagy BM mágiát használ e. 

Nekem pl bevett szokásom, hogy a BM-imet varázslónak álcázom! Mondja meg aki tudja, hogy hazudok :D 

Jó lenne tudni milyen mágiahasználót akarsz inditani, mert nagyon nem mindegy miről van szó, meg hogy miért akarod ennyire titkolni.

Egy ranagol papot, egy kis odafigyeléssel megpróbálhaszt eladni darton papnak, vagy harcosnak. Egy bm-et el lehet adni harcosnak és varázslónak is a boszorkányt meg akár elena papnőnek is. 

A varázsló meg miért is titkolozzon? Hát pont az a szép benne, hogy tőle CSAK azért rettegnek mert szarvtorony legendája mindenhová elér, vagy mert a Lar-dori varázslók hirét mindenki ismeri a dulás után...

Link a hozzászóláshoz

Boszorkány mágia felfedezése, felfedi ha valaki mágia használó. Sztem a mágia akkor is kimutatható ezáltal ha valakiben épp nincs mana. Hiszem 0 mana ponttal is lehet varázsolni, csak akkor torz mágia jön létre. 

Csatolom a boszi mágia felfedezésének leírását, sztem pontosan fogalmaz. Tárgy, személy, hely vagy bármi mást felfedez. (Kivételek kivételével)

Nyílván nem fogja tudni, hogy akiből mágiát érez az épp boszorkány-e vagy más. De ha ezt elvarázsolja, mindegy hogy van mana-e vagy sem épp a mágia felhasználóba. De ugyanúgy kimutatja a hatalom italát, a mágikus tárgyakat stb stb stb.

 

IMG_20230317_111559.jpg

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Kate írta:

sztem pontosan fogalmaz

Szerintem meg nem fogalmaz pontosan. A mágia forrása jelentheti azt, hogy egy varázslat van a személyen, vagy a személy maga elvarázsolt valamit, vagy ténylegesen azt is, hogy mana van a személyben. Meg azt is, ahogy te értelmezted. De közel sem fogalmaz pontosan, mert nincs sehol definiálva, hogy mi az a "bármilyen típusú mágia".

Link a hozzászóláshoz

Most komolyan ez egy 1 mp-s varázslat. Nem vacak a megfogalmazása csak nem kell belegondolni azt ami nincs is leírva.
Elkölt 1 mp-t a boszorkány   és rá néz a játékosa a km-re és felteszi a nagy kérdést:
Érzek 20 méteren belül valamilyen mágiát?
Km válasza:
Nem/Igen de a forrását, erősségét, mennyiségét, stb... nem tudod.

MagyarGergely kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2020. 05. 21. at 22:49-kor tetra írta:

Az Asztrológia szakértelem első Rúnában ígért kifejtése megérkezett valahol, valamelyik Rúnában?

Sajnos a válaszként linkelt cikk el lett távolítva az oldalról. De amúgy is úgy rémlik, hogy nem válaszolta meg, amit kerestem. Lehet ez nem is szabály kérdés, bár lehet, hogy az. Mit lehet tudni Ynev/Satralis asztrológiájáról? Ha szeretnék kétes hitelű következtetéseket levonni eseményekről és személyekről, milyen kifejezéseket és neveket tudok bedobni?

Link a hozzászóláshoz
On 2023. 03. 14. at 17:03-kor Szigony írta:

shadonban de

 

mégis (ha nehezen is) de akadnak, akik el tudják titkolni, hogy kifélék-mifélék

 

a kérdésem az, hogy miként teszik ezt?

A shadoni felföld kaotikus viszonyai között még titkolniuk sem kell különösebben,mert a világi hatóságok annyira gyengék,hogy nem tudnak fellépni ellenük,az egyháziak egyes helyeken pedig nem is igazán léteznek. 

Az egyik régebbi hozzászóló szerint (azt hiszem Shen-nek hívják) Shadonban itt-ott még akadnak varázslók akik a godoni örökséget viszik tovább. 

Ha ez tényleg így van,minden bizonnyal a felföldön lehetnek a legtöbben.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem sehol nincs leírva. Nyilván nem állnak meg a nyílvesszők... de onnantól kezdve - ha már azt mondták, ennyi a hatásos lőtávolságuk - nem fejtik ki ugyanazt a hatást, amiért tartják őket. Azaz még elmegy valameddig, de gyenge lesz. Szerintem simán egyszerűen megoldható, hogy még ennek a távolságnak akár a harmadáig is elmehet, mielőtt eléri a talajt, de nem függőlegesen esik le, hanem a röppályának megfelelő ívben, egyszerűen elfogy a lendülete. Ha ott mégis eltalál valamit, akkor azon nem sebez. Ennyi. Ha túl akarod bonyolítani, akkor készíthetsz egy táblázatot, hogy mennyi távon mennyivel csökken a sebzése, mielőtt teljesen 0 lesz. Bár ezzel végül is növelnéd a nyílvessző távolságát, és direkt rámehetnének a fele sebzés, de nagyobb távolság-ra... szóval csak óvatosan. 

(egyébként példa az életből: a tüzérségi gránátok repesze szétszaggat, mint a vajat... de van az a távolság, ahová elrepül, majd üt a válladon mint egy eldobott kő és nemigen okoz semmit - jártunk már így lőtéren amikor túl közel csapódott be a gránát közvetlen irányzású tűzfeladatnál.)

Daelon kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Az MTK hajítófegyveres kiegészítését lehet(ne) kalapálni, ha nagyon akarja valaki, de nem biztos, hogy megéri a befektetett munkát. A kérdés a táv alapján nyilván nyílpuskára vonatkozik, ahol a CÉ önmagában kiadna még jóval nagyobb távot, amit be tud lőni, csak a fegyver maga nem alkalmas rá, adva a szerencsétlen összjátékot, hogy lőtávon belül mindent eltalálsz/túlütsz, lőtávon kívül viszont hatástalan vagy. A hatás hasonló lehet, mint amikor pisztollyal lövöldöznek víz alatt, x méter után vége az erőnek, és kész.

Link a hozzászóláshoz

szerintem meg KMi hatáskör az adott helyzetben

példa az életből

M24 mesterlövészpuska

azt írja wiki, hogy a 6ásos lőtáv 800 m (7,62×51mm)

egy képzett + megfelelő felszereléssel ellátott lövész elé nem állna ki senki 1000 m-re sem

mondjuk egy képzetlen elé sem 

a becsült maximális lőtávja  4400 m

na az a táv az, ahol már csak annyit vesz észre a paraszt, hogy egy meggymag lepattant a kalapjáról

 

játéktechnikailag vmi olyat tudok elképzelni, hogy a hatásos lőtáv átlépésével a távolság nem + 1 VÉ méterenként, hanem pl +2 a lőtáv ×1,5 távolságig, onnan meg +3 a lőtáv ×2-ig, ami meg a maximális lőtáv 

valami arányos módon csökkenne a sebzés is

 

persze a 00 az 00

 

olvastam valamikor régen, hogy a számszeríjak megítélése ezáltal az alkalmazásuk gyakorisága a történelemben elég hullámzó volt, és volt valami híres számszeríjász, aki akkor volt nagyon kiváló, amikor ez éppen nem volt nagyon divatos, és a francia-angol hepajkodások egyikénél kilőtte az ellenoldal főmuftiját, amikor az éppen felemelte a sisakrostélyát, hogy szét tudjon nézni

na az az eset is valami baromi nagy távolságból történt, nem az effektív 30 méteren belül

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A MTK-ban sajnos nem találtam a leírást sem a kasztnál sem a varázslatoknál, viszont kiadtak egy Játékosok Készlete című kis összefoglaló könyvet annak a 38. oldalán ezt találtam a szerzetes különleges képességeinek a leírásánál: 

image.png.706c2a143c100ab15b4c26f77165ec8d.png

Link a hozzászóláshoz
9 órával ezelőtt-kor Airin Mclier írta:

Üdv!

A MTK-ban sajnos nem találtam a leírást sem a kasztnál sem a varázslatoknál, viszont kiadtak egy Játékosok Készlete című kis összefoglaló könyvet annak a 38. oldalán ezt találtam a szerzetes különleges képességeinek a leírásánál: 

image.png.706c2a143c100ab15b4c26f77165ec8d.png

Nagyon köszönöm a segítségedet. Sajnos a JK-val nem rendelkezem, a "gondosan" szerkesztett MTK-ban pedig akkor hiába is kerestem volna. 

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...