Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

Réges régen, egy messzi-messzi galaxisban volt egyszer egy Rúna magazin. Abban volt egy pároldalas leírás a démonokról. De van egy olyan érzésem, hogy épp az az egyik ami hiányzik. Hoppá, mégse! Iv/1. Rúna, 10. oldal. Nem írom be az egészet, röviden: a démonokat a mágikus dolgok és az Elemi Erő sebzi. Õk egymást természetes módon képesek sebezni, akárcsak az emberek egymást. A démonokból áramló démoni mana összezavarja a manahálót, de az isteni eredetű mana ellen hatástalan, így a papokat nem sújtják hátrányok emiatt. A legalantasabbak az alsórendű démonok (démonszolgák, démonkutyák), felettük állnak a közdémonok, ők az átlag, őfelettük pedig a démonurak Akik legfontosabb tulajdonsága, hogy ők egyediek, nem úgy mint a többiek (pl.: egyik Xing olyan mint a másik). Ezek a démonurak állandó hatalmi harcban állnak egymással a démonhercegi címért, a herceg az egész Külső Sík ura, persze csak amíg valaki le nem győzi, és a helyére nem lép... Ennyi lett volna Abdul al Sahred mondandójának rövid összefoglalója, a részletes játéktehnikát meg inkább ne is említsük... :oops:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Shalafi,

Nem emlékszem, hogy lenne erre konkrét szabály, de szerintem, pl. a túlvilági lények és az aquir mágia fejezet Hasonlóságait alapul véve, az ilyen mágiaellenállás a démon állapotától, azaz aktuális Ép-itől kellene, hogy függjön. Én pl. valami ilyesmit alkalmaznék.

Minél erősebb, annál ellenállóbb. A varázsló meg költse csak a Mp-it, örüljön, hogy egyáltalán hatni tud rájuk. Bár ide még bele kellene kalkulálni az alexandrit erősségét is, hiszen minél nagyobb és tisztább, annál hatékonyabb.

Pl. Démon akt. Ép - E (kő) és meg is van az ME. Szerintem alkalmazható, nem?

Link a hozzászóláshoz

Most gondolj bele!

átkerül egy Démon Ynevre...lehentel sok sok emebrt mert itt tápos...

NA mármost ha csoro ember átkerül a démoni sikra a démon attol ugyanolyan erős...csak sokan vannak :D:D:D:D

Ugy volt értve, h saját sikján nem olyan arős a fajtársai között...az ereje megmarad..csak effektive lecsükken mert magához hasonlok közé kerül!

Link a hozzászóláshoz

Én ezt úgy értettem,hogy akkor létezni kell olyan síknak, ahol pedig mi vagyunk atomtápok :)

Én sem arra gondoltam, hogy a sok démon között leszek nagy.

Bár, ha végig gondolom, a filmbeli superman a saját bolygóján nem tudna repülni, meg nem lenne super ereje, csak itt a Földön ilyen erős. Az lehetséges, hogy a viszonyok megváltozása miatt lesz egy démon olyan tápos. Vagy ez nem lehetséges?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A démon akkor olyan erős, ha nincs, aki kordában tartsa. Ezt jelenti a viszonyok megváltoztatása. Egy teljesen kötetlen karakter sokkal erősebb egy nagyon kötöttnél, azonos képességet stb. esetén. Ez így van lényegében a démonokkal is. A saját síkján törvények korlátozzák, és nálánál EGYÉRTELMÛEN erősebbek szabják meg neki, mit lehet, mit nem. Itt a földön is tud egy ember simán embert ölni, akár százakat is, mégsem teszi, mert korlátok közt él (eszmei, törvényi).

És ahogy Shalafi is mondta, saját síkján nem számít erősnek, mert nálánál jóval erősebbekből is akad szép számmal (már egy közdémont tekintve...), míg Yneven szinte azt tapos szét, akit akar.

Ha pedig egy ember átkerül a démoni síkra, igen gyorsan halálát leli, és nem biztos, hogy szétverik a démonok. A viszonyok olyanok, hogy... Ki tudja, hogy kell-e például levegő a démonoknak? :)

Ja és nem mindegy, melyik démoni síkra, több is van, és pl. az asztrálsíkon is vannak asztráldémonok, akiknek fizikai kiterjedése igazából nincs...

Bye

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Feleslegesnek tartok új kasztok alkotását, hisz az eddigi kasztokból kellő fantáziával is bámilyen (!) jellegű játékos karakter legyártható.

Vedd csak példának a harcost, mennyi kp-t kap, így nagy lehetőségek vannak egyedi dolgokat alkotni vele.

A dolgoknak csak a fantázia szab, határt.

üdv. Z

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egy kicsit visszatérnék a démonok mágia ellenállására engem is érdekel a téma.

Én olyasmire emlékszem az ET-böl ,hogy alexandrittal csak akkor lehet hatni a démonokra ha az drágakö mágiával fel van töltve nem?De egy ilyen drágakö feltöltése rengeteg mp és még nem is szolva a képesség ritkaságáról.Tényleg ha már itt tartok az igy feltölött drágakövet bárki ki tudja használi vagy csak az aki a képesség birtokában van?

_____________________________________________________________

-MI LENNE HA...?!-

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Frosty,

természetesen az alexandritos téma is a drágakőmágia általános szabályai alatt érvényesek. Azaz okozásra átlényegített és feltöltött kőre van szükség. Ezt természetesen meg kell találni, el kell készíteni, és az erre képes varázsló tényleg nem gyakori, de nem hiszem, hogy a démonokkal hadakozók gyakoriabbak lennének...

Az alkalmazásához nem képesség, hanem erre vonatkozó képzettség kell, erre való a drágakőmágia. Olyan használhatja a követ, aki először is tud varázsolni, hiszen mentálmágia fog következni, ismeri a drágakőmágiát, és persze a démonokkal is tisztában van... hát nem a sarki fűszeres lesz az, az biztos. :)

Vénusz, gondolom, hogy a gólemekre gondolsz, ezek lehetnek kőből, és alkalmasak a kincsőrzésre is...

A varázslók (nekik magas szinten Doranban oktatják a módját) és a papok képesek ilyeneket alkotni.

Az új kasztokhoz. Én sem tartom jó ötletnek új kaszt készítését. Egyszerűen már minden lehetőség ki lett használva, minden le van fedve. A neten sok új kaszt van, még nem láttam jót és szükségeset.

Más a helyzet az alkasztokkal, ezekből sok jó van, magam is az ilyenek híve vagyok. Itt lehetőség van variálni, de fölösleges lenne átlépni az eredeti kasztok határait.

Link a hozzászóláshoz

Hali!

MagyarGergely

Kösz a válaszodat de ha már ebben a témában vagyunk akkor még azt is megkérdezném ,hogy ha alexandritom van .Akkor nem lehet használni bármilyen mentálmágiát használni hanem csak azt amit a drágakömágiánál van leirva . Miszerint meglehet adni a démonnak 1 nem bonyolult parancsot amit elvégez és ha lejárt az 1 nap akkor a hatása elmulik.Tehát akkor semmi értelme egy démont mentál bélyegekkel ellátni :twisted: .Vagy az okozás során meg lehet határozni a mentálmágia tipusát?Mert szerintem ez lehetséges is lehet vagy csak azt az 1 fajta mentál hatással lehet felruházni az alexandritot ami le van irva?

_____________________________________________________________

-MI LENNE HA...!?-

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Frosty,

az alexandrittal történő varázslásnak az csak az egyik módja, amiről te írtál. Ha a megfelelő részt tovább olvasod, akkor láthatod, hogyvan egy másik okozása is (ami egyébként több drágakőnél is előfordul), és ez utóbbi okozás azt eredményezi, hogy az okozásnál (a kő E-nél) nem erősebb mentálmágiát alkalmazhatunk a démonok ellen. Tehát nem csak az egy parancsos változat, hanem a teljes mentálmágia.

Mindazonáltal nem árt ezt is értelmezni és fenntartásokkal kezelni. Mégpedig: Szerintem nem lehetséges ekkor sem a mentálbélyegek alkalmazása, mivel az alexandrit jelentősége, hogy kiegyenlíti az emberi elméhez értő varázsló és az ettől különböző démoni elme közötti szakadékot. Ha viszont rárajzolnám a varázsjelet, akkor az az emberi elméhez használt jel lenne, és alkalmazása során nem állna fent az alexandrit hatása.

Bár, lehetne nekromantáknak valami alexandrittartalmú (igen drága) festékkel rajzolni a jelet, így esetleg... de ez már szigorúan házi jellegű.

Ha szó szerint értelmezzük, a szabályt, akkor ugye az azt írja, hogy mindenféle mentálmágiát használhatunk ilyenkor. Bár, ha szó szerint értelmezzük a szabályt, akkor bizony a bélyegek erősítése végtelennek számít, ami viszont nagyobb, mint a kő okozásánál NAGYOBB, tehát nem hozható létre.

Én nem engedném.

Vénusz,

A gólemek valóban a méretükkel egyre erősebbek lesznek. A Bestiáriumban nincs is harcértékük az alapleírásnál, hanem találsz ott egy táblázatot, amiben benne van fél lábnyi magastól egészen 4 lábnyi gólem harcértékei... És még a különböző anyagok jelentette módosítókat is megtalálod.

Azt jeveslom, ha gólemetkészülsz alkalmazni, akkor alaposan nézd meg a többi információt is, mert gólemet nem alkothat akárki!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Frosty,

az alexandrik kétféle okozás variánsát az 1TK397-oldalán találod. :)

Szerintem, ezen a mentálbélyeges dolgon is el lehet éppen gondolkozni, ahogy fentebb írtam, pl. keverjünk alexandrit pont a festékbe, amivel a jelet felrajzolják, és mondjuk az erősítése ne lehessen nagyobb, mint a kőporé... bár a kőnek is a szerkezete számítana, ami ugye erősen megbomlik, ha porrá töröm... :lol: Bár valami nekromanta kiagyalhatja, hogyan is legyen, de ez már - mint mondottam is - nagyon házi jellegű. (bár sütiből is az a legfinomabb! :lol:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Lehet, hogy van abban valami, amit mondassz. Bár szerintem mindenképpen lesz valami negatív hatása a kő összetörésének, lehet, hogy kevesebb lesz majd a karát, azaz nem tud majd olyan erős felruházást befogadni.

Viszont egy felruházott kő összetörése szerintem véget vet a mágikus tulajdonságának. Már ha sikerül egy mágikussá tett követ összetörni. Erről mit gondoltok?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A drágakőmágiával való felruházása elég kényes téma volt sokáig nekem is, aztán arra jutottam, hogy ez egy különleges dolog, minden egyébtől eltér. Eltér a mágikus tárgykészítéstől és a rúnamágiától is. Drágakőmágia egész egyszerűen. Ha egy mágikus drágakövet összetörsz -egyébként megjegyzem, nem sok ilyenre lehet példa, mert aki birtokába jut egy ilyennek, az valószínűleg tudni fogja, hogy az mágikus- a mágia elszáll belőle, és ezt valamilyen téren megsínyli mindenki, aki a közelében volt. Elsődlegesen szerintem a manahálót bontja azzal, hogy a kötött mana-pontokat felszabadítja, ezzel a manaháló sűrűsödését előidézve, amit éppúgy észre lehet venni, mint a megritkulást -akár hatalomszavak esetén-. Továbbá szerintem a belezárt manapontoktól függően, és az összetöréstől függően (rávágni egy mágikus fegyverrel -mert ugye szimpla fegyvertől nem fog összetörni- avagy mágiával megsemmisíteni) szerintem manarobbanást is előidézhet, a fizikális összetörés (értsd. fegyverrel) esetén. Nem túl erőset, de mivel a mágikus energiák hamar szabadulnak ki, és nem destruktálásról van szó, hanem egész egyszerűen a mana 'szabadon engedése'-'ről , valamilyen szinten robbanást fog előidézni, bár ez esetben ugye a manahálót egy pozitív, hozzáadó hatás éri. Én belezárt 8Mp-onként adok k10es mágikus sebzést, amely nem tűzsebzés, egész egyszerűen mágikus, gyakorlatilag fizikai téren semmilyen tulajdonsággal nem bíró sebzés. Egyszerűen olyan erőket szabadít fel -,ki-, amelyek már károsítják az Elsődleges Anyagi Sík dolgait. És hogy miért k10? Nos, azért, mert így sokkal nagyobb a szerencse-faktor, hiszen azon is múlik, merre 'távozik' a mana...

Egyebet nem tudok elmondani, kérem kapcsolja ki :)

Szerintem nem működik összetörve, elszáll minden, ha nem lenne világos :)

OFF: Remélem érthető volt, és sry ha túlontúl belemelegedtem, de késő van, és fáradt vagyok :D

Byebye

CS

Link a hozzászóláshoz

Mágikussá tett követ összetörni ENYHÉN nehéz. Ha sikerülne, akkor pedig sokra nem lehet használni, max,. tudományos áttörésnek az épület falába, mert ugye a nyers energia kiszabadulása ált. robbanással jár, de min. más negatív következményekkel.

Amire necro gondol az meglehet egyfajta komponens alapú mágia, amiben a dráőgakő jelentős segítséget nyújt (akár fele Mp, ha olyan az adott mágia). Erre gondoltál?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...