Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc kasztod?


Antail

Melyik a kedvenc kasztod?  

27 szavazat

  1. 1. Melyik a kedvenc kasztod?

    • Harcos
    • Gladiátor
    • Fejvadász
    • Lovag
    • Tolvaj
    • Bárd
    • Harcművész
    • Kardművész
      0
    • Pap
    • Paplovag
    • Boszorkány
      0
    • Boszorkánymester
    • Tűzvarázsló
    • Varázsló
    • Egyéb - Leírom hozzászólásban


Recommended Posts

Üdv!

Nem értek egyet, Shikaka.

Arra akartam rávilágítani, hogy ez a fekete-mágia dolog sokkal magasabb szintű dolog, mint a manaszerzés, a manaháló, meg a varázslás hogyanja-mikéntja.

Abban viszont igazad van, hogy mindenki úgy mesél, ahogy akar.

Ennek ellenére nem tudom elfogadni azt, hogy a paok mentesek lenének a fekete-mágia szabályai alól, mert nem látom az okát. Az, hogy másképpen varázsolnak, szerintem nem lényeg itt, mivel ez mindenkire vonatkoztatható, nem csak arra, aki így vagy úgy varázsol.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Ennek ellenére nem tudom elfogadni azt, hogy a paok mentesek lenének a fekete-mágia szabályai alól, mert nem látom az okát. Az, hogy másképpen varázsolnak, szerintem nem lényeg itt, mivel ez mindenkire vonatkoztatható, nem csak arra, aki így vagy úgy varázsol.

Utánanéztem, igazad van!

A papi varázslatoknál le van írva, hogy fekete mágia-e vagy sem.

Nem nyálaztam végig az egész könyvet, de kettőt találtam (valami vérmágia, meg a lélekáldozat volt), ahol le volt írva a fekete mágia.

Szóval a papoknál konkretizálva van a dolog, ahol oda van írva az az, ahol nincs az nem. Egyébként nem lehet több, mint 10 ilyen varázslat (ha nem számítjuk a házi-barkács mozgalom keretében megjelent spelleket)

Bocs, hogy akadékoskodtam MG!

(egyébként ettől függetlenül tartom, hogy a papok varázslására nem szerencsés ráhúzni a mágia szabályait. Fekete mágia kivétel akkor, de úgy általában azért más rendszer a kettő)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Örülök, ha megvan, én is emlékeztem ilyenre, de álmos voltam, és nem találtam egyet sem... :)

Szóval a papoknál konkretizálva van a dolog, ahol oda van írva az az, ahol nincs az nem.
Ez így szerintem nem igaz. A fekete mágia meghatározásának CSAK egyik pontja az, hogy "ahova oda van írva". Emellett még több is lehet. Alapvetően a KM dönt, és szerintem a pontokban elég jól meghatározható szempontokat kap ehez.
Bocs, hogy akadékoskodtam MG!
Szerintem nem kell bocsánatot kérned, mert csupán vitáztunk, ez még nem baj. Plána, ha valaki képes beismerni, ha nincs igaza. Mindenki tévedhet, én is szoktam, többször is, mint szeretném...
hogy a papok varázslására nem szerencsés ráhúzni a mágia szabályait.
Ebben egyet értek, a papi mágia más, bár azt hiszem, a legszerencsésebb azt mondanunk, hogy Ezt vagy AZt a szabályt, mivel a többi mágiaformának is vannak egyedig tulajdonságai, nem is tudom, van-e olyan szabály, ami mindere kiváétel nékül igaz. Thát szerintem senki nem akar ráhúzni egyenszabályokat a mágiára, vannak bizonyos dolgok, amik erre vagy arra, vagy néhányra vonatkoznak, másokra meg nem. Szerintem minen ilyen szabályt egyedinek kellene vizsgálnunk. Talábn a fekete mágia kérdése az egyetlen, ami minddre igaz, mivel az nem a mágiatípus sajátosságainak következménye.
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Semmi gond, bár nekem személy szerint nem tetszik, hogy beszél valaki, csak azt nem tudja, hogy mit. Itt írunk, van idő utánanézni. Ha meg nem tudom - vagy ne adj Ranagol, lusta vagyok, akkor ne akarjak okos lenni, és adatokat közölni, főleg, ha egyébként valószínűleg mindenki tudja. (ettől még nem baj, csak ugye nem ez volt a kérdés... tehát ha arra válaszolsz, megspórolhattad volna a tévedést)

Õszintén szólva kezdem unni, hogy okoskodok, de "most nem emlékszem erre, megnézné valaki?" meg "nincs is meg a könyvem, de persze jobban tudom, mi van benne, és leugatom azt, aki éppen idéz belőle"...

Név nélkül és nem megbántási, csak elgondolkodtatási szándékkal. Persze ettől még lehet tévedni... emberi dolog.

:)

Link a hozzászóláshoz

Hááát a tűzvarázslo manapontja bőven elég! :D Még sok is néha :DAlacsony szinten meg vannak olyan harcértékei h nyugodtan menjen ő is bunyozni :) Sőt késöbb is főleg a pusztító tűz utját járóknak!

Ej én nem értelek MG most, mert 6 helyett 5 öt írt? én spec átsiklottam a szám felett de sikerült megértenem a lényeget amit akart...

A másik meg h sztem az sem szép ha vki neten közzétesz egy kasztot és olyan rendszerben teszi ezt ami max homemade! Mert én sehol nem láttam olyat! Szóval talán az nagyobb tárgyi tévedésnek tünik nekem! Szálka/Gerenda effektus!

Bocs csak megakadt a szemem az előzökön!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kele feltett egy kérdést a tolvajjal kapcsolatban, a pap topicban, de ehelyütt szeretném megválaszolni.

A kérdés, hogy mért a tolvajok a legjobb tőrvetők, mikor egy harcosból, vagy egy fejvadászból sokkal hatékonyabb lenne.

Nos a véleményem:

-a tolvaj megkapja a fegyverdobás Mf-ot 5. szinten ami azért nem rossz, tekintve, hogy 40 kp

-másik, hogy bár nem a legjobbak a harcértékei, ő a legjobb lesvető ami azért igencsak megdob egy támadó tobást (meglepi +30, hátulról +10)

Hirtelen ez minden amit feltudok hozni érvnek, ha valakinek van még, várjuk!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A lesből való támadásban igazad van. Viszont nézhetjük akár onnan is, hogy akár egy 2. szintű harcos is megszerezheti a mf-ú dobást. Véleményem szerint a tolvaj esetében a dobást külön ki lehetett volna emelni, pl. dobás esetén +10TÉ (és CSAK dobásnál). Azon kívül játéktechnikailag sokszor nehéz lesből dobni, azt pedig már ne is említsük, hogy mennyivel jobban jár a kaszt, ha vesz egy kis nyílpuskát (és megtanulja kezelni).

Nekem ez a bajom. Tudom, hogy a plusz támadó nagyon megtápolná a kasztot (ha azt nézzük elég táp ez így is, mert olyat tud, amiktet más alig-lásd százalékosok), viszont így elkülönülne a töbitől, és én is dobálnék, nem pedig lövöldöznék a nyílpuskával. Ezzel jobban lehetne azt követni, amit minden leírás és regény követ.

Link a hozzászóláshoz

A feeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeling és az olcsóság miatt??? mi a drágább egy tőr vagy pedig egy nyílpuska és akkor még veszőket nem is vettünk :D a másik meg az hogy törrel a kezedben könyebb lopakodni mint mondjuk egy nyílpuskával. Könyebben kezelhető, és amúgy is belharcban is használható ha már a tolvaj kap mf-et első szinten :) szóval a tolvaj jó mindenben, amolyan túlélő karakter aki csak boldogulni akar a maga egyszerű módján.

Link a hozzászóláshoz

1. a tolvaj az nem a legjobb tőrvető. A harcos, fejvadász jobb.

2. vannak a dobótőrnek 'egyéb' előnyei a számszeríjjal szemben

- nem zörög lopakodás közben (ha a nyílpuska a hátadon van akárminek nekiütheted)

- nem kell bele lőszer

- nem kell extra módon kezelni (mint a számszeríj húrját kenegetni)

- könnyebb

- könnyebb rejteni

- játéktechnika: nem kell fejleszteni a CÉ-t 8)

Nemtom hogy hivatalos szabály-e, de én meg szoktam adni az íjász szabályt dobófegyverekre...

Link a hozzászóláshoz
1. a tolvaj az nem a legjobb tőrvető. A harcos, fejvadász jobb.

2. vannak a dobótőrnek 'egyéb' előnyei a számszeríjjal szemben

- nem zörög lopakodás közben (ha a nyílpuska a hátadon van akárminek nekiütheted)

- nem kell bele lőszer

- nem kell extra módon kezelni (mint a számszeríj húrját kenegetni)

- könnyebb

- könnyebb rejteni

- játéktechnika: nem kell fejleszteni a CÉ-t 8)

Nemtom hogy hivatalos szabály-e, de én meg szoktam adni az íjász szabályt dobófegyverekre...

Csak mesterfokú képzettség esetén jár az íjász szabály :P

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Shikaka, igen hivatalos (Mf esetén), de zseni vagy! :lol:

Szerintem senki nem mondja, hogy "Márpedig a tolvajok a legjobb tőrvetők!" és kész.

CSAK sokszor szerepelnek tőrvetőként, sok regényben azok. DE bármelyik kaszt lehet olyan, meg jobb is, ha a képzettségei, Hm-jei megvannak.

Tehát mondhatnánk azt - mivel a tőrt Té-vel kell dobni - hogy az a legjobb tőrvető kaszt, amelyik a legtöbb szabat felhasználású (azaz akár Té-re is rakható) Hm-ek kapja. Egészen egyszerűen azért, mert jobb lesz tőrrel a té-je, tehát jobban dob.

Másik ok lehet, hogy amit sokat használsz, jobban gyakorlod, jobb leszel vele. A tolvajok sokat tőrözhetnek, nem illik hozzájuk a pallossal rohamozás, jgy fejlődhetnek Mf-ra, ez megint előny.

De mondom, eredendően, vagy csak mert tolvaj, még nem jobb tőrvető, mint más. Képzettség, Hm számít. Legfeljebb mondják, mivel illik hozzájuk. pl. lehet, hogy 100 tolvajból 75 remek tőrvető, míg 100 harcosból csak 20 az. Akkor most jobbak a tolvajok? statisztikailag. De csak azért, mert az a 80 harcos nem tőrrel hadakozik, nem érdekli őket. :)

Link a hozzászóláshoz

1. Az árakat tényleg nem hasonlítottam össze, öreg hiba volt :)

2. Én csak tényleg azt olvastam mindenütt, hogy "jött a tolvaj, és bele vágta a maradék 2 dobótőrét". Gondoltam, ha ennyit dobálnak, akkor ezt jobba is tanulják, mint az egyéb kaszt, akkor pedig mért ne lennének jobbak? (talán egy speciális tolvaj-tőr megoldás lenne, mint a ramiéra, meg a fejvadászkard)

3. Teljesen igazatok van mindenben :D

Szóval erről ennyit, elfogadom úgy ahogy van, és majd megoldom valahogy :)

UI: A 2. pont beli zárójeles részt nem kell komolyan venni, csak egy megjegyzés volt :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mindamellett, hogy az eddigi érvek mindegyike helytálló, megpróbálok egy kicsit globálisabban szemlélődni.

Valószínűnek tartom, hogy a tőr leginkább az a fegyver, amely egy tolvajnak kedvence lesz. Más kasztok alapvetően nem fognak specializálódni a tőrre; azért választják mert egyszerű, de nem mélyednek el a használatában (mint a varázsló), a harcosoknak a különböző kardok jönnek be, a mágiahasználók mentalitástól függően, vagy kulturális okokból szintén inkább komolyabb fegyverekkel foglalkoznak; TV lángkard, papok buzogányok, kardok, stb...

Leginkább még a boszorkányok használják hasonló okokból, mint egy tolvaj, de messze nem fognak általában elmélyedni a használatában, inkább a mágiájukra koncentrálnak. A BM is hasonló cipőben jár, bár nekik jellemzően akad néhány kiegészítő képzettségük, amely a tőr használatát erősíti (hátbaszúrás, lopakodás, stb.), valamint "áldozótőrként" is használhatják, így itt már felmerül a tőr komolyabb szerepe. Ennek ellenére nem hiszem, hogy komolyabban esélyes lenne a távolsági fegyverként való használata (szerintem ezt jellemzően mágiával oldják meg).

Komolyabba esélyes még általánosságban két "kaszt" a tőr esetében, az egyik a fejvadász, mely esetben nem jellemző azért, hogy Mf-ra fejlessze a közelharci képzettségét a tőrre vonatkozóan, de felmerülhet annak Mf dobása. HA belegondolunk néhány "házi", vagy hivatalos kráni kiegészítőre, az inkább tolvaj mentalitású "alkasztjaik" azok, akik ilyen irányú képzettségekkel rendelkeznek.

A másik a matróz hivatás (eért volt "" jelben a kaszt) jeles képviselői (Rejtő után szabadon) akiknek a tőrök különböző változatai komoly alternatívát jelentenek (akár tolvaj, akár harcos kasztból alkotja meg a JK), hiszen esetükben több előnnyel is jár a tőr. szerintem egy kocsmai verekedésben még éppen belefér kategória, egy imbolygó hajóü fedélzetén is alternatíva lehet, illetve több hétköznapi felhasználásai is esélyes esetükben.

Visszatérve a tolvajhoz, szerintem egy harciasabb, vagy orvgyilkos mentalitású karakter esetében komoly szintre fejleszthetőek a tőrrel kapcsolatos képzettségek: fegyverhasználat Mf, tőrdobás Mf, kétkezes harc Mf dobásra és fegyverhasználatra, belharc Mf, kiegészítő támadás MF, rejtett fegyver használata, mérgezés szempontból is "gazdaságos" a tőr mérete, hiszen nem kell annyi méreg rá, hátbaszúrás esetén ideális szerintem is. Meg persze minden amit már leírtatok.

A fentiekben vázolt apróságok jellemzően általánosítások, ezért természetesen előfordulnak olyan esetek, hogy egy fejvadász jobb a tőrrel, mint egy tolvaj stb... Egyszer nekem is volt egy fejvadászom, fegyverdobás MF és kétkezesharc Mf tőrdobásra, egész aranyos volt a körönként 4 célzó dobás + íjjász szabály tőrökkel, igaz a "fejvadász-fegyverrel" cserébe nem volt olyan jó, mint lehetett volna.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Én is egyet értek az Sylvanussal.

Csak egy kis apróságot fűznék hozzá. A tőrt ne keverjük a dobótőrrel!!!

Külön-külön tényleg MF-ra fejleszti (fejlesztheti) a fegyverek használatát (egyikre a dobás, másikra a használat), viszont szerintem ennek fegyvernek kell lennie, nem lehet a másik helyett használni. A dobótőrrel nem lehet vívni. A sima tőr igaz, hogy el lehet dobni, viszont ha eldobta, akkor mivel harcol tovább. Azt pedg kétlem, hogy 6-8 sima tőr legyen nála...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem volt szándékom keverni a tőrt a dobótőrrel, természetesen 2 külön képzettség a dobótőr dobás és a tőrhasználat, ráadásul két külön fegyvertípusra vonatkoztatva. Ugyanez áll a kétkezes harc esetében is.

A karakter 8 dobótőrrel rendelkezett.

MG: Valóban elírtam, támadó dobást kellett tenni, plusz járt az íjász szabály.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Bonyolítható a kérdés tovább, ugyanis lehetőség van megtanulni vívni a dobótőrrel, és dobni az egyszerű tőrt, és a kétfokú szabályrendszer még csak levonásokat sem ad hozzá.

Az ötfokú képzettségrendszeben létezik - nagyon helyesen a fegyverdobás rokon és idegen fegyverrel is - meg lehet egy pallost is tanulni dobni, csak vért izzad vele a karakter...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Valóban lehet bonyolítani, de szerintem nem érdemes, hiszen mindenképpen külön kell megtanulni dobni és harcolni az adott fegyverrel/fegyverekkel, valamint a kétkezes harc is külön képzettség dobásra és használatra.

De a legfőbb indok, hogy kialakításuk tekintetében a dobótőrök leginkább támadásra/dobásra alkalmasabbak, helytakarékosabbak nagyobb számban is (nem kell keresztvas, komolyabban kiképzett markolat), ellentétben a tőrökkel, amelyekkel kicsit jobban lehet védekezni is, de szerintem nehezebb nagyobb mennyiségben (pont a keresztvas miatt) tárolni és kényelmesen használni.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...