Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc kasztod?


Antail

Melyik a kedvenc kasztod?  

27 szavazat

  1. 1. Melyik a kedvenc kasztod?

    • Harcos
    • Gladiátor
    • Fejvadász
    • Lovag
    • Tolvaj
    • Bárd
    • Harcművész
    • Kardművész
      0
    • Pap
    • Paplovag
    • Boszorkány
      0
    • Boszorkánymester
    • Tűzvarázsló
    • Varázsló
    • Egyéb - Leírom hozzászólásban


Recommended Posts

A sámán és a nekromanta hasonló e? Hát igen mindkett? "túlvilági lényekkel" foglalkozik ez igaz .... A mentalitásuk viszont teljesen eltér?.... Gem az el?bbi témához csak annyit, hogy sajna az ellenfeled ritkán kiismerhet?, mert addig nem tart egy küzdelem. De ha ki is ismered, akkor sem mindíg van id?d felvenni a megfelel? amulettet, vagy meginni a véd?italt stb.... A találékonyság egyetlen ellenszere a te találékonyságod, ezzel egyetértek. Ja és annyit még hogy én azé nem 90% ot adnék a t?zvarázsló nyerési esélyeire...... Az kissé irrreális, pláne ha saját területén van a sámán......

Link a hozzászóláshoz

Best of kasztok: Fejvadász, Arel-pap, T?zvarázsló, Fagyivarázsló, Bárd. Ezek nagyon jól ki vannak dolgozva és iszonyatosan jó velük játszani. Ezek közül is a Fejvadászt hangsúlyoznám ki. :twisted:

A vak szerzetes nem semmi. Nagyon egyedi bizotsan nagyon élvezetes vele a játék. :roll: :wink: Mennyire szeretted meg a karaktert? Csak úgy kérdezem. :oops:

Link a hozzászóláshoz

@huszár: Nekem aztán tetszene, de nagyon, egy csomó id?t megspórolnák, és sok furcsa helyzetet csinálhatok vele... tényleg, csinálok egy n?i zombit és elcsábítom vele a többi NJK-JK szerepl?t aztán azt csinálok az áldozattal amit akarok... Nagyon hatásos lehet :twisted:

Csak nincs szivem itthagyni a fejvadászt... nagyon szeretek harcolni vele. :(

ááá, maradok a fejvadásznál és a t?zvarinál. Max kipróbálom a sásmánt, meg a bm-et stb-t. :roll:

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A fejvadász azért t?nik jól kidolgozottnak, mert a darkosabb könyvekben mindíg felt?nik egy-egy és érdekes adalékként szolgál a kasztleíráshoz. Ezért t?nik, pedig nincs jobban kidolgozva mint a tolvaj :( Ezzel azt akarom mondani, hogy igazán jól kidolgozott kaszt a MAGUS-ban nem nagyon akad. Emlékezzünk csak a t?zvarázsló Service Pack-ra a Második törvénykönyv egyik fejezeteként. Úgy vélem, hogy ott már tisztességesen elvégezték a kaszt által megkövetelt munkát. Erejét növelték, leírták a szervezeti felépítést - a renegátokkal együtt - és elég mozgásteret hagytak a játékosnak az egyedi karakter megalkotásához - a három ösvény. Ez egy tisztességes kaszt leírás - a hibáit most hagyjuk. Melyik másik kaszt rendelkezik ilyennel? A fejvadász - ha nem veszem a regényeket csak a szabálykönyvet - többet érdemelt volna másfél oldalnál, a lovag és a harcos egy-egy oldalnál. A Harcos legalább kapott egy teljesen független kiadványt, de a többi. Még a varázsló is kidolgozattlan. A Sámán ötletes kaszt, de érzésem szerint túl kötött, hogy JK legyen. NJK-ként számtalanszor felt?nt mára meséimben. Szeretem :)

Na már megint túl sokat beszélek... Bocs.

Uff, én beszéltem

U.i.: Ez persze 100%-ban egyéni vélemény és nem akartam megsérteni senkit sem. Nem beszéltem továbbá a csapatok egyénileg kidolgozott háttereir?l sem. Ez egyébként is változó.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem ebben nincs semmi sért?. Igazad van ezek a tények... :D Már az els? játékunk alkalmával felvet?dött a kérdés, és hogyan tovább (csak ETK semmi több). Mert pl az etk alapján nem lehet egykönnyen MAGUS-t játszani. Bele kell jönni v. elmászkálni a neten, sok-sok kieg után. Mert a Fejvadászt se dolgozták ki az alkotók eléggé, csak megjelent hozzá egy csomó más írás is ami aztán néhányaknak bekavart, néhányaknak plusszt nyújtott és így jobb lett a játék. :wink:

Nekünk a Titkos Fóliáns van meg... igazad van abban tényleg jobban és részletesebben leírják, milyen is egy t?zvari. A többi kasztot is így kellett volna.

Link a hozzászóláshoz

el?ször is, kérek mindenkit, hogy tartózkodjon az egysoros beírásoktól, f?leg az olyanoktól mint a szerintem is, igen én is így gondolom, stb stb..... Azt hiszem ezt már elmondtuk egy párszor....

Másrészr?l: Miért is lóg ki a t?zvari a sorból? Szerintem nincs is annál jobb dolog mint amikor az általad keltett házt?z közepén álva, szinte kifogyhatatlan manával álsz, és úgy írtod az ellent ahogy senki sem, még a 11x támadó slan mester sem :) Szerintem inkább Ynev lakosai közül lógna ki, de csak egy picit, mert eléggé maguk közé tömörítik a azokat az embereket akiknek az viselkedésénél széls?ségesebbet nem sok helyen lehet találni. De ezen kívül semmilyen területen nem látok bennük kivetnivalót, bár tény és való hogy kidolgozásuk minden lett csak tökéletes nem.... A gladiátorok pedig szerintem minden fantasyban megvannak, mintahogy a valós életben is megvoltak, így ismét nem érzem miért lennének kilógva abból a bizonyos sorból. A fejvadászokról b?vebben a rúnákban láttam, ott a Kráni fejvadászt olvastam kidolgozva, ami szerintem minden lett csak nem jó, de ett?l függetlenül használjuk.... :)

Link a hozzászóláshoz

bálint: most épp gladiátorral mászkálok, vagyis jtszom, érdekenek érdekes, de nem kiemelked?...a t?zvarinak baromi kevés a manája, de ahogy hallottam, ezzel kapcsolatban épp most türténnek(tek) váltiozások, változtatások... :D, de err?l kérdezzétek meg thappssyt, mer ? volt szinte végig t?zvarival... :D ...

necro: elmagyaráznád, h mér nem szereted annyira a harc, és kard m?vöt??ja gladok mindig is voltak, és akár hiszitek, akár nem most is vannak...

Link a hozzászóláshoz

Nekem Mazsinó azt mondta, hogy egy t?zvarázsló szintenként 12 manát kap, viszont akkor nem használhatja a mnakinyeréseket a t?zb?l.

Vagy 6 mana, és akkor használhatja.

Szal én T?zvarival voltam, elég kellemes, a csatából 8 fp sérüléssel jutottam ki, de csak azért, mert nekilöktek a falnak. Jahh, és a csatában megvakítottam az ellent, Pár tucat orkot meg felgyújtottam... Szal jó a t?zvari, f?leg magas szintem, amikor már nyomhatod a varázslatokat ezerrel!!!

Üdv; Thapsshy

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

De mit csinál a t?zvari, ha hátbaszúrja egy tolvaj? Akkor már nem sokat :) És mit csinál a t?zvari egy lávagólemmel szemben? Nem sokat. És mit csinál a t?zvari egy Mentalistával szemben? Bólogat a parancsaira. És mit csinál egy boszorkány ellen? Bólogat a parancsaira. És mit csinál a pyarroni törvényszék ellen, amikor tüzvészben elpusztított egy várost és "el?állították" "kihalgatásra"? Nem sokat. És mit csinál a tenger közepén egy gályán, amikor kalózok támadnak? Nem sokat.

Ezeket azért ítam le, mert minden egyes példa "megtörtént esemény" és nem nagyon élték túl a helyzetet. A tüzvari is halandó és tényleg öröm megúszni egy-egy ilyen szituációt vele :)

U.i.: És akkor 12 óra alatt lesz max mp-n?

Uff, én beszéltem

Link a hozzászóláshoz

Drága Huszárom :) Ki mondta hogy én nem szeretem a harcm?vészeket? Én csak azt írtam hogy még az se tudna akkora pusztítást véghezvinni, mint az a t?zvarázsló akir?l írtam abban a helyzetben.

Gem: Az biztos hogy durva varázsllatokat említessz, ett?l függetlenül azt mondom hogy helyzetfügg? melyik kaszt a jobb. Ha lett volna a környéken valami felgyújtható, akkor a t?zvari sem ennyit tett volna az orkokkal, hanem még a környékbeli falvak is felégtek volna..... A sámánod meg mit tesz ha nincs a saját területén ? :P

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...