Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc kasztod?

Antail

Melyik a kedvenc kasztod?  

27 szavazat

1. 1. Melyik a kedvenc kasztod?

• Harcos
    • Gladiátor
    • Fejvadász
    • Lovag
    • Tolvaj
    • Bárd
    • Harcművész
    • Kardművész
      0
    • Pap
    • Paplovag
    • Boszorkány
      0
    • Boszorkánymester
    • Tűzvarázsló
    • Varázsló
    • Egyéb - Leírom hozzászólásban

Recommended Posts

SpARTaS:

csatamágus: jórészt olyan varázslatokat használ, amik egy csata közben azért elég jól m?ködnek. Nem azt mondom, hogy teljesen, de azért el kell ismerned, hogy egy csata forgatagában ? van leginkább otthon a varázshasználók között, és meg tud tisztítani maga körül egy terület, amir?l nagy valószínüség szerint a barát is el fog t?nni. De ugye szerelemben és háborúban minden megengedett. :D

Szerintem a mana pont nagyon kevés volt. Gondolj csak bele, egy varázslatba beleölheted az összes manád, hogy el tudj pusztítani az ellenfeled, így meg azért van esélye több ellenfél ellen is.

Csak jobban ki kéne dolgozni a varázslatait, én most ennek álltam neki. 5leteket szívesen fogadok. El?ször a meglév? varázslatokat nézem át, és rendezem bele a t?zvarázslók 3 útjába.

Utána alkotok varázslatokat, amib?l hiány van, és kidobom azokat, amik teljesen feleslegesek. pl.: id?zített lángteremtés/t?zteremtés. Mondja meg nekem valaki. Használta nálatok bárki is ezt a két varázslatot?

Ennyit akartam.

Üdv; Thapsshy

Link a hozzászóláshoz

Egyszer használtam, de a többi varázslat miatt szinte nem is kellenek, talán egy menekülés alaklmával az üldöz?kre lobbanthatod a házat, de nem tartom annyira lényegesnek... szal, kihagyhatod. :D

Nincs meg az MásodikTK, de tudtommal a t?zvari a többi szinten csak manát és nagyon kevés kp-t kap, tehát jól jön a többlet mana, de ez így elveszi a játék izgalmát, hisz így már els? szintren is nagyon nagyot tud pusztítani. Soknak találom. Számomra a t?zvari, úgy jó ahogy van. Ez persze csak az én szerény véleményem... ...persze a modulba biztosan jól jött... :roll: :lol:

Link a hozzászóláshoz

bálint el se tod képzelni milyen jól jött... én ott voltam... engem vonszolt ki véres rongyként... én már csak tudom... tudjátok mekkora mázli az a morális szabály...??? kérdezhetitek antailt is... ? is ismeri :twisted: :D:D ... visszatérve elég durva az a 12mp/tsz... de 6tal semmit se tud gyakorlatilag kezdeni... gondolj bele van olyan vari ami alapból 6mp, és szebzése szinte semmi,csak egy rendesebb er?sitéssel, ami mondanos se kell, h E-nként 6Mp... :D:D erre nem nagyon tok mit csinálni... egy 4 szint? t?zvari - a régi rendszer szerint - nem nagyon tid mit kezdeni az ismeretevel, csak világitani... mi az a 24mana...gyakorlatilag semmi... havermmal játszottam, és a töke ki volt a mana hiánytól... igy azért már játszhatóbb.... szvsz

Link a hozzászóláshoz

Igazat adok neked... (kipróbáltuk) ...és így tényleg jobban tetszett mindenkinek, igaz soknak t?nik, de tényleg csak nagyon magas szinten lesz elég manája és azt kivárni hááát. :roll: Még mindig kételkedem a mana miatt, soknak t?nik, de tényleg semmi, csakhát ez ugye a megszokás... nem tudok erre komolyat válaszolni. :lol:

Link a hozzászóláshoz

Bálint:

ha kevés a mana, azt lehetne másik módszerrel is orvosolni. Mondjuk, a varázslatok manaköltségét kéne csökkenteni.

Ott van ugye, egy 95 mp-s t?zvihar, ami ugye, alapból, a 16. szitnen válik elérhet?vé, és szerintem nem sok varázsló akad, kivéve az ordani rend vezet?it, akik ezt létre tudnák hozni.

Monduk tény, hogy nem jó, ilyen hatalmat adni egy 8. szint? kezébe, ezért lehet, hogy nem magát a t?zvarázslót kéne megreformálni, hanem a varázslatait. De amíg nincs jobb, szerintem nyer?bb a 12 mana/szint.

Én most akarok nekikezdeni a reformanak, mint már említettem. Akinek esetleg van egy köteg jó t?zvarázslata, az elküldhetné nekem. Köszönöm.

Üdv; Thapsshy

Link a hozzászóláshoz

Nos, örülök, hogy a Gánti mesélésem kapcsán elindult ez a téma!

Akkor a válaszok:

Crowstone:

Bizonyára ez is egy ötlet, de azzal tisztában kell lenni a játékosnak a mesélés erre terjed? részleteivel. Ha emlékeznek a srácok mi történt akkor ?k is elmondhatják. A küzd? felek tagjai fanatizálva vannak a küzdelemre, rendkívül elszántak, jól képzettek és sámánjaik ill. papjaik még tömeges harci bátorságot varázsolnak katonáikra, akik ezekt?l annyira elvakultak, hogy még szegény JK-inket is megtámadják minden felszólitás ellenére! Ezért nem igen hiszem, hogy a varázslat szegmensek alatt érvényre tudja juttatni hatását. Egy kör alatt 20-25 métert tesznek meg a csapatok.

------------------------------------------------------------

Spartas:

Véleményem szerint ha az ET-ben leirt kasztok közül csatamágushoz hasonlót kellene keresni, akkor minden bizonnyal a t?zvarázslót lehetne megjelölni els?ként. Sajnos ez a kaszt a kezdetekkor nem kapott annyi figyelmet mint az agyon játszott kasztok! Ha megnézed a képesség dobások adta értéket, akkor abból látszik ez a legkissebb középértékkel rendelkez? kaszt! Nekem volt alkalmam sokat tesztelni a kasztot és folyamatosan egy hatalom amulett használata lett a játék vége. Ehhez vesszük még az Ordani rend, alapvet? rend jellemét és a 6 órás feltöltödési id?t akkor arra jutunk, nincs probléma a sok mana pontal szintenként!

Bálint:

Igen, a kp/szint is alacsony ennél a kasztnál. S?t az alapból kapott képzettségek is kevesek. Én azt mondom játszatok vele és meglátjátok nem sok a 12Mp/tsz.! De ha gondoljátok a 10 is jó lehet mint a varázslóknál! Igazából tesztelni kell!

@huszár:

Thapssy a mágiája ellenére nagyot alakított! A mostanában eme modulban játszó játékosok közül a legjobb volt!

Thapssy:

Szerinted melyiket egyszer?bb, átirni az összes varázslatott vagy egyetlen számot megkétszerezni?

Amugy a t?zvarázsló jelleméb?l (REND) következ?en, másodlagos következményekre is gondol. Ezért nem hiszem, hogy magassabb szinten is t?zviharokkal dobálózna! :wink:

Mazsinó

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A t?zvarázsló dolgában nem értünk egyet. Ez olyan, mintha egy Ellena papn?t lek...váznál. Azt akarom mondani, hogy ezek mögött az emberek mögött egy olyan szervezet, egy olyan ideológia van, ami _kizárja_, hogy egyszer? csatamágus legyen. ?k ___büszkék___ a tudományukra. Büszkék, hiszen még a pyarroni fehér páholy is bután néz néhány varázslatuk láttán. Ezt a büszkeséget pedig ki kell játszani. Ez nem azt jelenti, hogy nekimegyek a s?r?jének és felgyújtok mindenkit! Csak én látom így? Csak én gondolom, hogy egy mágiahasználó - mindegyik - túl büszke ahhoz, hogy hatalmát pazarolja? Mert akkor minek a harcosok? A másik fele a történetnek.

Link a hozzászóláshoz

Nem tudom, hogy a kasztnak kellen e valami extra amit megadhatnánk neki, pl több képzettség, vagy több tp, vagy a dobások kijavítása. :roll: Szerintem a kasztot meg kéne tárgyalni, hogy mi járjon és mi ne. A manapontokkal egyetértek, szóval ezzel nincs gond. Csak arra szeretnék választ kapni, hogy szerintetek a t?zvarázsló kapjon e valami er?sítést, hogy er?sebb legyen, vagy úgy jó ahogy van. Nos, nektek mi a véleményetek? :wink: :?:

Link a hozzászóláshoz

Spartas:

Ugy érzem engem félreértettél. Nem azt mondtam, hogy a t?zvarázsló egy csatamágus.

-------------------------------------------------------------------

Itt gondolkozok el azon, mit is jelent valójában a csatamágus. Ugy érzem sokan tévesen itéltük meg a dolgot, de amiatt mert éveken át félre vezettek minket. Egy csatamágus olyan varázslatokat ismer amelyek a hadsereg harci szellemét tömegesen növeli. Igy hát tévesen itéljük meg mikor a pusztító t?zvarázslót besoroljuk az elejére. Valóban, én is tévedtem. Talán a varázsló áll legközelebb a csatamágushoz. Talán. De én nem kívánok ezen témához most b?vebben hozzászólni, mert nem igazán mélyedtem bele ebbe a témába ezidáig.

Mazsinó

Link a hozzászóláshoz

Szerintem viszont a csatamágusnak a tömegre alkalmazható varázslatai vannak. A saját embereire mentális, az ellenfélre pedig természeti mágiák. A t?zvarázslót is cak azért mondtuk csatamágusnak, mert vannak olyan varázslatai, amivel bepusztíthat ez ellenség seregei között.

Ezért nem varázslók válnak csatamágusokká, hanem erre tanítják ?ket régóta.

Én egy csatamágust teljesvértben és pallossal is el tudok képzelni.

Link a hozzászóláshoz

A csatamágus szerintem is inkább az, aki az ellenfelet pusztítja. nem is kell a sajátokat segítenie, elég ha az ellenfelet rendesen megritkítja a csata el?tt.

Hunter, nem tudom, mért lennének magas er?sítés? varázslatai. Szitne mind1ik egyes E-s, csak akkora nagyobb, ha er?síted, ami álltalában még annyi mana, mint amennyi az alap. Néhány nagyobb varázslatnál van nagyobb-e... elég kellemetlen lenne, ha egy 1. szint? varázsló csak úgy destruktálna egy t?zvihart... :?

Üdv; Thapsshy

Link a hozzászóláshoz

Tegyük fel, hogy dupla manát kap szintenként, így sem tud olyan er?set varázsolni egy T?zvarázsló mint egy igazi Varázsló ugyanazon a szinten egy varázsló még mindig er?sebb, tehát nem kell akkora túlzásnak tartani az a 12 manát szintenként. Egy másik mágiahasználó ugyanannyi manából sokkal er?sebb (persze más jelleg?) mágiát használhat...

Link a hozzászóláshoz

háát ja. de azért gondold át, h egy 5.tsz? t?zvarinak van 60 Mp-ja, mig egy 5.tsz? varinak "csak" 50... de igaz amit irtál, h egy várzsló még igy is letudja nyomni... habár, nehezen, és csak csellel, de le tudja...

mondjuk meg van a hangulta annak, amikor a t?zvari jobb kezévb?l ömli a tüzes halál az orkok tümegeire egy katlanban, és a balkezében egy véres húscsoót tart...

Link a hozzászóláshoz

Remélem mielöbb a csatamágushoz érünk a lektorálással és akkor lesz sok pofára esés. :lol:

Mindkét harci fél beavatkozására képesnek kell lennie. Remélem lesz egy két ars magica-t olvasott ember is aki megirja majd a tapasztalatait.

Jól számolsz Bálint, a varázsló még igy is sokkal er?sebb. Sokan azt felejtik el, hogy a tüzvarázsló nem dobálódzik a mágiájával és büszke a tudására. Amikor semleges területen jár, még a rend ruháját is magán hordja, nem félve a felismerést?l és az igy szerzett ellenfelekr?l.

/A multkori mesében Thapssynál, véletlenül hasznára volt az öltözék és a fegyver letétele, különben másképp alakult volna./

Link a hozzászóláshoz

Nos én is hozzácsippantanék hozzá egy két dolgot....

Nos a csatamágus SZVSZ (ismétlem szerintem) nem az a valaki aki mindent és mindenkit letarol maga körül egy csatában, mert akkor nem sok értelme van, hanem az aki el?ször távolról pusttítja az ellent és ha mégis közel ér akkor egyik lehet?sége az hogy önmagát iszonytat véd?varázslatokkal felvértezve beáll gyilkolni, vagy másik esetben a saját seregével teszi ezt, harmadik esetben meg kimerülten lepihen :) Ebb?l látszik hogy azzal sem nagyon értek egyet amit Mazsi mondott, hogy a hadsereg harci szellemét tömegesen növeli, mert azt inkább a papok teszik... A másik dolog, hogy kipróbáltam 12 manával a t?zvarit, de szerintem brutális..... Szerintem ezt valahogy több részre kéne bontani. Lehetne mondjuk(még nem próbáltam ki) kb 8-10 manája + valamilyen t?zb?l kinye? módszer amit mindenki használhat, nem csak a jóságos utat járók. Ezenkívül szerintem köztük is van olyan aki sokkal inkább elmélyül a mágia tanulmányokban nekik lehetne mondjuk 10 manájuk, aki nem annyira de harcolni sem szeret annak a 8 és végül a harcosabb változat az eredeti felállás szerint viszont több hm-el kp-val... Nyilván a 10 mana mellé nem is jár annyi hm se mint eddig :) Hiszen ? "csak" varázsolni szeret.....

Link a hozzászóláshoz
Remélem mielöbb a csatamágushoz érünk a lektorálással és akkor lesz sok pofára esés. :lol:

Mindkét harci fél beavatkozására képesnek kell lennie. Remélem lesz egy két ars magica-t olvasott ember is aki megirja majd a tapasztalatait.

majd kipróbálom, mert elég gyakran játszok én ars magicat és én azt jobban szeretem ott a csatákat, mert az tényleg valóasbb és hihet?bb is....

Link a hozzászóláshoz

Én sokáig t?zvarázslóval mentem de azután átváltottam a F?nixre. Kb 1 éve nem játszottam t?zvarázslót. Múltkor megnéztem és majdnem elsírtam magamat... Azért, ha megnézitek ez a karakter a legcsövesebb: A képességdobások szörnyüek (2k6+6), képzettségeket nem is említve (szintenként nem kap semmit), Csak 6 manapontot kap szintenként... Nagyon gyenge az elején... A barátom szerint viszont neki van a leger?sebb támadómágiája az összes kaszt közül. A managyüjtési módszere sem olyan rossz de akkor is... Ha legalább több KP-t kapna vagy valami... :cry:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
  • Új...