Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc kasztod?


Antail

Melyik a kedvenc kasztod?  

27 szavazat

  1. 1. Melyik a kedvenc kasztod?

    • Harcos
    • Gladiátor
    • Fejvadász
    • Lovag
    • Tolvaj
    • Bárd
    • Harcművész
    • Kardművész
      0
    • Pap
    • Paplovag
    • Boszorkány
      0
    • Boszorkánymester
    • Tűzvarázsló
    • Varázsló
    • Egyéb - Leírom hozzászólásban


Recommended Posts

Bahamuth: Azóta kapnak 12-?t mióta megbeszéltük... 8) :lol:

A t?zvari alapból elég gyenge, ezért ellensúlyozásnak igencsak jól jönne egy kis +. Megérdemli, vagy akár úgy is mondhatnám, hogy a kezd?knek is, meg a tapasztaltabbak is szívesebben játszanak vele. Hisz ki akar egy olyan karit aki szinte a leggyengébb. :roll: Na jó ez az utóbbi talán túzás, de elég gyenge és a legrosszabul kidolgozott kaszt az ETK ban. :( Pedig megérdemli.

Link a hozzászóláshoz

FIGYELEM!

Csak az Ordani Rend, ET szerinti t?zvarázslói kapják meg a 12 Mp-t/ szint. Teszteljétek, lehet 10 mana is elég, de annál lejjebb már nincs értelme a régihez képest.

Más.

Necro: A csatamágus féle dolgot csak említés képpen hoztuk fel. Nincs kidolgozva nálam, s?t eddig még csak nem is foglalkoztam a témával. A pap is lehet csatamágus ha kimegy a harcmez?re! :D

Kérem ezt is csak felvetésnek venni, mivel egyenl?re nemkívánok a témában elmélyedni. Köszönöm!

M

Link a hozzászóláshoz

Én azt hittem poénból mondtátok a TV hez a 12 manát, de látom komolyan gondoltátok. NEM :evil: ismétlem NEM :!: lehet, mert a T?zV. így is a legkegyetlenebb gyilkos kaszt. NECRO:( :!: )Ugye nem kezded el te is???? Benned eddig megbíztam, hogy értelmes karakterekkel játszol de kérlek felejtsd el a 12 manás TV-t!!!

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A tuzvarázslónak 6 mana is b?ven elég, ha hozzáveszed a managócok használatát is. Egy gócpont közelében brutálisan megn? a hatalma. És ami fontos. Egy Tuzvarázsló nem csak a tüzes gócpontokat tudja felhasználni, hanem az általánosakat - értsd varázslók által használtakat - is. Ezzel már eleve tápolva van. Hamarabb tér vissza a mana és er?sebbek a varázslatai. És ha veszem azt, hogy egy gyengébb gócpontot nagyon könny? találni és lehet "csinálni" is... Wov. Gondoljátok át a dolgokat és olvassatok utána.

A csatamágusról. Harcosok barbárok legvégén van szó róluk. Úgy írják, hogy a sereget kísér? és azt aktívan - így vagy úgy - mágiával támogató mágiahasználó - tehát még a BM-ek is - csatamágus titulussal rendelkezik. A csatamágus _nem_ kaszt. Az egy társadalmi pozíció! Annyira könny? összekeverni a két dolgot - kaszt és rang - hogy még a játék fejleszt?i is bele-bele esnek a hibába. Lásd pszi-mester, stb. Ha pedig rang, akkor egyértelm?, hogy miért nem lehet csatamágus egy t?zvarázsló függetlenül attól, hogy miféle mágiát használ. Egyetlen kivételt tudok elképzelni, ha Ordan védelmében száll síkra a seregek oldalán.

Ez utóbbi témáról egyébként lehet, hogy egy külön topic-ot kéne nyitni.

Helyezzétek a _szerepjátékot_ az el?térbe! Mindíg próbáljatok meg a karakter fejével gondolkodni. Nem azért, hogy a jellemét kijátszd, hanem azért, hogy tényleg legyen értelme a kasztoknak. Ha nem veszitek föl a kaszt ritmusát, ideológiáját, tanait, _modorát_ akkor minek egyáltalán a kasztok rendszere? És most nem a harcról és csatákról van szó! Ars Magic-ások értik mir?l beszélek.

Uff, én beszéltem

Link a hozzászóláshoz

Szerintem a vari, ugye minden mágiát alkalmazhatja, minden míg a t?zvari csak a t?zmágiát használhatja. Én meg fogom engedni a 12 manát, hisz nagyon ununununtáp egy kaszt, annyi a megkötése és annyira kevés kp és más alapcuccot kap, hogy nem érdemes vel játszani, akkor inkább már f?nix... :roll:

Meg azért nem minden sarkon használhatja mágiáját, no meg ha talán soknak találod akkor duplázd a szintlépés követelményeit és kész. No de mondjuk 10 se meg a 8 se olyan rossz mint a 6.

Mindegy, csak er?sebb legyen! :twisted:

Egyébként a t?zvari nem egy terminátor, nem olyan er?s, hogy ezt lehessen róla mondani. :roll: Persze mind ez csak szvsz. :wink:

Link a hozzászóláshoz

A t?zvarázslóval kapcsolatban.

A Bálintal egyet értek! Mármint a mana terén.

A képzetségekkel kapcsolatban a t?zvarázsló feladata nem az, hogy egymaga végignyomúljon a kalandon, ott van erre a többi JK. :wink:

A tüzvari csataközben inkább csak hátúlról támogatja a többit, ha mégis elfajulna a dolog bevetheti harci tudását is.

Link a hozzászóláshoz

Emberek ugy látom itt nagyon elszalad valakivel vagy valakikkel a lóláb!12 manapont???egy olyan magusnak aki a legpusztítobb elem fölött gyakorol teljhatalmat?Belegondolt itt valaki is mennyire felborul a játékegyensuly?Még hogy a t?zvarázslo egy gyenge kaszt mert csak 6 manat kap meg 5kp-t?Akkor azt mondja meg hogy lehet kordaban tartani egy 12 manás "totális pusztitot" aki egy fáklya lángjábol atomvillanást produkál???Ha???Elovasta itt valaki is a közönséges tüzek manipulálásáról szóló részt?Ha nem akkor melegen ajánlom!6 mana tökéletesen elég egy olyan kasztnak aki nem csak magiat hanem fegyvert és vértet is használ!

Link a hozzászóláshoz

Szeretném megjegyezni, hogy ez egy szabály lehet?ségként merült fel, nem pedig egy lektorált, végleges anyagként. Itt csak békésen beszélgetünk a témáról, leirjuk a gondolatainkat. Az ET-ben még nem volt lehet?ség a manipulálásra, ez az ötlet pedig még akkor született. Eddig még nem volt gond a 12 manával, talán azért nem mert békés NJK szeret? játékosok használták a kasztot.

De a profiknak, szigorúan csak 6 mana jár! :lol:

Igy már érthet??

M

Link a hozzászóláshoz

Bocsánat a kirohanásomért nem akartam senkit sem kioktatni vagy pedig letorkolni mert ? 12manaponttal játszik.Csak az utolso néhány hozzászolást olvastam el (mert az egész egy kicsit sok lett volna:) és abban nem láttam semmilyen logikát miért is kaphatna egy t?zvarázslo 12 manapontot ennyi az egész számomra is egy kicsit érthetetlen volt az elején miért ennyire "elmaradott" a többi kaszthoz képest de aztán kiderült számomra miért rendelkezik mégis rettent? hatalommal a 6 manapont ellenére és ez nem más mint maga a T?Z amelyt?l (gondolja végig egy perce mindenki) minden el? intelligens és nem intelligens el?lény betegesen RETTEG és páni félelem foglya el.Hiszen nincs is szörny?bb dolog a t?zhalálnál.Én ezért tartom a t?zvarázslot az egyik legfélelmetesebb kasztnak mert az emberek és el?lények mondhatni ugy "genetikailag" kodolt félelmét testesíti meg, és már maga a vörös ruha is pszihikai hatással van az ellenfélre, hiszen mindenki égette már meg magát valamilyen formában és tudja mennyire kellemetlen:)

Link a hozzászóláshoz

Igen amit irsz az teljesen valós. Én is igy gondolom a mágia ide vonatkozó részét, csak egy dolgot felejtettek el leirni a fejleszt?k, hogy ez miként játszandó ki. Mert hát a JK csak ennyit mond: Ugyan, hát a fele Fp-m még meg van. Hát ez az egyik baj, a másik meg -ha ? a nagy t?zmágus, aki a mágikus és természetes t?zek legjobb ismer?je és használója, akkor a varázsló aki sokminden máshoz is kell értsen, miért tud sokkal nagyobb tüzeket létrehozni alacsony szinten??? :?:

Teccik ezt valakinek érteni?

Majd adunk neki a lektorálással, csunya buta varázsló! :twisted:

M

Link a hozzászóláshoz

Nem tudom nálatok mi a trend de nálunk az elemi t?z amekkora az E-je annyival csökken a karakter szépsége és bizony ez már igencsak visszatarto er? mert lehet hogy a fele Fp-je még megvan de ha 3 alá csökken a szépsége akkor bizony kampenc de ha 20 szépsége van akkor meg nem igazan fog tecceni a lelki világának hogy ezután 12 vagy még kisebb szépséggel kell majd tovább folytatnia a játékot és elviekben lehetséges ugyan gyogyitani de ahhoz elég sok pénz kell és ha megvan lehet könyörögni a KM-nek hogy ugyan találjon már egy olyan papot aki pénzért hajlando gyogyitani kérdések nélkül, és ha ez mind megvan akkor bizony még a jellemel is gondok lehetnek:)Szerintem ez a mondszer igencsak visszafogja a hepciáskodo jk-kat:)a varázslo pedig szerintem csak létrehozni és formába kényszeriteni az elemi tüzet és ez messze elmarad a t?zvarázslok lehet?ségeit?l:)

Link a hozzászóláshoz

a vari formákba tudja önteni a tüzet, és szinte bármi mást... na ebben több mint egy t?zvari, és uyganebben kevesebb is.mért is??

azért mert míg a TV tökéletesn uralja az adott "kis mágiáját", és csak felhasználó - még hozzá az egyik legjobb-, addig a vari azt is tudja, h amikor megidéz egy ?stüzet, és azt vmilyen formába rakja, majd megnyujta az id?tartamát, majd mindezek mellet, még láthatatlanná teszi, ráadásul neki sokkal több mindenre kel figyelnie, sokkal több midenhez ért..., míg ezzel szemben ott a TV, aki "csak" t?zhöz ért, de ahhoz nagyon... én mindig is ugy képzeltem el ?ket, mint valami "elkorcsosult" varázslók, akik nem tudják, mit miért, és hogyan, de azt legalább nagy hatékonysággal, és nagyon jól csinálják.

Tehát szvsz ilyen téren egy TV-t, és egy varit nem is lehet összehasonlitani... valamelyik oldalról igenis osk az a 12mp, a másik néz?pontból meg nem sok, ergó ez szubjektiv???

Link a hozzászóláshoz

A varázslóhoz viszonyítva a TV gyenge, de más szemszögb?l meg er?s. NOs, vagy a varit kell gyengíteni, vagy a TV-nek kell több MP-t adni. Egyszer?bb, ha aTV kap több MP-t mintha az egész varázslót át kéne szabni. De egyébként mit szóltok ahhoz, hogy a vari is csak részekben tanulhatná meg a mágiákat, pl alapból választ egy mágiát, majd ahhoz, még adhat más mágiákat is, pl asztrálmgiát választ alapból, ahhoz tanul vm mást és így tovább. Szal lehetne egy viszonylag gyenge, de sokfajat mágiához ért? vari vagy egy szakososdott, aki a kevesebbet erdményesebben használja fel. De persze ezek mellett a változtatások mellett, a TV megmaradhatna a 6 esetleg 8 MP mellet is. Szerintem azért valamit adni kéne neki... :roll:

Link a hozzászóláshoz

Na részemr?l ez az els? jó pont a reneszánsznál... Szal nem hülyeség. Mégegyszer át fogom olvasni, mert lehet, hogy van ami felett elsiklott a figyelmem/tekintetem.

Akkor ennek a dolognak a helyességével egyetértünk. :wink:

A renszánszhoz viszonyítva akkor sok a 12 MP. Ehhez a rendszerhez meg kevés... majd csak kisül még valami. :D

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...