Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc kasztod?


Antail

Melyik a kedvenc kasztod?  

27 szavazat

  1. 1. Melyik a kedvenc kasztod?

    • Harcos
    • Gladiátor
    • Fejvadász
    • Lovag
    • Tolvaj
    • Bárd
    • Harcművész
    • Kardművész
      0
    • Pap
    • Paplovag
    • Boszorkány
      0
    • Boszorkánymester
    • Tűzvarázsló
    • Varázsló
    • Egyéb - Leírom hozzászólásban


Recommended Posts

Attól függ, hogy kinek. Kezdőknek köztudottan a harcos ajánlott. De ugyanúgy a profik is játszhatnak vele. A varázslőval az Etk szavaival élve:

"Csak olyanoknak ajáljuk, aki töviről-hegyire ismerik a magus szabályit".

Evvel csak a nehézséget momdtam el, egyébként asszem a beállítottságtól függ. Én pl. harcost szeretem jobban.

Link a hozzászóláshoz

Egyoldalú véleményem:

Emberfüggő, szerintem a varázsló jobb, mert mondjuk egy kicsit magasabb szinten, mint egy harcosunk magától kérné, hogy billencsem meg, hogy leugorjon a szikláról, vagy netán megpróbálna véletlen, beledőlni a saját kardjába.

Vagy milyen rossz a ahrcosnak ha nincs pénze, mit tud kezdeni? Szétrveri a kocsmárost?

Ezek csak pár előnyök. Aki tényleg ismeri az összes varázslatot összes minden töviről hegyire, és kreatív annak nagyon jó lehet véleményem szerint a varázsló, de sokat kell tanulni, mert másképp nemmegy, és mégtöbbet kell játszani vele.

Bár azsem mindegy milyen varázslóval..

üdv:

Link a hozzászóláshoz

Az hogy tudod a MAGUS összes szabályát, az összes törvényt ami le van írva, a diszciplinákat és a varázslatokat, csak a kezdet. Ennyi elég első szinten egy varázslónak. A tanulás innentől kezdődik és soha nem ér véget. A végén ha elég kreatív és inteligens vagy egyetlen szavad elég egy vár elpusztításához, ám ezt nem teszi meg a kari csak végszükség esetén. Ha nem jössz rá az íratlan szabályokra, még a légiesség is gondot okoz.

A varázsló a reinkarnáció csúcsán áll, ahová csak kevesen férnek föl.

Link a hozzászóláshoz

mért tudom ugy, h szinte senki se játszik bárddal???

és mért érzem ugy, h ők egy elléggé táo kaszt lettek... van fegyver használat képeeégük, vannak alvilági ismereteik, tudományos képzettségeik is, ráadásul konyitanak vmit a mágiához is..... szal szvsz igen csak erősek... arel-papot még sajna nem probáltam, de ami késik nem múlik.... nekem szmélyszerint a paplovagok jönnek be inkább, vagy egy tooma-pap.... a harcos beállitottságuk miatt, de izlsek, és....

Link a hozzászóláshoz

Xant szerintem arra gondolt, hogy a bárd legnagyobb problémája az, hogy amit leírtak róla az nem igaz. A bevezetésnél azt írták, hogy egy mindenlében kanál kaszt aki mindenhez ért de semmihez sem komolyan igazán. így ez jó is lenne, de nem ez valósult meg. Jól harcol, jól használjy a pszit, erős a mágiája, és még az alvilági képzettségei is magasabbak mint egy fejvadásznak..... szerintem ez így nem korrekkt. Ja azt nem is tettem hozzá hogy emellett még kp-ja is van bőven..... Én nem is engedem ilyen formában jáccani a bárdot...

Link a hozzászóláshoz

Én meg igen! Minden kaszttal lehet játszani és mindegyikre lehet mesélni. Na jó akadnak kivételek, de azok nagyon elfuseráltak. Nézetem szerint csak a KM ügyességétől füg, hogy hogy sül el a kaland. Na jó mostmár elméletből ok vagyok, de mámma nem mágusoztam és csak holnap fogok újra!!! 2 hete először, hihetetlen nyár óta nem játszottam úgy, hogy az előző partyt kihagytam. Na jó önkritika is ok. Összegyűlik. :oops: :roll:

Más: A bárd szerintem jó kaszt, csak nagyon kell figyelni rá és sok odafigyelést igényel, fontos, hogy a KM is tudja a bárd előnyeit és rá készüljön a hátrányokkal. Na de ez sem az a téma...

Xant: Elmondanád, hogy mi az ami nem tetszik benne, mert azért akad benne is hiba rendesen (értsd bárd), de kíváncsi vagyok mások véleményére is... :)

Link a hozzászóláshoz

Hát bizony elég tápra sikeredett a bárd annak idején. Sok kezdő magusos rögtön a bárdra állt rá, mert hogy milyen sok képzettsége van, meg hogy tud pszit használni és varázsolni, és ráadásul még jól is harcol.

Azt amit az ET-ben írtak róla édeskevés és gyakorlatilag csak az előnyöket mutatja. Õ mindent megold mindenki helyett, mert mindenhez ért, olyan mint egy egyszemélyes kalandozócsapat.

Ha valaki jól kitudja játszani, szinte bármit megtehet vele, ezért minden valamirevaló KM erősen megköti a kezét, hogy játékostársai is érvényesülhessenek.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...