Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc kasztod?


Antail

Melyik a kedvenc kasztod?  

27 szavazat

  1. 1. Melyik a kedvenc kasztod?

    • Harcos
    • Gladiátor
    • Fejvadász
    • Lovag
    • Tolvaj
    • Bárd
    • Harcművész
    • Kardművész
      0
    • Pap
    • Paplovag
    • Boszorkány
      0
    • Boszorkánymester
    • Tűzvarázsló
    • Varázsló
    • Egyéb - Leírom hozzászólásban


Recommended Posts

hmmm...szvsz még akkor se, ha számtalanszor mented meg az életét...nem egy siopa nem fogja elmondani neked a legféltettem kincsét azt a pszit, amit caskis ő ismer...főként ha még barátok is lesztek, akkor még inkább se...elátkozottnem ismered a mondást, h "Ó Uram!A barátaimtól védj meg...az ellenségemmel én is le tudok számolni..." avagy minek nekem ellenség, ha vannak barátaim is...

amugy meg ez nem egy olyasmi képesség, amit midenki el tudna sajátitani...a másik problémája a történelmi vonatkozása...3711 után lehetséges....

Link a hozzászóláshoz

>>>Aki setét kard/harcművésszel akar játszani annak ott a Xing a bestiben... alakítsa át és ha a KM tud rá mesélni áldásom rá.

>>>Csak a tehetségeseket tanítják pszí használatra. Az egyszeri kalandozó megtanulhatja, de azért sok pénzt kb 15-20 aranyat kell lepengetnie, plussz legalább fél évet. Ami kalandok nélkül elég sok. Itt most a pszí mesterfokára gondoltam, nem az alapfokra. De ha egy barátod az akitől meg akarod tanulni az naggyon jó dolog. A lényeg az, hogy a tanulás idejére a vitákat függesszétek fel. :roll: ööö... izé... a slan pszí egy életforma következménye, bárki nem :!: tanulhatja meg, mert csak... Ahhoz kiválasztottnak, tehetségesnek, pénzesnek (és nem árt hosszúéletűnek) lennie a karinak. Könyörgök UT-ne nagyon... bár a fene se tudja... Szal akkor csak nyugodtan tárgyaljátok ki. :lol: Legfeljebb majd okulok.

Link a hozzászóláshoz

Látom ti nem értettetek teljesen. Ezen én nem is vitatkoztam, hogy a sipoát nem adja át. (bár ti erre gondoltatok). Én arra gondoltam (és ez kiderül a hozzászólásból egy átolvasás után is szvsz), hogy a titkos pszi-t, ha már fevette az ne kelljen egy külön mondulnak lennie, hanem a titkos pszi-ket jól ismeő pszi mester "adjon át" neki néhányat. Persze, ellenszolgáltatás fejében, de minek arra külön modul, hogy megszerezzen valami olyat, ami már valinek megvan. Ha meg ez nem megy, akkor lesz egy teljesen fölösleges mondul szvsz...

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem.

A fejvadászok topichjánl felvetődött egy téma mej szerintem ide jobban passzol. A tolvaj kaszt klánjainak hiányosággairól volna szó. Van két óriás klán : a Kobrák és a Szürkecsukjások kikről szite mindent meg lehet tudni ha nem tőrvénykönyvből akkór valamej regényből. Egy kevés kisebb klán létezik shulurban is pl: a kékkaruak és a cápák (cskhogy a legbefojásossabakat említsem) azok kikkel megismerkedhettünk "Morgena könnyei" c. műben. Vannak még a Barrakudák Riegoyban kikról a "Látogató a sötétségből" c. kalandmodulban tudunk meg egy két dolgot. De más szervezetekről jóformán semmit sem tudni. Délen pl én a Szürkecsukjásokon és a Fajumikon kívűl eggyet sem ismerek. Kiváncsi volnék ti ismertek-e ezeken kívűl más nevesebb vagy nagyobb befojással bíró tolvajklánokat és ha igen akkor írnátok róluk pár sort :?: :?:

Link a hozzászóláshoz

nézd bálint: nekem azt ne mond, h egy pszi mester nem küldene pszi üzit a gazdijainak...ráadásul azt mond meg nekem, h ez egy feletébb féltett tudás, amit nem lehet csak ugy oktatni...attól még, h tudod, vagyis használod, nem feltétlenül fogod tudni oktatatni...sőt szerintem egyáltalán nem...a másik meg, h egy slan nem hinném, h tanulna másik pszit...egy vari azt mondaná,h minek? egy egyszerű harcos elméje meg nem képes befogadni...fejvadászok...ááá nincs neki arraideje/eneriája/stbje...meg minek neki???? pont ellenün képezték ki a pszimestereket...a feladatuk, h megvédjék a védencük életét, akinek igy nem egy fl hadsereggel kell menni akárhova, hanem max +2-3 fővel, de sokkalta ygakporibb, h egy pszi mesterrel... :wink:

Link a hozzászóláshoz

Elátkozott köszi a korrekciót. :wink: Ha egy pszi mester előéletében slan harcos volt akkor az a tudás, persze nem fog elveszni, de nem lessz rá túl sok ideje annak gyakorlására, így az a tudás lassan elkopik. Egyébként meg azt nem fogja továbbadni, hisz azt más helyeken, jobban okítják. Mindennek megvan a maga helye. Ezt az a mester is tudja aki birtokolja a slan és a pszimesteri diszciplínákat is. De ezeket a személyeket, hagyjuk meg NJK-knak. :roll: Ha meg valamelyik JK xyművészből átcsap pszímesterbe az birtokolhassa a megtanult tudást, de ne adhassa tovább. Igazatok van az nem is lenne reális, hisz nem taníthatna meg valakit olyan dologra amit ő maga sem tud tökéletesen.

Link a hozzászóláshoz

Látom teljesen azóta sem sikerült megérteni a kérdésemet, de nembaj, majd most kifejtem :lol:

NEM azt mondtam, hogy a pszi-mester adja át a tudását. Hanem csak egy-két UT szerint TITKOS diciplinát. Tehát nem a Siopa pszi-t. Amúgy is, mi az, hogy egy pszi mester valakinek átadja a tudását, ha az megmenti az életét? Hát ez még barátok közöttislehetetlen. Könyörgöm: a pszi-mesteri pszi, avagy a siopa pszi egy életes tanulsát jelent. Ezt nem lehet csak úgy átadni.

És az meg, hogy ha valaki előéletében xyművész volt, és már tudja a Slan, akkor ki is zárja a Siopát, mert mind2 egy életes tanulást jelent!

Link a hozzászóláshoz

Nem hiszem, hogy valaki tudásának egy részét csak úgy át tudná adni valakinek akinek hiányzik ehhez az alapja. Arra gondolok, hogy ha mindkettő egy életen át való tanulással jár, akkor részeket kp ért biztosan nem lehet átadni. Mindenki maradjon a kasztjában és ne csináljunk hülyeséget szvsz. Lehetne, de minek, akkor már a két aszt egy korcs egyvelege lenne, ami nem előnyös és rengeteg tanulással jár. Meg amúgy sem hiszem, hogy valaki feladná az életformáját valami más, új dologért amit a barátja művel. :roll: Lusta vagyok, erről többet most inkább nem írok.

Link a hozzászóláshoz

Egyetértek veled Bálint de ez már egy másik kérdés. Ugyanakkor nem biztod, hogy olyan nagy a különbség az aktuális két kaszt között. Mondok egy példát Pszi mester és Szerzetes, érthető, hogy ebben a hejzetben a szerzetes mért érdeklődne a Pszi mester tudása iránt. Bár az is igaz hogy eme két kaszt két különböző rendszerre épűl (ETK és UT) ezért lennék kiváncsi arra, hogy Clonemastrnek milyen kasztú az a Pszi mester tudása után érdeklődő karaktere.

Link a hozzászóláshoz

Látom még mindig ez a téma :?

Szóval a pszi mester azért nem ajda át senkinek sem a tudását, mert nem adhatja, és nem is akarja. Szóval aki pszi mester akar lenni, annak már vagy 5 éves orában el kell mennie Shadonba, és onnantól egy 25 éves képzésen részt kell vennie. És így válik valakiből pszi-mester, és NEM leht váltott vagy ikerkasztú pszi meter, ugyanúgy ahogy nem lehet váltott vagy ikerkasztú: varázsló, harcművész, kardművész. Az okoat már leírtam sokszor feljebb :!: 8)

Link a hozzászóláshoz

Valahogy így. Mindegyik kaszt ismeret és folyamatos "csiszolása", hogy a legg tökéletesebb utat válasszuk egy embert kíván. És ezt az utat nem lehet keresztezni más utakkal mert ha a JK lekanyarodik soha nem éri el a tökéletesedést. (Egy harc/kardművész esetében egy ilyen eset talán azt is eredményezheti, hogyha eléri az áhított 16. szintett NEM tőrténik meg a "magasztosulás", sőt még a mesterek is láthatják rajta a "változást" éd tudni fogják, hogy tanítványuk letért a járt útról és kitagadhatják...)

Tehát más kaszt ennyire titkolt tudásának elsajátítása nem csak "kivitelezhetetlen" hanem még erkölcsi dolgokba is ütközik :!:

Link a hozzászóláshoz

nos akkor pár apróbb hiba...:

-varázsló pont lehet váltott kasztú, habár ez nagyon ritka, a varázslók mentalitása miatt....

-a pszi mestereknek nics túl sok közük shadonhoz, hanem inkább pyarronhoz, mivel itt van csak olyan iskolah, ahol ezt okitják, vagyis csak a pszivel foglalkoznak...mégis miért?

azért, mert a pyarroni diplomácia aktiv köldöttei majd' mindenütt megtalálhatóak, és gyakran kell érvényesiteni az állam akaratát kényes helyzetekben...

és egy kissé zavaró volt már népes kisérettel mászkálni, mint egy hadúr, h akkor most vitassuk meg a kényes diplomáciai feszültséget, és közben ott van a tárgyaló fél mögött 20 nehézvértes, 15 könyebbvértes, és 5-10 varázstudó, mint testőr....

Link a hozzászóláshoz

Ez a pszímester nekem nem igazán tiszta, pedig megvan a leírása, ugyanis kiből lessz kalandozó, aki vállalja és vágyakozik a kalandok után. Nos egy Pszí mester nem hiszem, hogy kimozdulna a házából egy kaland miatt, amikor nyugodt környezetben hamarabb elérheti a tökéletesség állapotát. Szvsz se nem varázshasználó, se nem harcos. Õ a tökéletességet keresi, nem a kalandot. Egyébként tudom, hogy őket küldik diplomatának, de csak politikai okokból és nem azért, mert ő is akarja, csak vállalja a hazájáért. :roll:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...