Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Melyik a kedvenc kasztod?

Antail

Melyik a kedvenc kasztod?  

19 szavazat

1. 1. Melyik a kedvenc kasztod?

• Harcos
    • Gladiátor
    • Fejvadász
    • Lovag
    • Tolvaj
    • Bárd
    • Harcművész
    • Kardművész
      0
    • Pap
    • Paplovag
    • Boszorkány
      0
    • Boszorkánymester
    • Tűzvarázsló
    • Varázsló
    • Egyéb - Leírom hozzászólásban

Recommended Posts

Lord Zador: Ez mind szép és jó, hogy ennyire beleéled magad eme kis mokány gnómfajzat alakulásába, de ne feled még csak a karakteralkotás eléggé siralmas fázisának elején tartunk, ami azt jelenti, hogy a karakter mej egyébként egy új faj egyedüli tagját képviseli, eléggé nagy falat lessz neked mint játékosnak és nekem mint KM-nek.

:arrow: Előszőr is ha jól emlélszem Sirenar erdeit és nem pedig a Seral komor hegyeit tanácsoltam. Pláne mivel egy Dorani vagy éppen Lar Dori Elf magiszter a teremtőd, aki az önfeláldozásos létrehozásod közepette lelke elérte a végső fázist és így Mallior mellé magasztosúlt. Ezért tűrnek el téged egy darabig még Sirenar határ erdeiben amíg elég erős nem leszel a külvlág szeszéire... Elzavarnak téged mert nem tartozol közéjük...

:arrow: A teremtöd előtörténete is fontoslehet sorsod alakulása miatt. Elsősorban ezt fogjuk megalkotni holnap délután.

Link a hozzászóláshoz

TAO: :lol: De szvsz már rég nem a gnómról folyik a szó... :wink:

Lord Zador: Mit is teremtett a megboldogult varázslónk? mert egy homonkuluszt lélekcsírával azt még haggyán, de egy önállóan gondolkodó értelmes lényt, méghozzá egy teljesen új fajt!!! :(

"Out beyond the new frontier,

Playing god without mercy without fear,

Create a beast made a man without a soul,

Is it worth the risk - of war of god and man?" /Iron Maiden/

Apró lény, amit elf magus hozott létre :shock: ... lehet hogy te is az Erdöpillékre gondolsz??? :roll: (lásd -> kiegészítök/adattár/fajok/erdöpille by Leviathan)

Link a hozzászóláshoz

Nem ő nem ilynere gondolt. Turcsiorrú, tacskófülű, kicsit pocakos 100 cm-es nagy lábfejű vakarcsról van szó.

Egy JK vagy NJK az UT szerint képes új fajt teremteni az eggyik képzetség, ha jól emlékszem az élettan 6-os foka és oriási mágikus hatalom kell hozzá. Hiszen a testel eggyütt egy uj lelket akell létrehoznia. Ami megjegyzem isteni eredetü hatalom. (Pontosabban ilyenre csak az istenek képesek. De a képzetség 6-os fokánál megemlítik, hogy talánmégsem.)

-Lord Zador ezzel a ficsurral szeretne játszani. És mivel a szerepjáték a lényeg amondó voltam létrehozhatjuk ezt a teremtményt, ám meglehetősen egyedi megkötésekkel és tulajdonságokkal. A játékos kivánsága szent, a KM-nek alkalmazkodnia kell hozzá. De az én szavam a "realitás", így amíg ki nem dolgozzuk a karit addig nem engedem, hogy játszon vele... (Ha viszont a gnómfajzat tápos szagú lessz és a velevaló játék sem olyan ahogyan azt az elején megbeszéljük, vagyis a megkötésekhez a játékos nem fog ragaszkodni, akkor kegyetlenűl lemészárlom :twisted: és a karaktert is :twisted: :!: :shock: 8) )

Link a hozzászóláshoz

Gangler : jah.. akkor bocsi, visszafele nem olvastam :)

Elátkozott : áááááááááá felejtsétek már ezt a bármilyen képzettségek 6. fokára vonatkozó utalásokat! Azok akkora tápok, meg baromságok, mint az állat. Legalábbis szvsz...

TAO

Link a hozzászóláshoz

Figyi ezek valóban tápok, ez igaz. De nem is egy JK rol van szó, hanem egy NJK-rol... Ha ezt a modszert találjuk egy ilyen JK létrehozására akkor mért ne használjuk ki ezt a lehetőséget!? Amugy úgy is mindegy mire képes egy NJK, ha az az NJK még az elősztoriban kipurcan, és én személyesítem meg.

Nem kell izgulni, sz UT-s karakterjeink közűl még a 4-es fok is ritkának számít, hát még az 5-ös fok, ezért 6-os fokú képzetséggel rendelkező JK SOHA nem is lessz. Erről én gondoskodom.

Link a hozzászóláshoz

Lord Zador: bocs, lehet hogy csak én vagyok tudatlan, vagy másik topicban már említettátek... a sámánpap alatt a 'mezei' sámánt, avagy egy ikerkaszt-szerü sámánpap-ot értesz? Tudom, hogy ez full hülye kérdés, de manapság sosem lehet tudni... :roll:

Szvsz pusztán azért mert nincs benne az ETben :lol: amúgy tényleg valami ilyesmi... aki nem olvasta az MT-t, vagy a TF-t, annak lövése sincs hogy mi is az a sámán. Aki pedig olvasta ugyan, de neki nincs meg a könyv (mondjuk csak a havernak, ilyesmi...) az megint nem játszik vele...

És mivel már egyik kötetet sem lehet kapni, így aki eddig nem játszott sámánnal, az valűszínüleg nem is fog... :?

Oké, biztos ezer más oka van még, de szerintem ez az egyik fö gond...

Link a hozzászóláshoz

Gangler: A sámánpap (így együtt) egy létező kaszt. A keleti barbárok papjai ezek a természetbarát papok. Szakrális mágiát "forgatják", de olyan feladatokat látnak el mint a sámánok a nomádoknál. Minden M.A.G.U.S.-sal kapcsolatos könyvet meg lehet találni, csak jó helyen kell keresni :) . Ez a kaszt pedig a Papok, paplovagok II-ben lelhető fel a 95. oldaltól kezdve. De ha érdekel a kaszt és lesz rá időm szívesen írok neked róluk :wink: .

Link a hozzászóláshoz

Gem Kapocs: díjazom, hogy Te legalább tudod miről "papolnék" :P

Tud még valaki hasonló felfogású kasztról az alábbiakon kívül:

:arrow: sámán

:arrow: sámánpap

:arrow: erdőpille mágus

:arrow: Elf varázsló

Ezeken kívüli hasonló kasztokat (felfogásban) szívesen olvasnék, ha valaki tud ilyenről kérem adjon címet vagy ha úgy tetszik írjon :wink: .

Link a hozzászóláshoz

Nem kell leugatni... :( csak nincs Papok paplovagok IIm, ennyi az egész... de mint fentebb említettem, ez a fö oka, hogy nem válthatott népszerüvé, keveseknek van meg a könyv... több mint 7 éve játszom, de soha még egy apró utalást sem hallottam a sámánpapokról... igaz még nem is játszottunk K'harkad környékén... :roll:

Láttad te már az oldalalon a KIEGÉSZ
Link a hozzászóláshoz

Szerintem az az oka hogy nem igazan jatszanak ezekkel a kasztokkal hogy az egész értelmetlen lenne hiszen mi a t*kömnek kezdene kalandozni egy olyan ember akinek születésétől kezdve az a feladata hogy megovja népét a külső ellenségekkel szemben, gyogyitson, fenntartsa a jolétet (ertem én itt a vadászat elotti könyörgést a szellemekhez).Most jonne a lehurrogás ogy kiirtották a népét meg elrabolták vagy bizonyitania kell rátermettségét ahogy a MT-k irja vagy mit tudom én milyen kifogásokat lehetne találni, nem azt mondom hogy nem lehet vele jatszani de nem sok értelme van.Hiszen a pénzt nem értékeli semmire, hirnév? talán, és a legtöbbjök az erdőben él elzárkozva ugy hogy még saját népe is csak a legszukségesebb esetben meri zaklatni.

Az egyik kalandban volt velünk egy saman a gyerek aki alakitotta profin meg is formalta a szakit épp ezért egy szotlan "szemétdomb" lovagolt mellettunk (bocsánat a szemétdomb kifejezésért de szerintem valahogy ugy néz ki egy csörgökkel meg csontokkal teleagattot nem fürdő ember).félreértések elkerülése véget nem azt akartam irni hogy egy utolso mocs*k kaszt nem sőt nagyon is durva és hatalmas erőknek parancsolnak inkabb arra akarok kilyukadni hogy a feladatuk eleve adott és nem igazan birjak ki a természet közelsége nélkül.

Link a hozzászóláshoz
Én is ugy vélekedem, hogy a khaál egy kitünő kaszt csak sok km nem engedi meg, hogy avval ród a kalandokat, és ez bosszantó. :cry:

Talán azért, mert akkora 1 tápos kaszt. :evil:

Nem írok egyysorosokat

üdv!

a khál mióta kaszt? :wink:

és egyébként ha olvastátok a @huszár-féle khált akkor tudhatjátok, hogy az már nem tápos, söt, egész reális...

Link a hozzászóláshoz

ahoi :)

hozzaszolo ;) megint.. mert ez ma rnem allapot

pro primo: a khal nam kaszt hanem faj.

pro secundo: gyertek jatszunk egyet. meselek lehettek khallal. de a falusiak rettegve menekulnek sehol szem szolgalnak ki a varosorok es a varosnep kaszaval kerget.. ha megturnek akkor csak az istalloba kikotve stb.

mert ynev 99%a nem ismeri a khaloka.. nekik csak a mondakbol ismert verfakkasnak tunnek! legalabbis az en meglatasom szerint.

Akarsz ilyen karit jatszani?

pro tercio: dzsenn es amund: tessek nekem megmutatni h lehet eljatszani elvezetesen csapattal ezt a ket fajt.. egyik a huvos hideg logika, igy nulla csaptszellem szerelem, feltes gyulolet harag humor semmi ilyesmi. A masik ennek a veglete: menjunk mert fizetnek es ha fizetnek lesz penzunk egy jo kardra: amund valasza nincs kedvem!! es igaza van.. logikusan menni kene a tobbiekkel de marad mert nincs kedve.

ha valamit rosszul latok tessek nyugodtan kijavitani ;)

es egyet ertek TAOval.. mindegy h a toporodott gnom h kerul sirenar hatarvidekere. mindegy h elffel van. kill-on-sight.. azonnal likvidaljak szerintem

Link a hozzászóláshoz
Én is ugy vélekedem, hogy a khaál egy kitünő kaszt csak sok km nem engedi meg, hogy avval ród a kalandokat, és ez bosszantó. :cry:

1. A khál még mindig nem kaszt, hanem faj.

2. Kicsit fuircsa, hogy valakinek két jó harcértékű faj tetszik

3. nagyon sok olyan kedvenc kaszt volt erre ami khm...

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

1. A khál még mindig nem kaszt, hanem faj.

Egyetértünk, de hányféle kaszttal tudod értelmesen elképzelni a khált? Logikusan - nem eröltetett előtörténettel - talán a harcos és a gladiátor. (Mindkét esetben függ valakitől.)

2. Kicsit fuircsa, hogy valakinek két jó harcértékű faj tetszik

A fajnak nincsenek harcértékei. Kasztnak vannak. Egyébként a khál nagyon nehezen ugyan - de ha sikerül akkor nagyon élvezetesen - használható másra is. Intrikusi szerep kimondottan meglepő számára.

3. nagyon sok olyan kedvenc kaszt volt erre ami khm...

Ha úgy játszol pár kaszttal, mint ahogy kéne, ahogy a nagy könyvben meg van írva, akkor iderül, hogy életképtelen - bár többségük pap - és pár kaszt egyenesen nonszensz. Ez egy játék egy _fantázia_világról. Ha a realizmus a hangulat rovására megy pokolba vele ;) Jobb egy jót játszani, mint végigveszekedni a napot öt emberrel.

A legtáposabb kaszt a tolvaj, de - mint minden - ez is függ a helyzettől. Egy arénában egy lovag ellen nem ez a legerősebb ;)

És egyetértek teljesen Bituman-nal. Nincs olyan tápos karakter, akit a km ne tudna helyretenni percek alatt. Vérpistikék ellenszere a zauder :)

Link a hozzászóláshoz

Azért nem egy faaj kap olyan módosítókat amik a harcértékeit közvetve vagy közvetlenül befolyásolják, a khál mindkettőt, a törpe esetén köztvetett a dolog, de jelentős.

Mellesleg a pap nem is olyan gyenge, ha jól játszod ki az egyik legerősebb kaszt tud lenni a játékban. Nem is véletlenül.

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...