Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Melyik a kedvenc kasztod?

Antail

Melyik a kedvenc kasztod?  

19 szavazat

1. 1. Melyik a kedvenc kasztod?

• Harcos
    • Gladiátor
    • Fejvadász
    • Lovag
    • Tolvaj
    • Bárd
    • Harcművész
    • Kardművész
      0
    • Pap
    • Paplovag
    • Boszorkány
      0
    • Boszorkánymester
    • Tűzvarázsló
    • Varázsló
    • Egyéb - Leírom hozzászólásban

Recommended Posts

Üdv!

Miért lenne nehezebb elf bárdot jól játszani, mint egy ember bárdot?

Nem hiszem, hogy a faj-kaszt páros annyira meghatározná a vele való játék minőségét, mint maga az azt kijátszani próbáló ember.

Bár nem nekem szólt a kérdés, de ha nem haragudtok meg, akkor nagy vonalakban leírnék pár gondolatomat egy lehetséges elf bárd karakterről.

Alapvetően szerintem ez az egyik legváltozatosabban játszató "kasztcsoport", nekem hasonlít kicsit a papokra. Hiszen olyan, hogy pap nincs, ellenben vannak különböző isteneknek a papjai egyéni stílussal.

Ahogy a papoknál az istenük, úgy a bárdoknál a faji és kulturális jellemzőik (ha nem is oly erős mértékben) behatárolják, befolyásolják a játékos lehetőségeit.

A bárdokra jellemző egyik fő aspektus a "Don Juan" sítlus esetünkben erősen visszaszorulhat, persze ez függ attól, hogy az elf milyen kultúrában nőtt fel, mennyire hasgyománytisztelő, esetleg mennyire vette át az emberek stílusát, életmódját. A továbbiakban én egy elfendeli származású elfről írok, aki ismeri népe legendáit, történelmét; hagyományait követi.

A bárdokra jellemző lehet egyfajta kicsapongó életmód, amely adódhat a szabadságvágyukból, a mának élő hozzáállásukból. A Rejtő könyvekből ismert romantikus, csavargó életmód. Nos ez elfeknél szintén kissé visszafogottabb lehet. Tovább szőve a jellemábrázolást, én az elfemnek ezt a fajta romantikus, csavargó életmódot tartom kívánatosnak. E mellett persze egy erős segítségnyújtó aspektussal, azaz bárkin segít ellenszolgáltatást nem várva, akinek durván korlátozzák a szabadságát, igazságtalanság érte, illetve rászorul.

A bárdok alvilági aspektusa terén el kell gondolkodnunk, hogy miért is lehet neki ilyen, kell-e bárdunknak. Esetemben jellemzően az érzékelő és kutatást elősegítő képzettségek nyernek hangsúlyt, szemben a kocsmai verekedéshez hasonló képzettségekkel.

A bárdok művészete szintén egy jelentős része lehet bárdunknak, mivel valamilyen szinten minegyik művészember, meg kell alkotni egyfajta stílust nekik, hiszen énekelni és zenélni sok mindent lehet. Ezeket szerintem sokan jobban tudják nálam, tehát csak azt írom le, hogy konkrét esetemben mire gondolok.Bárdom hangsúlyt fektet a különböző művészeti ágak széles skálájára, ez ének/zene, tánc mellett festészet, rajzolás, "szobrászat" (apró fa- és csontszobrocskák), művészi tetoválás (nem mágikus fajta) művészetekre fektet nagy hangsúlyt.

A bárd mágiája egy olyan kérdés, ami általában kevésbé/közepesen hangsúlyos, nos ez elfek estében, akiknél életük szerves része a mágia már nagy hangsúlyt kap. Ha a Km enged válogatni, cserélgetni varázslatokat a dobálás után, akkor a támadó/sebző harci varázslatokat lecserélem a védekezést, a zenét és látványát, valamint a múlt eseményei fürkésző varázslatokra. Ha nem engedi, akkor egyszerűen a stílustalanság miatt kihagyom őket (elfelejtem). A bárdom mágiahasználata nagyon fontos jellemzője, szereti és használja is a mágiáját, élete szerves része, mint a hangszere.

Tehát az elf bárdom egy olyan elfendeli származású csavargó életmódot folytató bárd, aki az ősi elf területeken (Yneven nagy részén) kutat őseiről szóló legendákat, ősei keze nyomát viselő tárgyakat (ezeket esetleges mágikus tulajdonságai miatt sem tartja meg, hanem hazaviszi, ahol "múzeumba" kerül), helyeket. Az emberi kultúra, történelem, művészet számára keveset jelent, nyers, bárdolatlan és túl véres. Ellenben szívesen előad elf legendákat, történelmi részleteket, ami pedig az emberek számára túl lassú, komor, megrendítő és szomorú.

Más fajokkal szemben elfogadó magatartás jellemzi "hiszen csak emberek", az Orokok, Amundok nem tartoznak az élőlény kategórába, a Dzsennek a határán vannak. Ez azért fontos, mivel élőlényt nem öl semmilyen körülmények között, erőteljes Élet-Káosz jelleme van. A káosz az egyén szabad akaratát, a totális hatalom elutasítását, az öncélú szabályok elvetését jelenti nagy vonalakban.

A hangszere a szokásos lant, hogy énelekni is tudjon mellette. Ez gyönyörű, mithrill berakásos elf műremek, felbecsülhetetlen eszmei értékkel, ellenben a szokott mágián kívül semmilyen tulajdonsága nincs.

Fegyverei szintén művészi kidolgozottságú elf műremekek, mindenféle plusz harcértékmódosító nélkül. Rendelkezik eredeti, saját elf íjjal.

Fegyvereihez úgy viszonyul, mint a lantjához, többnyire védekezésre (mely közben nem öl továbbra sem), valamint egy meditácós tánchoz használja őket, melynek a célja, hogy ne essen ki a használatuk gyakorlatából, pluszt nem ad.

A pénznek számára nincs jelentősége, a természet mindent megad, amire szüksége van, vagyonra nem vágyik.

Hm, hogy tetszene egy ilyen történettel rendelkező bárd?

Persze ez csak egy nagyvonalú, durva jellemzése az általam elképzeltnek.

Viktor

Link a hozzászóláshoz

Sylvanus:

tetszik a bárdod, azonban két dolgot említek most csak meg

1. TÚL SOK a lehet.

2. a szélhámos jellem, a harci varázslatok (a legtöbb azért még mindig ilyen a bárdnak) és még sok fontos dolog tünik el, ezért már én nem mondanám rá hogy "valódi" bárd. Kiszürted a mentalitás néhány szemcséjét, de kevesebbet hagytál, mint amennyit elvettél. Ezt egy harcos kasztba jobban bele lehet tenni.

Ja és egy kérdés: azt írtad, a fegyvereid misztikus tánchoz meg védekezéshez kellenek. Hogy tudsz az elf íjaddal misztikusan táncolni és védekezni? :lol::lol::lol:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A lehet azért van benne annyiszor, mert személyes véleményemet, képzeletemet tükrözi az elf bárdokról.

Kicsit hasonló az igazi jellemem a leírtakhoz, a saját véleményemet nem akarom senkire sem réerőltetni, nem mondom meg a frankót, hogy ilyen egy elf bárd, aki máshogy gondolja az hülye. Nem hiszem továbbá hogy én sz*rtam a spanyol viszat, stb...

Valóban elég töredékes leírás arról, hogy én hogy tudnék egy elf bárddal játszani, valóban sok olyan fontos dolgot kiszűrtem, ami egy bárdnak nagyon fontos, nagyon sok mindent erőteljesen átalakítottam.

Olyan nagyon sok sebző varázslat nincs, 3-4-ről tudok hirtelen a bárdnál, kizárólag támadó varázslat is kisszámú 7-8 maximum, a többi, ami védekezésre is használható azt nem hanyagolnám. Terészetesen ez valószínűleg nem állja meg a helyét általánosságban egy elf bárdnál, pont ezért csak a saját konkrét személyt megformáló bárdomnál hagynám ki, mert nekem nem hiányzik.

Misztikus tánc? Ez új nekem, ilyenről szó sincs. Nem a misztikum miatt "táncol". Én ezt egyfajta mozgássornak képzelem el, ami egy elfnél lehet a tánc. Ennek során egyszerűen gyakorol a fegyvereivel, éles harci szituáció nélkül. Semmiféle játéktechnikai vonatkozása nincs azon felül , hogy nem csökkennek a harcértékei amiatt, hogy nem harcol.

Védekezés: nos itt valóban nagyon pontatlan voltam, a kézifegyvereivel élőlény besorolású, élőlénynek elfogadott lények ellen az önvédelemre koncentrál, az ellenfél elfogásáért harcol, semmiképpen sem akar se véletlenül, se akarattal ölni. Másrészt ebbe a fajta gondolatmenetbe kifejezetten ritka esetben belefér az íjjal való "védekezés" is, ami jórészt elriazstást, illetve végső esetben harcképtelenné tételt jelenthet.

Igazság szerint a leírásba sokkal több, szuámomra elf vonást vittem bele, mint bárdot. Ezt akkor vettem érsze, amikor többszöri átolvasás után a varázslómra is illett a leírás 70%-a.

Viktor

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Azt hiszem igazad van, az általam elképzelt és a karaktereim számára kívánatos elf vonások nagyon behatárolják a lehetőségeket.

Amúgy nekem alapvetően a mágiahasználó karakterek jönnek be, szinte mindig olyannal játszottam. Ha harcost csinálnék is, akkor is lenne benne a koncepcióban Mágihasználat Mf, vagy valamilyen szintű megtartói mágia.

Viktor

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

szóval lebuktatnál, mi Venes? ;)

szerinted egy wier után nagy felzúdulás lenne ha egy fejvadász is megjelenne? szerintem egy bárd tuti mellém állna...nem is tudom kit próbáltam kimenteni a tűzből... :)

a bárdomat meg szeretem nagyon és noha az átlag bárdnál visszahúzódóbb és a bánatát " elnyávogja a világnak" szerintem elég jól ki tudom játszani... nefélj Venes a druidád nem marad hoppon! :)

azthiszem több van benne elfből mint " normál bárdból"... :)

Link a hozzászóláshoz

Mi van a druidámmmal? Ezt légyszi fejtsd ki: Most komolyan nem vágom. :wink:

Azt a kis jelenetet, amit tegnap elmeséltél...hát szépen kimagyarázod, hogy hogyan élje túl. Minden elismerésem hozzá. De kérdek én valamit? Mi lesz ha mindig visszahozod őket, jó tény, hogy ,sajnálod", de gondolj bele, néha megkell halniuk, ez az élet rendja. Ha Ranagol....hupsz :lol: Szóval, ha a Fentebb való úgy döntött, hogy meg kell halnia, akkor megkell halnia, meg egyébként is mennyi idős ő már??? Mikor született, már lassan levonásai vannak, nem? A khálok nem élnek olyan sokáig. Csak most olvasom, a fene a száját... :lol: Mint látom 24-ig van a II. korhatár határa??? Miért csak -1 intalligencia, én arra is 15-öt adtam volna.... :lol::lol::lol: Mos nagyon kötöszködős kedvemben vagyok... :twisted: Ezt még majd megszívod, és nem érdekelnek az etikai szabályok, mert már megszegted őket.....

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

bocsesz mindenkitől.... ( nem kell minket komolyan venni! :) )

Megtudná nekem mondani vki hogy a Vándor mennyi HMet kap és hogy mennyi TP kell a szintlépéshez? privben is jó...

és gondolkozom azon hogy egyszer érdemes lenne egy fegyvermestert is kipróbálni, csakhát sokminden hiányzik a szövegből...ebben tudnátok segíteni? ( HM , szintlépés, Harcértékek, Életerő...? )

A fegyvermesterekkel az egyetlen gondom hogy az elfek felsőbbrendűségét hirdetik... megtestesítik azokat a hibákat, amiket a többi faj jogosan a szemükre vcet... ezzel kicsit nehezebb lenne azonosulnom, de azthiszem megtudnám oldani :) ( egyszermár úgyis gondolkoztam egy kyrvérűn... önimádó pöffeszkedő kis alakon :) )

Link a hozzászóláshoz

egyetértek Nefivel.de miért kellet azt az utolsó mondatot ilyen kis betűvel írni?mond ki nyugodtan h éljenek a krániak!!! :twisted: .egyébként ami most naggyon bejön az az Erigowi íjász.nagyon zsír.elém áll 1-2 harcos én meg 50-es CÉ-vel 5 méterről osztom az áldást :twisted: :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Életemben egyszer játszottam Ranil paplovaggal, de nekem örökre az marad a szívem csücske, sőt minél többször játszom majd vele annál jobban magához láncol a lovagom. 8) A dwoon nép valahogy nagyon megszerettette velem magát és én ennek örülök is. :P Remélem a táborban is remekelni fog a naplovagom.

Link a hozzászóláshoz

Garett... az en velemnyem szerint nem sokat szamit az, h egy Khalnak 2 pallos van a kezeben, de persze, hogy mindenkeppen jol jon a dolog, de csak ha a nagy pusztitasra mesz. Azt vedd figyelembe, h a Khalok altalaban kitaszitottak, marmint azok, amelyekkel jaccunk...es ez nem tehet tul jot a karakternek. Valamint az sem, hogy mindenki bamulja a kulonleges kinezete miatt...

En, ha mar Khallal jatszok, akkor is az osi fegyverekkel nyomulok, es nem palossal, meg 2kezes csatabarddal...

A csatabard nagyobb pusztitast vegez, mint a pallos...

A masik meg a rackla lovas... Ugye tudod, hogy alapbol a HGB kezikonyveben leirt torpe harcossal kelle nyomulnod...marmint 5. TSZ-ig, utana fejlodhetsz csak at rackla lovasba?!?! Meg azt is fifgyelembe kelll venned, h csak torpe faju lehet, es hogy Tarin barlangrendszeren kivul nem szeretnek tartozkodni sem a racklak, sem a torpek...

Ha ezeket mar tudtad, akko hagyjuk...

Link a hozzászóláshoz

nnnnos...

valaki írta, h a kyr pusztító a legtáposabb kaszt yneven... azzal nem nagyon értek egyet...

AZZAL ELLENBEN IGEN, H MOGORVA CHEI AZ... minden tápos képességnél vagy varázstárgynál le van írva, h csak egyetlen embernek adtak ilyet, és az Mogorva Chei, mert... nos, ismeri a Slant, Arel-pap/Harcos, kegyelt, halhatatlan, van neki Sonioni fekete opálja, meg még sorolhatnám... azzal már nem is játék a játék...

Link a hozzászóláshoz

hell!

Chei regen JK volt, meg mikor csanadek is aktivan jatszottak.

Nem lett piskota, az igaz.

egyebkent annyira nem tapos.

Slan pszinel leirtak, hogy megtanitottak, de chi-harcolni nem tud.

A Sonioni opalja 50 karatos, minden ra iranyulo magia 50%-at fogja fel.

Fegyverei az Eldír (az észak lángja), a Niun (a hegy szilánkja), a Sólyomkarom és a Sólyomszárny. Vértezete egy Mithrill sodronying.

Minden fegyver mithrill, és Sonor segítségével Tarini mesterek készítették.

Hogy kicsit nézegessétek:

SFÉ:10 MGT:0

Harcérték (alap, Eldír, Niun, Sólyomkarom, Sólyomcsör

KÉ: (61)/81/86/86/80

TÉ: (136)/176/161/161

VÉ: (170)/210/195/195

CÉ: (56)/81

Sebzés: 2k6+16/k10+16/k6+10/k6+4

Tám/kör:4 (2 az eldírrel vagy a niúnnal és 2 a sólyomkarommal, vagy 4 a sólyomcsörrel.)

ÉP: 14

FP: 141

MP: 98

Pszipont: 64

a többit most nem írom le :)

Link a hozzászóláshoz

Taxen!

Szerintem egy khál lovagy nak lovag fegyverek illenek akihez az ősi fegyverek illenek a az a khál harcos...

Amúgy szerintem most már amúgí annyi ember jáccik khállal, hogy már az emberek ugyanúgy megszokták ,mint az orkot...

A rackla lovast tudtam, azt is, hogy csak törpe lehet, amúgy szeintem meg, nyugottan kimozdulhatnak...Tarinból is

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...