Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc kasztod?


Antail

Melyik a kedvenc kasztod?  

27 szavazat

  1. 1. Melyik a kedvenc kasztod?

    • Harcos
    • Gladiátor
    • Fejvadász
    • Lovag
    • Tolvaj
    • Bárd
    • Harcművész
    • Kardművész
      0
    • Pap
    • Paplovag
    • Boszorkány
      0
    • Boszorkánymester
    • Tűzvarázsló
    • Varázsló
    • Egyéb - Leírom hozzászólásban


Recommended Posts

Személy szerint nekem sem jön be a bárd, de ez csak azért van mert nem tudom beleélni magam

Igen, ezzel én is így vagyok, nehezen megy pl ha az ugyancsak fiu KM-nek kell magyarázni h miként udvarlok egy lánynak :) talán nem is vagyok jó szerepjátékos, vagy csak nem tudok bárddal játszani ? :) Ugyancsak nem megy az azonulás egy olyan mentalitású karakterrel ami merőben más mint Én...szerintem sokan vannak így ezzel, vagy megfordítva a dolgot sokan próbálnak utánozni egy idealizált eszményképet a karakterükkel saját létük "pótlásaként". Ez is a ló másik oldala...mindegy is, nem értek ehhez és nem is tartozika topichoz és gondolom már máshol esetleg kiveséztétek és csak én vagyok buzgó :) Bocs az OFF részért és a dupla hozzászólásért.. :oops:

Link a hozzászóláshoz

Semmi gond :wink:

Látom nem nagyon él a topic.. :(

Ami ezt illeti nekem (ha játszok ) már inkább a játék - és ezáltal a karakter - feelingjét nem is a kaszt (mivel már szinte mindennel voltam) hanem a faj adja meg, főleg egy jó regény, vagy film után sokat tud dobni a játék élvezetén.

Egyébként ti hogy viszonyúltok a varázslóhoz? :roll:

Link a hozzászóláshoz

Saját tapasztalatomat írtam le mert ez valahol már az említett kasztok "túljátszása", egy srác játszott ezekkel és negatív élményt hagyott bennem az állandó alkoholizálás meg harcolni akarás(Arel-pap) és az Bárdnál a csajozás, ivás...persze valahol erről szól, de a jóból is megárt a sok, hát még ebből :) remélem érted mit akartam mondani és nem volt zavaros.

Ez így már okés. :laza:

Mondjuk minden karaktert lehet sz.rul játszani :D

Nekem ilyen élményem a Darton-paplovaggal meg varázslóval van...

Ami ezt illeti nekem (ha játszok ) már inkább a játék - és ezáltal a karakter - feelingjét nem is a kaszt (mivel már szinte mindennel voltam) hanem a faj adja meg, főleg egy jó regény, vagy film után sokat tud dobni a játék élvezetén.

Én is próbáltam már minden fajt és minden kasztot.

Az 'újabb kori' karaktereim általában nagy részben emberek (80-90%) kisebb részben orkok.

Az emberen kívül szerintem az orkokat a legkönnyebb eljátszani, és tökös 'halál angyalai motoros' mentalitásuk jóval szimpatikusabb, mint az elfek csendes apátiája.

Kasztban meg nemtom.

Már más topicokban leírtam, hogy először előtörténetet szoktam írni, majd ahhoz választok kasztot. Ez általában harcos vagy tolvaj, mert azokban van a legtöbb lehetőség az alapkaszttól eltérő fejlesztési útra.

(mondjuk ha egy kereskedő-tolmácsot, költőt - nem bárdot! -, egyszerű nemest vagy cirkuszi artistát akarok csinálni, akkor a legtöbb kaszt kiesik kötöttségei vagy kevés kp-ja miatt)

Egyébként ti hogy viszonyúltok a varázslóhoz?

KMként nem nagyon szeretem, mert elég sok plusz melót jelent nyomozós mesékben. (valahogy ki kell küszöbölni az emlékolvasást, erre a legalkalmasabb, ha nem ismer mindenki minden részletet. Mégse lehet mindenkin membrán. Bár néha elfér egy-egy :twisted:)

Játékosként meg... Játszottam vele, de nem tetszett. Nem tudom miért...

Talán azért, mert a varázsló az mindig varázsló marad, nem nagyon van hely szabad karakterfejlesztésnek.

Link a hozzászóláshoz
Mondjuk minden karaktert lehet sz.rul játszani :D

NANA! van ami alapból sz@r :D - de nem akarok senkit megbántani 8)

Az emberen kívül szerintem az orkokat a legkönnyebb eljátszani, és tökös 'halál angyalai motoros' mentalitásuk jóval szimpatikusabb, mint az elfek csendes apátiája.

Egyszer volt orkom (énekmondó) és meg kell mondanom nagyon jó volt, bár a csapatban annyira nem szerették, dehát én se őket :twisted::lol:

Szerintem az elfek csendes apátiája (mint ahogy jellemző magára a fajra) nem ugyanannyira érvényesül kalandozócsapatban, mivel ugye sok idegen hatás miatt "sérül" a személyisége is. Ezt nem úgy értem, hogy orkot megszégyenítően vérszomjas, de nem is az egész modul alatt a fű növését figyeli a kis ligetbe :D Szeretem mindkét fajt, kedvfüggő...Szeretem a khált is de azt meg a KM nem szereti :( így nem is játszhatok vele...egyébként ti csapatotok hogy viszonyul a khálhoz mint olyan fajhoz ami kicsit nehezen illeszthető bele a klasszikus Ynev-képbe...láttam, hogy téma volt 1-2 oldallal korábban a khál faj de ha jól emlékszem a kérdésem nem jött szóba.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Szerintem a varázsló a legnehezebb és egyben az egyik legjobb kaszt. Egyenlőre nem tervezek ilyet indítani mert nehéz fejben tartani az összes mozaikot és éppen ez teszi erőssé. Majd ha több tapasztalatot szerzek, de egyenlőre maradok az egyszerű felhasználóknál. Very Happy

Nem értek egyet azzal, hogy a legnehezebb és a legjobb (legtáposabb?) sem mindig igaz...

Én inkább shikakaval értek egyet...én is kipróbáltam és nem tetszett, arról nem is beszélve, hogy közepes szinttől már nagyon táp :(

Látom van varázsló topic is úgyhogy nem is akarom elvenni a "kenyerüket" kb ennyire voltam kíváncsi :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A varázsló messze a legnehezebb, ez egyértelmű. Nem a mozaikok fejben tartása, hanem az élet- és világszemlélet miatt. Igazi szerepjátékost kíván szerintem, aki ismeri Ynevet, ismeri a világot, a törvényeket, hogy hogyan épül fel, gyakorlatilag mindent. Ebbe a képbe illeszti be a varázslót, aki szintén ismer mindent (természetesen ezért kell aj átékosnak is). Az emlékolvasás kiküszöbölésére meg egészen egyszerű módszerek vannak: a mana sincs jelen mindenütt, bármikor mondhatod azt, hogy nem jött létre a varázslat, nem tudtál elég mágikus energiát fókuszálni, aztán a membrán is -ahogy mondtad-, aztán ráveszed, hogy mágia nélkül oldja meg (ugyanis a varázslónak is utolsó eszköze csak a mágia, amit lehet, a nélkül old meg), esetleg olyan környezetbe viszed, ahol tilos varázsolni (nem a mana miatt, de mondjuk egy templomban csak az a fajta szakrális mágia fog működni a kirekesztés miatt, vagy egy Shadoni kisvárosban ahol mindenkit boszorkánynak kiáltanak ki aki varázsol, kivéve aki őket keresi)

Szóval a Varázsló igen is a legnehezebben kijátszható kaszt, azt tekintve, hogy milyen minimumot kell hozzá megütni. Természetesen lehet egy sablonos varázslónál sokkal nehezebb harcost is kitalálni, bármit, de a minimum itt a legmagasabb. Varázslót ne üljön le játszani aki fél éve kapta meg az ETKt és a fegyverek harcértékeit fújja csak kívülről.

További kellemes napot!

Link a hozzászóláshoz

Eszembe jutott egy "egyedi varázslat mozaik" amit ugyan nem fogott fel az illető, hogy ilyet nem csinál a varázsló, de minden reálisan játszó ember szeme vérben forogna...na szóval elmés kis dolog...bár egyértelmű, hogy nem a hitelesség szűlte...csinál egy 1E-s erősségű (pl.) parancs mozaikot, majd azt nagyobb E-vel destruktálja, így ez már 20m-es körzetben érvényesül ami átlagemberek, orkok stb között elég jó móka...a többit a fantáziátokra bízom :roll::)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Természetesen csatlakozom a véleményemmel Con Salamanderhez, kicsit kiegészítve.

Az a játékos, aki egy nyomozós kalandban mindenkin emlékolvasást csinál, annak rövid jövőt jósolok. Egyszerűen visszatetszést kelt és valaki megszabadul tőle előbb-utóbb.

Khalator: Valóban elég mókás, viszont semmiképpen nem mozaik, pláne nem új, kb évente felemrül valakiben. E mellett ez egy veszélyes túlcsordulást okoz a varázslatban, 2E-vel meváltoztatja az áldozatok mentális működését. Szó sincs arról, hogy az eredeti hatás hat dupla erősséggel. Én egy véletlenszerű (vadmágikus áldozatonként más hatás) Mentálmágikus hatás ellen dobatnék mágiaellenállást.

Mondjuk azt nem értem, hogy mit akarna ezzel a varázsló előidézni a kisebbfajta káosz mellett?

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Tudom, hogy nem mozaik hanem őrült agyszülemény azért volt idéző jelbe...

Mondjuk azt nem értem, hogy mit akarna ezzel a varázsló előidézni a kisebbfajta káosz mellett?

Hát...többnyire 5 MP-ból legyűrte első szinten az ellenünk jövő útonállókat, kocsmai verekedés stb...

Valóban elég mókás, viszont semmiképpen nem mozaik, pláne nem új, kb évente felemrül valakiben

No ezt nem tudom, friss fórumozó vagyok, próbálok hozzátenni a beszélgetéshez, de ne várd h átolvassak többszáz oldalt :)

Link a hozzászóláshoz

Con Salamander:

Szóval a Varázsló igen is a legnehezebben kijátszható kaszt, azt tekintve, hogy milyen minimumot kell hozzá megütni. Természetesen lehet egy sablonos varázslónál sokkal nehezebb harcost is kitalálni, bármit, de a minimum itt a legmagasabb. Varázslót ne üljön le játszani aki fél éve kapta meg az ETKt és a fegyverek harcértékeit fújja csak kívülről.

Először azt hittem, hogy nem értek egyet, de most már látom (kiemelt rész), hogy nagyjából igen.

Mondjuk annyira nem nehéz varázslót játszani, mint amennyire hiszik. Szabadidőben olvasgatva kábé 2 hét alatt meg lehet tanulni a mágiát, a szemlélet az meg a szerepjáték része, nem gond szerintem.

Nekem legnehezebb egyébként fejvadászt volt játszani. Az első sikeres merénylet után nyugdíjaztam is a karaktert...

Khalator:

én is kipróbáltam és nem tetszett, arról nem is beszélve, hogy közepes szinttől már nagyon táp

Az hogy táp, még nem baj. (úgyis csak addig az, amíg a KM hagyja)

A baj ott van, hogy ha a csapat általakul varázsló+haverjaivá ÉS ez a többieknek nem tetszik.

Egyébként normálisan játszó varázsló nem gond. (csak kis pluszmunkával jár a KM-re nézve)

A 'mindent megold' varázsló meg vagy visszavesz magából, vagy legközelebb nem mesélek neki oszt kész.

Ezt nem úgy értem, hogy orkot megszégyenítően vérszomjas, de nem is az egész modul alatt a fű növését figyeli a kis ligetbe

Mondjuk én az orkot nem vérszomjasnak játszom. Egy ismerősöm jól megfogalmazta, hogy hogyan játszom ki az orkokat:

"ők olyan ingerlékeny PokolAngyalai motorosbanda-tag rockerek, akik tudják, hogy 40 évesen meghalnak, viszont csak feleannyit alszanak, és mindent négyszer olyan jól bírnak, kivéve a kritikát"

Szóval elsősorban a Shadowrun/Earthdawn ork leírása tetszik.

KH

Link a hozzászóláshoz

Shikaka

Nem csak az válthat ki nemtetszést a többi JK-ból ha a varázsló főnökösködik, hanem ha mondjuk a KM irreálisan próbálja megfogni. Igen az a megoldás ha egy valóban felkészült (mentalitásban) játékos jön varázslóval, ő tudni fogja hol a határ, másfelől a jellem is kulcsfontosságú, véleményem szerint egy rend jellem alapkövetelmény, ami meg kizárja, hogy egy nyomozáskor minden ember fejét átnézegesse sorban.

"ők olyan ingerlékeny PokolAngyalai motorosbanda-tag rockerek, akik tudják, hogy 40 évesen meghalnak, viszont csak feleannyit alszanak, és mindent négyszer olyan jól bírnak, kivéve a kritikát"

Ez tetszik, hol halhattam én már ezt?:) Egyébként ez már az elfhez képest vérszomjas :) Talán nem is biztos ez a legjobb szó, hanem, hogy a diplomácia náluk a fizikai kontaktusra korlátozódik 8)

Link a hozzászóláshoz

Nem csak az válthat ki nemtetszést a többi JK-ból ha a varázsló főnökösködik, hanem ha mondjuk a KM irreálisan próbálja megfogni. Igen az a megoldás ha egy valóban felkészült (mentalitásban) játékos jön varázslóval, ő tudni fogja hol a határ, másfelől a jellem is kulcsfontosságú, véleményem szerint egy rend jellem alapkövetelmény, ami meg kizárja, hogy egy nyomozáskor minden ember fejét átnézegesse sorban.

Ez nálunk úgy jön elő, hogy ha nagyon rátelepszik a csapatra, akkor elbeszélgetek vele, hogy fogja vissza magát.

Ha nem válik be, akkor megválunk a karaktertől.

(sokan nem szerették ezt a kirakom a karaktert és kész stílusomat, de ez még mindig jobb, mint egy komolyabb balhé, vagy esetleg egy partin belüli gyilok)

és az alap:

az emlékolvasásos varázsló még mindig jobb, mint a minden tanút kinyíró, aztán nekromanciával kivallató csapat :wink:

Ez tetszik, hol halhattam én már ezt?:)

Nemtom, abban mondjuk biztos vagyok, hogy valahonnan nyúlta a szöveget, mert rendszeresen visszahallom tőle a saját mondásaimat is :lol:

Link a hozzászóláshoz
az emlékolvasásos varázsló még mindig jobb, mint a minden tanút kinyíró, aztán nekromanciával kivallató csapat Wink

Erről a mi boszmesterünk Azonosítsa jut eszembe...nem volt jó hallani a rutintalan KM-től miután nagy nehezen összejött a party, hogy "hát...hát..megoldotta a modult" :) Egyébként ha már a nekromanciánál tartunk, a varázslói mágia fejezetben leírt fekete mágia által okozott képességcsökkenéseket ti figyelembe veszitek? A másik, hogy ugyan a varázslói mágia résznél van leírva és a szöveg is varázslót említ, de nem vonatkozik ugyanúgy a boszorkánymesterekre vagy egyes papokra?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Véleményem szerint a feketemágia kérdése, szabályai nem csak a varázslókra, mindenkire vonatkozik, mivel nem a kaszttól, vagy a kaszt mágiájából ered, és a törvényszerűségei is általánosak, ugyanúgy ráillenek más kasztok mágiájára is. Emellett semmi varázslós nincs benne (már ami másra nem lehetne igaz) hanem valami egyetemes természeti törvény szerűségtől függ.

Nem véletlen, hogy a boszorkánymestereket a leggyakrabban hajlotthátú, torz alakoknak ábrázolják. Vajon mitől? :)

Link a hozzászóláshoz
Nem véletlen, hogy a boszorkánymestereket a leggyakrabban hajlotthátú, torz alakoknak ábrázolják. Vajon mitől?

Biztos már öregek 8)

Talán annyi kitétellel, hogy a papi mágia az nem biztos hogy a többi közé tartozik ilyen szempontból. Szerintem arra nem vonatkozik.

Itt szerintem a szándék a fontos és az abból következő esetleges törvényszerűség miatt ugyanúgy látszódhat akár egy Thar vagy Ranagol papon is. Boszmester a tapasztalati mágián keresztül varázsol, a pap meg istenen keresztül, különbség szerintem nincs.

Link a hozzászóláshoz

Boszmester a tapasztalati mágián keresztül varázsol, a pap meg istenen keresztül, különbség szerintem nincs.

Pont ez a különbség!

A pap az istenétől kér valamit, a hitén kívül semmilyen erőfeszítésébe nem kerül a varázslat. Nem használja a tudatát/testét semmire. A BM és a varázsló meg igen. Persze ez csak szvsz...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem, nem, és nem! NEM a szándék a fontos!! Itt nem! Már megbeszéltük néhányszor. Ha a legártatlanabb szűz csecsemő életét akarom megmenteni fekete mágiával, megbűnhődök (az ottani szabályok szerint) de ha a legrosszabb szándékkal is alkalmazom, de nem fekete mágiát, akkor semmi nem lesz. (legalább is a fekete mágia szabályai szerint). A többi más kérdés.

a második félben viszont Khalatorral értek egyet. A papi mágiában a varázshasználó máshonnan kapja az erejét. De a fekete mágia szerintem őt is sújtja. Az, hogy a istene megbünteti-e, az más kérdés, az a mágia "belső büntetése" mint amilyen pl. a tűzmágiában a fekete láng. De a mágia egyetemes, világmindenséget átható, kikerülhetetlen törvénye a fekete mágia kérdésében az véleményem szerint mindenkire, tehát a papokra is vonatkozik.

Link a hozzászóláshoz
De a mágia egyetemes, világmindenséget átható, kikerülhetetlen törvénye a fekete mágia kérdésében az véleményem szerint mindenkire, tehát a papokra is vonatkozik.

A 'mágia egyetemes törvénye' nem vonatkozik a papokra.

Lásd például a manamentes/manatúlcsordulásos területen zavartalanul működő papi mágiát :wink:

Link a hozzászóláshoz
Shikaka!

Azért szerintem az, hogy valaki élettel összeegyeztethetetlen dolgot művel kicsit komolyabb mint, hogy ki honnan ki/mi által szerzi a manáját.

Nem a mana-szerzés a lényeg. Ez egy példa volt arra, hogy a papi mágia nem szorítható be a varázslói-tapasztalati mágia keretei közé.

Ez tulajdonképpen MagyarGergely 'a papi mágiára is vonatkozik a mágia egyetemes törvénye' kijelentésére cáfolat.

Szóval mivel sehol sincs leírva ez a szabály papokra - ha jól tudom - így mindenki úgy játszik ahogy akar.

Számomra szimpatikusabb a 'varázsláshoz a pap nem használja testét-elméjét, így nem érvényesül a fekete-mágia bünti" hozzáállás.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...