Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc kasztod?


Antail

Melyik a kedvenc kasztod?  

27 szavazat

  1. 1. Melyik a kedvenc kasztod?

    • Harcos
    • Gladiátor
    • Fejvadász
    • Lovag
    • Tolvaj
    • Bárd
    • Harcművész
    • Kardművész
      0
    • Pap
    • Paplovag
    • Boszorkány
      0
    • Boszorkánymester
    • Tűzvarázsló
    • Varázsló
    • Egyéb - Leírom hozzászólásban


Recommended Posts

Igen. Az az új tekercsek szerint is úgy volt/van. De például az új tekercsekben a papoknak és a bosziknak eléggé behatárolják a képességeit első TSZ-en. Mondjuk ott a többi is nagyon Low-Levelen indul. :( Mármint az ETK-hoz képest. Az új törvénykönyvről már ne is beszéljünk. Mert nekem is teljesen átláthatatlan volt, pedig elég sokat foglalkoztam vele. Akkoriban. :?

A képzettség rendszerből én csak pókhálót láttam. Én egyszerűbben megoldottam. Abból indultam ki hogyha pl felveszed a Herbalizmus vagy az Alkímia MF-et akkor 3 kp-val olcsóbb a méregkeverés. Na ebből kiindulva az összefüggő képzettségek könnyítik egymást. Pl töri ismeret a heraldikát vagy írás/olvasás mf a hamisítást. Persze csak 3 kp-val így nem lesz túl táp de van benne ráció.

Link a hozzászóláshoz

Ilyesmiken még soha nem gondolkodtam, de jó irányba vetetted most a képzeletemet 90 fokkal arrébb. :D Egy ilyen asztali szabályt simán támogatnák. Még ha kis táp is lenne benne, attól még jó. Mert ugyebár egy MF képzettség elérése általában nem kevés kp. És ha már mestere vagy annak a fegyvernek, pennának, kéznek, lábaknak, akkor már legyen könnyebb én azt mondom. Mint hogy alapfokra vennéd fel mondjuk a lefegyverzést/fegyvertörést... Kíváncsi vagyok még milyen szabályokat alkottatok. Eddig tetszik. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Örülök, hogy ilyen lelkesen osztjátok meg egymásnak a saját partin belüli élményeket, de kérlek legyetek tekintettel arra is, hogy ez a közönség számára olykor hasztalan és nem a témához kapcsolódik. Az általános beszélgető fórumcsoportban elférnek az ilyen hozzászólások, de nem itt.

Köszönöm, hogy a jövőben nagyobb figyelemmel használjátok a fórumot!

üdv, Antail

Link a hozzászóláshoz

Szia Mortifer,

Az elmúlt táboraink alapján biztos, hogy lehetne felállítani ilyen statisztikát, de ez természetesen csak a mi tagjaink és tábor-látogatóink preferenciáját fogja reprezentálni. Szerintem attól még érdekes lenne.

Antailnak vagy Con Salamandernek valószínűleg megvannak a statisztikák java, ha nem is az első táborig visszamenőleg. Ha esetleg van erejük hozzá valamikor, közzé tehetnék. :) Antail, CS: vélemény?

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Az elmúlt táboraink alapján biztos, hogy lehetne felállítani ilyen statisztikát, de ez természetesen csak a mi tagjaink és tábor-látogatóink preferenciáját fogja reprezentálni. Szerintem attól még érdekes lenne.

Emellett arról folyamatos a szavazás, hogy kinek mi a kedvenc varázshasználó karaktere (kasztja, gondolom; ebben a varázsló vezet). Hasonló felmérést igény esetén talán itt, ebben a topikban is lehetne indítani, ha van rá kapacitás... :)

Link a hozzászóláshoz
Az elmúlt táboraink alapján biztos, hogy lehetne felállítani ilyen statisztikát, de ez természetesen csak a mi tagjaink és tábor-látogatóink preferenciáját fogja reprezentálni. Szerintem attól még érdekes lenne.

Igen, bár TAO mellett én is arra hívnám fel a figyelmet, hogy ez a tábor-statisztika nem reprezentatív... nem csak mert kicsi a minta, hanem azért is, mert a tábor karakteralkotási szabályzata egyedi, és nagyban befolyásolja a játékosok választását.

Én sem tudok ilyen felmérésről amúgy, de ha tőlem megkérdeznék mi a kedvenc kasztod, akkor nem tudnék rá válaszolni, mert nekem pl. nincs ilyen. Bármely kasztot szívesen játszom, és mindig a csapat koncepció, vagy a hangulatom határozza meg, milyen JK hozok. Még a jellem se meghatározható.

Nekem a MAGUS pont azért tetszik, mert fix kasztok vannak, melyek előre meghatároznak a karakter számára követendő viselkedési formákat. Ad neki hátteret, jellemvonásokat. Ebben pedig pont az a kihívás, hogy miként tudod a legjobban előadni ezeket. Egy jó játékosnak nagyon oda kell figyelni, hogy egy MAGUS karaktert a világhoz mérten hitelesen tudjon alakítani. Nem kevés előkészület kell hozzá.

Persze megértem azt is, ha valakinek van egy kedvenc kasztja, mert azzal tud fejben legjobban azonosulni, hiszen a játék elsődleges szerepe a szórakozás.

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

ilyen statisztikáim nekem sajnos nincsenek. Össze lehetne szedni, mert a téli táboros karakterek kb mind megvannak, de elég nagy munka lenne. Viszont Hulla szokott NYT-s kaszt-statisztikát csinálni minden évben, lehet, hogy nála van ilyesmi.

Az előtörténetek topicban viszont ott szokott lenni szintén, hogy milyen kasztot választott az illető, ott is sok táboros anyag fent van.

Mortifer: mihez kellene ez neked? Ha valami fontos dologhoz, beszélhetünk a gyűjtésről.

Link a hozzászóláshoz

Halihó! :)

Az előtörténetes topicban most folyamatban van egy ilyen elgondolás, hogy elérhető legyen egyértelműen, milyen kasztokra lehet előtörténetet találni a fórumon/oldalon.

Ez viszont jelenleg még nem elérhető (bár kigyűjthető), és mivel jórészt táboros karakterek kerültek fel, így ez sem lesz reprezentatív. Pontosan a már említett karakteralkotási rendszer miatt. Egy ilyen eseményre másképpen állnak össze a csapatok, mérlegelnek hatékonyságot, versenyképességet is a tetszésindex-szel szemben/mellett. Tehát az a lista majd hasznosnak minősülhet, ha valaki ötletet szeretne keresni modulhoz, egyéni előtörihez, de ilyen statisztikához sajnos nem biztos, hogy megfelelő lesz.. :(

Viszont csatlakozom CS-hez, ha valamihez szükséges ez az információ, akkor megpróbálhatunk segíteni valamiképpen.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Igazából nem fontos vagy hivatalos dolog miatt tettem fel a kérdést, pusztán amiatt mivel az érdeklődésem ismét e játék felé fordult és mert egyfajta eretnekséget akarok elkövetni vele kapcsolatban. Még az év elején belefogtam egyfajta "anniversary" dokumentum elkészítésébe, ami tartalmazta volna az ETK-t és az összes kiegészítőjét + a rúna játéktechnikai részeit, szigorúan csak a magam szórakoztatására. Aztán abbahagytam, mert azt hittem, hogy a Luníros fiúk-lányok kijönnek végre valami "csudijó" dologgal. De nem történt semmi, úgyhogy újra elővettem a dolgot és elkezdtem gondolkodni. Valószínűleg ebből fog majd a baj megszületni... :) Summa summarum, vizionálok egyfajta "beginner box"-ot, ami a játék könnyű elkezdését tenné lehetővé és emiatt tettem fel a kérdést. Hogy egy ilyesfajta műben milyen kasztok, illetve milyen előre generált karakterek kapjanak helyet? Időközben azonban rájöttem, ha a játék elsajátításának minél könnyebb módját akarom bemutatni, akkor akár teljességgel átvehetem a vonatkozó külföldi kiadványok példáját és maradhatok a harcos-tolvaj-pap-???(varázsló)??? négyesnél. Már csak azért is, mert az ETK is tartalmaz ajánlásokat a kasztleírások végén, hogy melyik ajánlatos kezdőknek és melyik a már tapasztaltabbaknak. Ennek fényében már teljességgel értelmetlen is a kérdésem, amiért megkövetek mindenkit, aki megtisztelt figyelmével és áldozott rám az idejéből egy válasz elejéig! Hát így. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Summa summarum, vizionálok egyfajta "beginner box"-ot, ami a játék könnyű elkezdését tenné lehetővé és emiatt tettem fel a kérdést. ... Hát így. :)

Lám-lám-lám! Ez nagyon érdekes... Talán nem árulok el nagy titkot, ha itt megjegyzem, hogy ezen a fórumon is felmerült egy hasonló gondolat, afféle ismertető/bevezető - hangulatkeltő/kedvcsináló modul kapcsán. Jó tudni, hogy más is hasonló dolgokon fáradozik, eszerint ugyanis az igény valós. :)

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Donát;

mindenképp érdemes olyan kihívások elé állítani, amely nem annyira a kardforgató képességét, hanem a jellemét, az elszántságát, az állhatatosságát teszik próbára. Képes-e áldozatokat hozni azért az ügyért, amelyekben hisz? Elviseli-e a kudarcot, a megaláztatást a későbbi "nagyobb jó", vagy egy hosszabb távú cél érdekében? Képes-e lemondani egy csábító új lehetőségről (új fegyver, új harci technikák), melyekre csak bűnös módon (teszem azt egy démonnak tett "szívességért") tehet szert? Képes-e a "jó halált" választani a tisztességtelen módon szerzett siker helyett? Könnyű-e letéríteni az általa választott útról? Az elveit, avagy a szeretteit helyezi-e előtérbe?

Szóval ilyesmikre gondolok hirtelen... Ezek némelyike igen kemény próbatétel lehet.

Link a hozzászóláshoz

Most ahogy ezt elolvastam, olyan gonosz ötlet jutott eszembe hogy az hihetetlen. A kardművészünk apja 1 Gho-ragg (gonosz kacaj) és ha rosszul dönt azzá változik(rejtélyes körülmények között meghal pár ember, felbérelik a JKkat, de igazából a kardművész változik át éjszaka, és ő öli meg őket), és elemészti, így sajnos adnom kell neki 1 új karakterlapot. De ha jól dönt, a mestere segít megtanítani neki a Gho-ragg 'lélek' irányítását.

Szóval nagyon köszönöm a választ :D

Link a hozzászóláshoz

ETK-ban egyik nagy kedvencem a Krad-lovag volt.
UTK-ban meg igazából akár saját kasztokat is lehet kreálni. Legalábbis szerintem. Még ugyan nem rágtam bele magam a témába, de régebben akartam egy törpe kovácsot csinálni, csak ugye ETK-ban nem volt honnan levezetni. Talán a harcos volt a legjobb kiinduló a sok felhasználható kp miatt. Viszont most UTK-ban a KAP pontokból lehet egy jó kis Tarini háttért összerakni. 

Link a hozzászóláshoz
On 2/5/2016 at 3:53 PM, Fino Da Lungovilaggio said:

Mivel már jó pár éve csak KM-kedem, nincs lehetőségem játszani (sajnos), kiismerhettem a boszorkányt, amit gyakran használok NJK-ként és megkell mondjam, határtalan és kiválló lehetőségeket rejt.

És nem érzed úgy, hogy túlhasználod? A jó nő = boszorkány szindróma nagyon könnyen előjöhet, nem tudom milyen sűrűn mesélsz, de a gyakran szó nekem gyanús.

On 2/5/2016 at 7:28 PM, Areir said:

ETK-ban egyik nagy kedvencem a Krad-lovag volt.
UTK-ban meg igazából akár saját kasztokat is lehet kreálni. Legalábbis szerintem. Még ugyan nem rágtam bele magam a témába, de régebben akartam egy törpe kovácsot csinálni, csak ugye ETK-ban nem volt honnan levezetni. Talán a harcos volt a legjobb kiinduló a sok felhasználható kp miatt. Viszont most UTK-ban a KAP pontokból lehet egy jó kis Tarini háttért összerakni. 

Én azt nem tudom, hogy mi köze a kalandozókasztnak a kovácssághoz. A kovács az egy szakma. A kasztok más szempontból hivatottak leírni a karaktert.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...