Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc kasztod?


Antail

Melyik a kedvenc kasztod?  

27 szavazat

  1. 1. Melyik a kedvenc kasztod?

    • Harcos
    • Gladiátor
    • Fejvadász
    • Lovag
    • Tolvaj
    • Bárd
    • Harcművész
    • Kardművész
      0
    • Pap
    • Paplovag
    • Boszorkány
      0
    • Boszorkánymester
    • Tűzvarázsló
    • Varázsló
    • Egyéb - Leírom hozzászólásban


Recommended Posts

 

Üdv

Nem használom túl, az egész a történettől függ, hogy milyen NJK-t kiván vagy mit/kit teremtettem oda. A "jó nő=boszorkány szindróma" sem jön elő, ha elég hangsúj van fektetve mesélés közben a világ kimesélésére és persze ha a játékosok úgy játszák ki karaktereiket, hogy azok nincsenek ama tudás birtokában, mint akik megszemélyesitik őket.  Kérdésed másik fele a gyakoriság. Olyan gyakran, ahogy megkivánja egy ÉLET ÚT játék, vagy a történet. A másik meg hogy a boszorkány nemvarázsol lépten nyomon, s ha mégis megteszi, annak épp az a célja, hogy ne fedje fel magát, hanem ármánykodásait támogassa.

Remélem kielégitő a válaszom.

Link a hozzászóláshoz
23 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Én azt nem tudom, hogy mi köze a kalandozókasztnak a kovácssághoz. A kovács az egy szakma. A kasztok más szempontból hivatottak leírni a karaktert.

Azt kell hogy mondjam, nagyon nem értek veled egyet. Ha belegondolsz a kalandozó lét is egy szakma. Sőt igazából a legtöbb kaszt egy-egy szakmát, vagy több szakmának az összefoglaló neve. Például egy harcos is lehet testőr, katona, zsoldos, stb. Tulajdonképpen a kaszt, klán, iskola csupán a háttered, hogy ki vagy mi voltál mielőtt a kalandozók útjára léptél. Az, hogy egy karakter egy mesterember volt, néhány egyéb képességgel, vagy egy veterán testőr, esetleg egy hittérítő pap már nem sokat számít.
Az megint más kérdés, hogy ha már az alap kasztom egy mesterember, akkor sem fogok éhen halni, amikor nincs éppen egy megmentendő királylány vagy egy gonosz, emberáldozó szekta akiket ki kell füstölni. Én legalábbis úgy értelmesem az UTK karakteralkotását, hogy rajtad múlik mit alakítasz ki a felvett hátterekkel. Régen az ETK alatt is kreáltak az emberek saját kasztokat, most ezt is lehetővé teszi számunkra a szabálykönyv.

Link a hozzászóláshoz

Na lehet nekem is kéne ide írni.

Én elsősorban a harcos beállítottságú karaktereket szeretem, de ettől független úgy érzem, hogy a bárd és a varázsló a két legsokoldalúbb kaszt és egy jó játékos + seggfej könnyen tönkreteszi mindenki játékát, de talán azokkal is a legszórakoztatóbb játszani.

Harcos/lovag a kedvenc a "feeling" miatt, azonban a karakterek mögött hiába van a háttér alapesetben egyik M* rendszer sem nyújt elegendő opciót számukra, hogy igazán élvezetes legyen így nem is tudnék már játszani házi kiegek nélkül.

Link a hozzászóláshoz

Az én kedvenc kasztom a varázsló, mert elég sokoldalú, de a papot is szeretem. Szerintem még hasonlítanak is, mindkét kaszt mágikus tudása kiemelkedő, és (legalábbis ,,jó" jellemű papoknál) egyikük sem használná úgy mint egy Bm. (Nem mintha nem tartanám erős vagy érdekes kasztnak, de a varázslót és papot jobban preferálom)

Ezeken kívül még szeretek játszani lovaggal, bárddal, tűzvarázslóval, Bm-mel.

Link a hozzászóláshoz

Tetra!

Ha nem tetszik a M.A.G.U.S. rendszere 3 lehetőséged van:

1.: Fejleszd  tovább, készíts kiegészítőket, házi szabályokat

2.: Hagyd abba abba a M.A.G.U.S.-t, válcs rendszert, vagy ne szerepjátékozz

3.: Viseld el a problémát, játsz tovább így

Mindenesetre a M.A.G.U.S. rendszerének felesleges szidása, érvek nélkül, nem célravezető, ezért megkérlek, hogy a fenti megoldások valamelyikével orvosold, vagy kerüld el a M.A.G.U.S. hibáit.

Dorani magiszter

MagyarGergely kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 1/21/2018 at 14:04-kor Dorani magiszter írta:

Tetra!

Ha nem tetszik a M.A.G.U.S. rendszere 3 lehetőséged van:

1.: Fejleszd  tovább, készíts kiegészítőket, házi szabályokat

2.: Hagyd abba abba a M.A.G.U.S.-t, válcs rendszert, vagy ne szerepjátékozz

3.: Viseld el a problémát, játsz tovább így

Mindenesetre a M.A.G.U.S. rendszerének felesleges szidása, érvek nélkül, nem célravezető, ezért megkérlek, hogy a fenti megoldások valamelyikével orvosold, vagy kerüld el a M.A.G.U.S. hibáit.

Dorani magiszter

Nem. Tipikus érvelési hiba az élet minden területén a kritika elhessegetésére, hagyj fel vele.

Link a hozzászóláshoz

Nem akarom elhessegetni a kritikát, de amit te írtál, az érvelés nélküli felesleges ócsárlás. Ha egy kritika megalapozott, tehát alátámasztják érvekkel vagy példákkal, akkor az hasznos, de ilyen formában nem az. Szerintem ennek az oldalnak nem az a célja, hogy csak úgy szidjuk a M.A.G.U.S. hibáit, hanem, hogy hasznos kritikákat kapjon, és ezek alapján továbbfejlesszük. A te comment-ed nem tartozik ebbe a kategóriába.

Link a hozzászóláshoz
5 órával ezelőtt-kor Dorani magiszter írta:

Nem akarom elhessegetni a kritikát, de amit te írtál, az érvelés nélküli felesleges ócsárlás. Ha egy kritika megalapozott, tehát alátámasztják érvekkel vagy példákkal, akkor az hasznos, de ilyen formában nem az. Szerintem ennek az oldalnak nem az a célja, hogy csak úgy szidjuk a M.A.G.U.S. hibáit, hanem, hogy hasznos kritikákat kapjon, és ezek alapján továbbfejlesszük. A te comment-ed nem tartozik ebbe a kategóriába.

Nem gondolod, hogy túlzás valakitől azt kérni, hogy hagyja abba a Mágust csak mert nem értékeli kellőképp a kasztrendszerét?

Ha szeretnéd tudni miért nem tetszik valakinek XY, akkor meg lehet az illetőtől kérdezni, hogy miért nem tetszik neki.
És aztán arra lehet válaszolni, és tovább kérdezni és elindítani egy dialógust. Persze csak ha érdekel.
Más a játékot értékelni és más egy embert, vagy amit tett vagy nem tett.
Ha kapásból lehurrogod az illetőt nem várhatod el hogy értékelhető választ kapjál a kommentedre, hisz amit te írtál sem volt az.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem maradjunk a kasztokról szóló résznél. 

OFF

A fórumon bármit el lehet mondani, bár valóban van hasznosabb kritika, és kevésbé az is, és olyan is van, aki rendszeresen szeret a saját ajtaja elé "csinálni". Ugyanakkor szerintem sem egy friss fórumozó feladata rendre utasítani egy "kalandozó herceget", noha elgondolkodtató, hogy már neki is feltűnik a dolog... 

OFF vége

Az én kedvenc kasztom még mindig a tűzvarázsló. Kifejezetten szeretek ezzel a játszhatatlan és gyenge, elégtelen Mp-ú, otromba kasszttal kínlódni egy halott és menthetelen rendszerben, rusnya harcrendszerrel :D 

Link a hozzászóláshoz

Ó igen, a Tűzvarázsló mindig is a szívem csücske volt. Ha játszottam volna a Pyarron eleste kalandban, tuti, hogy azzal jövök, végre lett volna épeszű manapontom :mrgreen: 

Ami nem tetszik vele kapcsolatban az a végtelen korlátozottságuk. Hiába képviselik az Yneven megtalálható magasmágia legfinomabb ágát, mégis primitív tapasztalati mágiahasználók, és ezen a magasabb szint és specializáció sem segít. Pedig ott van náluk a godoni csóka könyve, igazán elolvashatnák. Vagy Sonnor, ha már úgyis beengedték, segíthetne nekik kidolgozni valamit.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...