Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Krán - a sötétség birodalma


Con Salamander

Recommended Posts

Üdvüdv!

Speciel most egyet kell értenem Agissal. Mondjuk nem teljesen, mert ha valóban nem enyésznének semmivé erős mágikus fókuszok nélkül, akkor egy egy ősaquir jó nagy galibát okozott volna már Yneven. Sőt. Nem is kell ősaquir. Elég egy nagyobb hatalmú Rachat Ma'niigan is, hogy fejtörést okozzon Ynev ifjabb országaiban.

De nem tudok teljesen egyetérteni TAO-val sem, hogy csak ott maradtak volna fenn. Ugyanis, ha jobban belegondoltok, például Shulur alatt is van egy elég "méretes" aquir kolónia, a Csontváros. Ahol azért akadnak erősebb példányok is. Mondjuk tény, hogy Shulur közelében meg ott van Daumyr, de akkor is. Ez már nem része annak a kettőnek.

Szóval szvsz nem csak ott azon a két helyen fordulnak elő, abban viszont igazad van TAO, h a hosszas fennmaradásukhoz mindenképpen erős mágikus jelenlét szükségeltetik.

Egyébként tudomsáom szerint a shadoni Felföldön is kószál belőlük egy pár..

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem Krán az (képletesen) egyenlő Shackalor-ral.

Ugy értem, h ha meghalna Shackalor akkor Krán is elveszne a történelem viharaiban.Nem lenne senki olyan erős és hatalmas ahoz, h egyben tartsa a 6500 éves birodalmat.Még a testvérei sem.

Ynev uralma?miért tenné?Nincs rá oka, Kránt nem bántja senki mert nem merik, Õ meg meg tudja szerezni azt ami neki kell a határain kivülről.

Ha meg valaki túl erős lesz és fenyegeti Kránt akkor megprobálja maga mellé állítani, ha nem sikerül akkor elpusztitja. Ez nem vonatkozik pl pyarronra mert teljesen más az érték rendjük, de kalandozokra tökéletesen igaz lehet az elméletem.

Tiszteletem!

Alborn zenéje kisérjen mindenkit!

Link a hozzászóláshoz

Szép jó estét!

Én voltam már Kráni karakterrel, és meg kell mondanom, hogy oriási kudarc volt! Nem azért mert Kráni karakter (mellesleg fejvadász) volt, hanem mert iszonyat nehéz kezelni. Azt a mentalitást, azt a megjelenést, viselkedést átérezni és teljes értékű karakterként játszani, megtestesíteni kimondhatatlanul nehéz.

Egyébbként miért ítélünk el egy több ezer éves birodalmat az "önvédelemért", vagy, hogy mien lények élnek benne (szerintem ez FAJGYÛLÖLET)!

Jahorr

Ranagol adjon erőt küldetéseitekhez!

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Rodath: Shulur alatt valóban van aquir kolónia, de azok korcsok és szolgák, ha Valóvérű akad közöttük, az is azért lehet ott, mert Ediomad mélyén már nem volt maradása. Az ő hatalmuk azonban meg sem közelíti ediomadi társaikét! A Felföldön is élnek néhányan, ez is igaz, de ha jobban utánajársz, akkor kiderül, hogy ezek olyan helyek, amik nagyon erős mágikus fókuszok, amelyek az odot is képesek megkötni. Õk végkép nem hagyhatják el ezeket a helyeket. Azt nagyjából már mindenki tudja, hogy Kránban és Ediomadban azért nem mozdulnak ki az aquirok, mert egyrészt túl sok erejüket emésztené fel, másrészt ha összefutnának, abból harc lenne, és annak az összecsapásnak nem lenne győztese! Ez ilyen egyszerű. Visszatérve, Az aquir és aquir között is óriási különbségek vannak! Az ősaquiroknak az életbenmaradáshoz FELTÉTLENÜL szükségük van az odra, míg a korcsoknak, szolgáknak, kiknek hatalma meg sem közelíti az Õsaquirokét, nyugodtan kimerészkednek. Ne feledjük pl. hogy a Valóvérűek a páncéljuk nélkül nem is mozdulnak ki a barlangjukból!

kreon: ezzel vitába lehetne szálni! Kétségtelen, hogy Shackallor a leghatalmasabb jelenleg a Tizenhármak közül, de még ők is elbújhatnak az Õsaquirok mellett. Ezen kívül, ha jól emlékszem a Summariumban le van írva, hogy az fajháborúk alatt pl. hárman is meghaltak a Tizenhármak közül, a Változás Törvényei értelmében a legyőzők a legyőzöttek helyére álltak. Ezt most néztem ki a könyvből! :-) 393.oldal teteje. Szerintem aki képes legyőzni Shackallort, az arra is képes, hogy Kránt "egyben" tartsa. Kránnak egyébként valóban nincs semmi oka arra, hogy meghódítsa Ynevet! Aki meg veszélyt jelenthetne rájuk, azt elpusztítják. (lásd: Démonikus Ó-Birodalom, Godon, Pyarron)

Jahorr Sier'Cyach: Fajgyűlölet? Valóban? Bár nem szeretem bevallani, de én is ember vagyok. Mint ilyen, él bennem az igény a jóságra és a szeretetre. Ha ismernéd az elfek történelmét, az ősi legendákat, akkor talán megértenéd, hogy miért gyűlölik a legtöbben az aquirokat. Ezen kívül talán elmond valamit az aquirokról, hogy a nyelvük csak a pusztításra ismer szavakat! Kétségtelen hogy az egyéb fajok kiírtása is önvédelem, úgymond megelőző csapás, de én azért még is elítélném ezért az aquirokat, és talán nem minden ok nélkül.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Krán nem Shackallorral egyenlő, hanem Ranagol tanításainak bölcsője. Ranagol azért teremtette a 13 félisteni fattyát, h senki se kerülhessen közülük hatalomra. Bár az elsőszülött Shackallor kapott a legtöbbet az áldásból, s talán Krilehor a legkevesebbet, egyikük tudása sem egyesülhet, ugyanis igen ritkán találkoznak össze a Kráni Toronynál egymással, s Krilehor pl. nem is alkalmas rá, h odamenjen. Ranagol evilági eszközei ők 13-an, s ha elpusztulna Shackallor hát Ranagol újrateremtené, vagy másik testvér lépne a helyébe, ez a feltételezést az elsőszülött erejét sejtve persze eléggé elképzelhetetlen. Meg persze ki és hol merne szembeszállni vele. Az valóban képes lenne egybetartani Krán birodalmát. De ilyen lény nincs, vagy ha van is valahol, bizonyára más terveket dédelget, mély álmában e mágiaszegény korokban... Emellett a fajháborúk során valóban meghaltak páran a 13-ak közül, s nem véletlenül van az sem leírva a Summariumban, h vannak ősaquirok és félisteni hatalommal bíró démonok és egyéb entitások, akiket még Shackallor is békénhagyott miután nem feleltek Ranagol hívására.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Bármilyen hihetetlen, azért nem vagyok Krán szakértő! :-) Csodálkoznék, ha találnék valamit azon a kilencen kívül. Azt azért megkérdezhetem, hogy te honnan gyűjtötted össze őket? Már mint a -nyílvánvaló- Summarium-on kívül. Tényleg érdekelne.

Jahorr: hsz-ére reagálnék még egyet, annak ellenére hogy egyszer már megtettem. Most kicsit más megvilágításban látom a dolgokat. Anno az orkokat is utáltam, amiért elpusztították Velariumot. Aztán jött a Summariumos leírás meg a Hőseposz, és az orkokat is megértettem. Szóval meg lehetne magyarázni valahogy az aquirok tetteit, de az tény, hogy őket akkor is gonosz gondolatok vezérlik, így az ős-aquirok tetteit -én úgy érzem- továbbra is jogosan ítélem el. Hozzáteszem, azóta az elfeket sem kedvelem annyira. Ma ismét nekifutottam a Geofrámiának. Hát, ez a Psz. 3700-as évszázad elég necces! Shackallor Toron ellen? És üzletel a Mogorvával? Elgondolkodtató továbbá, hogy vajon Chei kirány milyen "rangba" él tovább Kránba? Szerintem a hatalma még akár a Tizenhármakhoz is méltóvá teszi. Azt se értem, hogy Shackallor, Ranagol félisteni fattya mit kezdhet egy Arel pappal? Mert azt azért nem is feltételezem, hogy esetleg áttérne a Ranagol hitre! Az már dúrva lenne. Meg azt is néztem, hogy Godon mágusai visszaverték két vagy három külső tartomány egyesített légióit. Jah, három, mert vizen, földön és égen folyt a harc. Ezek után nem vagyok benne biztos, hogy Krán az aquirok segítsége nélkül győzni tudott volna. Pyarronnal persze könnyű dolga volt, hiszen hol van az ő hatalmuk Godonéhoz képest? Ti próbáltatok már belegondolni abba, mire lenne képes Krán, ha területén mindenki összefogna? Én eddíg még bele se gondoltam, és talán jobb is így!

Darun

Link a hozzászóláshoz

hello

bocsi, hogy így beleszólok, csak úgy már érett egy ideje...

Chei barátunk, max consulari címhez juthatott, valahol a külső, vagy a középső tartományokban, beljebb nemhiszem, ugyanis drága, és szeretett harcosunk, azért még mindíg levegőt lélegez, és nem ként.

Hogy krán összefog, és hogy krán világuralom? badarság, krán egy kísérlet, egy utópia, Ranagol papa utópiája, és eddig úgy néz ki hogy működöképes. Kránban különös filozófiával tenyésztik az embereket, elfeket, melynek köszönhetően, sokkal életreképesebbek lesznek,magasról tojnak a határon kívüliekre. Hogy miért kell Shackalornak Chei, nos azt csak ő tudja, de Arel, bárhogy is nézzük, az egyik legerősebb isten, sőt, Ranagol méltó párja, és talán egy kis égi nász akar itt lenni. Mellesleg, a 15. zászlóháborúig, shackalornak nem Chei, hanem az Elldir kellett, a végére kellett neki már mind2. Ha Shackalor elpusztulna? Nos, annak a Kosfejes is örülne, hisz tenyésztett egy olyat a kebelén, aki a fattyánál is erősebb volt, hisz ezt mondja a változások törvénye, és ennek a 13 kölök is alá van rendelve. Az aquirok pedig külön téma...ősaquirok elfogadták a kosfejes tanításait, és hogy birodalom van a fejük fölött, de nem érdekli őket... mi dolga lenne egy farkasnak, a termeszvárral...semmi.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Azt azért megkérdezhetem, hogy te honnan gyűjtötted össze őket? Már mint a -nyílvánvaló- Summarium-on kívül. Tényleg érdekelne.

Természetesen, ahogy eml,jtetted, a Summariumból, és a többi Kránnal foglalkozó MAGUS könyvből, 1TK, Kráni krónikák. Azt hiszem, ezekben minden benne van.

A krán miért nem fog össze témával kapcsolatban ajánlanám Raoul Reniernek az Ynev hatalmai című írását. Tenulságos.

A Geofrámiával kapcsolatban már többször kifejtettem a véleményemet. Szerintem nézd meg a keletkezés körülményeit is. Az is válasz sok mindenre.

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

aszem eltérek a most folyó beszélgetésektől,de hallottam egyszer vmit,ami lehet h badarság de azért megkérdezem.

Ugye meg van jövendőlve hogy Ynev a 10.kor végén elpusztul mindenestül.

Amit hallottam:Ranagol már "nem kis ideje gondlkozik" azon,hogyan tudná ezt meggátolni,esetleg már tett/tesz is ellene Ynev síkján.vagy vmi hasonló.

Nekem picit furi,mert a 10.kor végén bekövetkező események a Hatalmasok elrendelései,akik az istenek fölött állnak(ugye? :roll: )akor h tudna teni ez ellen egy isten?

Véleményeket előre is köszi,és bocs ha rossz topic-ba írtam.

pápá,

Aksi

Link a hozzászóláshoz

MG: A kráni tizenhármak közül magam is csak az általad említett 9 nevét ismerem, hivatalosan együttesen az írott történelem folyamán csak egyízben jelentek meg: ez pedig maga a Dúlás. Még a Kráni Torony építésénél sem volt ott mindegyikük. (Ekkor hosszabb távon közülük Krilehor és Uroyahaas, úgyhiszem egyáltalán nem vett részt a Torony építésében.) Erről viszont "sajnos" nem ismeretes tudomásom szerint olyan átfogó ynevi olvasmány mely mindegyikük nevét említené. A Káosz-angyalok nevei ugyebár ha a Kráni krónikákat valalmint a kránban használatos naptárt nézve informálódhatunk. De sokuknak csak a neve van meg, egyéb információ róluk, vagy nagyon kevés, vagy egyáltalán nincsen. Összesen egyébként 24-en vannak a 25. Verrion H' Anthall a vér nélkül való a sötét elfek kalahorája (Mallioron kívül természetesen), ahogy a Summariumban írva vagyon.

Darun: Shackallor consulari rangot ajánlott Cheinek, de első ízben a Mogorva a hozzá menesztett követét egy csapással lefejzte az Eldírrel, s visszaküldte a fejét Shackallornak. Krán mivel a Démonikus Óbirodalmat is részben magába olvasztotta, nem csak aquirokat vonultat fel, vannak csak amorf entitásokból álló légiók is, valamint démoni légiók. Lebecsüli a Tiltott Tartományok légióit az, aki csak néhány aquir "bandériumot" sejt mögöttük. Krán erejét viszont jórészt lekötik a belső villongások, s a már megszerzett hatalom megtartása. Ezért a Dúlásban is csak 2 vagy 3 birodalmi légió volt jelen. Persze rengeteg külső tartomány beli Krán hű ork törzzsel megspékelve. A Birodalmi fejvadászklán is "mindössze" csak néhány fejvadász különítménnyel képviseltette magát.

Flameo: Rangol kísérlete Gorvick, nem pedig Krán, ebben mindenképpen tévedsz! Ennek ellenére a méhkas vs. farkas hasonlatod nagyon is helytálló megállapítás, s tetszett ez a megfogalmazás.

Gambit: kíváncsi lenék arra is, h pl. Csanád hogyan látja ugyanezt a kérdést, esetleg erről van valamely információd?

Aquenor: bár valóban nem a témába vág kérdésed, az én véleményem a következő ezzel kapcsolatban: egy olyan hatalmas isten, mint Ranagol "talán" képes késlelteti a végzetet. Ha mindenség erői ellen az istenek összefognának, nem biztos hogy ynev világa a feledésbe merülne. Bár tény, hogy a hatalmas pusztulásban egy más kontinensé válna, mint amit elddig ismerünk. Valóban egy Távoli Világ lenne... (Földünk példáját nézve, gondolj csak a meteorra, mely izzó lánggömbbé változtatta évezredekre bolygónkat.) Lenne 9 kiválasztott, mint az meg volt jövendölve, akárcsak a korok kezdetén. Kérdés, hogy ezen lények mely fajból kerülnének ki, ha nem maguk is istenek lennének. Erről lehet filozofálni, én is még át fogom rágni magamban e témát, beleültetted a bogarat a fülembe :)

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

Ranagolnak mindenképp kísérlet Krán, tudatosan tenyészti ki az ottani fajokat, summariumba olvashatod, szó szerint sajna idézni nem tudok, és nem is szokásom. Lényeg a lényeg, egy kráni jk-nak, és főleg a km-nek nagyon fel kell kötnie a gatyáját, mert a kráni nem az a fajta, aki a kebelén nevelgeti a hülyéket, az olyat fel kell áldozni, így a jk-nak erős embert kell játszani, ahhoz pedig erősnek kell lenni, így a változások törvénye, a kockákon innen is megmutatkozik majd :)

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Flameo: nem baj hogy beleszóltál, és az se, hogy nem azt olvastad, amit írtam. Én csak azt mondtam, gondoljatok bele! Csak a lehetőségbe. Én is tudom, hogy ez képtelenség, de csak feltételezés szintjén, ha még is megtörténne. Érted már? Azon azért meglepődnék, ha Ranagol Shackalloron és Chei-en keresztül próbálkozna Arel úrnőnkel!

MagyarGergely: köszönöm a válaszod. Szerintem nem lenne csoda, ha lenne a Tizenhármak között néhány olyan, akinek nem lehet tudni a nevét. És bár a Geofrámia keletkezésének pontos körülményeit nem ismerem, azért azt tudom, ami nyílvánvaló, és amit mindenki tud.

Gambit: Köszi! Ezen majd elgondolkozok. Ezek szerint Tizenkét külvilágit akarnak találni, akik ellensúlyozzák a Káoszangyalokat. Az azért nem lenne semmi. Krilehor "szivatásáról" én is hallottam már, de én könyvbe csak az Airun-os dolgot olvastam. A Garmacor nekem sajnos teljessen kimaradt az életemből. Nagyon sokáig nem is hallottam róla. Néhány éve hívták csak fel rá a figyelmem, hogy bizony ilyen is van. Ami a Vas idejét illeti, nem emlékszem már rá, igaz, régen olvastam, de szándékomban áll újra nekifutni a Hollóidőkkel kezdve.

Agis: lehet hogy rosszul emlékszem, de a Sonioni opálmezőt is meglátogatták a Tizenhármak, mivel Shackallor-t elverték az Õrzők. De lehet hogy tévedek. Azt is sejdítettem azért, hogy Kránba nem csak aquirok élnek. De a hatalomszavak használata miatt őket említettem, mert elvileg őka legkeményebb ellenfelek. Ami meg Csanádot illeti, ha a hírek, amiket róla hallottam, igazak, akkor nem hinném, hogy mostanában megtudjuk az ő véleményét.

Aksi: engem is elgondolkoztatott a felvetésed, de mivel erről mindenképpen csak magánvéleményünk lehet, ezért szerintem kár lenne találgatásokba bocsátkozni. A nyolcad és kilenced kor még hátra van, és ez alatt bármi megtörténhet. De ha tényleg érdekel a személyes vélemény, akkor szerintem azt egy más helyen kéne megbeszélni.

Darun

Link a hozzászóláshoz
Ami meg Csanádot illeti, ha a hírek, amiket róla hallottam, igazak, akkor nem hinném, hogy mostanában megtudjuk az ő véleményét.

Tha'thassa armudar!

Valóban, Csanád már nem nagyon akar és tud hozzászólni a témához. Mindannyiunk Novákja ugyanis Új Zélandon szomorítja a népeket, és nem áll szándékában tudomást venni a romokról amiket hátrahagyott. (S hogy mit keres ott? Azt az "urban legend"-et inkább nem terjeszteném... a végén még kiderül, hogy igaz... :?)

Gyanítom egyébként, hogy András is inkább Nyuszit akart mondani, és csak nyelvbotlásról van szó... Bár nem tudom, hogy a Zsolt most Kornyára vagy Nyulászira vonatkozott-e? :roll:

Nyuszi véleményét valószínűleg szintén nem fogjuk megtudni, mert a Renegát 2-t végül nem írta meg (közismert illetve kevésbé közismert okokból). Jó eséllyel a Kornya féle káoszelméletnek sem lesz már folytatása, a mester az utóbbi években egyre hűvösebb viszonyt táplál a MAGUS iránt. Aki a miértekre is tudja avagy csak sejti a választ, annak megköszönném, ha nekem megsúgná a dolgot... Ami pedig Andrást illeti, nos neki épp elég lesz most a KSZ3, a Holdfényember és nem utolsó sorban az Ezüst Félhold, semhogy a Garmacor ciklus folytatásához kezdjen.

Õszintén remélem, hogyha eljut odáig, lesz még ideje, kedve, de legfőképpen ereje belekezdeni és méltón befejezni. Ellenkező esetben a magyar fantasy egy újabb remekművel lesz szegényebb. :(

Gambit

Link a hozzászóláshoz

Kránnal egy baj van. Az hogy unatkozik. Minden háborút az unalom miatt indítottak :twisted: Talán a Tizedikben van leírve az unalom öl. Hát ők unatkoznak.Godon ,Tysson Lar, az Óbrodalom és Pyaronn mind azért szenvedett mert odaát valaki így akarta elütni az időt.Magáról Ranagolról megannyit, hogy nem valami hatékony. Akiket megakart szerezni magának úgy igazán odase bagóznak rá. És az emberek? Ugyan már! Szinte minden istennek vannak ember hívei.

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm Gambit a válaszodat, nem voltam eleddig biztos ebben, de mostmár bőven búslakodom a Csanád által hátrahagyott romok láttán. De hát evvan, nincs mit csinálni. Magam már annak is nagyon örülök, hogy végre megjelent a Keleti szél II. része, mely olvasásához rövidesen hozzá is fogok fogni, erre is éppen eleget kellett várnunk. :( Renier művei közül jelenleg az Éjfél kapitány folytatását hiányolom, de nagyon. Ez ugyan nem MAGUS, de számomra érdekes olvasmány volt, melynek vége szinte kiált második részért, mely azota is várat magára.

Darun: a Sonioni opálmezőt tudomásom szerint is meglátogatták a 13-ak ám nem együttesen. Shackallort az Õrzőket irányító magasabb hatalom verte béklyóba tudomásom szerint.

Morgan: nem akarlak megbántani, de szerintem te unatkoztál amikor ilyen badarságokat öntöttél írott formába ezen topicban...

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz
pontosan!

Nem véletlenül a legöregeb állam Yneven.És a belső káosz az csak kívülről látszik.Mert ez a "káosz" mind a törvényekből fakad,tehát nem lehet ez káosz hiszen csak a törvényeket tartják be.

Amugy nagyon ajánlom, a Legendák és Enigmák Kráni Krónikák című darabját(benne van a Holdak és Vándorokban is), mert én itt szerettem meg ezt a világot, mert Krán egy külön világ.

Én ellenben ajánlom Raoul Renier minden művét és gondolatát Kránról, továbbá a Homályhozó c. könyv A Halálnak Született c. kisregényét.

Link a hozzászóláshoz

Azon már elgondolkodnék, hogy azt viszont meg tudná-e tenni, hogy elpusztít minden birodalmat Yneven (nem minden élőlényt, hanem minden birodalmat szilánkokra robbantana)... de utána meg nincs mit uralni.

ha valami fenyegetés jelentkezik, akkor még idejében megsemmisíti a lehetőséget is. (lásd A Dúlást -> Pyarron)

Nos ezt a két részt hagytam bent, mert minden mással egyetértek hozzászólásodban.

Az első részre felelve:

Nem akarná ezt sem megtenni, ugyanis akkor elfogyna az értékes utánpótlás. Krán nemcsak túlélni akar, hanem fejlődni is, ennek érdekében a történelem során már rengeteg fajt, családot, ill. személyt befogadott. Ha elpusztítaná a külvilágot, akkor azzal megfosztaná magát attól, hogy a külvilág érdemeseit a fekete határ mögé hívja.

Pyarron pedig a legcsekélyebb fenyegetést sem jelentett rá, még egy évezred múlva sem jelentett volna. A Dúlás ellentétben Godon elpusztításában nem erről szólt. Pyarron nagyon is gyenge, az erkölcsei, saját törvényei gúzsba kötik.

Kránnak 2 problémája volt vele:

-Egyrészt ezt a gyengeséget terjeszti a világban, megfosztva őt ezzel az érdemi utánpótlástól.

-Másrészt szemtelen és sokat képzel magáról.

A Dúlás csak annyi volt, hogy adott egy pofont lángoló kezével a pattogó goblinnak, aki terjeszti a himlőt a démonherceg....

Link a hozzászóláshoz
Kránt én személy szerint sosem kedveltem különösebben, de a változás törvénye és túlélés összefüggésén sokat gondolkoztam. Véleményem szerint az örökös mindenki-mindenki elleni harc önmagában nem garantálja az örök fennmaradást. Ha egy ynevi hatalom inváziós céllal vonulna Kránba, amire a Koponyazúzók óta nem volt példa, akkor a változás törvénye egyenesen gátja lenne a hatékony védekezésnek. Hiszen ha Kránban nincs összetartás, és mindenki csak a saját önös érdekeit tartja szem előtt, akkor a támadók rekordsebességgel érnének a Fekete Torony alá. Krán ereje nem a változás törvényében rejlik, hanem abban, hogy félistenek állnak az élén, a népességnek pedig igen nagy hányadát teszik ki a hatalomszavakat használók - más államokhoz képest legalábbis.

Nekem ez az okfejtés túl egyszerűenk tűnik, úgyhogy amint lehet cáfoljatok meg :)

Kezdjük ott Kránt nemigen merné megtámadni senki.

Ha megtámadja és eljut teszem azt a középső tartományok széléig, vagy még akár addig se, akkor egyenesen az igazi hatalmasságoktól érkezik a követ, aki tolmácsolja, hogy aki eljutott idáig, az érdemes is a maradásra, no persze csak, ha meg tudja tartani a területeit. Igen sokan érkeztek így, többek között az emberek faja is, ami mára egészen a középső tartományok élhetőbb részéig eljutott nagyobb számban.

Ha meg nincs esze a támadónak és tovább meegy akkor menthetetlenül elpusztul - erre is volt példa (Démonikus Óbirodalom hadserege).

Link a hozzászóláshoz
CS igen behatóbban vizsgáltam a dolgokat de a három nagy városállam rendelkezet ún. szövetségesekkel szóval én úgy értettem a fenyegetett területek fogtak össze, krán egy érdekes ország amiről véleményt nagyon nehéz alkotni... Én a arra lennék kiváncsi a démonikus óbirodalom aquirjai miért is mentek kránba... ez valahogy nekem nem világos... Remélem jól tudom és tényleg elmentek kránba nem akkarok hülyeséget kérdezni...

Nem jól tudod.

A Démonikus Óbirodalom félelmetes seregei betámadtak Kránba, mélyen behatoltak, de elbizakodottságukban elvéreztek. A szemtelen, s seregeit vesztett hatalomra pedig kitámadt Krán, többek között Aquirokkal, akik a főbb erősségek eltiprása után visszamentek.

A Démonikus Óbirodalomból túlélők mentek Kránba, köztük az emberi faj első képviselői is. No meg páran eleve maradtak támadásbeli érdemeikkel kiérdemelve ezt a Fekete Határ mögött...

Link a hozzászóláshoz
Na akkor sikátoros arancsirkéses.

Sztem Krán az a hely ahol ez a "sikátorkultúra" legjobban virágzik.Nyilvánosan nem fog nekiesni senki senkinek hiszen itt még a parasztok is klánban vannak.Ha hagyják is őket 1-1 ellen harcolni ha vmejik győz az utána számíthat a bosszúra a másik klánjától.Ami nem fog elmaradni.Szal ha vki beszól(és az tényleg ojan h meg akarja utána ölni az irritált illető)akkor azt igyexik minél kevesebb feltűnéssel,szemtanúval elintézni,"fejvadimódra"--->sikátor.

Legalábbis én úgytudom h vmi ijesmi a szitu.

Vmelyik könyvben olastam(talán Sumi de nemviztos)bmi ijesmit h:ha mondjuk Kránban bemegy vki egy fogadóba és kér egy tányér levest és az a leves szerinte xar,akkor míg más helyeken(Kránon kívül)hozzávágná a tálat a szakácshoz és vita lenne belőle addig Birodalmon belül 2x meggondolja h belekössön-e a szakácsba hiszen ha eldurvulna a dolog utána biztosan számíthatna a szakácsok klánjára,szövetkezetére és annak boszújára.

Aszem így volt...Véleméyneket várom

Üdv,

Igaz is, nem is.

Ha nyíltan támad, akkor azzal magára vonja a figyelmet és a másik klán haragját, így jobban bizonyíthatja felsőbbségét, kiemelkedettségét, s, ha eleget bizonyít, akkor azok már békén hagyják és már erősebb ellenfelek figyelnek fel rá. Ezt iskövetik néhányan. De az is lehet, hogy az illettő nyugodtan megteheti, mert tőle, vagy klánjától jobban félnek.

E mellett persze igen sokan követik az intrikus, árnyékháborús múódszert is, elvégr kránban mindegy, hogy miben kiemelkedett valaki, csak az legyen...

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

(Ranagol adjon békességet mindenkinek!)

Szerintem végig kéne gondolni ezt a vérbosszús témát Kránnal kapcsolatban. A szótár szerint a khainess vérbosszú egy rendtárs erőszakos haláláért. Ennek megléte indokolja, hogy nem ölhet meg mindenki csak úgy mindenkit. Egy rendtag tudja, hogy nyugodt szívvel elvégezheti a rend által rá kirótt feladatot, mert nála a klán jele/kendője/tetoválása, ami egyértelműen azonosítja őt, így nem eshet bántódása. Legalábbis indokolatlanul nem ! Szerintem. Akkor ugyanis mindenki mindent megtehetne, tudva, a klánja őt is megvédi. Ez pedig, mármint, ha valaki visszaél a klán hatalmával - a klánt is olyan fölösleges háborúkba sodorhatja, ami árt neki. Tehát azt akartam kihozni ebből, hogy ha mondjuk egy fejvadász bevetés közben a célpont palotájának őrségének áldozatául esik, a klán nem hirdethet khainesst, hiszen az őrök is csak a dolgukat végezték. (Más kérdés persze, hogy ha már elvállalták a feladatot, valaki másnak kell majd véghez vinni)

De egy hasonló fejvadász, ha teszem azt beül egy kocsmába, ott valaki beleköt, és megöli, az már jogosan számíthat a klán bosszújáűra. A bajkeverő pedig a saját klánjának büntetésére, mert szerintem ilyenkor nem élvezi a klán védelmét, hiszen nem annak érdekében, hanem a saját szakállára cselekedett.

Erről mi a véleményetek? (ha egyáltalán le tudtam írni érthetően, mire is gondolok...

Szerintem eleve hibás a meghatározás.

Ugyanis vérbosszút jól lehet csak a család állhat. PerszeKránban sokszor eleve egy család (vagy legalábbis rokonok) alkotnak egy klánt. A vérbosszút pedig sokszor abbahagyják, ha úgy látják kihalnának miatta, vagy épp túlságosan meggyengülnének (ez sokszor egyenlő a kihalással), de éppúgy más miatt is véget vethetnek neki.

Azonban az ország (mint minden) sokszínű, változatos gondolkozású emberekkel, így sokféle eset lehetséges.

Hozzászólásod második részével pedig egyetértek.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...