Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Krán - a sötétség birodalma


Con Salamander

Recommended Posts

Üdv!

Miért lennének? a korgok a kontinens átellenes területén élnek. Persze eljuthatnak oda egyesével, bár abba nekik is igencsak beletörik a kardjuk - de ettől még nem lesz jellemző az országra.

Tehát nem. A hibvatalos leírások sehol nem említik, hogy korgok lennének Kránban. Magáncéleményem szerint sincsenek. így kerek a válasz. :lol:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én úgy emlékszem, hogy a Karneválban nem a hóhérpoéták voltak benne, hanem a gorviki Dea Macula lovagrend... :) Az más kérdés, hogy hóhérpoétaként a "hős" könnyen tudott azonosulni velük.

A hóhérpoétákról, illetve a Kráni sötét dalnokok testvériségéről a Kráni krónikákban, az Időutazó varázstárgyak című Rúna cikkben, valamint a bárdok szervezetei című rúna cikkben lehet olvasni - nincs túl részletesen körbeírva a dolog... :)

Link a hozzászóláshoz

A Hóhérpoéták vagy más néven a sötétdalnokok, lehetnek éppen káosz-angyal hívők, de létüknek -kasztjuknak- NEM ez a kritériuma. Csak van egy angyal, aki pártolja a kínt és a fájdalmat, így kegyét kiterjesztheti a kínzómesterekre, hóhérpoétákra, stb.

A Sötét dalnokoknak Kránba kell eljutniuk a Síródalok Tornyába, ami a belsőbb tartományokban található. Itt sajátságos dalokat és történeteket olvashatnak az ottani fóliánsokon. S dalaik mélabúsak, diszonánsak és káoszthozók lesznek.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A Tersius egy kráni tisztség.

Dale Avery - A Renegát című regényében, illetve a Summariumban olvashatsz róla.

A Tersius egy nagy harcos, legendás vezér, aki a Kráni birodalmi légiók élén áll. Gyakran a pusztítók közül kerül ki. Katonái istenítik, számukta élő legenda, aki a sereget az első sorokból vezeti, bárhová követnék.

A Renegátban a Tersius hatalmi jelvénye a Mon Dul nevű kard is.

A Tersius azonban csak "látszat" vazér, noha erejéhez, harci kiképzéséhez kétség nem férhet, ám tanácsadók segítik, strateggisek, varázslók látják el tanácsokkal, és bár kevesen tudják, valójában a strateggis vezeti a sereget, a Tersius politikai értelemben egy szócső, aki közvetíti a katonák felé a strateggis parancsait.

A testi tökéletesség, az erő bűvöletében élő légiósok nemigen követnének egy csoffadt, akár a kardot is alig megemelni tudó vezért... pedig a stratégiához, az igazi harchoz a strateggis ért. De Krán tudja, melyik emberét hogy irányítsa.

Kis ellentmondás, furcsasgá él ezzel a Tersiussal kapcsolatban. Ugyanis a Renegát Birodalmi légiókról, és egy összbirodalmi vezérről beszél, ami a Krán-leírások alapján elképzelhetetlen. Ugyanis nemcsak a tarományok, de maguk a Tizenhármak is versengenek egymással, és kizárt, hogy létezzen egy nagy, összbirodalmi sereg, aminek Ranagol tudja, mi lenne a célja, ki lenne a parancsnoka. Tény viszont a Summarium alapján, hogy minden tartomány köteles Kránban egy légiót kiállítani, MEGLÁTÁSOM SZERINT ezeknek a légióknak van egy-egy tersiusa, akire a fentebbiek igazak. Tehát annyi tersius létezhet, ahány taromány, illetve tartományi légió. Hozzáteszem, ez már saját logikai következtetésem, mivel a Renegát, az egyetlen hely, ahol a Tersius Krán kapcsán megjelenik, egy tersiusról, avagy "A" Tersiusról beszél, csakhogy ez összeegyeztethetetlen Kránnal. Az én érvemet erősíti azonban a Summarium, ahol már a Tersiust (azon kevés helyen, ahol megemlítik - lehetséges, hogy kényes kérdésként kerülték...) csak "egy birodalmi légói tersiusaként" emlegetik.

Ha tartjuk a Szabálykönyv erősebb, mint a regény elvet, akkor pedig a fent leírt elméletemet tekinthetjük hivatalosnak.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A Birodalmi légiók átlaga sem ilyen idealizáltan jó szerintem, mint mondod, Muki. A Gofrámiát pl. érdemes átolvasni, a Godonról szóló krónikában bizony több légió is vereséget szenved a godoniaktól, és bizony nem a légiók, hanem az aquirok aratnak győzelmet - máig nem tudni, miylen áron. :)

A dúlás más, igen, ott a légió - valahol volt, hogy példátlan, 11 fős (?) veszteséget szenvedet...

A másik, érdekesebb probléma, maga a légió, vagy légiók kérdése. ugyanis a Nyúl féle Kránkép (Renegát) az egy birodalmi légióval, összbirodalmi iskolákkal, egy Tersiussal bizony nem helyes, és nem állja meg a helyét a Kránról nyilatkozó (és oda jobban is illő) anyagok fényében, mint a pokol, A Kráni krónikák, Summarium, amik Krán alapját jelentik szerintem. (Félreértés ne essék, a Renegátot a mai napig a legjobb MAGUS regénynek tartom, szeretem, csak a Krán-képét szemlélem kritikusan)

Ugyanis Kránban verseny van, nincs egy iskola, nincs összbirodalmi légió, és nincs egy tersius sem - amit egyébként a Summarium javít is, TARTOMÁNYONKÉNT egy tersiusra és egy légióra. Amik egyébként sziontén félelmetesen erősek, minél belsőbb egy tartomány...

BYCS-hez annyit, hogy az od jó meg szép, meg tápos és erős, de én sem mondanám, hogy Krán emiatt félelmetes. Ott sem mindenki szaladgál oddal.

Link a hozzászóláshoz

8)

Magyar Gergely: Reméltem nem kerüli el a figyelmed a hatalams ! jel amit oda raktam az Is szó mellé , amikor Krántólvaló félelmhez az Od használkat kapcsoltam.

Természetesen Krán atomtáp, és épp ezért nagyon nem is szeretem, lehetsz te akármekkora hős a társaiddal (pl: egy 18-24. szintűekből álló 5 fős csapat) semmi esélyed, nem hogy komoly kárt tegyél benne , hanem gyakorlatilag semmi.

Egy sok-sok ezer éves birodalom, amiben mindenki egyer erősebb akar leenni, klánokba tömörülve, és minediky valamely nagyobb rend szolgálatában... Remek elgondolás , meg szép meg minden.

Csak nagyon látszik, hogy Chei- ék Kráni kalandozásai ESÉLYETELENEK voltak , csak persze akkor még nem voltak kidolgozva a Kránt védő Hipertáp Bestiák, és a klánrendszer. Pl: ha egy Sanquora-ra ami bármikor odateleportál mögéd és elvágja a torkod, vagy a Wakrara-ra

ami mind fizikai erejében mind varázslóként is Iszonyaterős ellenfél, és már a határnál előfordulnak, A templomokat is ők védik, nem beszélve arról, hogy erejüket mi sem mutatja jobban hogy még a BELSÕ tartományokban is őröként alkalmazzák őket... Szóval szerintem csak ezen a 2 szörnyen már lehetetlen kb átjutni ...

És ezekből az következik, hogy a Hatalmas Hősökről regényekben megírt kalandjaik mind csak egy jóval "Gyengébb", kidolgozatalan Kránban voltak lehetségesek.

Összefogalalva:

Krán Nagyonszépen kidolgozott, és Legyőzhetetlenre alkotott állam, ami a világ egyensúlyát abszolút felborítja, s hogy miért nem ő a "világ" ura mindössza anyit mondtak, hogy mert ... mások a céljaik (azaz kb MERT CSAK :? )

Persze a Regényektől kedvet kapó játékosoknak lehet Regényszerűen és Törvényesen is játszani, mesélni de a 2... Nemfedi egyámást!

Én nagyon JÓ ijjesztgetésnek tartom Kránt, de pl Benne mesélni és egy apróbb konfliktust túlélni... Még magas szinten is kétséges...

Ami izgalmat teremt.. de kérem.. ez egy Aktív állam... Mert ha ediomad vagy ha a Fensík lényeitől félnek, esetleg a Déli Démonikus Óbirodalmából itt maradt Démonoktól... de ezek mind "állnak" ott vannak azt jó.. De Krániakal összefuthatsz bárhol (Ranagol Papok, paplovagok, Kráni fejvadászok stbstsb), NEM azt mondom hogy minden sarkon van egy...

Nah ez hosszú lett.. :wink: Bocs.. :roll:

Enyit mostanra....

Jah és Ne tessék leharapni a fejem! :oops:

Nem okoskodni akartam... :tanitas:

És ebben a fórumban ugyis a Kránfanok falába ütközök... :duh:

Valójában cska mien jó hoyg kihasználtam ezeekt a hangulatjeleket :mrgreen:

Nah jólvan leállok... :sry::lol: Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

ami a világ egyensúlyát abszolút felborítja, s hogy miért nem ő a "világ" ura mindössza anyit mondtak, hogy mert ... mások a céljaik (azaz kb MERT CSAK

BYCS, látom, ez neked nem jött át. Pedig erről DIREKT szó volt. (Rúna Pl.) Ez a kérdés talán jogos lenne egy kezdeti Kránra, ahová Chei jár, ha Tizenhármat támad kedve ölni. De nagyon nem a mai, az általad "kidolgozottként" emlegetett Kránra.

Miért olyanok, akmilyenek? Mi hajtja őket? Mert ha ezt megválaszolod, már meg is kaptad, miért NEM akarják, fogják leigázni a világot.

Lásd Rayvanhur Katekizmusát: "Hány pondró eltiprása ér fel egy oroszlán elejtésével?"

Ez olyan, mint hogy én miért nem megyek ki a ház elé, és kezdem el kiirtani egyessével a hangyákat, azután meg a rovarok tudtára adni, hogy hű de nagy hős vagyok. Ha a lakásban találom, egy fél mozdulat, és halott. De kint, kit zavar? Ha akarnak valamit, elveszik. Ha rámásznaka szendvicsemre, lesöpröm őket. De egyébként ki foglalkozik velük? (kicsit vad hasonlat... :) és még mi (én) nem is vagyunk Krániak...

Ja, és nem vagyok Krán-fan... éppúgy szeretem, mint Ynev bármely részét.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Értem Magyar Gergely , hogy Krán "befele" hódít, de pusztán ezt egy eszmével magyarázni, nem találom logikusnak ugyanis:

RANAGAGOL, mint isten a híveiből nyeri energiáját, és még közelsem olyan erős, alkalomattán elsöpörje a Píaroni panteont, vagy a Kyr istencsaládot.

Tehát hívekre és ahivei számának növekedésére szükségvan.

- Tehát ha mint idomár, állatokat idomítasz, de darabonként kapod meg az árat értük, és bár az állataid egy másik idomáréra uszíthatod, ám csak te küzhetsz meg a gazdájukkal. Akkor miért kellene neked 2 medve ha lehet 10.000.000 hangyád Ami ugyanolyan erős mint a 2hatalmas medve, ám sokkkal több fizetséget kapsz érte. -

Nah ezt kicsit elvontan fogalmaztam meg :lol: Csak ha már te is hasonlóval példálózol.

Kránt még mindig Ranagol irányítja Angyalai , és főképp a 13-ak álltal.

Tehét neki kell a Szerafista energia(mert ha jól emléxem.. ő sem Istenként kezdte...), az energia pedig Darabszámon alapszik, nem pedig a hatalmon, pontosabban exponenciálisan ritkaábbak az erősebb egyedek, tehát hiába van egy ÕsAquvir valakinek 1000 manája, az is csak 10 db 10. szintű varázsló energiája. Természetesen hatalma rettenetesen nagy és esélyük sem lenne ellene, de mégsem biztosít több energiét Istenüknek.

Én legalábbis így gondolom,és mielött lerohannak, mégegyszer ÉN így gondolom...

Magyar Gergely: Te Ranago Fanatikus vagy nem Krán... :tuzes: legalábbis amikor Msn-en látható vagy

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem értem, miről beszélsz... :):):)

Komolyra fordítva:

Több mindenről is azt gondolom, hogy hibásan látod.

Tehét neki kell a Szerafista energia
Hm. Javaslom újbóli elolvasásra Raoul Renier erre vonatkozó terjedelmes cikkét. Ranagol ISTEN, nincs szüksége szerafista "energiára", még akkor sem, ha egyszer - erre nem emlékszem, hogy le lett volna írva - volt neki. Az istenek sokkal többek annál, hogy vállalják, akarják, kívánják a szerafizmus hátrányait, nem is vállalja föl egyik sem.

Emellett, csak megemlítem, hogy a szerafizmusban NEM az energia a lényeg...

Ahogy az istenekben sem. Kicsit egyszerű lenne azt mondani, hogy sok hívő egyenlő sok energia. Ez az én olvasatom szerint nem így működik egészen...

Az istenek számunkra homályos és érthetetlen (persze, mert nincs kidolgozva teljesen, minek is? ) értékrendje szerint SZÁMÍT az, hogy kinek hány híve van. Az is számít, nekik legalább is, hogy ezek a hívek miylenek, azaz válogatnak közöttük asszerint, hogy megtartják-e értékrendjüket, teljesítik-e parancsaikat. Sőt, ez hozzájuk is kapcsolja a híveket. :) Én ezt sem degradálnám le a hívő energiát ad szintre, mert akkor valóban az lenne a legjobb, hogy leküldeni egy angyalt, aztán összeszedni minden lehetséges hívőt, függetlneül attól, milyen.

Kránt még mindig Ranagol irányítja Angyalai , és főképp a 13-ak álltal.
Hm. Szeritnem egyáltalán nem irányítja. A törvényeit "kihirdette" és a hívek meg alakulnak. Meg a tökéletes társadalom is. A 13-ak kifejezetten nem Ranagolt segítik... hanem a változások törvénye értelmében a helyére pályáznak... ezért is lettek a Káosz-angyalok, és így a 13-ak kiestek az "isteni körből" (nem véletlen, hogy egyesek még a szerafizmussal is próbálkoznak), az angyalok imádata pedig Ranagolt erősíti.
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Gyanítom, hogy az "idegen légió" jelentésre gondolsz, ami a latin eredetű légió szó kései, főként ma használt jelentése, és még most is sokszor fűzik hozzá az "idegen", vagy valamilyen jelzőt, arra vonatkozóan, hogy honnan származnak (lásd: lengyel légió az 1848-as Szabadságharc idején)

A légió szó eredeti jelentése csak katonai alakulatot, a latin "összegyűjt" szóból eredően élőlények, emberek sokaságát jelenti. (tehát nincs kérdés, ellentmondás)

A kráni légiók - mert minden tartománynak (legalább is a külső és a középső tartományok esetében) van legalább egy - birodalmi légiók - ugyanúgy krániakból állnak, mint ahogy pl. a legelső római légió is "rómaiakból" és nem idegenekből állt. 

 

Egyébként minden bizonnyal az alkotók annak idején a katonailag-történelmileg kemény hangzása és a hozzá társított képzetek - hiszen a légió az jó, az kemény, az erős - miatt adták ezt a nevet a kráni alakulatoknak - valószínűleg nem kevésbé szem előtt tartva, hogy ne valami modern kifejezéssel illessék őket. 

 

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm válaszod.

Csak még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy a szónak a latin megfelelője  a római korhoz köthető. Ami ott pontosan azt jelentette, hogy különböző nációk egyvelege képviselte a szóban forgó hadtesteket. A leigázott népek voltak róma légiói.

Az utolsó bekezdésedben kifejtettek nekem is eszembe jutottak  és elképzelhető hogy igy alakult ki, ettől függetlenül nem illik krán haderőihez ez a kifejezés, épen a szó egyértelmű jelentése miatt.

De ez csak az én véleményem és kiváncsi voltam mások meglátására. 

Én a meséimben nemhasználom ezt a kifejezést a kráni hadakra, igaz nem is mesélek kránt. Jobb szeretem, ha megmarad annak a titokzatos,misztikus világfoltnak ott dél-nyugaton ahová kitalálták.  Ynev egésze gyönyörű és kimerithetetlen, 20 év után sem kell kránhoz nyúlnom, hogy szinesebbé váljanak meséim. Jó játékhoz és főleg életútjátékhoz nemkell ynevet átfogó eseményekben résztvenniük a játékosoknak. Egy lokális kaland nagyob horderejű lehet hangulat szempontjából, mint akármilyen világmegváltó.

Nálunk a 10. feletti szint utópia, sokszor a 10-is.

De ezen felül mindenkinek jó játékot kivánok :)

Tisztelettel Fino

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Légió.

Belenéztem a wikipédia vonatkozó szócikkébe, és ott az olvasható, hogy az eredeti  - királyság-kori - légió a római hadsereget jelentette; mintegy 3000 főt.  A római társadalmat alkotó 30 curia mindegyike 100 gyalogost volt köteles kiállítani. Szó nincs idegenekről.

Bibliai értelemben a legio szó szimplán "sokaság"-ot jelent; lásd a gadarai megszállott esetét.

Nyilvánvaló, hogy az idők folyamán, ahogy a katonáskodásban egyre nagyobb szerepet kaptak a leigázott népek fiai, a légió is számos szerkezeti változáson esett át, így magának a szónak a jelentése is módosult, árnyalódott. Ne feledjük: több évszázados folyamatról van szó...

A szó archaikus értelmében tehát teljesen indokolt a kráni "reguláris" hadakra a légió elnevezés. Persze valószínű, hogy a szóhoz manapság társuló képzetek is hozzájárultak a névválasztáshoz, ahogy azt MG is kifejtette. Akárhogy is, ez lett a nevük. :)

De Ynev valóban rengeteg kalandot kínál Kránon kívül is. A jókívánságokat pedig köszönjük, s viszont kívánjuk, Fino Da Lungovilaggio! :) 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nagyszerű Bűvdudás, bevallom én ennyire nemméjültem el a kutatásban, mert nem is láttam rá indokot. Teljesen leragadtam annál az én (meg környezetem) nézőpontomnál, ami tudatosan élt bennem a római hadtörténet kutatása alatt. Azokból az irásokból,információkból égett tudatomba a "légió"jelentése.

Ezért örülök hogy rávilágitottál a kifejezés archaikus lényegére és igy azonnal jobban indul szombatom ami játék nap is egyben.

Tehát köszönöm a cáfolatot, élni fogok vele. :taps:

Szép napot.

Tisztelettel Fino :)

Link a hozzászóláshoz

Ha már Krán. A TT-ben felmerült a téma, miszerint egy kráni fejvadász sosem hagyná hogy elkapják és kínozzák, inkább megöleti magát valahogy. Szerintem ez nagyon nem fér össze a kráni eszmékkel, de cáfoljatok meg, ha tévedek. Ezt könnyen el tudom képzelni egy gorvikiról, akik nem értik, miről is szól ez az egész, ellenben dölyfösek. Kránban viszont nem lesznek öngyik csak azért, mert valaki megalázta őket, inkább túlélnek és később a Kosfejes Úr elé küldik az ellenük vétkezőt. Még csak nem is bosszúvágyból, csak önvédelemként, hogy azok tanuljanak, akik ujjat kívánnak húzni velük. Ezt kívánná az asztrál levetkőzése.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...