Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Krán - a sötétség birodalma


Con Salamander

Recommended Posts

Na, beleszólok már ebbe is. Az írók ugye alkotnak, és Yneven játszódik a dolog, de nem szerepjáték, hanem regény. Krilehort meg Vaskezű Alex és csapata ölte meg a Fehér páholy megbízásából. De csak az emberi testét, ami az egyik Középső tartományban pihent. És még akkor is. Alexben (talán) van pár odd, a Fehér Páholy gondolom adott ezt-azt útravalóul, és talán a csapat sem úgy támadott hogy "10E-s elemi erő a kapura aztán támadom az őrt!" hanem esetleg esetleg csak besunnyogtak és elszaggattak egy rúnatekercset amit pl. Sonnor készített. Nálunk nincs Krán, mert a KM-ünk szerint "Ami úgy kezdődik hogy kráni az tápos!" másrészt meg minek menjünk oda. Senki sem hívott minket, nem ismerjük a nyelvet, a kultúrát, semmit. Persze mehetünk ha nagyon akarunk, de valahogy még nem jött össze a dolog. Egyszer játszottunk (életúton kívül) úgy, hogy mind krániak voltunk, de már a kaland elején legyaktuk egymást (hogy melyikünk a legkiemelkedettebb). Ami viszont nagyon nem tetszik, az ez az esetlegesség. Az egyik csapat így játszik, a másik úgy. Mikor pl. elmentem egyszer egy klubba játszani csak pislogtam szaporán hogy hogy is van ez náluk. Rúnás kráni fejvadász (hivatalos, csak épp kiherélt), meg ilyenek. Mi meg tápoljuk, mert úgyse lehet JK, akkor meg miért ne. Ahány csapat annyiféle szabályrendszer meg világkép. Opcionális szabály, meg a Km dönt. Aztán meg *khm...moderálva* ha máshol játszunk. Jó, persze mindenki másképp látja, nekem pl. Kornya Zsolt Kránja az alap. Lehet hogy másnak meg épp az nem tetszik, ami ugye szíve joga, más kérdés hogy... (hogy senkinek se gázoljak bele a lelkivilágába)

Link a hozzászóláshoz

Eszembe jutott mégvalami, külön Lumirnak. ( :P )

Pl. amikor egy lovag rend betámadta Krán külső tartományát. hehe. el tudom képzelni, ahogy a felhőkfölé érő hegyek között, erős minuszokban, lehetetlen emelkedési szögnél, lóval kelnek át a fémbe öltözött csapatok. Amikkel teszem hozzá, három korcs simán leszámolna. meg hogy keltek át a gyepün?

Nos, a fent említett lovagrend asszem a dartoniták voltak (én legalábbis nem nagyon tudok másról). Hogy hogyan tudtak odamenni? Pl. térkapu (Airun is azzal ment), szimpátiás kapcsolaton keresztül is lehetett, meg amit még az író vagy bárki más ki tud találni. Ha már itt tartunk a Dúlásnál a kráni lovagok vajon hogy másztak át kifelé? A három korcs meg talán leszámol velük (3000 lovag, 4000 ork +Alyr és tanítványai...) vagy nem. De vajon miért tennék? A korcsok Ediomadiak, Kránban már szolgák vannak. Azaz vannak korcsok is, csak épp nem olyanok. A szolgák meh gondolom nemigen önállóskodnak, az uraik aligha hagyják. Õk meg mit törődjenek egy rakat idegennel? Megvannak a maguk meghitt kis belviszályai és hatalmi harcai. A gyepűn meg akár nyugodtan át is kelhetnek, gondolom egyik nomádtörzs se olyan hülye hogy betámadjon egy nagy rakás lovagot meg orkot akikről egyrészt assem tudják hogy kifélék-mifélék (fekete vértek, orkok... akár krániak is lehetnek, a khatifokat meg nem tanácsos kóstolgatni...), másrészt túlerőben vannak hozzájuk képest (a Pokol alapján gondolom), harmadrészt meg csak átvonulnak, és ha megtámadják és (teszemazt) legyőzik őket akkor mi lesz? Olyan súlyos veszteségeket szenvednek, hogy aztán akármelyik haragosuk támad rájuk vesztenek. Megéri? Na!

Link a hozzászóláshoz

Kalóz, kedvelem az olyan spielereket, akik vágják Krán történéseit.

Akkor kezdjük:

Mindjárt egy tanács az elején. Ha Kráni csapatot csináltok származzatok egy klánból, s akkor nem fogjátok egymást kicsinálni az elején. Mint tudjuk (Summárium) Kránban a rend az aktív káoszon alapszik. Megölhetnék egymást, de ezért, meg azért (tudod te is nem fejtem ki) mégsem teszik. vagy legalábbis nem nyíltan... :)

A Fehér páholynak igencsak meg kellene ahhoz izzadnia, hogy egy csapatot ellásson od védelemmel. Mert, hogy ilyet maguk nem tudnak előállítani, s az Od használat még a mágiájuknak sem kedvez.

Elsunnyogni kránba... ez jó. Szóval nem tudom, lehet, hogy ujjat mondok sok mesélőnek, de Kránban csak az agresszív és az eszes/ravasz egyének élnek túl. Namármost, nem venné észre senki az oda nem illő kalandozó csapatot? Asztrális síkon, mentális síkon, vagy akár a különböző klánok, céhek (pl. koldusok) simán lebuktatnák őket. Ha lakatlan vidéken járnak, akkor meg a növényzet. meg az állatvilág csinálja ki őket. Nincsenek hazai terepen Ynev hősei. Ezt kár volt megírniuk a régi nagyoknak. Ez az epizód, sántít. Gondolom, már az eredeti szerzőcsapatban is igen szélsőségesen megosztotta az embereket Krán...

Én is előnyben részesítem Kránról azt a képet, amit Kornya úr fest róla.

Akkor most essen szó a dúlásról is.

A dúlásban pár külső tartomány, pusztán kalandvágyból kirombolt a hegyeken kívülre. Ezek a csapatok túlnyomórészben orkokból álltak, akik ugye nem lovagolnak, viszont a nap 80%-át képesek meneteléssel, vonulással tölteni. Vezetőik olyan tisztek voltak, akik aquir vérrel is büszkélkedhettek és meg tudtak szólalni az erő nyelvén.

Most nézzük a másik oldalról.

3000 lovag és 4000 ork + Alyr és padavanjai semmiképp sem jutnának át a hegyeken. Térkapuval sem, mert Krán igencsak fejlett mágiahasználó népségeket rejt, szóval ismerhetnek technikákat a térmágia korlátozására.

Egy ekkora sereg mindenképp felhívná magára a Consulárok figyelmét. És mint tudjuk: Kránban van egy rendelet, hogy minden település állandó hadkészültségben tartja a lakossága 10%-át. Mire a lovagok felhúzzák maguk után a hegyre a lovaikat, addigra simán ott integethet egy több tízezres hadsereg. Orkokkal, kráni boszorkánymesterekkel, Aquir vérrel bíró korcsokkal. Ha elgondolkodtató vereséget tudnának okozni, a hegymenet után lerongyolódott Dartoniták, akkor (lásd milyen fura a kráni mentalitás) tuti, hogy rájuk szállna néhány fejvadász klán, káoszszekta és Ranagol felkentjei. Ezek csak feltételezések, de abban biztos vagyok, hogy egy külső hadsereg bevonulása példátlan lenne Krán történelmében. És a mélyben laknak még sokkal veszélyesebb dolgok is, mint egy harcidrogtól berzerkerré váló ork.

Kránnak megvannak a maga belviszályai, de ők így intézik a dolgaikat. Viszont kifelé mindig egységes képet mutatnak. És a klánja védelméért bármelyik kráni hajlandó életét adni. Ha olvastad a Pokol c. regényt, akkor azt is tudnod, kell, hogy a nomádokat sem lehet leírni annyival, hogy IQ-juk konvergál a nulla felé. Szóval pyarron felől érkezőket nem fogják Kráninak nézni, csak azért mert fekete a páncéljuk. Azonkívül egy sereg átvonulása a gyepün nem csak egy tözset érintene. Talán 2-3 népet lenyomnak a jó lovagok, de a gyepü is bővelkedik kihívásokban... finoman szólva.

Szóval nagyszerű fikció ez a bevonulunk Kránba és megöljük Krilehort, meg lovagokkal eltángáljuk a külső tartományokat, de csak azért jöhetett létre mert nincs Kránról egységes kép. Van aki azt írja róla, hogy verhető, s van (pl. Kornya ZS.), aki azt, hogy verhetetlen. Én az utóbbi mellett teszem le a voksom. Persze Ynev közös, mindenki azt képzeli róla, ami Neki tetszik. Mindaz, amit leírtam, tíz év munkája és példajátékok sorozata után kialakult álláspontom.

Link a hozzászóláshoz

Teszik ez a kráni topik jó ötlet volt. Kösz CS!

Gergely, ahogy írta, Krilehor megölését készen kaptuk. Olyan amilyen. Nem akarom BYCS-t idézni, de mindenképp megmosolyogtató első hallásra a sztori ,de el tudom azonban képzelni úgy ahogy Kalóz leírta. Szóval ehhez ott kellett volna lenni és játszani azt a sztorit. :?:

Lumir a Fehérpáholy azért lehet, hogy tud valamit tenni Od védelem terén. Meg Odot használó ellen nem csak oddal lehet küzdeni. Persze kinél milyen a Fehér páholy. Lehet, hogy nem csak Kránt kéne kanonizálni? :konyves:

Azt a térkaput Kránba azért meg lehet csinálni. Szép nagy terület Krán. Nem hinném, hogy mindenhol ősmágusok futkároznak benne és levédik az egész helyet. Persze nem is a Belső tartományokba nyíló, induló oldalon erioni Kapuk tere transit vonalakra gondolok.! Én se gondolom, hogy egy egész sereg könnyedén átkel így, pláne nem észrevétlenül. Mondjuk egy kalandozó csapat ESETLEG! De ez már eshetőség és akkor meg miért ne! Ha pont ezt akarja valaki lejátszani. :laza:

Teljesen egyetértek azzal, hogy ha jelenleg egy parti 13-ak közül akarna megölni valakit játékban s engem kérnének meg mesélésre: Megkérdezném őket ,hogy mennyit ittak és hol a drog amit beadtak maguknak. Egyszer egy félelef is kért közös nyelven Shulurban szobát. Egyszer.. :wink:

A lényeg az Lumir, hogy mások álláspontját is meg tudd tűrni, csak ezt akartam mondani. Amúgy azt észre vettétek, hogy sokkal több a közös képetek Kránról, mint az a vitáitokból első olvasatra lejön? Itt arra gondolok ,hogy mindannyian szeretitek- rossz szó- tisztelitek Kránt.

Szerintem ezért is van jól kitalálva! :idea:

Nem tudom miért de én elég könnyedén veszem azt ,hogy Kránba lehet játszani. Persze kráni karakterekkel. Tudni kell velük játszani persze, de próbálkozás nélkül nincs tapasztalat.

Szóval az a kijelentés valahogy hidegen hagy engem, hogy Kránba nem lehet játszani.

Még valami ne felejtsük el hogy nem csak Kránban vannak

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Hogy egy kicsit hozzászóljak a dolgokhoz én is... :)

Nincs olyan, hogy verhetetlen. Sokat vitáztunk erről több partymmal, meg sok más pajtással, hogy mi is lenne, ha Krán TÉNYLEG elindulna, vajon "csak" dél lenne-e az övé, vagy észak is... Induljunk ki az aquir-vérűekből, mert azért az orkokat és egyéb nem aquir-vérűeket Shadon serege (ca. 500e fő, bár ez is nézőpont kérdése, az én shadonom 18 milliós, 3% félaktív haderővel [gyorsan aktivizálható], ez 540.000fő, de hagyjuk is a számokat). So, aquir vér. Használ odot. Az od maga is egy mágiafajta, melyet ugyebár a "normális" mágikus energiánál tízszer erősebbnek tekintünk. Több "vállfaja" létezik, használnak ilyet az elfek, a törpék, sőt, még Tier is :) Egyszerűen egy formulával felruházhatják ez ellen a kránba készülő kalandozókat Sonnorék, nyilván ismernek ilyen formulát, volt már rá szükségük... Arról pedig, hogy észrevegyék őket, azt kell mondanom, hogy nem EGÉSZ Krán áll síkfigyelőkből, akik asztráltesteket meg mentáltesteket vizsgálnak, bár kétségtelenül nagyobb az aránya az erre képeseknek, mint másutt a kontinensen. De ez is levédhető. Ha visszatérünk a regényekhez, akkor Tier használ odot (Észak lángjai talán...), Geornak tömör fal az asztrálteste (Acél és oroszlán), és Jakirte Jak Cyr bármit megtehet, hisz nagyobb a hatalma, mint az isteneknek (Keleti szél 1. kötet).

Hogy kicsit azért krán mellett is beszéljek, ha már eddig "ellene" beszéltem, egyértelműen a legkevesebb gyenge láncszemmel, hibával rendelkező ország, ahol maga az élet is nagyobb kihívás, mint... mint nemtudom :D szóval mint máshol. Sokkal nagyobb. Krán veszélyes, krán nem villantja ki a fogait, mint az acsargó kutya, csak állandósítja az állandósíthatatlant. Rendet teremt a káoszból, ami szintén a rendből, az eleve elrendeltetettből fakad, minek forrása megintcsak a káosz. Na, remélem ezt értitek.

So, Krán erős, de nem tökéletes.

Maradtam Tisztelettel

Link a hozzászóláshoz

Na, próbáljunk meg sorbamenni.

Lumir: lehettünk volna egy klánból, de akkor hol a játék? sacc/kb. 18. szint, "Tápoljatok ahogy akartok, úgyis kelleni fog" kezdés, szóval gondolhatod... Ellenfélnek ediomadi aquirok, nekromanták, az Elátkozott Vidék, meg ki tudja még mi. Csak mindjárt az elején kitört egy kis torzsalkodás, hogy ki lesz a főnök, meg egy kis teológiai eszmefuttatás (Bizonyítsd hát kiemelkedettségedet!), aztán össznépi mészárlás. Az egyszem túlélő 0 Ép.-re került és megették a helyiek. Meg asszem minket is. :D

A Fehér Páholynak gondolom vannak varázsszerei, ereklyéi, meg tudomisén, de elég egy olyan varázstárgy is ami csendet teremt X területen. Ráadásul ők már csak Krilehor emberi testét pusztították el, ami egy Középső Tartományban lábadozott. Akik meg besunnyogtak kik voltak? Az egyik Vaskezű Alex (akinek akár Oddja is lehet), a többiek? Lehetett köztük pl. megkeseredett fejvadász, tanult nekromanta, nomád, elfogott és agymosott kráni... ki tudja?

A Dúlásban részt vett nemegy kráni lovagrend is (pl. Karnevál), gyepűvidéki nomádok, meg gondolom az orkokon kívül is mentek emberek, és nekik is lehettek lovaik (ha tartani akarták a lépést az orkokkal akkor biztosan). Kránnak van egy rakás titkos térkapuja, hogy hol és hogy hová vezet más kérdés, de! Pl. a shadoni Felföldön van egy Kránba nyíló kapu, és ott a dartonitáknak még erődje(i) is van(nak). Nyithatnak máshogy is térkaput, ki fogja tételesen leellenőrizni? Ne felejtsd el, hogy ha teszemazt Alyr "megkér" egy nagyobbahtalmú démont, hogy nyisson egy térkaput y-ból Y-ba, akkor gondolom annak a kráni illetékesek se fognak nagyon kötözködni. A kisebb hatalmak nem fognak nekimenni egy ekkora ismeretlen seregnek, a nagyobbak is vigyáznakl azért. Ki tudja? Talán épp az ő ellenségük ellen vonulnak? Akkor meg minek őket megzavarni... Sereggel amúgy találkoztak, nem is állt túl jól a szénájuk, csak megjelent még egy sereg, és egyik fél sem kockáztathatta hogy legyengüljön és a harmadik fél könnyedén szétcsapja. Ennyit tudok idáig.

Con Salamander: Szintúgy Kornya Zsolt írt egy cikket erről még anno a rusnyában. Nevezetesen, hogy Kránnak esze ágában sincs megindulni. Mert minek, és hová? Az aquirok nem húzzák sokáig a feketeacél-telérek nélkül, aki hosszabb időre távolmarad annak egykettő megdönti valaki a hatalmát, és erősen kétséges hogy a frissen meghódított területeken talál olyan erőt amivel visszafoglalhatja. Krán elvan magányosan, bezárkózva, nagynéha ha nagyon zavarja valami komolyabb rivális akkor azt lezúzza (Tysson Lar, Démonikus Óbirodalom, Godon, Pyarron) és ennyi. Hóditani? Mit és minek? Úgy dióhéjban összefoglalva.

Link a hozzászóláshoz

MA radikális napom van... :twisted:

Dióhéjban: A fehér páholy nem olyan tápos, hogy csak úgy kiötöljenek módszereket od ellen. Ez nem kreativitás kérdése, inkább az egész Od elmélet filozófiája teszi ezt lehetetlenné. Az od ugye tönkre vágja a mágia mana alapú formáit, illetve van szó, ami a mágikus tárgyakat is tönkre teszi. A csend is csak akkor hatásos, ha a pap körzetében van az aquir. Ellenkező esetben... a papírforma érvényesül.

Nem kell, hogy síkokat pásztázzák erre képzettek, csak példálóztam. Mert Krán nem puszta szikla, meg jég és hó. A hegyekben élnek klánok, népek, értelmes- vagy kevésbbé, de annál veszélyesebb fajok. pl. Messeni fejvadászok, vagy a sziklás vidéket kedvelő Gho-ragg barbárok hordái, stb.

A lényeg: Krán is, mint minden más állam (vagy államok szövetsége) figyeli határait. Kellően rafinált, hogy be is védje határait...

Az én Kránomban van a fehér páholynak ellenlábasa. Mert a fényt is az árnyék teszi láthatóvá, így természetszerű, hogy létezzen egy ilyen szervezet is. Ha Ynev létre tudott hozni, ki tudott tanítatni egy Alyrt, akkor mire lehet képes az eonokat túlélt Ranagol, vagy Ynev legöregebb államalakulata tudósfőitől mit lehetne tanulni?

Mint említettem: ma, radikális napom van. A dúlás Ynevnek nagy érvágás és égés volt. Kránnak mindez csak egy széli tartomány határ csínye volt. Az erőviszonyokról ennyit. Krán azokat a kalandozókat meghívja magaközé, akiket arra érdemesnek tart. Volt aki nem fogadta el, volt aki hisztizet mert őt nem hívták. Külső kalandozók (ide tartoznak a legendák is) be merészkedhetnek a birodalomba. Mondjuk járnak egyet a külső tartományokba, és öreg korukig ezzel henceghetnek. De a középső tartományokba?!! Ott már elég kemény f***ú banda van. Obszidián szurdok, sápadt angyal, Kráni elfek, shien gorrok, birodalmi légiók, amik még sosem léptek ki Kránból. Ha igaz, amit ezekről írtak, akkor nincs az a kalandor, aki ilyen hatalmak előtt állva marad. Megjegyzem Ranagol ezt a szegletet szemelte ki magának. Itt az van, amit ő akar. Ha isteni kegyeltek lépnek a földjére, akkor ő is bemutat majd párat.

Krán sosem fog hódítani, mert nem célja. Saját terepén nem hiszem, hogy sarokba szorítható lenne...

Link a hozzászóláshoz

Lumir! Most nem azért, de nem kevered kicsit a Középső meg a Belső tartományokat? Csak mert a Dúlásban részt vett egy Birodalmi Légió valamelyik Középső tartományból, továbbá a végén a Tizenhármak együttesen jelentek meg. Azontúl! OK, hegyvidék, hideg, stb. Szerinted egy hegyvidéki fejvadászközösség nekimegy egy ismeretlen, de jókora seregnek? A többiek dettó. OK, hogy hazaszeretet, de senki sem fog meghalni csak azért hogy megmutassa a kívülállóknak hogy milyen kemény dió Krán...

Link a hozzászóláshoz

Összegezve.

Lumir pártján állok összességében, bár pl. Birodalmi Légió tényleg akadt a Dúlás idején. A Tizenhármak csak a Gömbszentély ellen léptek fel, egyszóval félistenek az istenek kiválasztottjai ellen.

A híressé tett Fehér Páholy az én Ynevemen kb. egy fuvallat egy közepes erejű külső tartománybeli varázslóiskolának, még, ha Lar-Dort is hozzávesszük teljes egészében. Amit WC írt, az számomra agyrém, a benne szereplő 999. szintű, túltápolt karakterekkel együtt. Mert ugye egyébként kissé nehezen tudták volna végrehajtani lehetetlen tetteiket... :he:

Mindezktől függetlenül természetesen attól, hogy valaki(k) Kránból jött(ek) még nem bír(nak) sebezhetetlenséggel. Tehát ugyanúgy képesek elbukni a külvilágban is, akár igen egyszerű módon. Vegyük egyik kedvencemet: Ynev legnagyobb harcosa, kimodhatatlan harcértékkel szembesül 3 fanatikus paraszttal. Kettő belerohan a kardjába (felszúrja rá magát, így haszálhatatlan), egy pedig megöli. Ennyit a nagy harcosról. Persze D&D módon, ha a JK elküldi az X sötét istent, hogy az kismiska hozzá képest ez már nehezebben elképzelhető, de a realítás talaján maradva igen.

Bocsánat a nem épp kedves hangnemért, de egyéb dolgok miatt épp kissé megviseltek az idegeim az MTV ostrom óta folyamatosan.

:peace:

Link a hozzászóláshoz

Nincs bocsánat! Nincs ugyanis miért... :P . Végy kérlek tekintetbe néhány dolgot. Ezeket én is csak mostanság tudtam meg (említettem, hogy művelődni fogok). WC amiket ír(t), azt még anno a mákos hajnalán találta ki. És akkor még másképp álltak a dolgok. Akkoriban ez így ment, erre volt igény. Aztán ha már egyszer beindult... pl.: képzeld el, amint nagy szégyenkezve előadják, hogy hát tk. a fajháborúkban az aquirok győztek, mert annyival erősebbek, mint kiderült utólag, szóval kéretik ezt tekintetbe venni. Vagy hogy Toron nyerte meg az Y. Zászlóháborút, mert Dorant már az elején szétcsapta pár Valóvérű (mert ez logikus meg lehetséges, ugyebár...) és mágikus támogatás híján a Szövetség összeomlott. Meg ilyenek.

Ja, és Lumir, eszembe jutott mégvalami: darton Airun segítségére küldte az

Link a hozzászóláshoz

Kalóz! ha követem a gondolatmeneted, akkor -hogy hozzak egy sarkos példát- ha mondjuk Airun és démonai Shadonba tartottak volna, akkor elfoglalták volna? Mert ott a parasztok tuti belehalnak a vonulásba, és ha szerinted egy országban senki nem áll le kötözködni egy bevonuló sereggel, akkor miért ne foglalhatnák el mondjuk Shadont? Vagy Pyarront? Vagy, vagy inkább Lar Dort, sőt Erion!!!

Nem lehetnénk egy kicsit logikusak? Most felsorolhatjátok az összes rémet, amit eddig regényírók kitaláltak, mert majd lesz idő, amikor Kránról is írnak ilyen mélységben, s lehet, hogy ott meg olyan démonokról írnak, amikr két mérföld széles sávban vágják haza az élővilágot... Boccs, hogy beszólok, de mint már sokszor megírtam, ez nem az a kérdéskör, hogy ki az erősebb Krán vagy Ynev, Batman vagy Superman? Ez gagyi!

A történettel már nem tudok mit kezdeni, mert már megírták. Ha bejöttek a dartoniták, akkor bejöttek. ÉN ugyan EL NEM TUDOM KÉPZELNI, hogy hogyan, de legyen. Lecsapták Krilehort? Legyen így.

A dúlást egyébként, nem én jellemeztem először így: " pár külső tartomány határcivódása". Már nem tudom hol olvastam, így a forrásra nem tudok hivatkozni. A későbbi regényekben, írásokban lett ez epikus csataként beállítva. A 13-ak megjelenését ABSZOLÚT túlzásnak tartom, ha ez valóban így lett volna, akkor a dúlásnak Krán életében is jelentős hadműveletnek kellet volna lennie. De ha ez így volt, akkor miért nem vetettek be nagyobb erőket? Sötételfek, Csontlovag, Démonlovasok, Banarra mesterek, stb, stb. Szóval a paradox előtt értetlenül állok. Mindig logikát keresek, és itt nem találok!

bízom benne, hogy a későbbiekben átgondoltabb regények látnak majd napvilágot Kránról, Délvidékről.

Arról pedig, hogy kránban is emberek laknak, annyit: Olvasd el a Kráni Krónikákat! Vagy a Legendák és Enigmákból: Hideg karok ölelését. Vagy Kornya bármely Kránról, és érdekeltségi területeiről szóló regényét, írását. A krániak is meghalnak, tévednek, hibáznak. Esendők. De más viszonyok között élnek, s nem ítélhetőek meg úgy, mint más Yneven élő emberek. De mindez szerepel a csúnya zöldben, a summáriumban, szóval nem tudom miről és miért beszélgetünk...?

Link a hozzászóláshoz

Na, menjünk akkor bele mélyebben. 1.) Krilehort NEM a dartoniták vágták haza! Először Mogorva Chei (Jelhordozó+isteni kiválasztott), aztán a Fehér Páholy megbízásából Vaskezű Alex (pár Odd?) és csapata (kik is?). 2.) Krán nem Shadon. Ha pl. egy shadoni falu átvonul kétezer fényespáncélú lovag háromezer nehézvértes gyalogossal, meg pár Domvik-pappal, akkor a parasztok mindjárt kaszára-kapára kapnak, hogy "itt az ellenség!"? A krániak (SZERINTEM) nem tudták kik, mik is valójában a dartoniták. SZERINTEM ha nem is mindennapos, de megszokott, hogy harcolnak valakik valakikkel, valamiért. Azt hihették, hogy ez is annak a része. Vagy akár be is harangozhatták, hogy "XY priconsular nevében", és aki gyengébb náluk úgyse áll le szájalni, aki meg erősebb az is azért elgondolkozik, és esetleg utánanéz hogy ki is az az "XY priconsular" mielőtt nekiesik. Mert SZERINTEM épp az állandó belharcok miatt jutottak el odáig a dartoniták. Senki sem kockáztatta hogy ha győz is (ami persze könnyen lehet) valamelyik ellenfele a gyengeségét kihasználva megsemmisítse (ami persze mégkönnyebben lehet). Shadonban leállnának kötözködni, csak nem a falusi parasztok, meg a kisebb erődök katonái, hanem pl. egy gróf vagy herceg. Ami Kránban is történt (KÉT sereg is érkezett). Summárium: A Koponyazúzók törzse egészen a Középső tartományokig jutott, mert azt hitték csatlakoznak. Egy orktörzs. Se démonok, se varázslók, csak harcosok, meg pár sámán. Legyőzték őket, igen. De áldozatok árán, és már Krán belsejében. Hogy nem vadászta le őket egy határszéli fejvadászklán? Kornya Zsolt írta ezt is. Most akkor ő sem tudja?

A Dúlásról: Az akciót a Tizenhármak határozták el és hajtották végre. Azért azokkal az erőkkel, mert a többit nem vonhatták ki Kránból, mert akkor túlságosan meggyengülnek a pozícióik. A "pár külső tartomány cívódása" meg khm, khm, hogy úgy mondjam. Azért már! És pár isteni kiválasztott, meg ilyenek azok miért is jelentenének akadályt egy határvidéki consularnak. Hiszen ő kráni! Na azért... Sötételfek voltak (Summárium), A Csontlovagnak a Tizenhármak nem parancsolnak, démonlovasok, bannara-mesterek, stb, stb, lehettek. Ja, és olvastam a Kráni krónikákat, meg a Hideg karok ölelését is (tetszettek), de azért ne essünk túlzásokba. SZERINTEM Kránban mindenki magával törődik, és nem folyik bele olyasmibe amihez nincs közvetlen köze, vagy nem származik belőle haszna. Vigyázzon magára ha élni akar. Egyszer hibázhat csak, hát jól meggondolja mit csináljon.

Babilon5, ha a Fehér Páholy olyan gyenge, meg tulajdonképpen egész Pyarron is, akkor Krán minek is foglalkozott vele? Hogy addig se otthon unatkozzonak, vagy mi?

Várom a további észrevételeket. :P

Link a hozzászóláshoz

Én már nem látom értelmét, hogy győzködjelek Kalóz. Ha neked, úgy könnyebb megélned Ynevi kalandjaidat, hogy Krán nem olyan erős, s nem is érted, hogy egy kalandozó csapat egyszer miért nem nyiffantja ki a 13-ak mindegyikét, akkor legyen úgy...

De hogy ne aludjál teljesen nyugodtan, elmondom, hogy sokan gondolkodnak úgy Kránról, mint én. Hallotam, hogy az RPG.hu-n is megy egy fórum, amin Kránt fikázzák, ajánlom figyelmedbe. Otthonosnak fogod érezni azt a fórumot.

De Babilon5 védelmében hadd emeljek szót. Ha a fehérpáholy olyan erős, akkor hogy nem tudnak megsemmisíteni egy Kráni törött ereklye darabot? Egyébként általad oly gyakran emlegetett Vaskezű Od pontja is meglehetősen kétséges számomra. Még ha rendelkezne is oddal, Kránban simán leszaggatják róla. Sok ott az ősi faj... Inkább csodás megmenekülését isteni közbenjárásnak tekinteném. Bár nem tudom, Ranagol miért ne morzsolhatta volna véres galacsinná a saját földjén? :wink:

Mind1. Megmondtam, már nem óhajtok veled vitázni. Mindkettőnknek csontosodott nézete van Kránról. De új idők jönnek... sokat fogunk még hallani az elkövetkezendőkben Kránról.

Link a hozzászóláshoz

Üdv

bocs, de ezt kis beszélgetést olyan nehéz szó nélkül tűrni. Szóval bántani nem akarok senkit, csak inkább bár, talán cinikus megjegyzést tenni, attól talán mindenki jobban érzi majd magát, én biztosan... :)

nemtom miért olyan fontos, hogy Krán erős, nem erős, túl erős, "táp" (basszus de hülye szó, mi köze egy országnak a számítógéphez), vagy ilyenek. Befolyásolja ahogy játszatok ? Pyarroni parti, és összehoz a sors egy kráni fejvadásszal, a kráni fejvadász adatait veszed alapul, amit, én szerény tapasztalataim szerint, egy normális könyvben sem láttam leírva. Fenét, igazítod őket a kalandoz. De megközelíthetjük más oldalról is. Filozófusnak tanulok, vagy mifene, ilyeneket tudnom kell. Szóval, vegyük Mordort. Fikázzuk-e hogy túl erős. Nem, ott is legyőzik vhogy, pedig nincs esélyük. A "birodalmi légiók" szétcsapják őket. Pedig ott is legyőzik a főgonoszt, és visszahozzák, igaz csak a fél szemét, de legalább az jó nagy lett, és milyen jól is néz ki...jobban mint az a páncél az elején. Na mind1, elkanyarodtam, bocsi. Szóval, Krán tök jó, ha ott játszatok, kráni partival, mert úgy csúcs szuper. Külső partinak meg nincs köze kránhoz, mert kránt nem érdekli. Azért csinálták ennyire passzívnak, hogy ne legyen köze. A múltba csináltak pár ilyet, hogy izgisebb legyen a történelem, mégiscsak kell, vagy nagy volt a szaporulat, kevés a kaja, vagy mit tom én...lényegtelen, de Krán úgy jó ahogy van, és különben se a mi jussunk ezt eldönteni. ha az esztétikai érzékedet zavarja, tegyél oda zöldellő fákat, és nevezd völgyzugolynak, békésebb vidék lesz, és felemelkedik az emberiség. Mennyivel csodásabb jövő, mint hogy végre van egy olyan világ, ahol a "gonoszság" kézzel fogható, ami arra sarkallja az embereket hogy összefogjanak, hogy legyen mi ellen küzdeni, még ha a képzelt gonosz, valójában nem rossz...csak más...

nah kb ennyit akartam, és bocs hogy lementem egy 4 éves óvodás feszekedő szintjére

Link a hozzászóláshoz

Akar a halál vitázni, csak egy bizonyos nézetkülönbségbe gabalyodtunk bele (és messze van a kiút). Lumir: Krilehor megölése egyszeri alkalom volt, szerencsés véletlenek sorozata, jókora háttértámogatással. SZERINTEM. Fórumnak ennyi is elég, nem vagyok olyan olyan nagy IQ-fájter hogy mindenhol ott okoskodjak. Amúgy nem mondtam hogy Krán gyenge, ratyi, tudomisén. Csak, hogy az sem legyőzhetetlen, überszuper, halálosfegyver116, cxsaknoriszölő óvodások játszótere. Igenis (SZERINTEM) ha nem is könnyen, de lehetséges végrehajtani az említetteket. Egyébként, ha a Fehér Páholy olyan gyenge, akkor hogyhogy nem várták meg a krániak, hogy hazatérjenek az Ibarából, hanem akkor támadtak amikor épp nem voltak ott. Ja, olvastad a Fogadalom c. regényt? Ha nem, hát csak kukkants bele. A Fehér Páholy egy magisztere, és hatalma a kráni nagyokéval vetekszik egy kráni oculis szerint. És Vaskezű Alex Oddja valóban kétséges (nem írtak se igent, se nemet) de valószínű, hogy talán épp ez lehet az oka annak hogy 1. épp őt választották, 2. sikerrel járt. Hogy Ranagol miért ne morzsolhatta volna galacsinná a saját földjén? Nem is tudom, hogyhogy a pyarroni istenek se töltöttek káposztát a szétmorzsolt krániakból akik az ő földjükre merészkedtek? Ja, és egy végső adalék a dartoniták kráni útjáról (csakazértis! :D ): Kornya Zsolt a szerafizmusról szóló írásában rendszeresen hivatkozik Airun al Marem kráni útjára, és az onnan hozott tekercsben lelt információkra. Szóval ha ő belement abba, hogy lehetséges akkor nyilván az is. De amint azt már magyaráztam ez 1. sok szerencsével, 2. a különleges körülményekkel magyarázható. Mondok egy hülye, de SZERINTEM megfelelő példát: South Park, Cartman. Bár sokmindent elérhetne (sőt el is ért), mégsem az számít neki, hanem csak az, hogy Kyle-t gyilkolja. Hogy miért? Mert csak az számít, az amit a többiek, a kívülállók gondolnak az már nem. Ismerős mentalitás, nem?

Link a hozzászóláshoz

Ezzel a Cartman hasonlattal óvatosan, mert Kyle zsidó, és még a végén meggyanúsítanak vmi csúnya dologgal, de amúgy...tényleg van benne valami kis ráció. Cartman anyukája akkor Ranagol...hülyén nézne ki kosfejjel...de cuki. Kenny meg lehetne Krihelor, ő úgyis mindíg meghal. Ó, érzem ez regénygyanús, vagyis inkább sikergyanús regény lesz...

Link a hozzászóláshoz

Aloha!

Nem szeretnék nagyon belemászni a témába sőt mégkevésbé megbántani valakit, de ha valaki elkezd játszani az nagykönyv alapján, van egy kis tájékozottsága Kránról, ami pont elég ahhoz hogy saját maga, (magukmint csapat) alkossák meg róla a képet, lehet az bármilyen véres vagy übertáp.

Hallottam egy olyan sztoriról ahol 2-3 játékos hasonló szintel megölte Orvellát. Km: "Hát le volt gyengítve"

szóval mindenki játszon szívvel lélekkel a magának kialakított Yneven.

Béke srácok, Játék..

Link a hozzászóláshoz

Mondá mindezt egy szelíd és békés ranagolita... :D De tényleg, mindenki a maga Ynevén, csakhogy azért pár dologban nem ártana közös nevezőre jutni, meg az efféle viták is lehetnek érdekesek. SZERINTEM. Ezt a szerintemet is azért irkálom oda mindenhová ekkora lóbetűkkel, hogy lássák a népek. De asszem ennyi elég is mostmár.

Link a hozzászóláshoz

Nos, urak!

Az elmúlt 2 hétben nem hallottam ennyi okosságot, mint most ebben a pár napban. Thanx!

Kalóz, Hókusz, evribodi! Krán, mint minden más relatív. Amikor elkezdtem Kráni csapattal, Kránban játszani, a JK-k teljes parában voltak, hogy majd miszlikre szedik őket. Aztán rájöttek, hogy ők is kráni karakterrel vannak. Elmúlt azóta egy kis idő. A legöregebb karik megérték 12-13. Tsz-t is. Ma már előfordul, hogy támadóra 346-ot mondanak. Én meg azt mondom: sebzés, de nem túlütés. :)

Szóval Kránban, a Kráni nem tápos. Kránban az Ynevi, mindig is csoffadt lesz, Yneven a Kráni pedig mindig is komoly galibát fog okozni. Ez a dolgok rendje. SZERINTEM!

Kornya miért írta a a szerafista értekezésébe, hogy Airun hozott tekercseket Kránból? Nos, kalóz, ezt hívjuk úgy, hogy az író figyelembe veszi a MAGUS hagyományokat, s nem ír keresztbe másoknak. Összefésülte saját anyagába az eddig megjelent dolgokat. Õ csak rendi volt, mert ezzel, és így magyarázta, hogy hogyan kerülhetett Ynevre Kráni szerafista paktumot tartalmazó tekercs. Gondolom Te is kinézed belőle, hogy még másik 25 indokot talált volna erre a problémára.

Más: méltóságán alulinak tartom, hogy kránt holmiféle South Park-hoz hasonlítsuk. Emlékeztetnék mindenkit, hogy vannak, akik rajonganak Kránért. Nem csak elviselik...

Link a hozzászóláshoz

Más: méltóságán alulinak tartom, hogy kránt holmiféle South Park-hoz hasonlítsuk. Emlékeztetnék mindenkit, hogy vannak, akik rajonganak Kránért. Nem csak elviselik...

...es azok tudataban kell legyenek annak, hogy ebben a topicban a pro es a kontra is jelen van igy elkerukhetetlen a kran-t kritizalo beiras.

Ja es szeretem a South Parkot :wink:

Link a hozzászóláshoz

Tiszta vizet a pohárba! Ha már sör nincs, ugyebár. A South Parkos hasonlatot hasonlatnak mondtam arra, hogy a krániaknak sem számít a külvilág véleménye, hanem csak az ő személyes (csoportos) eredménye. Mondhattam volna más példát is, csak gondoltam ezzel elveszem kicsit a dolgok élét. Nem azt vitatom, hogy Kránban vannak tökös legények. Meg azt sem, hogy sok van belőlük. Azt akartam kihozni, hogy más a mentalitásuk, másként gondolkodnak. És tényleg ennyi. Ja, amúgy Airun nem szerafista paktumot hozott (van elég) hanem egy kráni vérfilozófus értekezését a világ dolgairól, a birodalomról, meg ilyenekről.

Ui.: Ti milyen rendszerben játszatok? Volt egyszer egy nagyon(!) tápos kráni pusztítóval dolgunk 20. szinten a támadója 200 volt. Persze hogy a Km játszott vele... 8)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Azért ebben a "Kránban nem foglalkoznak vele" kéérdést lehet egyfajtaképpen értelmezni, ahogy helyesnek látszik.

példa: Egy városba belovagol egy csapat és kitakarítják a város urának palotáját. (leölnek mindenkit.) :twisted:

Pyarron mellett valószínű, hogy azonnal értesítik az inkvizíciót, a városok sereget toboroznak a betolakodók ellen, a szomszédos úr körülzárja a várost a bűnözők után, időlegesen leállnak a palotába tartó adómenetek, teljes lesz a zűrzavar, stb.

Kránban a Ház köteles rendje vérbosszút hirdet, gy szomszéd eddig nem túl erős ház felajánlja szövetségét, a tartományúr már rajtuk kéri számon a város dolgait, a céhek előljárói már az új uraknak tesznek jelentést, stb.

Azért van különbség, nem?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...