Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Letűnt birodalmak 1. - Kyria (örök?)


Con Salamander

Recommended Posts

Üdv!

Úgy tűnik mániámmá vált mindenbe bele szólni... :roll: :oops:

A vadkan a Keleti szél 2 szerint,...ha jól emlékszem...azt hiszem az

On Athor családé.A regénybe Erimar On Athor nyakában függ a vadkan medálos nyaklánc.Az biztos hogy Gorduin anyai ágának az ellensége.

Ha rosszul emlékszem sajnálom. :oops:

Morgena istennő milyen szerepet játszott kyria történelmében?És milyen szerep jut a mostani Toronban?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Morgena Kyriában egyike volt az erős és népszerű isteneknek. Hatalma azonban Orwella megjelenéséval és a Birodalom bukásával lecsökkent, Tharr hatalomátvétele után pedig üldözötté vált.

De nem veszett ki teljesen, mint néhány társa, állítólag mert tudott váltani, és mert háttérbe húzódott, időlegesen odábbált az erősebb útjából. Mostanság pedig kezd erőre kapni, visszatérését készíti elő. Népszerű témát adva ezzel, azt is mondhatnám, hogy ma már a csapból is Morgena folyik... :)

Link a hozzászóláshoz
Ynevi Hatalmasokról és Toronról az egyik legjobb hivatalos leírás az Ynevi Kóborlások modulgyűjteményében van, a Véridők c. modul alatt.

Eddig jó is,csak életembe max. fényképen láttam ezt a könyvet :? Nincs meg valahol elektronikus formában?

Egyébként Morgena-ról a legjobb képet Jan van den Boomen-Morgena Könnyei regénye alapján lehet festeni.Aki nem olvasta annak csak kedvcsinálóként annyit h a XII.Zászlóháború idején kezdődik a story 3 badr'cyah-al(szertartásos torokmetszés),aztán Shulur mndennapjait mutatja be 1 pietor,egy varázsképtelen Tharr pap,és 1 obsor tolvajlány szemszögéből akik együtt menekülnek egy toroni flottaparancsnok hajóroncsára és a végén megszületik Morgena új Első Anyrja. :wink: :wink: :wink: Érdemes elolvasni!!!!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Erről nem hallottam, legjobb tudomásom szerint ma már régen nincsenek kyr pusztítók.

Bár hihetetlenül népszerűek, többen kísérletenek így vagy úgy játszani vele, több netes kiegészítő is született a pusztítókra (és van köztük kiemelkedően jó is), hivatalosan nincsen pusztító (mármint a kyr, mert ugye ott a kráni, ami ma is van, de az nem játszható.)

Hol olvastál erről?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Amiről te beszélsz, az a kyr pusztítókra írt ereni kyr pusztítókról szóló HÁZI kiegészítő, ami bár nem mondom, hogy rossz, koránt sem tekinthető hivatalosnak.

Tehát higgy nekem, kyr pusztítók már nincsenek Yneven.

Nem eza téma, de a kráni pusztítókról a Renegátban találsz információkat, illetve azt hiszem, valahol van egy általam kevésbé jónak tartott netes kiegészítő is. Róluk is el kellene fogadni, hogy nem karakterkaszt... :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hivatalosan nincs kyria kiegészítő.

Kyriáról, a kultúráról, vallásról, stb. a regényekből, és a szabálykönyvek utalásaiból lehet elég sokat megtudni. Főleg a toronos regényeket ajánlom e célból, Boomen úr ennek a témának a "szakértője".

Egyébként a kiadó hamarosanra igéri a Toron kiegészítőt, ami biztos vagyok benne, hogy tömve lesz információkkal kyriára nézve is.

Házi kiegészítőkkel egészen más a helyzet.

Kyr pusztító, kyr papok, sőt, még egy egész Calowyn kiegészítő is kering a neten, ezek hátránya, hogy nem hivatalosak. Némelyik jó, mások tele vannak ellentmondó, vagy tévnézetekkel. Mindenesetre átolvasva őket jó ötleteket kaphatsz a saját kyria képed kialakításához.

Hivatalos kyria kiegészjtő, nem hinném, hogy lesz, értelmetlen is volna, az a MAGUS történelme, inkább a jelen világához tartanám értelmesebbnek az írást. Hasonlóan gondolom Calowynt is, a MAGUS Yneven játszódik, erre kellene koncentrálni. Igaz, ott is van a jelenben valami... :) De kell a KMeknek is egy kis szabadság. :)

Link a hozzászóláshoz

Ez stimmel, Boomen regényei meg tényleg ott vannak, jó is, hogy felemlegtted... :P

Novellát írok, egy Calowynról elszármazott kyr hercegről, aki most a toroni Fekete Hadurak egyike. Jelenleg kötelességtudóan Tharr híve,de újabban Sogron felé is kacsingat s majd oda keverednek a kyr istencsalád más hívei is,elvégre az egyik legjelentősebb intrika és hódítás készül Toron-s közvetve kyria-életében... Hogy mi lesz a vége... :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem akarok beleszólni a novella alakulásába, de egy valamit nem árt figyelembe venned.

Hasonlítsd össze, hogy milyen volt a Kyr birodalom, és milyen a mai Toron, mi köze akettőnek egymáshoz, valamint hogyan gondolkodik egyik a másikról.

Ebből következően nem hinném, hogy egy kyr elveket valló, kyr személy, pláne herceg (!) toron oldalára állna, nemhogy ottani hatalmas legyen!

Egy igazi kyr valószínűleg elsírná magát, ha látná Toront, azután meg lehetőségeihez képest megbüntetné a lázadók utódait, akik degenerálják a kyr értékeket...

De ez csak az én véleményem.

Link a hozzászóláshoz

Jónéven veszem a kritikát, mert hajlamos vagyok elsiklani ilyen dolgok felett...

:oops:

De perpillanat nem ez történt. Az illető herceg nincs tisztában a tisztavér kyr származásával, hite szerint "vérbeli toroni". S jóideig így is viselkedik. Hogy a két birodalom közti - elvi,hadi és egyéb területeken is jelentkező - konfliktus, hogy fog rajta alakítani az igazságok kibukásával, ill. , hogy nem, az maga a novella egy vezérszála. Legalábbis, én így gondoltam, majd meglátjuk, hogyan tudom élvezhetően kivitelezni...

Apropó, ha meglesz, van módom itt feltenni valahová, hogy véleményezzétek?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kyr históriák... ha pontosítani akarjuk Boomen úr könyveit... Nyilván erre gondolt főként MagyarGergely is, mert ez gyakorlatilag teljesen kyriáról szól, és ha másodszor is átolvasod, már feltűnhetnek érdekes dolgok, mert átlátod majd, hogy mekkorák is valójában a különbségek kyria és a kyr utódkultúrák (főként toron) között. A birodalom elpusztulását kísérheted nyomon, szóval, ha ezt nem olvastad el, tedd meg, ajánlom! A novellát pedig tényleg szívesen várjuk, ha elkészült, sőt, bármely egyéb 'termékedet' is publikálhatod az oldalon.

További kellemes napot

CS

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...