Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Letűnt birodalmak 1. - Kyria (örök?)


Con Salamander

Recommended Posts

Üdv!

Szerintem, a kultusz azért túlzás, az az isteneké, bár értem, és igaz, létezett.

Azonban Tharr az eredeti öt kyr istenség (Igere, Weila, Sogron, Morgena és Avista) mellettt csupán egy guttar (kíndémon) volt, olyasmi, mint ma a egy hekka. - vagy még olyan sem... :)

Viszont törekvő volt, de mai helyzetét Daumir hatalmasaival kötött egyezségének köszönheti.

Miért nem normális egy Tharr-pap? Abban a vallásban ez a jó, ez a normális. Nekik egy pyarroni pap puhánysága nem normális.

Ha ettől eltekintünk, szerintem igen, bár papjai aligha voltak Tharrnak kyriában, ha volt pár híve, valószínűleg a maihoz hasonló elveket vallottak, azaz ilyesmik voltak, mint ma a papjai - persze ebből számítsuk le azt a magabiztosságot és öntudatot - meg mindant, amit ezek szülnek - amit egy hatalmas birodalom adhat egy, abban uralkodó vallásnak számító isten papjának.

Link a hozzászóláshoz

Igen, tudom, hogy Tharr kezdetben csak egy kíndémon voltezért is érdekelt, hogy miként is van ez pontosan.

Igazatok van, végülis ők a maguk normái és értékrendje szerint normálisak, közutálat tárgyává pedig toron felemelkedése s az ezzel megnőtt hatalmuk ill. egojuk :lol: s mindennek következményei tették őket.

Érdekes dolog...

Na, most egy más kérdés? Mik a pontos külömbségek Sogron ordani és és toroni hívei között? légyszi írjatok le minden apróságot, mert én az UTK-ból tudok csak tájékozódni, de azt nem is nagyon értem és nem is akarok hagyatkozni rá... Köszönöm!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A Toroni sogroniták az ősi sogron vallás "Tharrizált" változata, azaz a fennmaradás érdekében elfogadta és alávetette magát Tharrnak. Ez eléggé lenézetté teszi őket az Ordaniak szemében. (az más kérdés, hogy ők sem vak szolgák, megvannak a maguk céljai)

Az ordaniak vallására egy Godoni mágus ültette rá a tűzmágiát. A hitük elvileg nem sokat változott, így nyilván gyűlölettel tekintenek az "árulókra", akik a káosz urát szolgálják, de legalább is együttműködnek vele.

A két felekezet szükségképpen utálja, kiközösíti, kitagadja-átkozza egymást, és igyekszik kiirtani is. Minden olyan istenhez kötődő ereklye, stb, ami jelentős, a sajátjának tekinti, ha a másiknál van, igyekszik megszerezni az azt méltatlanul birtoklóktól.

Érdekes Renier felvetése, ami szerafistának bélyegzi az ordani Sogronitákat, ez megint csak megmagyarázza az ellentéteket.

Link a hozzászóláshoz
Ezekszerint ezek a külömbségek megmutatkoznak az álltaluk használt mágiában is? Esetleg az ahoz szükséges rítusokban? Hogyan és miként?

A toroni sogron-papok sima papok tűzmágia nélkül, de tűzhöz kapcsolódó egyedi varázslatokkal.

Toronban nem képeznek tűzvarázslót (bár renegátot elvileg bújtathatnak)

Az ordani sogron-papok nagy része sima pap (róluk nincs szó a P-PLben), illetve tűzvarázslóból pappá vedlett figura. (ő szféraként alkalmazza a tűzmágiát.)

Mágiában nem sok különbség van, ugyanattól az istentől kapják a 'manát'. Egyedi varázslatokban lehet különbség, de az az ordani papokra - tudtommal - nincs kidolgozva.

Kornya szeráfista cikkét meg szvsz. jobb elfelejteni...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem Kornya szerafista cikke zseniális, kell is a MAGUS-ba, ez képezi az egyik jelenleg készülő kiegészítőm alapját is, ami a szerafizmus játékbeli alkalmazhatóságával foglalkozik. (házi)

Mindamellett az Ordanos részekkel én sem értek egyet, csupán megemlítettem, hogy van ilyen nézet is, ami jelentős, mert szerintem Kornya szava igencsak döntő a MAGUS-ban.

Az más kérdés, hogy a neten kering egy ellenérv-esszé az Ordanos részre, illetve van nekem is pár érvem az ellen, hogy az Ordani Sogroniták egyszerű szerafisták lennének. :)

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Szerintem Kornya szerafista cikke zseniális, kell is a MAGUS-ba, ez képezi az egyik jelenleg készülő kiegészítőm alapját is, ami a szerafizmus játékbeli alkalmazhatóságával foglalkozik. (házi)

A cikk színvonala tényleg jó.

A sogronitás rész azonban szvsz. felejtős.

Mindamellett az Ordanos részekkel én sem értek egyet, csupán megemlítettem, hogy van ilyen nézet is, ami jelentős, mert szerintem Kornya szava igencsak döntő a MAGUS-ban.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

MG, te vagy itt a Sogronita, te mennyire pártolod a dolgot? Nálad ez az alap felfogás működik az ordaniakról?
Mindamellett az Ordanos részekkel én sem értek egyet

Kéretik visszaolvasni... :lol:

Mivel Kornya cikke csak félhivatalos, ezért nincs nagy baj...

Én azt tekintem róluk jónak, amit az összes szabálykönyv is (1TK, 2TK, PPL)

Más kérdés, hogy ha az információknak hinni lehet, akkor a készülődő új, "szuper" alapkönyv már tényként kezeli majd az Ordaniak szerafistaságát... :( (még egy rossz pont neki...)

Link a hozzászóláshoz
a készülődő új, "szuper" alapkönyv már tényként kezeli majd az Ordaniak szerafistaságát... :( (még egy rossz pont neki...)

hm... hát ez így tényleg érdekes lesz...Mégegy olyan alapkönyv? Pedig kezdtem reménykedni... :(

Mi vétségük van még? Erről kicsit beszélhetnénk, akár egy másik topicba is, ha nem ide vág, mert szerintem sokakat érdekelne, ill. megmentene további pofáraeséstől, vagy nem vennék meg feleslegesen az első fellelkesülésből, miután erről is kiderülne, hogy épp annyit ér mint az MTK... :?:(:evil:

Link a hozzászóláshoz

hm... hát ez így tényleg érdekes lesz...Mégegy olyan alapkönyv? Pedig kezdtem reménykedni... :(

Mi vétségük van még? Erről kicsit beszélhetnénk, akár egy másik topicba is, ha nem ide vág, mert szerintem sokakat érdekelne, ill. megmentene további pofáraeséstől, vagy nem vennék meg feleslegesen az első fellelkesülésből, miután erről is kiderülne, hogy épp annyit ér mint az MTK... :?:(:evil:

Nos, mivel nem találtam jobb topicot, nyitni nem akarok, ezért ide kerül.

Ha beleolvasol a kiadó saját fórumába világosan lehet látni az irányt amerre a fejlesztés halad.

Figyelnek a kasztok kiegyensúlyozására számok terén, meg valahogy próbálják kikalapálni a mágiarendszert.

A baj az, hogy a játékos kasztok most sem lesznek beültetve a világba (háttér, motiváció, tanulási módok, egyéb 'lényegtelen' dolgok), a mágiarendszer reformja úgy tűnik elmarad, és benne maradnak a 'kivételek'...

A kiadó a reformjavaslatokat (ezzel együtt modern, a maga lábán megálló mágus létrejöttét) alapjában véve veti el, mondván az már nem a régi mágus lenne.

Ez a kiadvány így akkor lenne életképes, ha a mágus alapjai rendezettek lennének. Akkor már lehet tökéletesíteni, csiszolni.

De jelenleg nem ez a helyzet. Egyelőre hajlok arra hogy kapunk egy ET 1.12-t, ami rendelkezik a régi rendszer hibáinak nagy részével, kisebb részük javításra került.

Remélem nem lesz igazam, valszeg beleolvasok és csak utána mondok végleges eredményt.

Link a hozzászóláshoz

hát egy kicsit eltérek a témátol de talán leginkáb ide tartozik lenne egy kérdés hogyannz ki a puggos ésa laggos sokszor hallotam olvastam már róla mégsem tiszta nekem a kép tudm hogy az ikrek és más Toroni fejvadász klánok kedvelt fegyvere de enéll nem sokkal töbet elöre is köszi a válaszokat.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A lagoss a toroni fejvadászok - és egyébként Toronban elterjedt és népszerű - hosszúkardja.

Az elbeszélések szerint kisebb a keresztvasa a hosszúkardénál, és valamivel karcsúbb a pengéje.

"Lagoss (tor)

Toron fejvadászainak hosszabb (max. 25 hüvelykes): pengéje, melyet előszeretettel alkalmaznak más helyi iskolák kardforgatói is."

A pugoss ugyanez, csak tőrben, bár az nem terjedt el annyira a társadalom egyéb köreiben..

Mindkettő saját harcértékekkel bír, ebben is különböznek a hosszúkardtól és a tőrtől. Mondhatni, a lagoss toroni hosszúkard.

"Pugoss (tor)

Toron fejvadászainak rövidebb (max. 12 hüvelykes): pengéje, az Ikrek hagyományos fegyvere."

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nagy, csak titokban. :)

Erről szól, ezt boncolgatja több refény is, tehát választ kaphatsz, ha elolvasod a Mogrgena könnyei, Sogron Lángjai, Kyr históriák, Anyrok alkonya, Lobogók hajnala című műveket, bár az utóbbi háromban nem az övé a főszerep, de érdekes elhintések vannak bennük.

Érdekes lehet még a Síró fém, a Sharajan, a Hollóidők, a Kyria örök is.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az ikrek szektája több irányzatra, csoportra oszlik, akik pártfogójukban, hekkájukban is eltérőek, így akadnak Tharrt, de - elsősorben a quars-t (árnymágia) használók, akik Morgenának tartoznak hűséggel.

Egységes vezetésük semmiképpen nem azonosítható Morgena egyházával - megjegyzem, pl. az új Toroni krónikák című novelláskötet mást sugall...

Bár a szekta több irányzatra tagozódik, állítólag - a források is csak így fogalmaznak, az alkotók nyilván nem véletlenül hagyták bizonytalanul e kérdést - egyszemélyi vezetés alatt áll, ezt a vezetőt hívják Quassom-nak (árnyék).

Az, hogy hány főből áll, nincs meghatározva, nem is lényeges, nem is szabad, valószínűleg lehetetlen volna, csak nagyon kevés ynevi klán, rend az, ahol külön ki van kötve a tagok létszáma, pl. Angyalgárda, Vigyázók rendje, Élet kilenc tudója, Halál nagymesterei, Gyóntatók, Birodalmi fejvadászklán, stb.

A klán felépítése sincs külön kifejtve sehol, ezzel - az Yneven megszokottak szerint - a KM szabadon garázdálkodhat - ám nem árt figyelembe venni, hogy vannak bizonyos dolgok, amiket nem kell a végletekig kivesézni, jót tesz nekik, ha homályban maradnak.

A toroni klánok felépítéséről találsz információkat a kyr-es, toronos regényekben és novellás kötetekben, pl. a Kyria örök, Lobogók hajnala, Anyrok alkonya (információ az Ikrekről!), Toroni krónikák, a Geor -regények, Jó széllel toroni partra, Morgena könnyei, Sogron lángjai.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A drágakőmágusok nem azonosak Weila anyrjaival.

A drágakőmágiára egyébként több szál is létezik a MAGUS-ban, kuszák, mint ahogy azt már megszokhattuk.

A kasszikus drágakőmágia állítólag a tiadlant alapító, keleti szigetvilágból érkezett nép titkos hagyománya volt, itt a leghatalmasabb a kilenc sor iskolája.

Emellett azonban találuk más drágakőmágikus hagyományokat is... a smaragdmágusokat - őknem minden drágakővel dolgoznak, csak a smaragddal - valóban összemossák Weilával.

Aztán emljtik még a dzsadokat, mint drágakővarázslókat.

A crantaiak is értettek valamicskét adrágakövekhez, ha létrehozták azálomkristályokat. Szóval ez érdekes kör...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...