Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Letűnt birodalmak 1. - Kyria (örök?)


Con Salamander

Recommended Posts

Re

Én arról kérdezném meg az erre tévelygőket, h szerintük;

a: mijen is lehetett/hogyna is telhettek egy átlag kyrnek a mindennapjai??

b: mijen öltözködési formák voltak?Mijen színek domináltak?Mi volt az akkori viselet?Mijen anyagú ruhákat hordtak?

c: hol lehet ezekről megtudni valamit?

d: vajon voltak-e másfajta varázshasználók már akkor is, vagy csak az anyrok, a hatalmasok, és egy-két majdnem teljesen kiírtott szekta űzött a birodalom határain belűl mágiát?ha voltak akkor mifélék?kifélék?

e: vajon sheenwall is ekkora és ide köthető?

f: ha valaki nem hatalmas és nem anyr és mondjuk varázsló, v bm, akkor vahjon mennyiben tért (vagy nem tért) el a mágiája a mostanitól?

Uff én beszéltem! @

Link a hozzászóláshoz

b: mijen öltözködési formák voltak?Mijen színek domináltak?Mi volt az akkori viselet?Mijen anyagú ruhákat hordtak?

Üdv!

Én úgy gondolom, hogy ezek a dolgok leginkább Toronhoz köthetőek.

Õk Kyria hagyományainak feltámasztásán fáradoznak, logikus lenne az is, hogy mindenben próbálnak a kyrekre hasonlítani.

Persze lehet, hogy egy átlag toroni nem gondolkodik így, csak Toron urainak rögeszméje Új-Kyria...

a: mijen is lehetett/hogyna is telhettek egy átlag kyrnek a mindennapjai??

Én úgy gondolom, hogy békés, mivel nem nagyon voltak ellenfeleik, max. kisebb lázadások, egészen Orwella felbukkanásáig.

Szerintem...

Maradtam mély tisztelettel: Suyenas

Link a hozzászóláshoz

Én Kyriát mindig a Római Birodalomhoz hasonlóan képzeltem el, különös tekintettel a hétköznapokra és a hadviselésre, a mai Ynev pedig úgy viszonyul Kyriához mint a XII. századi Európa a Római Birodalomhoz. Az ötödkorban minden bizonnyal a városhálózat is fejlettebb és sűrűbb volt a mainál. A hivatalos álláspont szerint - ha jól tudom - a mágia napról napra gyengül, így törvényszerű, hogy abban az időben erősebb volt, a manaháló pedig sűrűbb.

Röviden ennyit tudok róla, de ez nem megalapozott vélemény, ha valamiben tévedtem, javítsatok ki.

Link a hozzászóláshoz

A legérdekesebb az a kyr hétköznapokra, h rettentően hittek a számisztikában.Úgy tartották h a páratlan számok szerencsések és ezen alapján építkeztekpl: a városnak páratlan nedegyei vannak ezkben páratlan utcák, és ezeket páratlan számú őrjárat védte, vagy pl: azt tartották ha egy kutya lánca páros számu láncra van kötve kor az utolsó páros láncszem a leggyengébb láncszem így a kutya ki tud szaabadulni.

Érdekes...

Link a hozzászóláshoz

Hát a toroniak babonái erősen hasonlítanak a kyrekéhez. Már a számmisztika végett. Én hallottam egy olyan kalandot, ahol négy toroni iker támadott meg egy partit, és miután végeztek velük, az egyik toroni játékosnak eszébe jutott, hogy mindig páratlan számban dolgoznak, ezért megkereste az ötödiket. És tényleg...

Engem az is érdekelne, hogy milyenek voltak mondjuk a Kyr épületek? Mármint kinézetre.

Toron és Kyria összehasonlítása is érdekes lehet, és mi az, amit a kyrek féltenek a kultúrájukban?

Link a hozzászóláshoz

d: vajon voltak-e másfajta varázshasználók már akkor is, vagy csak az anyrok, a hatalmasok, és egy-két majdnem teljesen kiírtott szekta űzött a birodalom határain belűl mágiát?ha voltak akkor mifélék?kifélék?

@

Re

Én azt gondolom, hogy voltak más mágiahasználók is. A boszorkánymesteri mágia szerintem már akkor is létezett, és szerintem voltak más mágiaformák is.

A kyr épületek hatalmasak lehettek. Diszesek, és "tartósak". Szerintem egy kyr épület olyan lehet, mint a magyar román stilusu templomok keresztezve a gótikával...talán.

Szerintem Kyria idején az emberek dreggisben öltözhettek, hiszen, mint már előttem páran elmondták, Toron tulajdonképpen Uj-Kyria lehetne. Nem akarok valami rosszat mondani, de igy van...szerintem.

Viszzatérve a mágiára, szerintem nem sokban különbözhetett a "maitól". Talán annyiban különböztek, hogy ők sokkal erősebben tudták látrehozni a varázslataikat. De ebben sem vagyok biztos...

Sheenwall-ról még nem halottam, de ha tud valaki valamit mondani róla, akkor pm-ben elküldhetne néhány dolgot, vagy azt, hogy hol van valami irva róla...

Majd irok, ha megtudok valamivel többet,

Taxen

Link a hozzászóláshoz

Igaz, hogy Toron tartja magát a Kyria utodjának minden tekintetben,de azért nem szbad elfelejteni, hogy mégicsak árulók voltak, tehát szinte alig egyezhet az akkori kyr felfogás a mostanival. Nem is beszélve a sok Tharr pap jelenlétéről Toronban, ami annak idején, hogy enyhén fejezzem ki magam nem volt jellemző...

Biztos sokkal erősebb mágiákat használtak annak idején, sokkal nagyobb tudással rendelkeztek a bölcsek, könyvtáraik évezredekről meséltek...

Építészetük vélemyénem szerint égbeszökő, elegáns stílusú lehettt, persze egy ilyen sokáig fennálló birodalomban ez feltehetőleg mindig változott, ahogy újabb és újabb épületeket készítettek.

A hétköznapi emberek biztonságban érezhették magukat, hiszen Kyriának nem volt ellenfele Északon. Ruházatukat én is a toroni viselethez hasnolítanám, de ez sem lehet biztos, hisz a divat folyamatosan változik. Mindenesetre dreggist biztos hordtak...

A számmisztika szvsz a köznapi ember szemében nem játszhtatott akkora szerepet, mint pl. egy fejvadászéban, de azért valószínűleg a birodalom a számmisztikára (is) épült.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ez nagyjából így van. kiegészíteném azzal, hogy az akkori nézetek, teljesen mások voltak, mint a mai Toroné. Tharr papok pedig csak a birodalom bukása idején jutottak szerephez, mikor Tharr egyszerű guttarból istenné magasztosult. Ami megmaradt, már csak egy torzkép, és a calowyni örökséghez nem sok köze van.

Tudnám neked ajánlani az Anyrok alkonya, a Lobogók hajnala és a Kyria örök című novellásköteteket. Sok érdekes dolgot megtudhatsz Kyriáról és Ryekről.

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Megerősíteném MagyarGergely véleményét, miszerint a Kyrek nem voltak "fajgyűlölők".

A kyrek hóditó, büszke nép voltak. A többi néppel szemben két lehetőség adódott - vagy behódolnak, vagy ellenszegülnek. Ellenfeleiket elpusztították (no nem a szó szoros értelmében, inkább úgy mondanám, harcképtelenné tették, mert nem irtották ki egyik népet sem teljesen szánt szándékkal), akik pedig behódoltak, azok békében élhettek, Kyr uralom alatt. Nem az volt a céljuk, hogy elpusztítsanak bármit is, csupán hódítani. Teljesen más szemléletet vallottak, mint a jelenlegi Ynev bármely népe... És ez tette őket igazán hatalmassá...

Maradtam Tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz

A Kyrek szinte minden Cranait elpusztítottak föképp a területért meg hogy megmutássák hogy ők fognak uralkodni Yneven 3 évig tartott egy háború egy crantai városért igaz nem egyszer kínálták nekika békét csak ugyan olyan büszkék voltak mind maguk a Kyrek. Szoval én nem vetem meg öket csak ha már uralkodni akartak lehettek volna kíméletesebbek.

Szerintem

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

KYRIA ÖRÖK :evil: :twisted: !!!!!!!!!!!!

-persze Sogronnal eggyütt

és ezt amíg kalandozóvér csörgedezik ereimben addig vallom -volt idő mikor Crantás voltam de az csak addig tartott míg megpillantottam az Anyrok Alkonyát és éreztem : hazatértem! :D

A kyr csodás nép volt ,azonban a sors közbeszólt és a hűtlen önfejű hatalmasok - TISZTELET A NAGYHATALMÚ ÉS VALÓ KYRNEK Odassyn Ceriaknak- ,később -ÉGETNIVALÓ :twisted: - BM.-ek hatalomra vágytak és íme az eredmény . Gyűlölöm toront és főleg a "hatalmas" mágiahasználóit :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: -Kérlek titeket , ha van köztetek fanatikus toroni akkor ne vegye magára , mert most mint karakter nyílvánúltam meg 8)

mindörökké

Link a hozzászóláshoz

Elion,

itt csak annyit, hogy a karaktereknek is van topic... ide mint játékosok, szoktunk írogatni. Amellett, hogy tiszteletben tartom a véleményed, és úgy általában igazad is van, szerintem a szerepjáték - benne van a nevében - azt is jelenti, hogy mind a két tábort el kéne tudni játszani....

Megjegyzem, hogy nem csak Ceriak volt igaz kyr, de az áruló Toroni hatalmasok, sőt, a lázongó, Orwellával szövetkező császári sarj is tisztavérű kyr volt.

Egyébként nem értek teljesen egyet azzal sem, hogy Toron minden rossz gyökere. Amellett hogy tényleg árulók voltak, a cselekedetüknek megvannak a "történelmi" okai. Csak át kell olvasni az 1TK-t, meg a Summárium is érdekes, de ott a két "Ryekes"-könyv, azokból össze lehet rakni.

Gondolj csak bele. Kyria mindíg erős volt, hódító, uralkodó hatalom. És Egyszer csak megjelent Orwella, egy kyrrel szövetkezve (uralkodói vér) és a birodalom vesztére tör. A hadiszerencse változó, a nemes kyrek nem bírnak az istennővel, a birodalom hanyatlani kezd. Hatalmasok, anyrok vesznek oda, a Nagy Birodalomban terjed az "Orwella-fertő". Valószínűleg, ezen felbuzdulva más kyr-ellenes szervezetek is - gondoljunk csak a crantaiak maradékára - mozgolódni kezdenek. Az istenek meggyengülnek, anyrok halnak, a nép bizalma kezd megtörni, a császár hatalma lefelé ívelő pályán. Ez lenne a nagy birodalom?

Hát nem. A Toroni hatalmasok bizalma is megrendül a császárban, és az istenekben egyaránt, új szövetségest találnak, Tharrt, egy erőskezűnek ígérkező istent. Hát támogatják, megpróbálják megmenteni a birodalmat, "leváltani" a császárt. Persze akkor már késő, Kyriát nem sikerül megmenteniük, bezárkóznak. Aztán csak védik az igazukat, eltiporják a vetlytársakat. Persze, a szövetség az új istennel nekik is üzlet, a hatalom az övék lesz. Ryek elbukik, Godora sem bírja a versenyt, de Toron még ma is áll, és ha eltozultan, egy csomó szükséges változtatással, torzulással, de ma is Kyria újrateremtésén munkálkodik. Persze a Hatalmasok szándékait nem értheti meg halandó, pláne mi.

Szóval nem mondom én, hogy Toron a jó, meg persze nagy mocsok árulók, és hűtlenek, meg a többi, de azért vizsgáljuk meg a másik oldalt is, és akkor talán megértünk egyet-mást.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!M.G.

Nekem nem volt szándékom hogy túlbecslést mutassak bármely neves kyr felé ! Az igaz kyr címet nálam az kapta aki a jó és helyes és ezáltal az általam elfogadhatóbb utat választotta kyria újjáélesztésre....

És én nem a vérük tisztaságára sokkal inkább a viselkedésükre céloztam.

2.

Én ide igazából azért írtam karakterként me anélkül értelmetlen lett volna a mondandóm.

Link a hozzászóláshoz

Lenne egy kérdésem. Volt egy háború amiről méltatlanul keveset beszélünk a kyr történelem emlegetése kapcsán. A kyr-aquir háború. Tudom sokan legyintenek ugyan mi is az de ha belegondolunk nem is olyan ostobaság. Kránt soha sem támadtak meg a kyrek a császár őrizkedett ettől,de az ediomadi aquirok ott éltek a birodalom szívében lehetetlen hogy nem voltak nézet eltéréseik.Maga a háború rövid volt és véres de a Hatalmasok kétes győzelmet arattak.Azóta kering a legenda sok helyütt a valaha volt anyrról akit társaival együtt vettettek a fenevadak elé. E férfi Morgena anyrja volt akit istennője nem hagyott meghalni a csatában és új léttel ajándékozta meg. Igen a férfi félig kyr és félig aquir.Olyan vén hogy ott volt Croton ostománál túlélte Kyriát, Ryeket Dawát és talán Toront is túlfogja.

Kyria örök? Valahol igen

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egészen pontosan:

Belső Csarnokok Háborúi (kyr)

Még kyria idejében történt esemény. A kyr-aquir háborúk rendezésére huszonöt Hatalmas szállt alá az aquirok birodalmába. Csupán tizenhárman tértek vissza, de a béke ígéretével. A feljegyzések szerint többük ott volt a toroni lázadók között. (Anyrok alkonya,269/2)

Volt emellett nem egy kyr hatalmas, sőt, Shadd is, aki Ediomadban járt, és nem vesztett rajta, pl. az Aquirölőként is emlegetett Siladyr.

Ezekről az Anyrok alkonyában, és a Lobogók hajnalában lehet bővebben olvasni, bár a téma finoman szólva sincsen "túlrészletezve".

Link a hozzászóláshoz

Cranta párti vagyok ezt leszögezném! Viszont kiváncsi lennék a cranta és a kyr hadálomány közötti külömbségekre és hasonlóságokra! Ha valaki erről tudna bővebben írni azt megköszönném. Milyen felszerelésel rendelkezett egy kyr katona, a kiképzése medig tartott milyen lehetet? Milyen hadigépezeteik lehettek?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Cather, attól még, hogy cranta párti vagy, még nyugodtan lehet ide is írni... :) Egyébként nem értem azt, hogy ilyen, vagy olyan párti, Ynev történelme nem arra való megítélésem szerint, hogy különböző pártokba ossza meg a játékosokat. Ez csak egy történet, és azt felülről kell szemlélnünk, lévén, nem vagyunk benne érintve. Így nem sok értelmét látom a kyr- vagy crantapártiságnak. Bocs a kitérőért.

A crantai katonák felszerelésére következtethetünk például a Bestiáriumban lévő Crantai kóborló leírásából. Mivel ez eredetileg egy crantai alakulat - elit - volt, nagy valószínűséggel a crantai seregek legütőképesebb egységeit már akkor jellemezte a nagy vértezet (fél, vagy teljes) ám leginkább még a pikkelyvértezetet használták. (a fentiek felépítése is hasonló lehetett). Itt szerepelnek a nehéz, kétkezes fegyverek. Valószínű is, hogy ezek innen épültek be inkább a történelembe, nem a kyrek könnyed stílusából.

Szükségszerűen kellett lennie könnyebben felszerelt gyalogságnak is, micel a nehézgyalogosok felszerelése mindig drágább, ezért nyilván van/volt egy olcsóbb, nagyobb tömegekben létező változata is.

Érdekes, nem emlékszem sehol utalásra crantai lovasokról! Bár nehéz elképzelnem, hogy ne lettek volna.

Hajóhad, illetve vízi hadviselés terén szerintem szinte semmijük nem volt, lévén, hogy szárazföldi hatalom volt. A kyrek egyszerűen csak kikötöttek, nem említenek vízi csatákat...

Jelentős kellett, hogy legyen a mágikus támogatás, tehát valószínűleg sok csatamágusuk volt, vagy valami olyasmi szerepkörben tevékenykedő varázstudó.

Később már nagyon is összehangolták a mágikus erőket a csapatmozgásokkal, Freiglund ellen például valóságos mágikus viharcsapás előzte meg a támadásukat!

A hadigépezetek terén meggyőződésem, hogy elég fejletlen szinten álltak még, valószínű, hogy nem is volt nekik. Mivel a hadigépek elsősorban a várostromoknál játszanak szerepet, és abban az időben nem sok vár volt, a városépítés is fejletlenebb szinten állt, (több utalás van rá, hogy a fővárosok is "agyagvárosok" voltak) és Cranta ellenfeleinek sem voltak váraik, amik az ostromgépek túlzott kialakulását és fejlődését igényelték volna. Az északi elfek, akikkel cranta sokat háborúzott, ugye nem építettek várakat, és az orkokra sem volt jellemző, a kyrek pedig csak akkor érkeztek, nekik sem voltak még megostromlandó erődítményeik Yneven.

Link a hozzászóláshoz

Hi!

Azon felül h imádom Kyria-t,nekem az tűnt fel h Ynev egész történelme nem szól másról mint h Aquir-Elf,Kyr.Végignézünk a korokon,és ez a 3 faj a meghatározó mindvégid(nah jó az aquirok egyre kevésbé,bár a fene se tudja Krán miatt :P )Mert hát mi van?2.-4.kor elf-aquir háborúk,5.korban jönnek a kryek aztán hazatesznek mindenkit :D ,6.korban Ryek és mindenki aki vissza akarja állítani Kyria dicsőségét(halkan jegyzem meg h Doran is kry alapítású(Lobogók Hajnala-Az én Kyriám halott),7.kor Toron és a kry kultúrára épült Északi Hármak(Erigowot nem véletlenül építették Enrawell-re)+Niare is kry tákolmány a Keleti Szél 2 szerint(bár nekem ez azért túlzás),8.korban pedig Új-Kyria,Szárkányszövetség.

Szóval elég egyhangú,nem?

DE hangsúlyozom h imádom Kyria-t.Engem mondjuk az érdekelne leginkább h a Anyr v. Hatalmas h lesz vkiből?Mármint miként jut el odáig?És h a Hatalmasok címerei vajon minden tartományban más és más volt?Meg h mi alapján választották a címer állatokat.Mert mondjuk Jakirte Jak Cyr-t pont nem tudom a pávával azonosítani. :? Odassyn Ceriakot és Issae Ianarakot az unikornissal és a skorpióval már inkább.Sajnos a vadkan nem tudom kié? :oops: Tényleg,nincs vhol leírás a mai toroni Hatalmasokról?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...