Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Letűnt birodalmak 1. - Kyria (örök?)


Con Salamander

Recommended Posts

HAli hát igen a por a por hoz nekem is néhol kusza volt de tetszett A Kyrek pedig szerintem nem nagyon hasonlitottak elveikben a toroniakra habár egyes toroniak meg örizték a nemes vonásokat is de sajnos nem ez a jellem ző és szerintem a harci alakulatoknál fontos volt a számisztika .Még valami nem nagyon lehet hallani (legalábis én nem halotam a Kyr ijászokról pedig biztos voltak egy nagy hadsereg se hagyhatja ki az ijászokat .Én edig inkább csak a tör dobást láttam dominánsnak pedig kellet hogy legyenek ijászaik. :?:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Biztos, hogy voltak íjászok, bár tény, hogy kyrék sokkal jobban szerették az anyrjaikat dolgoztatni, főleg, hogy sok mindenhez hathatósan értettek, és nyugodtan fedezhették a "sáncvonal mögül" a főerőket. :D

Most igy belegondolva, mintha az említett Por a porhoz c. műben is lenne rájuk utalás... :olvasos: A csata környékén, mikor a tisztek azon filóznak, mit is kezdjenek Cymarékkal, főleg ha szökni akarnának. Itt azt hiszem felmerül az íjászos megoldás...

Link a hozzászóláshoz

Úgy emlékszem erről olvastam valahol valami regényben, hogy hol az nem jut most az eszembe. De ha nem csal az emlékezetem akkor az íjászok nyílvesszőiből kiderült az adott személy származási helye is. Különböző csata szavak, és mondatok voltak a veszőre faragva illetve a tollazat is más más volt tartományonként. Bár lehet rosszul emlékszem de valami hasonló rémlik.

Link a hozzászóláshoz

Ezen ne főljön a fejed, tudjuk mire gondolsz, és még senkit sem köveztek meg egy elírásért... :lol: Legalábbis itt a fórumon..., hogy Kyriában mit szólnának hozzá, az más téma... :twisted:

S igen, a nyílvesszőre faragásról és hasonlómódon jelölésekről valóban lehet olvasni, egyrészt a Keleti szél egyik kötetében, Erimar sztorijánál, ha jól emlékszem, másrészt, a Holdak és vándorok antológia valamely írásában is.

Toron pedig tény, kevés valódi kyr hagyományt őriz a maga tiszta formájában, de a hadászatból biztos, hogy rengeteget átvettek, elvégre Kyria "világhódító" birodalom volt, Toron meg szimplán hatalom éhes...

Link a hozzászóláshoz

Jaja a Keleti szélbe Erimar az faszán megcsinált szereplö nekem legalábiss szimpatikus volt sajnos én még csak az elsö két keleti szél részt olvastama pedig elvileg lesz egy 3 dik is habár ha a Tier nan Gorduin ról szoló könyveket továbra is ijen tempóban adják ki akkkor még kb 20 év mire ki jön az utolsó is még valami nem tudja valaki hol lehet megkapni a régebben ki addot Gorduin ról szoló könyveket ?

Link a hozzászóláshoz

Hát igen ö is levágott párat a tigris emberei közül meg ha jól emlékszem ki nyirt valami sötét varázslot vagy BM nekem még az nem tiszta hogy a sárkány nak mért volt jó az hogy a Kyrek oda viték a baszott nagy szobraikat ? vagy eleve ök teték lehetövé azt hogy a Sárkány hatalomra jusson ??

Link a hozzászóláshoz

Az utóbbi a helyes elgondolás! Niare a kyrek állam gépezete. Õk hozták létre.

Igen Erimar jó figurája a könyvnek,a testvére annál kevésbé szimpatikus. Nem beszélve a drága "békekövetről", ugye... Kíváncsi leszek, hogy annak az alknak mi lesz a vége....! :twisted:

Gorduinról szóló régebbi könyvek? Hááát... Mondjuk Silverland, az biztos, illetve néhány kötetet itt egerben pl a Camelotban. De a Csepp és tengert most újra kiadták, fantasyval is foglalkozó könyves boltokban most könnyű megtalálni, illetve a Karnevál is fellelhető ezen okból, továbbá a Tuan azt ígéri, hogy nemsokára megjelenik A halál havában is ismét, új borítóval! :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem Amarillis, Kyriában nincsenek dzsennek... :)

(Bocsánatot kérek, csak nem bírtam kihagyni... :) :) :) :) )

A Shajaur, avagy a tarot kártya Kyr kultórába, meg egyáltalán Ynevbe integrálása csak ennek az egy regénynek, csak KZS-nek sajátos, "eredeti?" ötlete.

Sehol máshol nincs szó róla, ne is keresd. Én olyan hát, ha már van, akkor van... - ként tekintek rá, egyébként az eredetibb ötleteket támogatnám...

Link a hozzászóláshoz

Viszatértem És most eszembe is juttott az amit nem si tudom hol olvastam Ynev jövöjéröl és hát nekem nem nagyon tetszett hogy göz képek meg asatöbbi nah ami miatt ide tartozik az az hogy olvastamn azt is hoogy a ujra nagy Kyr birodalom lesz valahogy érkeznek ijen baszott nagy KYr hajók a Tier nan Gorduin fának a vezetésével nah erröl ti mit tudtok ?

Link a hozzászóláshoz

Hali! Már hiányoztál! :D

A "NagyFehérben" olvashattál róla, mert én ott találtam ezt, de sehol máshol eddig semmi hasonló utalás... :ndo:

Én nem bánnám, ha a Kyr birodalom újra régi valójában tündökölne, viszont jó pár más dolgot elég,... hááát... érdekesnek :? tartok azokban a leírásokban, meg úgy magában a NagyFehérben egyáltalán... Én nem nagyon alapoznék olyan dolgokra, amik oda le vannak írva, hacsak nem szerepelnek az ETK-ban is.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...