Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Letűnt birodalmak 1. - Kyria (örök?)


Con Salamander

Recommended Posts

Üdv!

Szerintem fölösleges Ynev jövőjéről beszélni. Ez egy világ, amiben játszunk, és szerintem rossz egy olyan világban játszani amiről eleve tudjuk, hogy mi lesz vele.

pl. milyen szájízzel oldják majd meg a karaktereim a kalandot, amiben megmentenek a pusztulástól egy híres királyságot, ha egy könyvben meg azt olvassák, hogy úgyis megsemmisül?

Komolyra fordítva, illetve hát visszatérve a kérdéshez:

A jövőkép a Geofrámia című könyvben, majd később a Nagy fehérnek nevezett förmedvényben jelent meg.

Amarillisnek igaza van, sehol nincs utalás máshol rá, ez igencsak elgondolkodtató.

Én pl. egyáltalán nem veszem figyelembe.

Ugyanezt javaslom mindenkinek, egyébként.

Link a hozzászóláshoz

Na, igen, ha kicsit jobban belemerültek volna az alkotók is rájöhettek volna a MagyarGergely álltal említett jelentős hátrányra: előre megírt történelemnél hova lesz a karakter morál, motiváció meg ilyenek? Hát igen... no commen...

"NagyFehér"... Talán bevezethetnénk új kránomkodásnak! :lol:

Visszatérve Kyriára, egyébként elképzelhetőnek tartjátok, és ha igen hogyan és miért, hogy Kyria újra a "régi" legyen?

S ha ez megtörténne, mi lenne Toron sorsa?

Link a hozzászóláshoz

Szerintem nem kéne ennyire lenézni a jövőképket. Az írók csak avalamit újítani akartak, ami nem igazán jött össze nekik. Hiszen gondoljatok csak bele. Ti nem játszottatok még a manifesztációs háború előtt, esetleg az közben? Hisz ott is tudod, hogy mi fog történni. A zászlóháborúkról pedig ne is beszéljünk...

Azzal egyet értek, hogy nem olyan fontos a jövőkép, hiszen egy kitalált világról van szó, és abban akkor játszok, amikor akarok. De egy jól kidolgozott jövőkép ellen nincs kifogásom. Hiszen ha úgy nézzük, akkor már az a jövő lesz a jelen (húúúú, ez egy kicsit durva paradoxon... :D )

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem teljesen felesleges jövőképpel foglalkozni. Ha csak egy-egy játékra ül össze a csapat játszani, akkor úgysem a jövőben fognak játszani, nem is kell vele foglalkozni egyáltalán, ha pedig életutat játszanak, akkor úgyis önmaguk alakítják a jövőkép rájuk eső részét, amit nem, azt pedig megváltoztathatja bárki. Csak irányelveket adnak mindig.

Ami viszont a másik oldalt illeti, teljesen igaz, hogy a jövőkép abszolút illogikus és majdnem elképzelhetetlen. A nagyobb politikai elveket nézve lehetséges lenne, de aki ismeri az egész hátteret, tudja, hogy pont a kisebb szálak miatt nem lehetséges ez, összeomlana az Ynevgazdaság :lol:

További kellemes napot

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

CS jó látja a dolgot. Egyetértek.

Ez a jövőkép nemcsak, hogy pár helyen furcsa logikára épít, olyannyira szokatlan, és felborít mindent, ami szeretett Ynevünkkel kapcsolatos, hogy az - nekem legalább is - bántja a szemem (ha olvasnám... :).

Emellé még tessék elolvasni a Geofrámia előszavát, tanulmányozni kicsit a MAGUS körüli perpatvart, és máris lehet látni, mi is igazából ez a jövőkép. És miért nem fogadják el sokan.

Link a hozzászóláshoz

Csak együttérteni tudok az elöttem szólókkal, illetve annyit még hozzáfűznék, hogy: a manifesztációs háborúnál nem azért fogod tudni, hogy mi lesz, mert "megjósolták", hanem azért, mert már megtörtént. Vagyis az nem a jövő, hanem a múlt.

Azonkívül, ha már az írók is szóbakerültek: egy előre lediktált jövővel a MAGUS szerzők kezét is igencsak megkötötték volna... nem beszélve arról, hogy talán néhány téma megalkotását is ellehetetlenítették volna. Szóval nekem nem nagyon tetszik az egyész :? , remélem a legújabb alapkönyvből (LTK :lol: )ki is hagyják... erről tudtok esetleg vmit?

Link a hozzászóláshoz

1. Ha a múltban játszok, akkor a játékos szempontjából az a jelen. Mint mikor nézek világháborús filmet. Tudom, hogy a németek veszteni fognak. De az a német katona ettől még rá fog rontani az oroszokra, pedig a rendező is tudta, hogy el fog esni... Én erre értettem (vagy ehhez hasonlónak) a múltban való játékot. Én tudom, hogy mi lesz a vége, de a karakter nem tudhatja. És az a lényeg, hogy a kari mit tud, és mit nem.

2. Én nem olvastam a jövőképeket...

3. Mivel nem olvastam, ezért nem tudom a logikátlan dolgokat is kiszűrni. Szóval egy rossz jövőképet én is ellenzek. De ezt már fentebb írtam. Hiszen én csak a teljesen logikus, jól kidolgozott jövőt nem ellenzem.

Link a hozzászóláshoz

Ha egy jövőkép jól kigondolt és teljesen logikus, azt már nem emberek, hanem dzsennek alkották... :lol::wink: Az meg húzós lenne, még ynevi szemmel nézve is... Na, jó, de ennek már valóban semmi köze Kyriához,(hacsak ki nem derül, hogy ott is vannak dzsennek, ugye, MagyarGergely :lol:?)úgyhogy javaslom, a továbbiakban csak magunkban-ill. egy másik topicban- fohászkodjunk tovább azért, hogy a LTK-ban ne/ne így jelenjen meg ilyesmi.

Link a hozzászóláshoz

Nah szerintem ezt az idöszámitásos témát hanagyoljuik .viszont én biztos vagyok benne hogy Kyreknek volt a Pusztitókon kivül elit harci egy sége mert nem lehettet csak egy például a pusztitó szerintem nem tul jó felderitőö a mentalitása miatt meg orgyilkosnakn se tul jó .nah még valami mijen gladiátor játékaikvoltak a kyreknek ha voltak egyáltalán hasonló a toronihoz vagy mijen erröl én nem sokat tudok.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Amarillis,

A Második Manifesztációs háború nem a múlt, igazából az a MAGUS jelene. Nem emlékszem konkrét adatokra azt illetően, hogy miként is alakult. (Ha a jövőkép förmedvényét nem vesszük)

Több regényben is megjelenik, Renegát, Renegátok, de nem zárják le, éppen folyamatban van.

Persze nyilván mindenki egyetért abban, hogy ne pusztuljon már el Ynev, ezért a saját Ynevén az eddigiek alapján amund kudarccal zárja le a Manifesztációs háborút. (bár hallottam már cifrábbat is...)

Azonkívül, ha már az írók is szóbakerültek: egy előre lediktált jövővel a MAGUS szerzők kezét is igencsak megkötötték volna... nem beszélve arról, hogy talán néhány téma megalkotását is ellehetetlenítették volna.

Tökéletes meglátás. Mit gondolsz, miért is készült? Csak tessék elolvasni a Geofrámia (itt jelent meg először) előszavát WC-től. :)

Erto,

Milyen elit egységekre gondolsz?

A maguk korában a kyr légiók is "elit"nek számítottak a kor hadseregihez képest. Általában ugye a kisebb létszámú, jól és célirányosan szervezett, jobb ellátottságú egységeket nevezik elitnek, ahol - kicsiségük okán - már a nagy hadsereghez viszonyítva - nagyobb az összetartás, a büszkeség, már oda tartozni is valami, stb. Szóval ez az elit egysdég, de nem kell mindenütt ezt keresni.

A pusztítókat nyugodtan nevezhetjük annak, a fentiek szinte mind jellemző rájuk. De nem minden feladatot csak az elit egyégek oldhatnak meg, nem biztos, hogy mindenre létezik külön elit gárda, szuper csapat, a légiók meg elbóklásznak ott... (felderítő, orgyilkos-t emlegetsz... ilyen részeik nyilván voltak a légiónak)

Az orgyilkos kérdése érdekesebb. Szerintem - az eddigi olvasmányaim alapján - a kyrekre nem volt jellemző az orgyilkos mentalitás, büszke, harcos nép volt. A pártütés, orwella érintése, a démoni Ryek sokmindent megváltoztatott, a Lobogók hajnala című novelláskötet egyik novellájában gyönyörű jelenet, amikor a toroni hatalmas szélnek ereszti a kyr harcosokat, és helyettük az új idők osonó-hátbaszúró fejvadászait alkalmazza. Tehát szerintem kyria idejében még nem voltak elit fejvadász-orgyilkos egységek.

Link a hozzászóláshoz

Nos ez valószinüleg igy van engem azonban még egy dolog zavar hogy az ijászokról ojan keveset hallni a kyreknél .Pedig kellet lenie jóknak hiszen egy sereg se nélkülözheti az ijászokat. jah és szerintem nem bizhattak mindetn a pusztitókra meg a légóikra kelletek kiseeb felderitö és különböző specális feladatokra kiképzett harcosok persze ezek valószinülegf a légiók alá tartoztak de sztem még is más volt na én igy gondolom.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Magam is hasonló véleményen vagyok. Szinte minden kyr légiókról szóló forrás említi az erős mágikus támogatást, valószínűleg emiatt nem annyira jelentős a kyr íjászok szerepe.

Erto, szerintem az, hogy "légiós", nem egyfajta embert jelent csak egyfajta fegyverzettel, csak egyfajta feladatra. Olyan nehéz elképzelni, hogy egy kyr légiónak voltak fürkész egységei? Vagy volt pl. testőr alakulata, aki a vezéreket meg a mágiahasználókat vigyázta? Miért kell ezeket csak külön nevezett, "elit" egységnek beállítani?

Link a hozzászóláshoz
Hát talán, azért lehet róluk keveset tudni mert a drága csatamágusok nem sok melót hagytak nekik. Gondolj csak bele, miért erőltettném az íjjászokat ha egyetlen varázslat szempillanatok alatt leműveli ugyanazt. Illetve a morált is rombolja az ellennél... Mert nincs ki megállítsa a mágia tudort.

Én is ugyanezt válaszoltam már egyszer ugyanerre a kérdésre,nekem miért nem lehetett elhinni? :?:shock::( Egyébként pedig ebből kifolyólag csak egyetérteni tudok a többiekkel.

De ha már kyr alakulatok: a Vihargárda toroni, vagy kyr találmány? Vagy egyik sem, de akkor, hogy kerül oda...?

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

A Vihargárda toroni elit (Erto :) ) egység.

Az Észak lángjaiban szerepelnek, de hogy miért Vihargárda a nevük, vagy mitől különlegesek, miket tudnak, amit más nem, arról nem írnak. (legalább is én nem emlékszem rá)

Én úgy emlékszem a vihargárda az folyamatosan fegyverben tartott nehézlovasság.

Egyszerűen azért elit, mert Yneven a nehézlovasság a csatadöntő fegyvernem.

Amarilis:

Azonkívül, ha már az írók is szóbakerültek: egy előre lediktált jövővel a MAGUS szerzők kezét is igencsak megkötötték volna... nem beszélve arról, hogy talán néhány téma megalkotását is ellehetetlenítették volna.

A jövőképtől függetlenül mondom, hogy néha nagyon is ráférne a M* szerzőkre egy jófajta cenzor.

Legalábbis a tengeralattjárókhoz, _perzsa_ macskához hasonló dolgokat ki kellene gyomlálni.

Link a hozzászóláshoz
A jövőképtől függetlenül mondom, hogy néha nagyon is ráférne a M* szerzőkre egy jófajta cenzor.

Legalábbis a tengeralattjárókhoz, _perzsa_ macskához hasonló dolgokat ki kellene gyomlálni.

Ne értsetek félre, én nem erről beszéltem! Azt amit Shikaka mond én is támogatom! Nekem az nem tetszett, amit a Fehérbe írtak, meg az, ha előre szegmensről szegmensre leírják, hogy mi fog történni, és ezzel ki is zárnak minden létező egyéb lehetőséget. Ráadásul ugye mint tárgyaltuk az ott leírtak elég "'érdekesek"is... Nem tetszett volna ha azokhoz a dolgok ragaszkodva lehettett volna ezentúl csak írni, vagy MAGUS regényt olvasni!

No, szóval én erre gondoltam, a Vihargárdáról az infót köszi, ezt a nehézlovasságos verziót nagyon valószínűnek tartom én is.

Link a hozzászóláshoz

Vihargárda, Toron, Nehéz lovasság. Valószinüleg a nehézlovasság rázúdul az ellenre akár egy vihar, innen a neve de emlékeim szerint akkor sem nehéz lovasság, bár lehet a karneválban nem ők szerepeltek bár nekem úgy rémlik, hogy igen. Ott szó sem volt arról hogy lennének lovaik. Igazából egy olyan gárda lehet, akik bevethetők tengeren, sivatagban, mocsárban, alföldön, hegyvidéken, vízalatt :lol: és stb.

Link a hozzászóláshoz

Ez elég valószinűnek tűnik, dehát mindenkivel előfordul. :)

Újabb kérdés: ugyebár Tharrnak, már kyriában is volt kultusza, csak közel sem ilyen jelentős mint most Toronban. Az is ennyire véres volt? Illetve léteztek valaha kicsit normálisabb Tharr papok?

Azért merült fel bennem ennek a lehetősége, mert valahol olyasmi van említve, hogy a régi kyr istenképek némelyikén Tharrt Igerével kézenfogva, annak párjaként is ábrázolják, mint fény és sötét, élet és halál egységét, körforgását. Vagyis létezhetett régrebben egy normális Tharr körüli felfogás is?

Link a hozzászóláshoz

Húh, na Tharr nem volt más csak egy kíndémon... Mikor a kyrek megérkeztek akkor még nem igazán tartották istennek Tharr-t, amúgy is Tharr a káoszt jelképezi az örök újjá születést. Szóval nem tartanám én a tharr papokat teljesen őrültnek. Csak ha valami nem működik azt teljesen átakarják szabni ezért is gondolom én, hogy Toron a vallás miatt is torzult el az eredeti kyr eszmétől. Boomen úr a legjáratosabb ebben, az ő műveiben rengeteget olvashatunk a Toroni, kyr életről. A crantai novella pályázat segédanyagában lelhető fel az az isten neve és jelképe amit maga tharr vett át. :P8)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...