Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Letűnt birodalmak 1. - Kyria (örök?)


Con Salamander

Recommended Posts

Elnézést a sokkolóan ostoba kérdésért, de eddig nem mélyedtem el Ynev történetében, ezen infora pedig szükségem lenne: Kyria és Krán között volt háború az ötödkorban? Mert az UTK csak annyit ír, hogy egyeduralkodó volt a saját fél-kontinensén mindkettő. Ebből mondjuk következne hogy háború volt, de nem akarok homályban maradni.

Link a hozzászóláshoz

Nem volt (tudomásom szerint). Tényleg mindkettő egyeduralkodó volt a saját félkontinensén. Ezenkívül:

Először is:Mindkettő elég stabilan, masszívan állt a saját lábán ahhoz, hogy a másik ne akarjon próbálkozni.

De ami fontosabb: Érdekszféráik nem keresztezték egymást, nem állt érdekükben terjeszkedni, háborúzni.

Ja és a kérdés nem ostoba, jogosan merül fel az emberben, ha elgondolkodik azon a történelmi koron. De aztán rájön, hogy itt nem a "két dudás egy csárdában" szituáció forgott, mert nem voltak egy "csárdában", megfértek egymás mellett.

Mindez persze nem jelenti azt, hogy nem lehettek határmenti villongások, átmerészkedő portyázások, stb. De igazi háború sosem volt köztük.

Link a hozzászóláshoz

Udv!

Ha teljesen nem is volt a Nagybetus Kyria es Kran kozott haboru, azert nem biztos, hogy nem epithetsz krani-kyr konfliktusra.

Ugyanis a Kie-Lyron szovetseget a menekulo kyrek alapitottak, ott sok minden volt meg, ami a kyrak idejeben is (no igen, nem minden). Es Ezt a rovid, alig szazadeves tortenetu szovetseget bizony Kran zullesztette szet, igaz, nem nyilt haboruval, hanem a szinfalak mogott. (Lasd a Runaban a Deli Varosallamok tortenetet, illetve a Gyongykeresoknel par bekezdest.)

Link a hozzászóláshoz

Udv!

Sajnos meg nincs nalam, de otthon var... elektronikusan pedig meg nem tudtam megszerezni. addig kenytelen vagyok beerni az elozetesekkel...

Viszont abban feltunt valami: a tartalomjegyzekben van szo az istenekrol... es mint tudjuk , a kyreknek 5 istene volt... es pl. nem lattam sehol a forrasokbol (igen keves helyen) emlitett Avistat... vagy benne van?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...