Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Történelem


Con Salamander

Recommended Posts

Ez nem rossz kérdés. Mert tényleg, Gianag és Haonwell nem nagyon rendelkezik használható tengerparttal. Tarini törpék szerintem simán hajóraszállnak, nekem nincs bajom a tengerésztörpe képpel, Erigowval és Ilanorral tudnak főleg kereskedni. Ami nem hülyeség, mert hajón jóval könnyebb szállítani azt a fajta árut, amit a törpék termelnek: többnyire súlyos dolgok, amivel egy hajó könnyebben megbírkózik, mint a szárazföldi opciók. Ilanor erősen rászorul a kereskedelemre szerintem, sokmindent nem gyártanak, ennek megfelelően persze az igényeik is kisebbek, de attól még a jó acél, jó fűszerek mind-mind találnak felvásárlópiacot szerintem. Ők meg mezőgadasági termékekkel tudnak válaszolni, gabona és ló főleg.

Ezen kívül dél felé is valószínűleg hatékonyabb a hajós kereskedelem, mint a szárazföldi, hiszen Toront mindenképpen ki kell kerülni, tehát nem szállhatnak hajóra a Quiron tengeren. Szóval azt gyanítom, hogy az Északi Szövetség és a Quiron tenger déli partja között is ezen a tengeri útvonalon zajlik a kereskedelem nagy része.

 

Deodatus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
15 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

hiszen Toront mindenképpen ki kell kerülni

...szerintem nem mindenképpen, hanem csak akkor, amikor épp zászlóháború van. Ez pedig 3000 évböl mennyi, 50 talán? Több helyen olvastam, hogy amúgy jelentös kereskedelem zajlik Toron és az Északi Szövetség között, és ha ez így van, akkor szerintem lehetséges Toronon keresztül szállítani az árukat mondjuk Erigowból Abasziszba. Persze lehetnek elönyök és hátrányok, pl. út hossza, veszélyessége, vámok... 

Az egy nagy kérdés számomra, hogy Enoszuke mellett el lehet-e hajózni, vagy sem. Ugyanis ha valaki mondjuk Inamarból Ifinbe tart, vagy Enoszuke mellett hajózik el... vagy Krán mellett 😆 

Deodatus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szeritnem az erv országokból - hajóval - a Riegoy Városállamok, és onnan Erion a célpont, míg a keleti oldalon a Quiron-tenger (vám nélkül!) és a dzsad területek széle, esetleg akár Gorvik, és a Gályák-tengere, e ez szerintem már ritkább, mert messze van. 

Enoszuke mellett simán el lehet hajózni... nyilván nem a kontinens és a sziget között, ahol a muszeigan van, de a keleti oldalon minden további nélkül. 

Quintus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Javaslom, olvasd el a témában a Hivatalos, nem hivatalos, kánon című cikket. 

Mert a kérdés nem egyszerű... mit értünk - értesz te, a kérdés feltevésekor - hivatalos alatt? 

Hogy az a kiadó adta-e ki, aki a többit, és aki azidőtájt a MAGUS "kiadója" volt? Nem. (mégsem perelték be...)

Az a csapat fejlesztette-e e, aki a MAGUS kiadónál dolgozott?  Igen. 

A kiadó alkalmazásában csinálták-e ezt a projectet? Állítólag félig igen, de az biztos, hogy nem ott fejezték be... 

hogy GA jó szemmel nézte-e, megengedte-e? nem. 

Hogy nyomtatásban megjelent MAGUS műről van-e szó? Igen. 

Van-e rajta MAGUS logó? Nem. 

A beltartalma összhangban van-e az addig Enoszukéról megjelent információkkal? Igen. 

Hogy minőségi munka-e? részben.

Hogy részeiben egy fantáziátlan Japán átirat-e, ahol a szószedetben még a jobb-bal is ugyanúgy van, csak megcserélve? Igen. 

Lehet-e vele Enoszukén játszani? Igen. 

Van-e másik, jobb, hivatalosabb, vagy egyenesen hivatalos kiegészítő Enoszukéről? Nincs. 

Na, most akkor döntsd el, hogy az-e, vagy sem :D

 

Darabolo és Quintus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én azt javaslom, hogy azzal együtt, azaz vedd figyelembe. Ugyebár nem ügyvédek vagyunk, nem üzletemberek, pont nem érdekel a logó vagy a kiadói engedély... ha egy anyagot kiadtak, és abban nem írnak ellen a megjelenteknek, és illeszkedik a MAGUS-hoz, akkor az "MAGUS", legyen az kalózkiadás, legyen az a kiadói viták-perek idején megjelent dolog. 

Ha ez segít valamit, én ugyanolyan (rajongói szempontból)  "hivatalos" kiadványnak tekintem és az összefoglaló anyagaimba is bedolgozom. 

Darabolo és Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Darabolo:

Ezt Gáspár András írta még anno egy kérdésre:

"Ami az Enoszukét illeti, az sokáig a VP égisze alatt készült, egy olyan időszakban, mikor az amúgy wing chun párti Csanádot már nem nagyon érdekelte a dolog, és hagyta, hogy Járdán Csaba saját belátása szerint alakítsa a hiánypótlónak szánt anyagot. Akkoriban rendszeresen egyeztettünk a tartalmáról, hogy az se a korábbi, se az akkor előkészületben lévő regények (pl. Keleti szél 1) világképével ne ütközzön. Miután a párbeszéd abbamaradt, a kompatibilitás nyilván csökkent, de nem számottevően. Csanádnak és nekem nem a kötet minőségével, hanem a megjelentetése tényével volt problémánk - ezt az azóta szerencsésen lezárt jogvita közben nem egyszer ki is mondtuk. A projekt irányítója nem lett volna éveken át a VP (azelőtt meg a magyar Dragon magazin) szerkesztője, ha nem lenne jó abban, amit csinál.  "

Szóval tartalmilag döntő részt hivatalos anyagokat tartalmazó kiegészítő. De ez a te döntésed, ha tetszik használd ha meg nem akkor ne. A magus már csak ilyen...

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
15 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

A beltartalma összhangban van-e az addig Enoszukéról megjelent információkkal? Igen. 

 

Tudom,a regények másodrendű forráskategóriának számítnak az itteni felfogás szerint,de mivel máshol csak igen keveset írnak Enoszukéról,az ezekben leírtakat kell elsődlegesnek tekinteni,csakhogy ezek nem összeegyztethetőek azzal ami az Enoszuke-kiegben vannak leírva.

Ha ténylegesen olyan izolált és megközelíthetetlen a kontinens mint amilyennek a kiegben leírják akkor:

-mit keres egy enoszukei követ Abasziszban és miért válik az enoszukei sárkányhit bevett vallásá a királyságban?

- miért és hogyan történik enoszukei betörés a niaréra?

-hogy kerül egy egész negyednyi, a városon belül fontos szerepet betöltő szuke kissebbség Erionba?

-mit keres arányait tekintve jelentős mennyiségű szuke rabszolga gro-ugon bányáiban?

stb. 

Továbbra is fenntartom,hogy az Enoszuke kieg az egyik legrosszabb és legkártékonyabb könyv  az összes M*-kiadvány közül:a könyv tartalma tulajdonképppen egy d100-as alapú távol-keleti szettingű játék,aminek nem sok köze van a Magushoz. A kasztokon,a fegyvereken,és megidézhető lényeken kívül kevés hasznos dolog van a könyvben,ellenben viszont a játékosok többsége számára teljesen játhszhatatlanná tesz egy rendkívül érdekes területet. 

Kiváncsi vagyok,hogy a jövőben vajon mit kezdenek vele az MKK-sok. Remélhetőleg valahogy megpróbálják integrálni a kontinenes vérkeringésébe.

Link a hozzászóláshoz
32 perccel ezelőtt-kor Greol írta:

Kiváncsi vagyok,hogy a jövőben vajon mit kezdenek vele az MKK-sok. Remélhetőleg valahogy megpróbálják integrálni a kontinenes vérkeringésébe.

Az eddigi hozzáállás alapján valószínűleg semmit. A regények megmondanak mindent, a játékhoz a maradékot meg találd ki magadnak. Narratív Megegyezés™ szerint.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Érdekes felvetés.. de olyan sith-es gondolkodást mutat... csak végletekben. 

Attól még, hogy elszigetelt és megközelíthetetlen, miért ne lehetnének kivételek? A MAGUS-ban sok ilyen van... Toron is zárt világ, mégis van kiegészítője, mert ez az igazán érdekes. És be lehet menni, ki lehet jönni. Krán is az, mégis sokan foglalkoznak vele, mert érdekes, és naná, hogy érdekes onnan jött, oda menő kalandokat játszani... Az összes ilyen zárt ország, hely érdekes, és azért csinálják, hogy azután legyenek kivételek... így működik a mítoszteremtés. (egyébként az Enoszuke könyv is választ ad jópár általad felvetett kivételre...) 

Persze, nem kell, hogy tetsszen.. de hogy játszhatatlan volna? Ezt nem értem. A legtöbb ilyen hely vagy a kivételekkel játszható, vagy, egyfajta zárt MAGUS homokozóként - amit azért ne ítéljünk el, mert számos történet és modul is, gondolom, otthoni játékok is szólnak erről... Az ilyen játékot pedig messzemenően kiszolgálja. A fegyvereknek direkt másik táblázatot is csináltak, pedig megvolt az elképzelésük róla, de még ebben is illeszkedni akartak a MAGUS-hoz. Persze, ez pont olyan, mint egy keleti szetting... de szeritnem a kiegészítőkre hibás megközelítés az, hogy a használati gyakoriságukat nézzük. Persze abban egyet értek, hogy a kívánatos kiegészítők listájában nem pont elöl van az, hogy Enoszukéről is szóljon már valami, de azért az alkotóknak is hadd legyen ennyi szabadsága... rajongóként pontosan tudom, hogy azt csinálom, azon dolgozok, amihez kedvem van. (mondjuk egy kiadót meg köt az, elvileg, hogy mennyit adhat majd el belőle...) De ha az ottani csapatnak, vezéralaknak nem a fejvadászok kiegészítőjével, hanem Enoszukéval volt kedve foglalkozni, hát ennyi. 

Nem pontosan értem ezek fényében, hogy mit értesz "játszhatatlanná tesz" alatt... de valószínűleg nem értek vele egyet. Arra gondolsz, hogy zúl sok az infó, és aki nem olvassa el, az "kimarad" abból a lehetőségből, hogy hitelesen mesélhesse? Ez sajna az össze kiegészítőre igaz...  Azt érted alatta, hogy ott a nagy köd, oszt nem lehet kijönni?? De, lehet. Éppen azért vannak a kivételek, hogy lehessen, éppen azért van a KM, hogy ötletelje ki...  Én sikeres és hosszú enoszukei kampányról is tudok, magam is több karakternek meséltem, aki enoszukei volt... sosem okozott gondot semmi olyasmi, amire gondolom, hogy gondolsz. 

 

Egyébként nem tudom, mennyire volnának hibáztathatóak az alkotók.. főleg, annak fényében, amit állítólag GA is nyilatkozott... szerintem Enoszukét - valljuk be, egészen nyílt japán analógiára - mindig is zártnak festették le, képzelhettük el... biztos, hogy nincs olyan forgalom ki-be, mint Erionban. 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Régi álmom teljesülne, ha egy életutat játszhatnék végig Enoszukén. A megfelelő hangulati elmekkel a megfelelő KM-el. Eddig nem jött őssze.

Én is vitába szállok @Greol. Ez egy jó kieg, de nem tetszhet mindenkinek, minden.

MG pl a plafonra mászik a Summárium 70%-tól, én oda- meg vissza vagyok tőle.

Személy szerint nem szeretem a M* sámán világát, te meg külön cikket szenteltél neki.

Minden csak viszonyítás kérdése.

Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok,

 

Pyarron szerepe, egyértelmű, Viadomóban települt le Dreina lovagrendje, Predoc és Edorl ikerhercegségek az államközösség éléskamrái, a Hat Város szövetsége flottát, Lar-Dor pedig varázslókat ad. De mi a helyzet a Három Pajzs Szövetségével? Azoknak mi a szerepük a Pyarroni Államközösségben, és miért vannak együtt egy külön szövetségben? Válaszotokat előre is köszönöm.

 

Üdv,

Legolol345

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

19 perccel ezelőtt-kor Legolol345 írta:

Sziasztok,

 

Pyarron szerepe, egyértelmű, Viadomóban települt le Dreina lovagrendje, Predoc és Edorl ikerhercegségek az államközösség éléskamrái, a Hat Város szövetsége flottát, Lar-Dor pedig varázslókat ad. De mi a helyzet a Három Pajzs Szövetségével? Azoknak mi a szerepük a Pyarroni Államközösségben, és miért vannak együtt egy külön szövetségben? Válaszotokat előre is köszönöm.

Azért én azt javaslom, hogy tessék bonyolultabban, ne ilyen végletekig lebutított szemlélettel állni az ynevi országokhoz... azt senki nem gondolhatja komolyan, hogy csak az ikerhercegségekben termelnek kaját, a többiek meg várják a sült griffet... A három pajzs szerepe pedig egyértelmű, de még Viadomó is ide tartozik, mint negyedik pajzs... a déli fenyegetés ellen védenek. (A nomádok már háromszor megmutatták, hogy komoly veszélyt jelentenek Pyarronra - és a dúlást még ne is számoljuk.) Emellett megjegyezném, hogy a három pajzs nem külön szövetség, ez csak egy elnevezés... bár lehet, hogy van közöttük valamiféle együttműködés a hasonló funkció okán, de ugye mind más kicsit. 

Legolol345 kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok! Kinek hogy telt a nyár? Volt sok mágusozás?

A mi részünkröl jutott rá egy kis idö, és jól haladunk nagyszabású életutunkkal.

Ti mennyiben szoktátok a kalandjaitok, életútjaitok során megmásítani, felülírni a (regényekben, szabálykönyvekben megjelent) ynevi történelmet? Elmeséltek pár példát?

A mi karaktereink célja, hogy felszabadítsák az Északi Szövetség embernépeit a pyarroni egyház rabigája alól, így most például megakadályoztuk, hogy a Szövetség segíséget küldjön Pyarronnak a Dúlás alatt. Afféle szabadságharcosok vagyunk :D 

Sneer és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Az kemény :)

A jelenlegi játékban a játékosok megölték a tharr pápákat és végromlásba döntötték Toront, megszereztek egy fekete zászlót, ami elkezdett "hatást" kifejteni a Kyel papra, mindeközben életutjuk elismervén Shakallortól kaptak egy levelet, hogy szívesen várják őket Kránban, hogy a helyiekkel "eggyütt" indulhassanak meg a kiemelkedés és bízonyítás utján. :P

Egy régebbi játékban, pedig az egyik hold felrobbant és a darabjai a földdel tették egyenlővé Új- Pyaront, Új-Új Pyaron épülő félben van, a szövetség széthullóban, a játékosok pedig kétségbeesetten kapaszkodnak a Syburri nemességben, hogy őket ne sodorja el az ár :D 

Quintus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
9 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

az egyik hold felrobbant és a darabjai a földdel tették egyenlővé Új- Pyaront

Ehhez a szcenárióhoz javaslom a Seveneves című könyv első harmadának elolvasását. Viszonylag hiteles képet fest le egy hold felrobbanásáról. Röviden: persze Satralis sokkal nagyobb, mint a Föld, de mégis, egy ilyen esemény gyakorlatilag a teljes bolygót lakhatatlanná tenné évezredekre.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
5 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Ehhez a szcenárióhoz javaslom a Seveneves című könyv első harmadának elolvasását. Viszonylag hiteles képet fest le egy hold felrobbanásáról. Röviden: persze Satralis sokkal nagyobb, mint a Föld, de mégis, egy ilyen esemény gyakorlatilag a teljes bolygót lakhatatlanná tenné évezredekre.

Nyílván. De, hál istennek ez csak egy fantasy játék :)

Link a hozzászóláshoz
35 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

ez csak egy fantasy játék

Ez nem indok arra, hogy életszerűtlenül meséld. Az is egy opció, de nem következik belőle. De ha már így akartok játszani, akkor baromi nagy balszerencse, hogy pont eltrafálta a várost, ami egy apró porszem a kontinens méretéhez képest. Ha meg valaki szándékosan találta el, ahhoz kár volt egy egész holdat felrobbantani, egyszerűbb lett volna lehúzni egy aszteroidát vagy akár közvetlenül felrobbantani a várost, mert akinek holdrobbantó hatalma van annak ez zéró problémát okoz.

Hulla és Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...