Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Történelem


Con Salamander

Recommended Posts

Üdv!

Babilon5,

Sőt, még előtte a vajákosokra

Hm. Nem akarok mindenáron kötözködni, de ismereteim szerint a crantaiak voltak az embernem ELSÕ mágiahasználói, előttük, korábban nem volt... :)

Tehát nem értem, mire alapozod állításodat.

Ezenkívül hol olvastál a MAGUS-ban vajákosról?

(amit én említek, az az információ a Crantai kronológiából, illetve az aquir gyűrűből származik.)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Több pontban is vitába kell, hogy szálljak veled, Árny.

1, a Démonikus óbirodalommal kapcsolatban sehol nem találtam sem a király (bár nyilván itt az uralkodó előljáróikra gondolsz) sem a mágus kifejezést.

2, Az utóbbi, a mágus, azért sem helyes szerintem a Démonikus óbirodalom esetében, mert a varázslók maga szintű és a lelki tökéletesedés FEHÉR (!) útját járó képviselőira használják. Bár igaz, hogy a MAGUS irodalmában megtalálható mind "magas szintű varázsló", sőt, mágiahasználó, mind "mágiahasználó" értelemben is, tehát végül is jó ide is, bár én szerencsésebbenk tartanám másképpen fogalmazni.

3, Az eredeti témánál maradva viszont a crantai varázshasználók sokkal előbb léteztek, mint a déli birodalom, még akkor is igaznak látszik ez, ha az utóbbiból nincsenek konkrét évszámok. Tehát a boszprkánymesterek - azaz az egyik legősibb gyökerű tapasztalati mágia - gyökere bizonyosan crantához kapcsolódik.

A Démonikus óbirodalom "vívmányai" Kránban, illetve csökevényes formában a déli nomádoknál élnek tovább, illetve egyes nézetek szerint a khálok kultúrájában. Az megint csak bizonyos, hogy függetlennek látszik az északitól.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Netes kiegészítő.Elküldjhetem, ha gondolod.

Ismerem, megvan nekem is. Csakhogy nem hivatalos.

DE légyszíves, ha valaki a boszorkánymesterek eredetéről kérdez, és kap egy hivatalos könyv alapján alkotott választ, ne mondd nekem, hogy "sőt még előtte", egy házi kiegre támaszkodva. (és itt most nem akarom minősítani se rossznak, se jónak ezt a kieget, bár azt tudom, hogy olyna, ami a hivatalos alapokat nélkülözi. Ettől még lehet jó, de ne szőjük bele egy ilyen "vitába".

A császárban teljes mértékig egyetértek, de mint fentebb is írtam, értem, hogy nem ez volt a szó jelentésének lényege.

Egyébként nem értem a "sokkal előbbet" sem, lásd fentebb, a 3. pont.

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

A sorskovács anyrjai és ötödkori jelhordozók készitették. Emberi mértékkel elpusztíthatatlan smaragd bálványok milliós ármádiája amit a végitélet háborújában akarták felhasználni.

Geofrámia

Ha jól vettem ki a kelleti szélből akkor ezek Naire hegyeiben találhatók, az ország gép egyik főfeladata hogy megóvja és elrejtse őket. A harmadik részéből remélem egy kicsit többet meg tudunk.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

(Én se tudom, hogy idetartozik-e :oops: , előre is bocs ha nem! :oops: )

Alex con Arvioni egy amund származású kalandozó. Nem a sajátjai közt nő fel, így azok rosszokásai sem ragadnak rá, fogadott családját viszont hamarosan megölik az amundok, és a fiatalember bosszút esküszik, gyűlöli innenstől a saját népét. Később a fémkarját is miattuk kell beszereznie, mert egy kaland alkalmával fogságba esik amundéknál, ahol egy kínszertartás keretében szabadítják meg az eredeti végtagtól. Ezt pótolja majd az isteni erekly hírében álló fémből. Ariun al Maremhez és az ő kiszakadott Dartonitáihoz csatlakozik később, s a fent említettel mély barátságot köt.

Valahogy ennyit tudok róla most így könyv nélkül összeszedni. Lándzsás Erikről nem nagyon van infóm, azt leszámítva, hogy vakmerő, makacs kalandor, aki mindig a dolgok legsűrűlyébe, s gyakran kutyaszorítójába van. :lol:

Egyébként, csak nem az Észak lángjait olvasod? :wink:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sajnos nem tudok olyan novelláról amiben szerepelne, de itt van még egy kis infó róla:

Hetedkori kalandozó, állítása szerint Calowynről, a kyre őshazájából érkezett, idővel szoros barátságot köt az Északi szövetség egyik vezetőjével: Eligor herceggel. Indulatos természete gyakran keveri bajba; több városból kitiltották, néhol halálos ítéletet róttak ki rá. Harmadmagával részt vett Gro-Ugon királyának meggyilkolásában, és tagja volt annak a csapatnak, amely a Kard Testvérisége Elátkozott Vidékre költözött nagymesterét saját kastélyában tette el lábalól.

Hát ennyit tudok róla...

:ndo:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Lándzsás Erik

A Pyarron szerinti 3650-es években tűnt fel Yneven - állítása szerint Calowynrol, a kyrek őshazájából érkezett. Kalandozásai közben szoros barátságba került az Északi Szövetség egyik nagyurával, Eren hercegével, Eligorral. Indulatos természete sokhelyütt bajba keverte: több városból mindörökre kitiltották, itt-ott halálos ítéletet is kiróttak már rá. Toronban, és egy tucat városállamban vérdíjat tűztek ki a fejére, minek következtében jó ideje bújócskázik az Ikrek szektájának embervadászaival. Kitűnő harcos, egyedülálló lándzsaforgató hírében áll. Tucatnyi kétes hitelességű történet kering róla, tény azonban, hogy a Pyarron szerinti 3673-ban harmadmagával részt vett Gro-Ugon királyának meggyilkolásában, és tagja volt annak a csapatnak is, amely a Kard Testvériség Elátkozott Vidékre költözött nagymesterét a Pyarron szerinti 3679-ben saját kastélyában tette el láb alól. (Sum,435)

Egyebet nemigen tudok róla... Regényre sem emlékszem, amiben kiemelkedő szerepet kapott volna....

Kalandmodul...?? Nem emlékszem - no nem mintha mindet ismerném.

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Én visszatérnék a Zászlósháborúkhoz, úgy mint:

Kik a zászlóhordozók, hány zászló van, hány van meg - és mennyi az elveszettnek hittek száma - közülük, mit jelent hordozónak lenni, esetleg játéktechnikailag mit jelenthet egy lobogó.

A legfontosabb, amit már régről kutatok, az az, hogy a Vörös és Fekete Hadurak kicsodák, illetve kiket illet meg... (voltaképpen a kérdésem első fele...)

Rufus voltam

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

:)

Lobogók

Elképesztő mágikus hatalommal rendelkező ereklyék. Eredetük, céljaik ismeretlenek. Kilenc vörös, és kilenc fekete lobogó bukkant fel fokozatosan a történelem színpadán, és választottak maguknak hordozót, Megosztva Északot, ahol azóta is folyamatosak a háborúk a Zászlókat birtokló Vörös és Fekete Hadurak szövetségei között, amiket emiatt Zászlóháborúkként emlegetnek.

Az első Vörös Lobogó Psz. 1132-ben tűnt fel Senimoro Daitar, Erigow herceg birtokában, míg az első Fekete Lobogó Psz. 1125-ben választotta hordozójául VII. Rayass Ychín Echhyrist, Toron császárát. Számuk azóta mind a két oldalon kilenc.

Mindig nagy embereket választanak hordozóiknak, illetve, akit kiválasztanak, rövidesen nagy emberré válik. Szempontjaik ismeretlenek, de annyi azért elmondható, hogy a Vörös Lobogók olyan népek gyermekeit választják, akik tisztelik az életet, míg a Feketékről ez koránt sem mondható el. A lobogók bizonyos fokú öntudattal és önállósággal, felfoghatatlan mágikus képességgel rendelkeznek, jóslatokkal és sugallatokkal segítik, irányítják gazdáikat. Birtokosai nagy hadvezérek, a Feketéké hihetetlen intrikusok is egyben. A kétféle lobogók ereje mindenbizonnyal közel azonos lehet. Gazdáikkal, akiket maguk választanak, általában élethossziglan tartó lelki kapcsolatot építenek ki.

Vörös Lobogója ma Erigow, Tiadlan, Tarin, Eren uralkodójának, a Titkos Szekta nagymesterének, Ilanor thánjának, a dwoon Ranil-rend nagymesternének, Sirenar egyik Rehynnjének van, a kilencedik a Kalandozók lobogójaként ismert. Fekete Lobogója Toron császárának, a császári lélekőrnek, Abaszisz nagykirályának, a Kard-testvériség nagymesterének, Alidax, Rowon, Enoszuke uralkodójának, Ediomad főhierarchájának és A keleti barbárok kánjának van. (Észak Lángjai, Szürkecsuklyás)

Vörös Hadurak

A Vörös Lobogókként ismert ereklyék birtokosai, a Fekete Hadurak ellenfelei. Bár a Lobogók meghatározhatatlan szempontok alapján választanak hordozót, annyi azért elmondható, hogy a Vörös lobogók olyan kultúrák gyermekeit választják, akik tisztelik az életet. Szám szerint kilencen vannak. Az első Vörös Hadúr, Senimoro Daitar, Erigow herceg, Psz. 1132-ben nyilvánította ki hatalmát, ezután a Zsászlóháborúk során fokozatosan kilencre nőtt a számuk, ahogyan új és új Vörös Lobogó tűnt fel, és választott hordozót magának. A máig utolsó, kilencedik lobogó Psz. 3457-ben tűnt fel, amikor egy erigowi kóbor lovag, Kalhum se Damman lett választottja. Mindannyian nagy emberek, illetve a lobogók választottai azokká válnak, remek hadvezérek, Észak meghatározó személyei, a Toronnal való szembenállás vezetői. Vörös Lobogója, így hadura ma Erigow, Tiadlan, Tarin, Eren uralkodójának, a Titkos Szekta nagymesterének, Ilanor thánjának, a dwoon Ranil-rend nagymesternének, Sirenar egyik Rehynnjének van, a kilencedik a Kalandozók lobogójaként ismert. (Észak Lángjai, Szürkecsuklyás)

Fekete Hadurak

A Fekete Lobogókként ismert ereklyék birtokosai, a Vörös Hadurak ellenfelei. Bár a lobogók ismeretlen szempontok alapján választanak hordozót, annyi azért elmondható, hogy a Vörös Lobogókkal ellentétben, ők nem ragaszkodnak az életet tisztelő népek gyermekeihez. Az első Fekete Hadúr Psz. 1125-ben tűnt fel, és VII. Rayass Ychín Echhyrist, Toron császárát választotta hordozójának. Számuk a Zászlóháborúk során fokozatosan nőtt a mai kilencre, ahogyan sorra tűntek fel a Fekete Lobogók, és választottak maguknak méltó hordozót. Az utolsó, kilencedik Fekete Lobogó Psz. 2877-ben tűnt fel, hordozójának pedig az azóta is őt birtokló Shie-Y

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Első Vörös Hadúr

Az Első Vörös Lobogó birtokosa. A Lobogó Psz. 1132-ben tűnt fel, és Senimoro Deitart, Erigow hercegét választotta hordozójának. Az Első Vörös Hadúr ma III. Dagatere, Erigow hercege. (Észak lángjai, Szürkecsuklyás)

Második Vörös Hadúr

A Második Vörös Lobogó birtokosa. A Lobogó először Psz. 1195-ben választotta hordozójának II. Haront, Tiadlan duinját. A lobogót ma is a király őrzi, de háborúban hordozója a mindenkori dorcha, aki jelenleg Shirin wri Kriles. (Szürkecsuklyás)

Harmadik Vörös Hadúr

A Harmadik Vörös Lobogó hordozója. Először Psz. 1251-ben tűnt fel, amikor Tarin királyát, Torof Nelhecet választotta. Hordozója ma Torof Oggi, Tarin királya. (Szürkecsuklyás)

Negyedik Vörös Hadúr

A Negyedik Vörös Lobogó birtokosa. A Lobogó Psz. 1255-ben tűnt fel, és Eren akkori hercegét, I. Belgrandot tette vörös hadúrrá. A címet ma Eligor herceg viseli. (Észak Lángjai, Szürkecsuklyás)

Ötödik Vörös Hadúr

Az Ötödik Vörös Lobogó birtokosának címe. Először a Titkos szekta alapítója viselte, jelenleg a szekta mai nagymestere az Ötödik Vörös Hadúr. (Észak Lángjai, Szürkecsuklyás)

Hatodik Vörös Hadúr

A Hatodik Vörös Lobogó őrzője. A lobogó először Psz. 1678-ban tűnt fel, amikor Eriah Nan Ruúnt, Ilanor akkori thánját választotta. Ma a címet a mai thán, Khar Nan Duriff viseli. (Szürkecsuklyás)

Hetedik Vörös Hadúr

A Hetedik Vörös Lobogó őrzője. A Lobogó először Psz. 1680-ban tűnt fel, amikor A Ranil Rend akkori nagymesterét, Garyn da Rangát választotta hordozójául. Ma egyenesági leszármazottja, Ral da Ranga a hatodik vörös hadúr. (1TK; Szürkecsuklyás)

Nyolcadik Vörös Hadúr

A Nyolcadik Vörös Lobogó hordozója. Először a sirenari rehynnek egyike, Unnamaliar vált a lobogó gazdájává, Psz. 2885-ben. A címet valószínűleg személyében

Link a hozzászóláshoz

"A fennsíkon át egyetlen út vezetett, de sem ez sem a száz öl magas falak övezte épületegyüttes nem szerepelt a térképen: Ynev geográfusai, akik olykor a névtelen utazók beszámolóit is készpénznek veszik, másfél évezredes vita után csak abban tudtak megegyezni, hogy a legendás erőd az Ediomadot Nel'Myerrel összekötő egyenes mentén, valahol a Doardon-hegységben keresendő."

Idéztem Chapman mester Keleti Szél című művéből. Tehát kb ennyit tudni a Titkos Szekta erődjéről, mely egy kiépített katonai támaszpont, ha úgy mondjuk, persze nincs szükség túlzó védművekre, hiszen a Szekta tagjai egytől-egyig avatott halálosztók és senki nem tudja, merre is székelnek. Mondhatnák, a Szekta amolyan hegyi szerzetesrend, hiszen eldugottan, a havasok magányában gyakorolnak, fejlesztik tudásuk az egyik Vörös Hadúr keze alatt.

Jeleskednek mind a fegyveres, mind pedig a pusztakezes harc terén, de igazi örömüket mégsem az említettekben, hanem a tökéletesedés útjának keresésében lelik.

Én valahogy úgy képzelem, hogy ők inkább a fejvadászat felé szakosodnak a tiadlani harcművészekkel ellentétben, mert a róluk olvasottak alapján közelebb állnak a titkos küldetésekhez...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Titkos Szekta (tia)

Titokzatos Harc és kardművész-klán. Központjuk valahol a Doardon bércei között rejtőzik. Nagymestere alapítása óta az Ötödik Vörös Lobogó őrzője és Hadúr. (Geofrámia,66/1; Észak Lángjai, Szürkecsuklyás)

Emellett még azt lehet tudni, hogy a XIII. Zászlóháborúból kimaradtak - vélhetően hála a toroni diplomáciának.

Plusz innen származott a Lanog nevű szerzetes, Mogorva Chei barátja is.

Egyéb információ tudtommal nem jelent meg róluk.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...