Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Történelem


Con Salamander

Recommended Posts

Esetleg lehetne kérni itt egy rövid, ámde azért részletes történelmi visszatekintést?

Sok mindennel ugyanis én nem vagyok tisztában... nagyjából tudom az eseményeket, node az évszámok, hát hm...

Szóval valaki ért ehhez? leirnátok?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha már felmerült az évszámok kérdése, leírok egy párat, elsőként az Ötödkor ismertebb évszámait.

V. kor

Pe.XXVI.sz Calowyn és Anvaria háborúja

Pe.17283 A Kyrek elérik Ynevet, a kyr időszámítás kezdete

Pe.CXXX.sz. Ranagol szövetsége az aquirokkal

Pe.LX.sz. Amund-Dzsenn, Elf- Amund háborúk, Taba El Ibara keletkezése

Pe.L-XL.sz. Dzsad-dzsenn keveredés

Pe.3631 Reigh en Zerdal Rualanba költözik, megidézi Orwellát

Pe.XXXVI.sz Lan-Ro Ryen születése, Orwella megteremtette az orkokat

Pe.3573 I. Gra-Tinoli csata, Lan-Ro Ryen ötvenedmagával túlélte (Pe.3588)

Pe.3502 A mai Elátkozott Vidék területén megrepedt az Elsődleges Anyagi Sík

Pe.3500 Elátkozott vidék kialakulása

Pe.3536 A Vörös Félhold mecset felépítése Abu Balek-ben, A dzsad időszámítás kezdete

Pe.3207 Közel ötezer Óriás gyűlt össze a Kyr Birodalom megsegítésére, majd elsöprő győzelmet arattak a negyvenezres ork sereg felett

Pe.3080 Toron tartomány lázadása

Pe.3012 II. Gra-Tinoli csata, az anuriai sárkánylovasok segítségével Orwellát elűzték, majd a kor legnagyobb hőse Jahrm-On Kryel égi hajón távozott Lan-Ro Ryen társaságában

Pe.3008 Anúria születése

Pe.XXX.sz. Ordan alapítása; Krán kilép a politika színpadára

Pe.2985 Az utolsó nagy kyr ütközet, Keilor városának eleste

Pe.2943 A kyr Hatalmasok utolsó csoportja is távozott Ynevről, Maltha-Ri Tylen és pusztítói halála

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

De jo ez a forum! :)

Arra szeretnelek kerni, adjatok nekem valami infot, azaz minel reszleteseb leirast, ha lehetne, az aktualis azaz ha jol tudom, a 14. zázslósháborúról.

És a II. Manifesztációs háborúról.

Leginkább hadtörténelmi szempontból érdekelne, de a háttere is.

Előre is köszönöm szépen!

Csaba

Link a hozzászóláshoz

Remélem, hogy nem kapok nagy fejmosást ha belekotnyeleskedek MagyarGergely munkájába és én is beteszek párat, amim megvan itthon...

Észak-Ynev

PYARRON ELÕTT

XXVI. - évezred - Anvaria és Calowyn háborúja, melynek eredményeként létrejött a tiltás miszerint a másik fél kontinense tiltott területnek számít

XVIII. évezred - Az ynevi Kyr Birodalom alapítása

3631 - Reigh-En Zerdal, a kyr császár ikertestvére Rualanba költözött, majd megidézte Orwellát a Tinolok bércein

XXXVI. század - Lan-Ro Ryen születése, Orwella megteremtette az orkokat

3573 - I. Gra-Tinoli csata, Lan-Ro Ryen ötvenedmagával túlélte

3502 - A mai Elátkozott Vidék területén megrepedt az Elsődleges Anyagi Sík, az erdő önálló életre kelt és seregeket nyelt el, majd Orwella közbenjárására megnyugodott

3207 - Közel ötezer Óriás gyűlt össze a Kyr Birodalom megsegítésére, majd elsöprő győzelmet arattak a negyvenezres ork sereg felett

3012 - II. Gra-Tinoli csata, az anuriai sárkánylovasok segítségével Orwellát elűzték, majd a kor legnagyobb hőse Jahrm-On Kryel égi hajón távozott Lan-Ro Ryen társaságában

3008 - Anuria, a sárkánylovasok földjének alapítása

2985 - Az utolsó nagy kyr ütközet, Keilor városának eleste

2968 - A Godorai Birodalom születése

2943 - A kyr Hatalmasok utolsó csoportja is távozott Ynevről, Maltha-Ri Tylen és pusztítói halála

2800 körül - Gro-Ugonban ork törzsek telepedtek le

2259 - A Ryeki Démon-császárság kikiálltása

2057 - Dawa mágusbirodalom megszületése

XV. század - Az Enraweli Kristálykönyvtár maradékát ismeretlen kezek átmásolták, ez lett az Enraweli Tudástár

1347 - A Titkos Szekta alapítása

1214 - Doran a varázslóváros megalapítása

806 - Egy a Szigetvilágról érkezett nép megalapította Niarét

716 - 698 - A Ryeki Démoncsászárság és a Dawa mágusbirodalom felmorzsolta egymást

472 - Erigow születése a volt kyr főváros Enrawel helyén

462 - Dorant kettéosztották Belső-, és Külsővárosra

411 - Az Északi Hármak (Eren, Haonwell, Gianag) alapítása

287 - A Szigetvilágról újabb népcsoport érkezett, megalakult Tiadlaniak

PYARRON SZERINT

170 - Sikerült ismét egyesíteni a volt kyr tartományt, Toront

279 - Kharét, a technokrácia városát megalapították

348 - Felavatták a Szarvtornyot Doranban

388 - A dwoonok letelepedtek északon

477 - A Beriquelről érkezett Keleti Barbárok letelepedtek

576 - A tengeren túlról érkezett vándor lovasnép megalapította Ilanort

1024 - A Godorai Birodalom darabokra hullott, végül csak Erion városa maradt belőle

1131 - Egy lázadó herceget és híveit száműzték Niaréből, megalakult Enoszuke

1132 - Senimoro Daitar, Erigow uralkodóhercege lett az első Vörös Hadúr

1179 - A törpék megérkeztek a kontinensre, Tarin megalapítása

1196 - A délről elvándorolt elfek a kontinens nyugati oldalán megalapították Sirenart

1249 - Megalakult az Északi Szövetség (az Északi Hármak, Erigow, Tarin, Ilanor és Tiadlan részvételével)

1500 körül - A Dwyll Unió egységes lett

II. évezred közepe - Felbukkant az első Fekete Lobogó

1457 - Doran csatlakozott a szövetséghez

1678 - A Dwyll Unió csatlakozott a szövetséghez

1713 - Enika Gwon a híres bárd Erigowba költözött, majd megírta a Legendák Könyvét

1720 - Zsoldosok érkeztek az Onpor medencébe száműzött hercegük vezetésével

1742 - Hiere Otlokir kikiálttotta magát Abaszisz első nagykirályának

1991 - Az Otlokir vérvonal férfiörökös nélkül maradt, kitört az örökösödési háború

XX. század - Az abbitacél alkalmazásának kezdete

2037 - Az asszisz Nagy Családok küzdelmeinek vége toroni segédlettel (az első Concordia)

2040 - Az új nagykirály, a győztes Dal Raszisz család feje

XXII. század - Tiadlani telepesek mentek Beriqulre

2176 - Renegát északi embervadászok megalapították az Ikrek rettegett szektáját

2227 - A Kard Testvériségének alapítása, Orwella pártfogásában

2310 - A Kard Testvériségének vezetésével Gro-Ugon egységes állam lett

III. évezred eleje - A Beriquelen lévő tiadlani telepesekkel megszűnt minden kapcsolat

XXXI. század vége - Ubluk kán megtalálta a kilencedik Fekete Lobogót

3295 - Megszületett Chei O`Shenon `342-ben pappá szentelték `589-ben hazatért, majd egy év múlva hárommillió honfitársával délnek indult

3500 eleje

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

De jo ez a forum! :)

Arra szeretnelek kerni, adjatok nekem valami infot, azaz minel reszleteseb leirast, ha lehetne, az aktualis azaz ha jol tudom, a 14. zázslósháborúról.

És a II. Manifesztációs háborúról.

Leginkább hadtörténelmi szempontból érdekelne, de a háttere is.

Előre is köszönöm szépen!

Csaba

Szia Csaba!

Nos, a 14. zászlóháborúról a legtöbbet itt olvashatod: Wayne Chapman - Észak lángjai

A manifesztációról talán Dale Avery- Renegát jut eszembe.

És ha már itt tartunk, akkor a dúlás: Legendák és Enigmák 9 - Hadak Árja

(kölcsön is adhatom majd őket, megbeszéljük...)

Maradtam Tisztelettel:

Con Salamander

Link a hozzászóláshoz

Gem, teljes egészében támogatom az ötletet, csak járjon le az érettségim, azaz 2 hét múlva állhatunk is neki... van némi jártasságom a középkori hadászatban, de még mindig nem tudnám elképzelni, hogy folyt le egy Ynevi csata, de annak ellenére, amiben tudok, segítek!

Con Salamander: előreis köszönöm, remélem meg tudjuk oldani valahogy.

Csaba

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Venes, szerintem mindenki nevében köszi neked az évszámokért, és nem nevezném a saját munkámnak amit felraktam, mert nem én gyűjtöttem őket, valahonnan a Netről szereztem.

A Zászlóháborúk témájú írás elkészítése engem is érdekelne, szívesen beszállnék.

Csaba, a Harcosok,Barbárok, Glediátorok kézikönyve, avagy a Titkos Fóliáns végén találsz egy írást, ami pont az ynevi hadviseléssel foglalkozik, hogy mik is a különbségek a földihez képest.

Üdv mindenkinek!

Link a hozzászóláshoz

Hát igen, olvastam azt a fejezetet.

De amit nem tudok elképzelni, pl hogyan zajlott le a döntő csata a Vörös és Fekete hadurak között a XIV. Zászlósháborúban.

Pl nem tudom, hogy milyen csapattestek álltak fel, nem tudom, hogy az északiak bal szárnyán mien alakulatok álltak, nem tudom, hogy a hatalmasok fakó zászlaja megjelent-e ebben az ütközetben, és nem tudom, hogy hány csatamágus volt melyik oldalon, el sem tudom képzelni, hogy ezek mi alapján szórják a varzsálataikat, és hogy hogy voltak a hadmozdulatok, egyszóval nem tudom rekonstruálni a csatát. Először a fegyvernemeket kellene tisztáazni, aztán nekiállni a háboró rekonstruálásának.

A Csatatér c. sorozatban van egy nagyon jó tematikai felszotás, vehetjük aszerint. (hamarosan beírom, hogy bvan, nem tudom fejből)

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Csaba, ez mind le van írva az Észak Lángjaiban.

A küzdelem, hogy két fekete hadúr jön da Ranga ellen, hogy Karnelian várakozik, hogy Airun és Alex várakozik, hogy Rosanna késik, és hogy mikor megjön Rosanna, tízezer tiadlani lovassal, amit a Dorchától "kapott2, azt hiszik például a fekete hadurak, hogy a szövetségesük érkezik... Aztán Calyd persze észak oldalán harcol, és végül Rowon hercege ellen fordul Airun, Alex, a Darton-lovagok és a fehér orkok is...

Ez dönti el a csatát.

Sziasztok!

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Jó ötletnek tartom a Zászlóháborúk összeírását, de felhívnám a figyelmet, hogy a 13. Zászlóháború időrendi tőrténései szintén egy regény végén már össze vannak írva. A regény címe: Morgena könnyei, egyébként mivel enneg a regénynek tőrténései a 13. és a 14 Zászlóháborúban játszódnak (de a frotnvonaltól messzebb) elég sok egyéb információt lehet találni benne mindkét háború részleteiről is. Mint pl.: Arguren (Ezüstrév) elpusztításának körülményeiről és okairól, ami viszont a 13. Zászlóháború idejében történt...

Link a hozzászóláshoz

A 14. ZH- ról elég sok információ van, de szétszórva. A 13. -ról nem sok, de azért elég, és összeszedett, az előttem szóló említette hol.

Csak egy kis érdekesség a korábbiakról:

A 11. valamikor Psz. 3360 tájékán volt.

A 10. Psz. 3206 környékén.

A 9. Psz. 2892 körül.

Az információk az Enoszuke szabálykönyvben találhatók, még ha igen csak kevés is. Egyébként ezekben a zsászlóháborúkban Enoszuke javarészt flottával támogatta a Fekete Hadurakat és általában a Quiron-tengeren, Tiadlan, illetve a Sinemosi-Liga hajóhada ellen küzdött.

Link a hozzászóláshoz

A Zászlóháborúkról és annak következményeiről három könyvet tudnék nagyon ajánlani. Az egyik az Észak Lángjai, a másik a Hollóidők és a Morgena Könnyei. Emellett Psz.: 3710-15, nem tudom pontosan mikor volt a XV. Zászlóháború, ha vkinek erről van pontos infoja (ezalatt nem csak az évszámot értem), szívesen várom.

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem a XV. Zászlóháború még nem volt, hanem lesz.

Az még a jövő, már ha nem számítjuk a Geofrámia Ynevtorzító jövőleírását, ami - mint a hozzászólásokból kiderül - sok csapatnál nem kerül alkalmazásra.

Aki viszont elfogadja,az is Geofrámiában olvashat róla, elég szűkszavúan, és tudtommal csak ezen az egy helyen.

Link a hozzászóláshoz

Nem csak ott. Az Új AK-ban is. De itt van az eredeti írás az RPG.hu-ról. Remélem nem baj, ha bevágom ide. :oops:

P. sz. 3787: kezdetét veszi a 15. Zászlóháború

P. sz. 3788: Eligor herceg párviadala a Halva Születettel Adlam mezején. A küzdelemnek a két vezér halála sem vet véget: Davalon lángtengerbe vész, a tiadlani védvonalat áttöri az ellenség. A vörös hadurak veresége elkerülhetetlennek látszik, mikor Mogorva Chei magasra emeli az elveszettnek hitt kilencedik lobogót, és népével együtt hazaindul Yllinorból. Élete utolsó küldetéséhez a legvalószínűtlenebb helyről kap támogatást: maga Shackallor kínálja fel neki, de nem az Eldirt, hanem magát Cheit kéri cserébe érte

P. sz. 3790-es évek vége: a 15. Zászlóháború masodik felvonása Észak-Yneven. Toron ereje végső megfeszítésével lerohanja a tengermellék szabad államait, Jakirte Jak megtérése és pusztulása azonban végképp felborítja az egyensúlyt a Boszorkányerőd falai közt. A megmaradt Hatalmasok ismeretlen helyre távoznak, és sorsára hagyják a családi háborúk tépázta Shulurt. Doran elnéptelenedik, Tarin lezárja világra nyíló kapuit. Mogorva Chei, a Szövetség utolsó bajnoka viadalra szólítja a hazája gyepűin acsargó fekete hadurakat, de hiába arat véres győzelmet felettük: a tört gerincű Toron az elevenek után élőholtakat küld csatába, Shackallor pedig követeket meneszt a Mogorvához, hogy emlékezetébe idézze tartozását.

Chei és Gorduin együtt indulnak délnek: előbbi útja a Fekete Határon túli ismeretlenbe, utóbbié a Sheral legmagasabb csúcsán várakozó Égi Hajóhoz vezet. A Hetedkor utolsó Jelhordozója a világ tetejéről figyeli a fekete holdkeltét, és erőt merít a tudatból, hogy nem kell végleg távoznia: a Jóslat beteljesült, a ciklus véget ért, az igazi küzdelemből - a Kilencek és a Nagyok játszmájából - azonban két forduló hátravan még.

P. sz. 3800-as évek eleje: a zászlóháború végjátéka idején kyr csatahajók vetnek horgonyt a Riegoy-öbölben. A calowyni haderőt Haren-On Dailad tábornok, Gorduin shulurban nevelt fia vezeti: évekkel korábban, Jakirte Jak parancsára kelt át az óceánon, hogy az óhaza nagyjaitól támogatást kérjen. A partraszállás után erőltetett menetben keletnek indul, oldalba kapja a Doriant ostromló élőholt sereget, és véget vet a céltalan vérontásnak. Niare császára ugyanekkor terjeszti ki óvó palástját Tiadlan fölé: a Világgyűrű frissen támadt hágóin milliós ármádia kel át, és a Sárkány hívására hadba szálló elfek segítségével tengerbe szorítja a toroni csapatok maradékait.

No ennyi. Ez csak egy szemelvény ennél azért hoszabb a cikk.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem Az a jövőkép nem igazán logikus, magánvéleményem szerint egészen más célokat szolgál, nem kell logikát keresni benne.

Ha valaki elolvassa a sorok között a Geofrámia - ebben jelent meg ugyanis ez a jövőkép - előszavát, abból megláthatja, hogy ez a jövőkép kidolgozás igazából egy "borítsuk rájuk az asztalt" avagy ha "az enyém nem lehet, a tiétek se legyen" - elvű cselekedet volt.

Én magam nem is fogadom ezt el, mert szerintem ellehetetleníti az egész játékot. Bár nem tudom, van-e esetleg csapat, akik már a második sárkányszövetség, vagy Új-Godon idejében játszottak...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ett, igen, MAGUS-ról. Lásd a Geofrámiát. (is) meg a WC koncepciót, ami ott van igazán és egy helyen kifejtve.

MÁS.

Akit érdekel Shadon egyébként is viszonylag részletes történelme, az szerintem jó, és hivataloshoz hasonló szagú kiegészítőket talál a kettős királyság koráról, a koldusszékről, Shadvikról a Jáde pentagramm oldalán, Roaul Reniertől. Ezzel kapcsolatos a neten közkézen forgó, Kornya Zsolt szószedete is, ami sajnos csak a "C" közepéig van meg... :(

Ezzel kapcsolatos egyébként az Amíg a vas vág című, a fent említett korban játszódó novella (több rész) is. (Nagyon jó, elolvasásra javasolt!)

(Linket nem másolok be, nehogy az orromra koppintsanak...)

Link a hozzászóláshoz

Jó, ne másolj be linket, csak azt mondd meg, hogy hol lehet megtalálni a neten... vagy küldd el privátban. A RR írások mindig érdekesek.

A jövőről szóló írás van kártyaoldalon is, az egy kicsit részletesebb. De nem tudom hogy ki, mikor és miért írta. Meg hogy minek. Bár lehet hogy az csak a kártyához van, de szerintem nem.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...