Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Történelem


Con Salamander

Recommended Posts

Van még: valamelyik regényben van egy rész, a Titkos Szekta búvóhelyét meglátogatja egy toroni Hatalmas. Pár oldalas szösszenet, főleg a Titkos Szekta Nagymestere és a Hatalmas (asszem Jakirte Jak) párbeszéde van központban. A regényre nem emlékszem, nem fogott meg igazán. Talán a Keleti Szél 2 az. :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Én pedig biztos vagyok benne, hogy az 1 :D (abból idéztem fentebb)

Kül nem csak a Hatalmassal veszekedő Vörös Hadúr van benne abban a részben, hanem ha jól rémlik egy kiképzés leírása is. Sz'al kb ennyi infónk van a Titkos Szektáról.

A könyvről nem mondok véleményt, az nem idevágó Tma :)

Új: ki mit tud az őssárkányokról? mire (voltak) képesek, milyen mentalitásuk volt?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az őssárkányokról a Bestiáriumban konkrét leírást talász. Azonos címszó alatt...

Pár regényben is feltűnnek, pl. Hőseposz, vagy a Shajaran, mozzanatok pedig a Fekete Vizekben, Renegátokban, A Hol egykor majd a kos országa elterül című novelláben is vannak. Most így kapásból több nem jut eszembe, de nem kizárt, hogy van még.

Link a hozzászóláshoz

A Hőseposzban elég jó a leírás, legalábbis nekem logikus volt, és ami fő, nagyon hangulatos :)

A Hőseposzból még modult is írtam, Tao segédletével, ami szerintem nem is lett rossz :) De ez máshova tartozik, meg ugye elfogult is vagyok a saját modulommal :)

Amúgy annyi helyzet van még, amihez lehetne alkotni egy kellemes kis kiegészítőt, vannak annyira jó kis rejtélyek, pl az Adathor hajóé, ami még mindig működőképes, vagy éppen a sárkányoké. Ha pl kijönne egy normális kieg a sárkányokról, annak én nagyon örülnék.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az oldalon van egy kiegészítő a sárkányokról, bár van némi enyhe különbség a mormális és a között, de ez nem ide tartozik.

Viszont nem értem, hogy miért kellene egy kiegészítő az őssárkányokról? Szerintem eleget lehet róluk tudni ahhoz, ami szerepük a szerepjátékban lehet, vagy nem?

Egyszer már beszéltünk róla valahol, hogy hogyan lehet egy őssárkányt a kalandban használni - hát nem mindennapos eset... nem látom úgy, hogy nagyon ki kellene még egészíteni ami róluk van. Bár, győzz meg... :)

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Az oldalon van egy kiegészítő a sárkányokról, bár van némi enyhe különbség a mormális és a között, de ez nem ide tartozik.

Viszont nem értem, hogy miért kellene egy kiegészítő az őssárkányokról? Szerintem eleget lehet róluk tudni ahhoz, ami szerepük a szerepjátékban lehet, vagy nem?

Egyszer már beszéltünk róla valahol, hogy hogyan lehet egy őssárkányt a kalandban használni - hát nem mindennapos eset... nem látom úgy, hogy nagyon ki kellene még egészíteni ami róluk van. Bár, győzz meg... :)

Olvastam, nekem nem tetszett. Ennyit erről, ha jól emlékszem, ott kifejtettem miért nem.

Amúgy miért? Nem kell hoszsúnak lennie, de én nagyon szeretem a leíró világkiterjesztő és ötletadó kiegeket. Nem kidolgozni kellene az őssárkányt (haha :DD ) hanem csak ilyen rejtélyeket összeszedni, árnyalni picit a világot :)

Én ezt hiánylom, kövezzetek meg érte :)

Link a hozzászóláshoz

Viszont nem értem, hogy miért kellene egy kiegészítő az őssárkányokról? Szerintem eleget lehet róluk tudni ahhoz, ami szerepük a szerepjátékban lehet, vagy nem?

Egyszer már beszéltünk róla valahol, hogy hogyan lehet egy őssárkányt a kalandban használni - hát nem mindennapos eset... nem látom úgy, hogy nagyon ki kellene még egészíteni ami róluk van. Bár, győzz meg... :)

És mi van ha nem is szerepjátékhoz kell az infó, henam mert valaki novellát v. regényt ír? :lol::wink: (mindenki magából indul ki, ugye... :oops::lol: )Egyébként én se bánnék egy bővebb leírást erről a émáról...

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Az őssárkányokról a Bestiáriumban konkrét leírást talász. Azonos címszó alatt...

Pár regényben is feltűnnek, pl. Hőseposz, vagy a Shajaran, mozzanatok pedig a Fekete Vizekben, Renegátokban, A Hol egykor majd a kos országa elterül című novelláben is vannak. Most így kapásból több nem jut eszembe, de nem kizárt, hogy van még.

Bestiáriumot illetve a Hőseposzt, Hol egykor majd a kos országa elterül novellát olvastam. A Bestiáriumban azonban nem éppen kiterjedő a leírás a történelmükre ill. világszemléletükre. A Hőseposzban pedig valljuk be, hogy nem ők vannak a középpontban, bár több helyet kapnak mint bármikor előtte. (hiszen az ő háborújuk volt) Kifejezetten tetszett az a rész, mikor az egyik őssárkány vezért indulnak megmenteni...akit aztán sikerül is elpusztítani bizonyos aquir húzása miatt.

De akkor is...mit tudunk a sárkányokról?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Andoron, nem akarlak leszólni, de akkor mondd meg, hogy szerinted mi az, ami hiányzik az őssárkányokról, és lényeges. Az, hogy miképpen gondolkodnak? Hol van ennek jelentősége a játékban? Szerintem legalább annyira fölösleges lenne, mint a részletes aquirok rész. Igazából nem sok a haszna, noha rá lehet erőltetni sok mindent. De persze, hogyne lehetne írni hozzájuk, miért ne? Én csak azt mondtam, hogy nem látom értelmét, jgy nem is gondolkozom rajta, egyelőre... :) De ha valakinek van ötlete, ismeri az eddigi dolgokat, már csak le kell írnia, és kész! A lehetőség adott. Ha jó lesz, akkor pedig az elismerés is meglesz.

És mi van ha nem is szerepjátékhoz kell az infó, henam mert valaki novellát v. regényt ír?
Cuki vagy, de Andoron konkrétan és szó szerint KIEGÉSZÍTÕT írt. Persze, regényt, novellát bármiről lehet írni, az nem is "a játékban való hasznossága" a célja, szerintem.

Javaslom, beszéljünk ismét a témáról, ami TÖRTÉNELEM. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Andoron írta:

"Amúgy annyi helyzet van még, amihez lehetne alkotni egy kellemes kis kiegészítőt, vannak annyira jó kis rejtélyek, pl az Adathor hajóé, ami még mindig működőképes, vagy éppen a sárkányoké."

Akkor most mi van?

Halál nagymesterei

Észak, de talán egész Ynev legtökéletesebb bérgyilkosai. Áruk hihetetlenül magas, egyetlen szolgálatukért kisebb városállamok egész vagyona sem lenne elegendő. Kilencen vannak - hisz a kilenc mágikus szám Yneven -, s mindannyian másban kiválóak. Egyaránt akadnak közöttük kardforgatók és mágusok - mindahányan pusztításra szakosodtak. Némelyikük kiléte közismert, megint másokról csak találgatni lehet, kicsodák. Tény, hogy csupán egyetlenegyszer nem sikerült teljesíteniük az elvállalt feladatot: Rosanna de Lamar kicsúszott a kezükből.

Negyedikük a szóbeszéd szerint az U-dzsai egyik legnagyobb mestere.

Politikai, vallási szempontok nem befolyásolják őket; éppúgy dolgoznak Toronnak, mint Erigow hercegének. Egyetlen értékmérőjük a pénz, ám csak találgatni lehet, mihez kezdenek elképesztő vagyonukkal, mely egyes becslések szerint meghaladja Abaszisz két évszázados abbit bányászatának bevételeit. (Geofrámia,114; E,84/4)

Link a hozzászóláshoz

Nyah, hát én arra gondoltam (magyarázom a bizonyítványom... :oops: ), hogy lehetne egy olyan kieg, egyetlen egy, ami történelmi dolgokat, legendákat ölel fel, és nem dolgoz ki semmi plsuz rendszerkieget. Kifejezetten ilyen legendagyűjteményre gondoltam, szóval nem csak sárkányokra, hanem kb mindenfélére, akár aquirokra, anúrokra, kyrekre, akármire. Oké, hogy erről vannak ilyen elszórt utalások, de az szerintem nem egységes.

(A Geofrámia tök jó lenne, de igazából az szószedet és lexikon, nem ilyen legendagyűjetmény)

Ezzel biztosan lehetne színesíteni Ynevet, és szerintem kicsit egységesítené a most eléggé széttöredezett világképet is. Persze, hogy mindenkinek más a fontos, és mindent máshogy képzel el, az nem probléma, csak találkoztam már olyan világképi eltéréssel, hogy egyszerűen nem értettem, miről beszél az illető.

Link a hozzászóláshoz

Oké, akkor átfogom én a dolgot :)

Aki ilyesmiben szeretne részt venni, az engem nyugodtan megkereshet, szétosztjuk a munkát, és előbb-utóbb lesz belőle valami értelmes is.

Con Salamander Pajtás! Ennek lehetne kérni egy külön fórumot is esetleg? :roll: Ha úgy ítéled, hogy érdemes lenne.

Link a hozzászóláshoz

Gergely ennek a felajánlásnak nagyon örülök, és szerintem élek is majd vele :)

Igen, kell egy tervezet, először is a népek és korok összeegyeztetését kellene megtenni, vagyis haladva az időegyenesen összegyűjteni a kultúrákat, és az már adna egy vázlatot a dologhoz.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hamarosan elkészülök egy minden eddiginél részletesebb évszámgyűjteménnyel. Ezzel könnyen kronológiai sorrendbe állíthatók a dolgok.

Pár nap (hét?) és az oldalon lesz. :)

Én is úgy gondolom, hogy célszerű lenne népenkénti feosztásban tárgyalni őket. Pl. amud címszó (ez neked, Amarillis :)) alatt összegyűjtve az amund legendák, stb.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Most így elnézve erre a témára, megkérdezném: eddig hogy megy? Elkezdtétek? :P

De igazából nem is ezért "jöttem", hanem inkább egy bizonyos személy ügyén. Személyes kiváncsiságom most (majdnem) teljesen rá korlátozódik: Lan-Ro Ryen.

Ez diplomáciai ügyben fontos lenne nekem és most csak félig-meddig a M.A.G.U.S-ról van szó.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...